Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 no hej.. asi to tak bude predsa len lepsie u nich.. vies doma by to bolo smutne, tu mi to len bude pripominat minulorocne vianoce, posledne s maminkou.. boze jak som rada ze boli u nas a ze sme mali pekne sviatky spolu naposledy... a uz vtedy som vedela ze su posledne.. ach ta blba intuicia 😒 keby som ju aspon vtedy viacej pocuvala a uzivala si tie posledne chvile s nou.. tolko krat mi uz napovedala, tolkokrat sa nemylila .. siesty zmysel jak vysity ale clovek zisti ze ho mal pocuvat az ked je neskoro.. ach jo.. no nic, smutne myslienky prec.. nejak to uz bude.. prezit sviatky a dufat v lepsi novy rok... snad veselsi...
bojujem tu s krabicou s biolampou uz pol hodinu a neviem ju otvorit!!! poziciala mi svokra, ze nech si oziarim nejake veci co mi treba, klby a tak.. tak som si to chcela ist pustit a neviem to otvorit. na porazenie! 😀

lucianak
13. nov 2011

@kacena85 Ja mám tiež femibion, ale teraz beriem zatiaľ obyč listovku, lebo beriem prednison a iný liek, tak ak ich doberiem, tak prejdem zasa na femibion. Ani my zatiaľ nemáme mimino, ale pevne verím a modlím sa, aby sme ho v priebehu bud. roka mali.
My momentálne nemáme nikoho tehotného v rodine, akurát bratranec s frajerkou čakajú a to má termín podobne ako by som mala ja. Ale s nimi sa tak často nestretávam. Je to ťažké, keď vieme, že nám to nevyšlo a naši blízky sa tešia z príchodu nového človiečika. Ale zároveň sa teším, veď je to predsa rodina 🙂
Ja potom tiež pôjdem ihneď na PN, aby som mala kľud.

monika2712
13. nov 2011

@lucianak ja sa pomaly kazdy den dozvedam o novych tehu v mojom okoli. aj v rodine sesterka, dost blizka, hoci nebyvame v jednom meste, ale tak sme si blizke.. aj kamosky dve, jedna uz porodila pred mesiacom.. to hruza.. uz aj ja chcem!! 😠

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 to co - ocelova krabica? 😀 ta bolia klby?

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 nie umela hmota ale divne zapadky to ma a neviem na to prijst.. uz som jej aj volala dva krat ale furt ma obsadena. no nic.. tak zajtra skusim.. ak to otvorim 🙂
hej hej.. ja mam furt problemy s klbami.. som skoro invalid..

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 no teda, na to treba papat mineraly a klbovu vyzivu, ale to asi vies 🙂 tak drzim palce, nech ten gordicky uzol na krabici pretnes 😀

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 ale to uz je u mna neskoro papat.. to su urazove veci co mi poostavali po sporte, zle zahojene rany, kosti, zapaly.. takze s tym sa neda nic..
furt som na to neprisla.. nechapem. cakam na manzela kym pride dole, ze ci sa to jemu nepodari nahodou.

kacena85
13. nov 2011

@lucianak no a nemohla si prechladnut?mne velmi pomaha na bolest zensky caj gynastan..nedam nan dopustit..proste super zabere, zohreje, uvolni cievy...super je fakt, vyskusaj. ja sa akurat chystam do postielky s knihou, alchemilkou, drahy je na nocnej 😒

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 ajajaaaaj, ten sport, to je likvidacia... 😖 😀
a co si robila, aky sport?

lucianak
13. nov 2011

@monika2712 Tak to aj ja by som už najradšej bola v tom. Dve kamošky v januári, druhá vo februári o 3 dni skôr má termín ako by som mala ja, potom ten bratranec s frajerkou a marec ďalšia kamoška... Ja som mala byť tiež medzi nimi, no čo už, bude v septembri 😀 a oslavovať budeme 2 narodky naraz, manželove a miminove 😝

lucianak
13. nov 2011

@kacena85 Nooo teda, už len jeho mať pri sebe a to by bolo žúžo 🙂 Skúsim ho určite a snáď zaberie, llebo je to fakt nepríjemný pocit. A práve som si spomenula, že ani predtým to nebolo bohviečo. Fuuuu, škaredá bolesť. Už nech je preč a mimino dnu 😀

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 ale ja tak vsetko mozne, pri kazdom sa nejak zranila.. vsetko to nejak suvisi spolu.. inak vcera som to akurat tusim pisala jednej babe v tej nasej teme, tak mozes kuk, ze co vsetko mam.. ja som cisty priklad ze sportom k invalidite :
tu ked pozries dva moje take dlhsie prispevky, tak som to tam vsetko pisala.

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/po-lete-2011-zaciname-kto-tiez/

kacena85
13. nov 2011

@lucianak Ja tiez mam doma listovku, ale teraz skusim ne mesiac ten rakytnik, uvidim co mi aj dr povie ohladom vysledkov testov. potom prejdem na femibion, ked vidim ako ho kazdy chvali tak ho oprobujem 😀 ako by povedala moja babka. no je to tazke ked je niekto tehu veru, aj v robote kopa bab. ja som potratila vo februari a do toho dosli s tym dve kolegine, co uz aj porodili, maju obe krasnych chlapcekov. potom dosla segra v maji ze som tehula 🙂 ale velmi jej to prajem. len to cloveku tak luuto dojde. ked vidim ako jej brusko rastie a ja som mala uz mat v septrem. po porode aj. jaaaj tazko je to, niekedy to tak na mna dojde, ze ma nic nebavi, len vrcim. ale to bude asi aj tou zimou, milujem leto. teraz len trcim v robote, vecer za tmy dojdem domov. take o nicom obdobie. cez leto este sa da posediet vonku na terase, vinko, teplucko. jaj nech je tu uz jar a veeeeeelmi drzim palceky nech sme uz s bruskami na slniecku 😅 neskutocne sa budem tesit....ked to tu hociktora napise je to super pocit..taka nadej ze to zle raz prejde

monika2712
13. nov 2011

@lucianak no je to tazke pocuvat z kazdej strany kto je opat tehu. ja to vsetkym prajem samozrejme.. len uz dufam, ze pride rad aj na mna 😉 snad sa dockame..

kacena85
13. nov 2011

@lucianak V hociktorej lekarni ho najdes...fakt je super, aj chuti tak ok. nie jak tie hnusne bylinkove caje, ti poviem ze ja som po potrate nemohla alchemilku ani citit, myslim ked som ju potom pila. cca mesiac a potom ma uz len napinalo ked som ju zaliala hehe. pijes tiez alchemilku?lebo ja ju mam ale nie taku sypanu, taku normal vo vreckach cajovych

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 ach jo, no precitala som... no inak keby si niekedy chcela, mozeme ist spolu plavat do hotela Nivy, to je podla mna naj plavaren v BA 🙂 ja tiez zboznujem spinning, ale teda ziadne dance veci, skor normalne cinky, stroje, prip. elipticky trenazer ci stepper.. ja milujem chodit do posilky doobeda, ked tam nikto nie je, byvam tam aj dve hodiny, parada 🙂

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 no len ja som doobeda v praci. aj poobede.. takze neni sanca, jedine vecer alebo vikend.. uz som tam chcela davno ist a nie a nie sa tam dostat.. hruza.. posilku som aj ja mala rada kedysi, teraz by som potrebovala schunut aj spevnit, ale kedze chcem byt tehu tak to asi nejak velmi riesit nebudem..
no uz mi manzel otvoril tu krabicu.. sa podrz! som to otvarala zo zlej strany 😀 😀 😀 lama ... tak si to idem pustit na zapestie.

usacek79
13. nov 2011

@monika2712 jaaaj blondina! 😀 no ja v podstate tiez teraz furt robim, dohanam dovolenku vycerpanu na rizikove 😖
inak prave som docitala toto - https://www.modrykonik.sk/fotoblog/monika2712/c...
a totalne sme s muzom praskli od smiechu! 😀

monika2712
13. nov 2011

@usacek79 jaaaj moj clanok.. som nasla na fb niekde tusim 😀 😀

tinasc
13. nov 2011

@usacek79 potichučky sa teším s Tebou, jasné, podeľ sa s nami, poznám ten pocit, ja by som to vtedy tiež najradšej vykričala do sveta, taká som bola šťastná, ale našťastie sme to ustáli a potom sme boli radi, že sme to nemuseli odvolávať ☹ ja tiež už budem mať strach ako to dopadne a tiež to nikomu nepoviem, možno v nejakom piatom mesiaci 😀 ak to na mne nebude už dostatočne vidieť 😀 🙂 😉

usacek79
13. nov 2011

@tinasc dakujem 🙂 my sme to vtedy vykricali, lebo sme uz prave koncili treti mesiac a nenapadlo nam, ze to moze tak degensky dopadnut 😖 ale nejako sme nic nemuseli oficialne odvolavat, nejako prirodzene sa to vyklebetilo, takze pohoda..
ale teraz uz naozaj vydrzime radsej do polovice stvrteho 🙂 ak teda budem mat co oznamovat 😉

tinasc
13. nov 2011

@usacek79 verím tomu, že čoskoro všetky budeme mať čo oznamovať 🙂 veľmi zodpovedne sa na to pripravujeme, takže to musí už len dobre dopadnúť 🙂

usacek79
13. nov 2011

@tinasc amen! 😵

tinasc
13. nov 2011

@usacek79 presne tak 🙂 🙂 🙂

marecek1
14. nov 2011

@usacek79 jejéj, takže sa vám "zadarilo", gratulujem 🙂 🙂 🙂 takže pozitívny prístup k životu zasa raz priniesol výsledok 🙂 🙂 🙂
ak by sa pošťastilo aj nám, tiež by som s oznamovaním tejto správy počkala, hoci by to asi bolo ťažšie, lekár mi povedal, že by ma prvé mesiace nechal na PN... takže by asi viacej ľudí dumalo, prečo sedím doma na zadku, ale to by mi bolo fuk 😉

usacek79
14. nov 2011

@marecek1 no este to nie je iste, aj dnesny test je len s duchom, ale tak hadam 😉 uvidime! a dakujeeem a drzim palce!

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 kolky si den dc? mozno mas nizku hladinu este.

usacek79
14. nov 2011

@monika2712 no ved urcite mam este nizku hladinu 🙂 som 29DC, takze ziadna panika, ja som mala aj tehu predtym trosku posunute - mne sa to vajko nejako dlho trepe do maternice 😀

marecek1
14. nov 2011

@usacek79 dôležité je, že sa tam to vajko "dotrepe" 🙂 🙂 🙂

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 aha, no tak to hej.. to este moze byt skoro.. ja som zas mala velmi vysoku vtedy.. uz 29dc som mala kolajnicu jak hrom.. dodnes to mam odfotene v mobile. 🙂 cele to moje tehu bola jedna velka zahada..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre