Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
3. máj 2012

@svintekova teraz sme na rade my!!!!!! a aj nam to bude dopriate teraz pekne!!!!!!!

usacek79
3. máj 2012

@svintekova inak vtipne je, ako si napisala "...ako nam bude zle, zasluzime si to" 😀 😀 😀 veru!

svintekova
3. máj 2012

@usacek79 ja dúfam,že sa podarí v máji a ak aj náhodou nie tak v júli 😀 a budeme pekne spolu v téme 😉

bambi2
3. máj 2012

@usacek79 ok tak ma uz pridaj do temy prosim... 😀 😀 😀 😀 dam na tvoje slova.. hadam sa tda smykneme 😀 😀 😀
dorast doraste ale mohlo by uz hned zajtra 😎

usacek79
3. máj 2012

@svintekova akoze ty len kazdy druhy mesiac fungujes, ci?

usacek79
3. máj 2012

@bambi2 OK, idem vytvori sukromku 😀

svintekova
3. máj 2012

@usacek79 😀 nie moja, ja len júni budem bez manžela 18 dní ked budem na SK, takže v júni to nevidím ružovo

bambi2
3. máj 2012

@usacek79 😀 😀 😀 tesim sa do sukromky 😀

svintekova
3. máj 2012

@bambi2 aj ja sa teším 😀

usacek79
3. máj 2012

@svintekova no mozno pride ovu den pred odchodom alebo den po prichode 😉 tvoj cyklus ta zatial nechava v napati 😉

svintekova
3. máj 2012

@usacek79 veru veru, ale budem pokúšat štastíčko 😉

bambi2
3. máj 2012

idem ja spat.. aj sa mi chce aj nie... dnes je divny den... 😖 nech je uz zajtra!!! dobru nocku dievky 😔

usacek79
3. máj 2012

@bambi2 dobru noc dievka, veru aj ja by som uz sla, no musim este jeden scenarik napisat, co sa mi mizerne dari, kedze veskere pismenka davam sem 😀 papa, plodne snicky 😉

nelynka
3. máj 2012

ahojte kocky, tak sa k vam znova po pol roku pridavam..öxidovala som tu na prelome novembra a decembra a bohuzial opet sa sem vraciam, znova ta ista diagnoza, MA v nejakom 5tt kde sa zastavil vyvoj..
zajtra nastupujem do nemocky..bohuzial MS sa sama nerozbehla..
kedy vam doporucili po takto kyrete otehotniet?
citili ste uz napr prvy cyklus po kyrete ze je to ok a ze je telo uz pripravene?

svintekova
3. máj 2012

@bambi2 dobrú noc moja

zitaje
3. máj 2012

baby 😀
@svintekova
@usacek79
@bambi2
zlate ste 😀 Trocha vam usla tema, ale to nic, mate moju plnu podporu 🙂
Ja vobec netusim, co s nami bude, teraz co som schytala ten zapal vajecnikov, to ma teda dost vykolajilo, cize sice som jeden menzes uz mala (aj ten po 8 tyzdnoch), ale aj na ten dalsi budem tuzobne cakat, dufam ze uz nabehne normalne. A pravdu povediac mi pozistovali tolko kacoho ineho v tej nemocke, ze si vobec nie som ista, ci by bol dobry napad pustat sa do toho znova v blizkej dobe.
Tak som v takom zvlastnom rozpolozeni.
Ja by som chcela babatko, len keby to slo bez tehotenstva 😒 asi mam este pockat.
bambi a ten tvoj prst, uf 😲 nech sa rychlo zahoji.

svintekova
3. máj 2012

@nelynka ahoj, to mi je lúto. Ja ti moc neporadím,lebo ja som na čistení nebola.

nelynka
3. máj 2012

@zitaje ahoj...ako ti to v nemocke zistili, tie kadejake problemy?

nelynka
3. máj 2012

@svintekova nevadi..snad nejaka kocka zareaguje..
teraz som bola po IVF a mame este nejakych mrazacikov tak by som co najskor chcela po nejake ist..tak snad, nebudu zajtra komplikacie 😒

zitaje
3. máj 2012

@nelynka ja som dostala po 8 tt a vobec som nemala pocit, ze by to bolo uz ok 😒 Uprimne povediac, nebola by som nejaka sokovana, keby som uz neotehotnela - ale to je cisto moj osobny pocit a su tam aj ine veci v tom, o.i. aj vek, celkovy zdravotny stav atd.
Ale ono to je asi velmi individualne, hlavne hlavu hore, mozno tebe bude hned dobre.
Mne radili 3 mesiace neotehotniet, ale asi je lepsie nechat aspon 3 cykly.

svintekova
3. máj 2012

@zitaje no trochu sme odbočili 😅 , ja som prvú mrchu dostala po 39 dnoch a na druhú stále čakám. dnes 41 DC 😠

usacek79
3. máj 2012

@nelynka juj, no neradi ta tu opat vidime ☹
ale velmi ti neporadime, my sme sponatnne potracovali, lebo na to sa caka aj 4 tyzdne, kym sa potrat rozbehne, to nejde na povel, ze zistili MA a uz aj musi von... moje MA vo mne boli aj 3 tyzdne, kym sli von.
takze my by sme ti jednodznacne poradili NEIST na kyret, toboz nie na druhy v tak kratkom case.
Lekari blabolia nezmysly - ako som uz dnes pisala inej babe, precitaj si moj opis spontanneho potratu (zazila som aj kyret) a naslednu dlhuuuu diskusiu na temu spontanny verzus kyret...
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/

po spontannom je navyse maternica ovela rychlejsia pripravena na dalsie, tehu, v podstate hned.. po kyrete sa odporuca cakat cca tak dlho, ako dlho trvalo tehu.. ale nikto nevylucuje tehu aj ihned, telo sa same rozhodne..

zitaje
3. máj 2012

@nelynka ja som dostala (asi) zapal vajecnikov, a zrovna v case, ked sa mi rozbiehala prva ms po kyrete. Strasne bolesti, sanitka ma viezla na pohotovost. A kedze som nevedela lokalizovat bolest a hned som este ani nekrvacala, robili mi aj sono brucha a mam napr. zvacsenu stukovatenu pecen a podobne srandy - cize nie gynekologicke, ale ine problemy. 😒 No nepotesilo ma to, ale zas si stale hovorim, ze aspon sa na to prislo vcas.

usacek79
3. máj 2012

@zitaje jaaaj, to my furt odbieham do ruzovych zajtrajskov z tejto smutnej temy 😉
no tak teda drzim palce, nech sa ti to da dokopy, ale zas mozno to prave malo zmysel, aby ti tvoje telo oznamilo, ze potrebuje, aby si si ho zacala viac vsimat, mozno zmenila nejake veci, stravu, zivotospravu celkovo atd...
kolko mas prosim ta rokov, ked uz tu hadzes flintu do zita?

nelynka
3. máj 2012

@zitaje no ja som takto po minulom kyrete mala pocit do prvej mrchy a potom vpohode uz..ale to som sa rozkrvacala sama este pred kyretom..to ma len tak jemne doskrabkali vraj..
¨

@usacek79 no ja mam plod, co sa zastavil niekde v 4+6tt a dneska som 7+5tt a ms nikde..tak asi neni na co cakat, samo sa to nerozbehne..
a ono na jednu stranu je to veru lepsie ked sa telo vyluci samo...ale na druhu stranu, ked sa to spustit nechce zena riskuje pekny zapal zvnutra co som ja aj minule chytila, sice len jemny ale to chvalabohu mrche..a keby ma nedocistili tak zapal mam pekne velky..lebo ja som krvacala dva dni silno a potom nic, ani len spinenie..a na UZV bola este krasna vysoka sliznica co sa nevyplavila..
a ja uz to chcem mat aj zasebou cele, necitim sa uz dobre nejak.. 😢

skrz tehu sa pytam preto, lebo by som chcela pockat jeden cyklus a ten dalsi po normalnej mrche by som chcela ist na KET uz..

nelynka
3. máj 2012

@zitaje prebohaaa...no mam dost..
mne takouto nahodou zistili pred par rokmi ze mam cysty v ladvinach..
len mi bolo zle, raz som zvracala, mamka ma vzala k doktorke, ta do nemocky a na nic mi neprisli len na UZV den pred odchodom ze mam cysty v ladvinach..
a dodnes sa nevedia dohodnut ci to je zavazne a treba to sledovat alebo staci raz za par rokov UZV ci nerastu..

nelynka
3. máj 2012

idem kocky aj ja do hajan,¨rano treba skoro vstavat ale utesuje ma ze sa aspon vyspim trosku v nemocke 😀 zajtra vas pridem zase pozriet..
dobru nocku

usacek79
3. máj 2012

@nelynka no mne plod umrel pri prvom tehu 7+2tt a potrat sa zacal spustat az 11+6!! ale kedze som bola este nevedoma, isla som na kyret.. druhe som vedela, ze je mrtve asi 3-4 tyzdne, mozno bolo aj dlhsie, to sa nedozviem, potom sa spustil potrat. WHO odporuca cakat na spontanny potrat az 6 tyzdnov a je to stanovene ako najlepsia moznost, s najnizsou mierou rizik. Najviac rizik prinasa jednoznacne kyret, zapal materncie je oproti tomu prechadzka ruzovou zahradou...
to co hovoris o tom riziku sponatnneho, to su presne lekarske strasenia, co som sa ja ich napocuvala. 😠

ale samozrejme, ak chces, tak chod, verim, ze to dobre dopadne 🙂

zitaje
3. máj 2012

@usacek79 v juni budem mat 36 a veru sa tak aj citim, mozno aj na 40 😖 . No a hlavne dve deti uz doma 🙂 . Takze som vdacna za ne a nehadzem flintu do zita, len nechcem tlacit na pilu... Vsak uvidime, co este zivot prinesie. A teiz si myslim, ze to malo nejaky hlbsi zmysel.
@nelynka vsak to, casto ani lekari nevedia, co s tym...

kacena85
4. máj 2012

@kaculiatko88
@sabaka
@lucianak
@bambi2 dobre raaaanko babulky tak ja som sa dnes zobudila uplne ze do ruzova vyspinkana, no tie moje nalady krasa a hned ma aj teplota potesila tak duuuuuufam
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kacena85/gra...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre