Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

macoo13
30. nov 2016

@bubinka68 mne robila po dvoch tyzdnoch ale vsetko bolo ok ze je vsetko ciste....a ani mne enbrali krv na hcg...

rebekag
30. nov 2016

ja som bola teraz po prvej menstruacii a mam zvacseny jeden vajecnik a nejaky slaby zapal posvy, dal mi na to tabletky na 6 dni... a doktor mi odporucil cakat 6 mesiacov do dalsieho otehotnenia, to som teda nechcela pocut, chceli sme hned hned skusat :( Baby, Vy ako dlho cakate?

violet1609
30. nov 2016

@rebekag tak to ma mrzi. Ale snad sa das co najskor do poriadku a uvidis ako sa budes citit. Ja som 3 tyz. po kyrete. Tiez mi tam nieco ostalo,ale zatial to nechavaju tak kedze nemam ziadne tazkosti. Ja som mala MA v 12 tt tak chcem pockat aspon 3 mesiaci.

macoo13
2. dec 2016

@rebekag ja som tiez mala potrat v 12 tyzdni ...a doktorka mi povedala ze mame pockat 3-6 mesiacov ale sme sa rozhodli s manzelom ze o 3 meisace ideme na to tak hadam bude vsetko ok..drzim palce 😉

momi1_1
2. dec 2016

To doktorky vzdy radia ze cakat 3 mesiace a viac ale poznam aj baby co to nedodrzali a zacali skor a donosili a porodili zdrave deticky to je individualne pokial zena nema zdravotne problemy a zotavuje sa dobre tak sa mozno da snazit aj skor ak by to zasa trvalo dlho nech tam neni az taka velka pauza 🙂

rebekag
2. dec 2016

@momi1_1
@macoo13
@violet1609
tiež som najprv chcela íst hned po prvej ms to toho, a potom, že radšej počkam ešte jeden cyklus... citim sa uplne v poriadku, nic ma neboli, dokonca som ms dostala presne 28 dni od zakroku, aj presne viem, kedy som mala ovulaciu, takze vsetko funguje ako ma - aspon to tak citim, ale keby sa mi to opat stalo, neodpustila by som si to, ze som nepockala dlhsie... V januari idem na hemat. vysetrenie, takze mam taky termin, kym nebudu vysledky pockam a vo februari to budu 4 mesiace - potom sa do toho uz urcite pustime 🙂

eliskaevicka
3. dec 2016

Zenusky ako sa máte ? Uz ste niektorá dostali aj menzes?
Mne sa zdá ze sa to blíži . Len neviem či si ti nenahovaram . Len dufam ze príde 😕

violet1609
3. dec 2016

@eliskaevicka ahoj..... ja zatial nic......uvidime kedy to pride. Uz aby tu bola 😉

macoo13
4. dec 2016

@eliskaevicka ahpj ani ja zatial nic a uz su to 4 tyzdne ..ale aj ja mam taky pocit ze ako by uz mala dojst mrcha tak aj ja dufam ze dojde...a inak sa po fyzickej stranke mam dobre ...a vy???

violet1609
4. dec 2016

Ja sa citim fajn...... fyzicky uplne v pohode a aj psychicky je to lepsie,aj ked stale ma chyti smutok. V robote to uteka rychlo.
Inak mne sa skor zda ,ze som mala tento tyzden ovulaciu tak hadam do dvoch tyz.dojde ms 🙂

eliskaevicka
6. dec 2016

Aj ja tak Niejak , raz je lepšie potom smútok .. najhorší asi bude máj , ako sa poznám bude to katastrofa . Vtedy sa malo narodiť 😭 Ach uz co by som bola aspon na kontrole . Nech je to tam všetko v poriadku .. s tochto čakania ma trafí šľak

sevcikovaanna
6. dec 2016

Ahojte zienky som po kyretazi skoro 4 mesiace....a výsledok znicili my sliznicu maternice....ak nezaberu lieky som neplodna...nastojte si az to robia oparne s vedomim ze chcete mať ešte dieta

eliskaevicka
6. dec 2016

@sevcikovaanna 😭😭😭😭😭😭
To hadam nie , držím palce nech sa to úpravy ,.. a lieky pomôžu .. kde Vám to robili ?

desza17
6. dec 2016

@sevcikovaanna pre pana jana...a kto ti to povedal?lebo mne kyret robila moja gynda a ked som bola na sone po 1.ms povedala ze je vsetko v poriadku...tak dufam ze aj je.

sevcikovaanna
6. dec 2016

@eliskaevicka uzivam lieky no ak nepomozu tak neviem...cadci

sevcikovaanna
6. dec 2016

@desza17 ja som mala tiez prvú potom som mala cystu(praskla) ms neprisla a gynekolog uz nový zistil ze my nerastie sliznica dôsledok zlej kyretazi...gynekologicka predtým to neriesila takže moja cesta za babom je biedna

desza17
6. dec 2016

@sevcikovaanna to som ani nevedela ze sa to moze takto skomplikovat..som ztoho znechutena...musis mat teraz silu..hadam vsetko dobre dopadne drzim ti palce.ja som potratila 1.10. Takze zatoal som mala len jednu ms...teraz cakam na druhu a dufam ze bude vsetko ok.

myskahryzka
6. dec 2016

@sevcikovaanna To mi je moc luto.. ale nehadz flintu do zita. Mozno potrebuje dlhsi cas na regeneraciu. A presne z tohto dovodu som si za kyretazou vycestovala vyse 100 km. Na Sliaci v Gynpore to robia s Hysteroskopiou. Tj. dnu zavedu kameru a vycistia len miesta, ktore treba. Nic navyse. Vdaka bohu za to. Moc ti drzim palce. Verim, ze su to len skore predbezne prognozy a babatko aj napriek tomu coskoro bude ❤

eliskaevicka
6. dec 2016

@sevcikovaanna ale ešte neni stratena .. držím palce nech sa upraví .. no a Čadca ... hrôza des .. ach

sevcikovaanna
6. dec 2016

@myskahryzka skor sa zmensuju šance ... Nemohla som si vybrať potratila som v 20tt ako sa narodilo tak ma hneď uspali nikto sa ma na nic nepytal a hlavne bola nedela a kazdy ma chcel mať s krku..hnus

myskahryzka
6. dec 2016

@sevcikovaanna To mi je velmi luto. A povedali ti, ze ti prestala rast slizniznica? A v lekarskej resp prepustacej sprave mas nejaky zaznam o tom, preco ta vycistili tak invazivne??

sevcikovaanna
6. dec 2016

@myskahryzka hej povedal my to nový gynekolog ze kvôli tomu nemam 2m menzes....mne povedali že ma musia vycistit kvôli hroziacej infercii a potom mna uspali a robili co chceli...robil to nejaky mladý lekár

myskahryzka
6. dec 2016

@sevcikovaanna Je tam moznost dat to presetrit na dohlad nad zdrav.star? Nenechala by som to tak. Nechcem mudrovat, ale alchemilku pijes?

sevcikovaanna
6. dec 2016

Hej poctivo ...hoci lekár jej neveri

myskahryzka
6. dec 2016

@sevcikovaanna To robis najlepsie co mozes.

sevcikovaanna
6. dec 2016

No uvidíme ako to dopadne

myskahryzka
6. dec 2016

@sevcikovaanna Aj vies aku vysoku mas tu sliznicu?

sevcikovaanna
6. dec 2016

2,5cm potom 3cm po ovulacii

violet1609
6. dec 2016

@sevcikovaanna tak to mi je luto...... clovek ani len nema predstavu ako sa to vsetko moze skoncit a skomplikovat. Dufam a verim,ze sa to da do poriadku, velmi ti to prajem. Je to tak nespravodlive........ clovek sa zveri do ruk lekarov a potom toto. Uz si z toho vsetkeho dost vycerpana, ale skus este zabojovat a mysliet pozitivne. Velmi drzim palceky

violet1609
6. dec 2016

@eliskaevicka aj pre mna bude maj velmi tazky...... tiez som mala vtedy termin. Ale dufam ,ze dovtedy sa nam to uzspesne zadari 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre