Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

poisonblu
7. máj 2012

@kacena85 ja som tiez mala agolutin...4 injekcie-kazdy tyzden jednu...tebe dal len jednu? a davaj si magnezium od galvexu, je je proti potratu dobre....a beries femibion800?

svintekova
7. máj 2012

@mata_ba mojka, velmi ti prajem-nech už to máš za sebou.

alenkam.
7. máj 2012

Ahojte, @kacena85 tak super, ze si uz bola, streda je tu za chvilu.. 😉 myslim na yeba..
Ja akurat bojujem so sebou, stvrtok by som ms mala/nemala dostat, vcera ma uz brucho bolelo, ze celkom kvalitne a dnes nic. Ale presne ako minule v case ms som ochorela, hrdlo, sople, teplota a zistila som, ze som tehu a nevyslo to. Teraz na mna zase cosi lezi, hrdlo boli, sople sa pustaju a kazde rano ma prehanae a mam strach si cosi dat, co ak nahodou....Och joj...

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba to je dobry priznak, urcite to je uz na prahu!!!! a pusti sa to urcite coskoro!!!!! 🙂

kacena85
7. máj 2012

@poisonblu aoj,hej dal mi jednu injekciu a ze kontroka az 21.5 tak ja neviem
Uzivam femibion jeden staci ze?3x 1 ascorutin a to magnezium ozaj mozem?nemoze uskodit ked dr nekazal?zakazal mi aj lieky na alergiu

poisonblu
7. máj 2012

@kacena85 hej, femibion staci jeden...to magnezko by nemalo uskodit, ale skus si najst letak na nete, ze ci mozes aj cez alergie, ale asi ano...ono magnezko mne podali aj v nemocnici, a ja si ho supnem sem tam, pisu 2-3tabletky denne, ja si davam jednu, niekedy kazdy den, niekedy kazdy druhy..ked si spomeniem...

kacena85
7. máj 2012

@alenkam. Mne segra dnes nabalila vsetko co mohla v tehu uzivat,mala na nadchu homeopatika coryzalia,a na tu hnacku sa spytaj v lekarni,ved ti poradia

kacena85
7. máj 2012

@poisonblu vidis to som sa ho chcela spytat,lebo jedna baba mi to uz pisala nech si dam aspon jedno denne,dala som piatok,a tusim bolo veeru lepsie,skusim davat teda,podla mna uskodit nemoze
Ty co uzivas?

poisonblu
7. máj 2012

@kacena85 ja uzivam magnezium galvex, femibion 400 a femibion zelezo...

kacena85
7. máj 2012

@poisonblu a je to jedno to magnezko?mam sumive a neviem od koho,femibion na planovane tehu a prvy trimester

kacena85
7. máj 2012

@poisonblu pocuj teba nebolel zadok po tej injekcii mna strasne nemozem si na tu stranu ani sadnut jeeemine

kaculiatko88
7. máj 2012

@lucianak tak ja som mala vždy problémy s tým, že strácam železo. Takže pre mňa nič nové. Ale budeme oblizovať všetko železné čo mi príde pod ruku 🙂 🙂

@kacena85 nieje ascorutin na riedenie krvi? Divné, že ti ho dal. A viac ti už nič nedal? Na ďalšiu kontrolu kedy ideš?

kacena85
7. máj 2012

@kaculiatko88 no nestudovala som letak, ale mala som ho aj pred potratom tak to nebola novinka dal mi injekciu agolutin ze ked ma ms dojst tak dojde a ak nie tak podpori tehu, nic ine mi nedal, hcg vysledky v stredu a 21.5 na kontrolu

kaculiatko88
7. máj 2012

@kacena85 ja sa len pýtam, ale asi sa mýlim. Bo ja som acsorutin užívala keď som krvácala z nosa bez príčiny. Musím kuk na nete na čo vlastne je. Už len pre vlastnú potrebu. 🙂 🙂

kacena85
7. máj 2012

@kaculiatko88 kuk som letak takze na liecbu zvysenej lamavosti a priepustnosti krvnych vlasocnic, pri nedostatku vit c, pri chorobnej krvacavosti, pri zvysenom pocte cervenych krviniek, upravuju priepustnost krvnych vlasocnic este nech mi to niekto prelozi a bude 😀 😀 😀 😀

kaculiatko88
7. máj 2012

@kacena85 čomu nerozumieš?? Krvné vlásočnice sú najmenšie a najtenšie žilky.

kacena85
7. máj 2012

@kaculiatko88 no hej ale tiez je to tak napisane na tom letaku ako pred dr pomaly

kaculiatko88
7. máj 2012

@kacena85 ako pre koho. Ja tiež všetkému nerozumiem. 😉 😉

poisonblu
7. máj 2012

@kacena85 je to v podstate jedno, ale to z galvexu je najlepsie...a ked ta to miesto boli, tak potierat octanovou mastou, alebo vinne obklady...mna upozornila sestricka, ze treba posediet po tej injekcii v cakarni aspon 10minut...ale aj tak po jednej ma to bolelo, ze som ledva sedela a po dalsej som mala modrinu ako svet 🙂

kacena85
7. máj 2012

@poisonblu no ten dr tam mava dve sestricky ktore sa striedaju a zrovna dnes tam bola takaa co nevie injekcie pichat krasa, aj ked mi krv brala a ked mi hento pichla do zadku skoro som vyletela jemine ta druha uplne v pohode, sice som tiez predtym ledva sedela ked mi ich daval na vyvolanie ale toto??sak to uz vidim aku modrinu tam bude mat

delideli
7. máj 2012

@kacena85
@yasmin0001
ja som na tom podobne,myslim,co sa tyka prace..netvrdim,ze mi MA sposobila,ale urcite tomu minimalne dopomohla (najma jedna z nich,kedze mam dve a v tej druhej ma dva tyzdne po sebe vzdy zacalo uz okolo obeda pobolievat brusko,aj som ho mala take tvrdsie..a krvacat som zacala tiez po tom,co som dosla domov z tej druhej)..tak sa teraz len modlim,aby az sa nam podari znovu otehotniet,mi dal gynekolog PNku..plan ako sa doma zamestnat uz mam,takze sa (dufam) nudit nebudem a ak mi da aj nejaku tu vychadzku budem rada..ak by mi PNku nechcel dat budem to musiet riesit inak,ale v praci ma nikto neuvidi ani nahodou..

delideli
7. máj 2012

@kacena85 : magnezka sa bat nemusis, niektori doktori ho dokonca davaju vraj tehulkam aj preventivne..v neskorsich stadiach sa bezne dava pri tvrdnuti bruska a tak..

kacena85
7. máj 2012

@delideli ja som toto iste tiez povedala, bud mi ju da gyndos alebo obvodny ten je neskutocny som rada, ze chodim k nemu, hocico potrebujem dojdem a neni problem taky mlady ale vie ze tam nechodim pre srandu a ze by som si vymyslala nejeka priznaky
a co mas vymyslene aky program na pn?

yasmin0001
7. máj 2012

@delideli to aj mna zaujima ten program 😀

delideli
7. máj 2012

@kacena85 , @yasmin0001 : no zase nic take valne to nie je,ale na zabitie casu akurat..chcela by som sa zacat ucit fotit, na narodky mam slubeny od mm fotak 🙂 a tym padom sa chcem naucit aj upravovat fotky..caka ma este vyroba fotoalbumov pre rodinu (uz mam naplanovanych asi 6) ..plus pripravy detskej izbicky, do nej by som tiez chcela vyrobit par veciciek na ozdobu..no a potrebujem si urobit system a poriadok v kdejakych papieroch, pomoct mm s jeho papiermi..tiez som si kupila knizku na cvicenie v tehu..no a mame psiky,takze o zabavu bude postarane..takze tak 🙂 a este mam doma kopec kniziek,ktore by som chcela precitat len nebolo kedy..aj ked mi je jasne,ze to vsetko bude,ako sa poznam uplne inak a bud budem vylihovat pred telkou alebo nadavat,ze sa nudim,pripadne ,ze nic nestiham 🙂 ale za pracou mi luto nebude (resp. silno pochybujem- v poslednej dobe je to najma v tej spominanej druhej coraz horsie,takze to budem naozaj len rada..)

jenny6
7. máj 2012

Ahojte baby, troško som sa začíala a teším sa že je tu toľko tehuliek 😀 Inak ascorutin je na posilnenie steny ciev (dávajú ho aj pri slabom krvácaní a určite neškodí v tehu).Inak je to vitamín C ešte sniečím 😀 A magnézium sa tiež môže, pozitívne vplýva na náladu ale tiež aj na uvolnenie svalov, čo často tehuľky využívajú pri tvrdnutí bruška. No preventívne ho brať netreba, počula som viac krát o tom, že tehuľky čo voveľkom brali magnézium (niekedy človek fakt musí) ich detičky sú prvé minúty po pôrode také ospalejšie.. Takže ak je to potrebné určite brať, ale preventívne by som nebrala 😉 Držkam vám pršteky 🙂 Ja som našla druhú čiarku na teste 2 mesiace po potrate a teraz je už 22 týždeň a čakáme malú bambuľku 🙂

kacena85
7. máj 2012

@delideli u mna je to presne to isteee, v praci sa to kasle cim dalej tym viac velke zmeny idu robit od 1,7 idu rusit cele nase oddelenie a nam robia normale vyberove posedenia na ine pozicie akoze chapes nanovo???no nemam slov, je to v stredu akoze pojdem tam ale dufam, ze nejake dalsie riesenia mi nehrozia
no mas to pekne naplanovane,len ked budes pn tak asi nebudes moct vsetko robit co chces, aj ja teraz len cumim na draheho ako upratuje, ako robi okolo domu v zahrade okolo psov, psov sa ani chytit nemozem, a to jeden krpec je zvyknuty spat u nas v postely, velky je vonku, mam lehnit len, uz som od piatku jednu knihu precitala tymto tempom cele knihkupectvo precitam hehe ale tak sedim na terase pokukam pomaly kvetinyk naberem trocha vody a popolievam, dam prat to nerobim ja hehe, ale ked vidim tu kopu pradla alebo ten bordel vsade no hodl smola

delideli
7. máj 2012

@kacena85 : tak co sa bude dat,bude,co nie nie. pekne pomaly,pozvolna..🙂 ved sa neroztrham 🙂radsej sa k smrti nudit,nez riskovat..po tej predoslej skusenosti uz naozaj nie..este si spominam,ako som to aj vravela v praci,ze sa mi to nezda,ze ma boli to brusko,ale absolutne ziadne ulavy,nic,makat som musela dalej v tom strese, kde clovek kolkokrat sotva stiha ist na wcko..to mi za to naozaj nestoji..sucasnym zamestnavatelom (teda vacsine z nich, nech nekrivdim svetlym vynimkam) su zamestnanci ukradnuti,hlavne ze generuju zisk,to je tak jedine ,co ich zaujima.. 😠 toto nie je loajalite firme (ako hovori jedna moja "trhla" kolegyna 🙂 )ale o ochrane zdravia babatka,takze nemam absolutne nad cim uvazovat..

kacena85
7. máj 2012

@delideli tak tak mozem okaslat celu robotu aj zehlenie budem lenosit, slnit sa pokial sa este da 😀 citat knihy, casaky, troska sa prejdem po dvore alebo do obchodu, sestry ma hadam dojdu kuk a sak ten klud rezim nebudem mat hadam cele tehu tak by som sla aj na nejaky vylet sak ide letooooo juj ako tesim sestra mi dnes este nahadzala veci co jej ostali po porode co mala ako tehu tak maaam plnu krabicu juj ale pekne som to odlozila a nebudem sa v tom este hrabat 😵 🤐

tinasc
7. máj 2012

@poisonblu to magnézko od galvexu to je to veľké modré, také veľké tabletky 500mg? som nevedela, že sa môže brať v tehu, občas by som veru potrebovala si ho dať 🙂 takže si aj dám 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre