Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
20. mar 2012

@poisonblu supeeer,som rada,ze som pomohla,este su mnam tie dlheee mnam tie jem aj teraz
My mame doma vzdy min 3 balicky,vsade ich davam,ci puding,jogurt a havkaaaci ich lubia tak musia byt ;))

sabaka
20. mar 2012

@kacena85 no uplne paradne potvrdena ovulka. Zajtra este skoci rano bt o 2-3 stupne hore. Citam, citam ze uz aj snahy s drahym boli 🙂 tak je to uz poistene xixi. drzim palce

kacena85
20. mar 2012

@sabaka no baby v grafoch niektore tvrdia,ze mu este kusok chyba ale neva,uz testy nemam,uz budem len meriat bt,snazilkovat budeme isto min kazdy den ;)))) take tri dni

danusa82
20. mar 2012

neboj moja ja mam 2chalanov po nich som mala mrtvy plod v 5mesiaci a ani nie o pol roka som bola necakane tehotna a teraz mam rocnu bambulku...ked pride spravny cas babo pride a ty budes tou najstastnejsou maminou...hlavu hore a vykroc tou spravnou nohou k vytuzenemu stastiu 😀

henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabaka
21. mar 2012

@kacena85 si predstav, u mna dnes rano skocila BT hned o 4 stupne hore na 37 a zo srandy som si spravila ovu test a pozitivny - aj ked uz slabsia ciarka, silna by bola byvala asi vcera. a to mam este len 11 dc! 🙂 trocha je to rozhadzane este, ale ocividne vsetko funguje ako ma! Ja sa tak hrozne tesim!! 😀 nooo, tak sme na tom casovo s ovulkou skoro narovnako. kolko si namerala dnes rano?

sabaka
21. mar 2012

@svintekova no ako mrska?

kacena85
21. mar 2012

@sabaka aoj no pozeral som tvoj graf v grafoch bt no kraaasa vyskok mne dnes len troska vyskocila kuk
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kacena85/gra...

kacena85
21. mar 2012

@henrietad no to duuuufam,ze vianocny darcek 😀 😀
ja som bola u gynekol a klasicky ma len pozrel z dola utv nic viac

sabaka
21. mar 2012

@henrietad po kyrete mi nic specialne nevysetrovali - specialne vysetrenia sa robia casto az po druhom, t.z.opakovanom potrate. Ale casto to zavisi aj od tvojho gynekologa 😝 ked si za tym stojis a vydobijes si to 🙂
ja som si uz pred tym dala na pokyn mojho gyndosa urobit kompletny hormon.profil (vzhladom na moj vek nutne, lebo uz mam 37) a takisto mi kontrolovali stitnu zlazu, lebo mame v rodine vyskyty (mama aj sestra) ale vsetko bolo ok. pricinou potratu bol u mna na 90 % vraj zapal mocovych ciest, ktory som mala hned na zaciatku tehu.....
z histologie mi potvrdili akurat to, ze to bol missed a., inak nic. myslim teda pozitivne, kedze nic vazne nezistili - nabuduce sa to urcite podari!!!

sabaka
21. mar 2012

@kacena85 vsak ona este vyskoci! som zvedava na tv. hodnoty zajtra 🙂
celkom je to napinave toto meranie bt! ked som si len sama merala tak ma to az tak nebavilo 😀

kacena85
21. mar 2012

@sabaka mna to tiez baviii ked nemeram v tejto teme sama,chodim aj do grafov ale tam nemam sancu stiihat to sledovat,je ich tam vela,len par mam tak v ocku ;) vy uz snazite ci este nie?teraz to uz vidiiim ako to bude dalej,vecer nedockava pojdem spat,ze co teplota rano,ale nechcem sa na to nejak namotat zas,nechcem to silit,ked sa zadari tak sa zadari,vcera mi kamoska pisala,dnes porodila a drahy,ze jaj milacik,ja by som ti to brusko uz tak prial ;) a ze chlapy to tak neberu,veru veru len to tak nedavaju najavo
Ale bude brusko tento rok a hotovo,ja to tiez tak berem,ked sa prvy krat na prvy sup zadarilo tak sa zadari,uvidime ktory cyklus,nechame sa prekvapit

svintekova
21. mar 2012

@sabaka no mrska neracila este dorazit 😠 . A aby toho nebolo malo s manzelom sme zacali byt akysi chorlavi- na porazenie ☹ . Takze snazilkovanie asi este o mesiac posunieme 😒

sabaka
21. mar 2012

@svintekova jaaj teda, este aj choroba sa do toho zaplietla - ale ktovie, mozno je to len slabe "jarne" prechladnutie 😲 a mrska isto coskoro pride!

sabaka
21. mar 2012

@kacena85 hej to mas pravdu, v tych grafoch bt je velmi vela kociek. ale je to tam aj zaujimave, sem-tam sa zacitam 🙂 ano, chlapi sa robia, ze sa ich to az tak netyka ale ako to vyzera v ich vnutri to uz je ina pesnicka. ten moj mi zase povedal, ze on sa najviac trapi vtedy, ked vidi ze sa ja trapim.
co sa tej bazalky tyka, mozno tu v tejto teme este niekoho namotame na meranie bt??
@svintekova @henrietad baby meriate si BT? pridajte sa k nam, je to napinak 😉

lucianak
21. mar 2012

@kacena85 Joooj, tak to neviem moja. Máš zaľahnuté v ušiach?

lucianak
21. mar 2012

@tinasc Ahojkyyy, ďakujem. Ja som kdesi čítala, že si mala úspešné iui.... takže tiež gratulka 🙂 Bola som pred 2 týž. na potvrdenie na sone a bolo to tam - 1cm gulička 🙂 A zajtra idem na kontrolné sono. A čakám na srdiečko. Prednison beriem ďalej, až do 15tt mi doporučovala z hematky. Inak výsledky z hematky som mala ukážkové, že sa až dokina potešila 🙂 Ty ako?

lucianak
21. mar 2012

@poisonblu Aj ja ich ľúbim 🙂 Ale tieto boli jablkové so škoricou, ktorú nemusím a syrové, ktoré chutili ako slaný tvaroh. Boli to 7 days a neviem odkiaľ, lebo mamča ich dostala na narodky od svojej sestry 😀 Možno z lidlu alebo tecsa, neviem fakt. Ale nebolo to vončo...

kaculiatko88
21. mar 2012

@lucianak ahoj moja ako často chodíš ku gyn. na kontrolu???

henrietad
21. mar 2012

@sabaka meriam 😉 a z histologie aj ja nic zavazne-teda doktor ked to cital sa vyjadril tak že nie je tam dovod prečo nastal potrat, citala som si to aj ja ale ten ich jazyk neovladam ale bolo tam slovo-zapal..doteraz nad tým dumem..rozmýšľam že keď tam idem v piatok sa ho opýtam nech mi to trochu preloží tu sprav z histologie..ale ako sa poznam budem zase taka vyhukana zo všetkých veci, testov co bude robit atd atd..vždy ma otázky napadnú až keď idem od neho...

@kacena85 @sabaka a kedy po potr..(joj už nechcem to slovo ani pisať) ste boli u dr?..ja asi tri-styri dni pokyrete ale to preto lebo som mala silnebolesti a veeeelmi som krvacala(praskla mi cysta) ale povedal že je to v pohode a možem to brať ako kontrolu po kyr(bolo to totiž na pohotovosti) a teraz čo idem v piatok tak ešte stále som v tom cykle..nemala som ani ms zatial..

lucianak
21. mar 2012

@kaculiatko88 Ahojky, zatiaľ som bola raz na potvrdenie, zajtra idem na kontrolné. Potom neviem kedy zasa pôjdem, ale predpokladám, že okolo 12tt až...

kaculiatko88
21. mar 2012

@lucianak tak zajtra držíme palčeky 🙂 🙂

sabaka
21. mar 2012

@lucianak drzim palce, nech sa fazulka pekne prezentuje 😀

lucianak
21. mar 2012

@kaculiatko88 Ďakujem, pevne verím, že to dobre dopadne 🙂

lucianak
21. mar 2012

@sabaka Ďakujeeeeeeeeem, budem informovať 🙂

sabaka
21. mar 2012

@henrietad ahoj ja som bola na 1.kontrole 2 a pol tyzdna po kyrete - cize tiez v tom istom cykle a pred ms. Vsetko bolo v najlepsom poriadku a pekne zahojene, nijake viditelne zvysky co by boli zabudli pri kyr. len sliznica este nizka
Prist mam vraj az ked budem znova tehu 🙂 🙂 a snazilkovat sa som dostala zelenu uz po prvej mrche co je teraz 😀
zatial sa vsak tento cyklus viac menej pozorujem ako telicko funguje ci sa uz spamätalo zo soku. vyzera to dobre!

tinasc
21. mar 2012

@lucianak ja som zase pre zmenu bola dlho chorá aj atb som musela vybrať, dosť som kašlala takže som sa riadne bála, aby bolo všetko v poriadku... ja tiež beriem ten prednison, polku 5 mg... a ešte utrogestan a euthyrox kvôli štítnej žľaze, ale tam našťastie mám výsledky v norme, tak to je super.... ale vydýchnem si až v 2. trimestri 🙂 ja idem o dva týždne už na poradňu, vo štvrtok na prvé odbery 😉

kacena85
21. mar 2012

@lucianak aoooj,tak vecer som dala flektor bolo mi doslova na odpadnutie,tocenie hlavy,zaludok fuuu dunenie v usiach ach,ale preslo to pak.
Cakam na teplotky,dnes mierne zvysenie,ocakavam zajtea pozajtra vyskok a snazilkujeme o 106

kacena85
21. mar 2012

@sabaka no mna poraza uz v robote,vonku je tak krasne a ja tu do 8 vrrr a v lete to bude este horsie fnuk
Mozno namotame viacej babuliek ;))

kacena85
21. mar 2012

@henrietad no u mna to bolo extra,takze po kyrete som bola ked som prestala spinit a potom stale ked mi ms po 6 tyzdnoch neprisla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre