Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
23. máj 2012

@enima tak kazdy ma iny nazor na to a ja mam taky aky som napisala.. staci si pozret GMN a je to jasne..

bambi2
23. máj 2012

ok tak zakladam skupinu.. hlaste sa kto chce do nej.. uz ma to nebavi pisat do verejnej...

delideli
23. máj 2012

@tinara23 : s imunologickymi vysetreniami na slovensku je to v tomto smere dost bieda..je len par pracoviska a par lekarov,ktori sa tym zaoberaju,aj to vacsinou len doplnkovo,nie naplno..aj vysetrovacie metody su dost obmedzene,t.j. nevysetruje sa vsetko ,co by sa malo,resp. dalo vramci imunologie vysetrit..aspon zatial..v cechach je to v tomto smere daleko pred nami,vela bab od nas chodi tam..ale nie su to bezne imunologicke vysetrenia,skor specializovanejsie,aj ked zahrnaju aj niektore bezne 🙂 ,zavisi od konkretneho pripadu,aky je problem a tak..

delideli
23. máj 2012

@bambi2 : este som tu nebola v sukromke,hlasim sa,co mam urobit?

kikaneu
23. máj 2012

@janie80 mne sa najviac nepáčilo to, že mi nikto nič nepovedal.....a domov ma nechceli pustiť večer, lebo musím ostať na pozorovanie, ale až do rannej vizity o mňa nikto ani nezakopol a ten doktor ráno prišiel, prehmatal mi brucho, opýtal sa či mám bolesti a keď som povedala, že nie, tak povedal, že pôjdem domov.....nič viac, proste pozorovanie netaké.....ani kontrolné sono neurobili 😠 len ja trubka som bola taká rada, že idem domov, že mi ani nenapadlo si to vyžiadať 😒

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 aj ja sa hlásim

monika2712
23. máj 2012

@bambi2 kludne ma pridaj, ale myslim ze toto je bohuzial taka tema, ze kazdy mesiac sem pride nejaka nova baba, takze aj tak to tu bude stale ficat 😉

janie80
23. máj 2012

@kikaneu no, keby som vedela, ze tiez o mna ani nezakopnu, tak viem chodit na odbery krvi kazdy druhy den k mojej zenskej... Rano ani vizita, ani nic, len pri striedani sluzieb sa ma prisiel nastupujuc lekar opytat, ako sa mam... 😝 asi ze perfektne tesne po potrate... 😝 na izbe som bola sama, ani prehodit slovo s kym nebolo...

bambi2
23. máj 2012

@monika2712 ved moze to ficat ale ja uz nic osobne nechcem pisat vo verejnom. citaju to vsetci...

monika2712
23. máj 2012

@bambi2 jasne chapem.. tak potom hod link na sukromku.. ozaj a co ten blog co si spominala?

jaya47
23. máj 2012

@kikaneu To, ze ta nechceli pustit, mohlo mat aj iny dovod. Niektore poistovne vraj preplacaju cely zakrok, iba ak si tam aspon 24 hodin (alebo jednu noc?). No... zase je to o peniazoch :(

kikaneu
23. máj 2012

@janie80 veď toto...a lekárka čo ma prijímala mala službu až do rána, ale ani sa neukázala....len sestričiek som sa povypytovala, ale oni mi toho nejak veľa nevedeli povedať...... 😒 no už to je jedno, len dúfam a verím, že už nikdy viac

enima
23. máj 2012

@tinara23 Ahoj ja som bola na imuno vysetrení. Robili mi to v Ke v tkanivovej banke. Zistovali mi niekolko poloziek, presne ti ich neviem popísať už , ale zistuje sa napríklad či telo nevytvára protilátky proti embryu pod. Mam niekde v maily ziadanku , ked ju nájdem tak ti ju poslem. A inak pytaj si ziadanku od gynekologa, tada nech ta on posle. ak ta posle lekár nic neplatíš hradí to poisťovňa. ak by si isla sama platiš cca 150 eur.

janie80
23. máj 2012

@jaya47 aj mne jedna kocka, ktora so mnou bola pol dna, lebo si po znamostiach vybavila, ze cez noc ostat nemusi, vravela, ze je to presne o tom, ze ked pacient nie je v nemocke cez noc, tak poistovna nechce platit... 😕

kikaneu
23. máj 2012

@jaya47 to vážne? uf, čo sa ja ešte dozviem 😨

janie80
23. máj 2012

@kikaneu moje sestricky ani to nie... A oznamit mi, ze bude kyret mi prisiel jeden medik mladucky, ktory mi na nic nevedel odpovedat, tak poslal lekara... Ktory ale prisiel o tri hodiny... 😝

kikaneu
23. máj 2012

@janie80 katastrofa.....mne to povedala tá doktorka, čo ma prijímala, a nakoniec som rada, že mi nehovorila asi podrobnosti ako sa to robí a tak.....hoci tuším, ale nepripúšťam si to 😔 to si na tom bola ešte horšie ako ja....inak v PO? tam som nepočula ešte dobré referencie 😒

bambi2
23. máj 2012

aky mam dat nazov?? 😕 😕 😕 tento sa cely nemesti, chyba pismenko z na konci a otaznik...

janie80
23. máj 2012

@kikaneu spolieham sa na to, ze na novorodeneckom robi moja spoluziacka zo zakladky a strednej, tak hadam mi na male dohliadne... 😔

janie80
23. máj 2012

@bambi2 radsej nejaky pozitivnejsi... 😉

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 hm, možno skúsenosť s kyretom....neviem....

bambi2
23. máj 2012

@janie80 no keby ma taky napadol 😀

kikaneu
23. máj 2012

@janie80 to máš fajn 😉

bambi2
23. máj 2012

uspesne tehu a snazilky po potrate?? 😕 😕

bambi2
23. máj 2012

ach zase prispevok 2x ☹

bambi2
23. máj 2012

alebo bojujeme dalej a vyhrame to!!!!! 😉 😀 alebo nevzdavame sa ani po potrate!!!

janie80
23. máj 2012

@bambi2 podla lajkov sa rozhodne... 😉

janie80
23. máj 2012

@kikaneu ked tam dovtedy bude.... Lebo kym ja otehotniem, este vela vody potecie... 😒

enima
23. máj 2012

@bambi2 Co je GMN? A mozem aj ja do tej sukromky , Ako sa tam dostat?

bambi2
23. máj 2012

@janie80 ale za chvilu budeme vsetky tehu 😉 mne sa teraz moc do toho nechce... ale buduci mesiac pojdeme na to...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre