Dobrovoľný potrat po 40tke

22. nov 2019

Nechcem nikoho touto témou pobúriť, vopred sa ospravedlňujem, ale u gynekologičky som sa dozvedela, že som tehotná a v tom šoku som sa zabudla popýtať na to či je potrat po 40tke zdarma. Hľadala som to aj na internete a našla som protichodné tvrdenia, lekárke som sa nevedela dovolať a objednaná som až o týždeň, neviem kde sa na to mám informovať. Totálne sa mi klepú ruky... problém je ten, že už v 35tke som prekonala skorú menopauzu, ktorú sa nijako nedalo zastaviť a podľa všetkého som mala byť neplodná a teraz toto. Som úplne zúfalá..

fem
22. nov 2019

Myslim, ze ta tema je fiktivna, skor dava navod niekomu, podla toho, ze sa podobne temy obajvuju tu viac, mozno nejaka objednavka info, promo ktovie.

dzejsik
22. nov 2019

a nechcete sa najprv informovat o moznosti socialneho stipendia pre starsiu dceru? ved do jasliciek sa da ist dietatku pomerne skoro a su plne hradene do 3 rokov 🙂 a mozno by aj dcera mala rada surodenca

sorciera24
22. nov 2019

a co je vlastne zle na moralke? na tom byt moralny a zachranit život? asi som z inej planety, ak je u ludi zosmiesnovana a vykrikovana morlaka, ci morlane hodnoty..... k akym hodnotam vychvoavate? k nemoralnym? (to len take recnicke otazky, nemsuite odpovedat, len sa zamyslam...)

simona92101
22. nov 2019

@fem aj keby bola fiktivna,nema nikto pravo takto tlacit na zenu,je to kazdej veca a hlavne mat pravo volby!ziadny zakon jej nema co prikazovat co ma robit!nik jej nepomoze ak nebude mat z coho zit,ani jedna z tych co tu moralizuju,ani stat,ani cirkev!

vinejka6
22. nov 2019

@fem 🤦‍♀️akože mne je úplno jedno, či nejaká žena ide alebo nejde na potrat, nijako to môj život neovplyvňuje

acrobaleno
22. nov 2019

@fem Nech sa radšej spoločnosť postará už o narodené deti. Čo sa pre ne robí? Niekedy mám pocit, že to nie je hnutie pro life, pretože o tie narodené nechcené deti nikto ani nezakopne, teda pokým nie sú biele a zdravé a novorodenci (česť výnimkám).

autor
22. nov 2019

Hej, robím promo, veď som ani nepovedala do akej nemocnice som volala, ako anonymovi sa mi nedá napísať ani správa aby sa ktosi bližšie popýtal... tieto konšpiračné teórie sú dokonalé. Ani neviete aké mám miesto bydliska a kam by som sa asi tak mohla informovať. Nie je to žiadne promo, proste som naozaj úprimne nevedela...

vinejka6
22. nov 2019

Serte na nich. Ja síce len viem, že potrat nie je zadarmo, ďalší postup netuším, no snáď Vám aj niekto NORMÁLNE poradil a K VECI hlavne.

tslobik
22. nov 2019

@acrobaleno Tak presne, na toto som teraz myslela.

dadkadadus
22. nov 2019

@fem no je to vec JEDNEJ A TEJ ŽENY a absolútne sa do toho nemá čo miešať spoločnosť 😂 to ako keď budem zajtra chcieť ísť ja na potrat tak ako čo najskôr budem dikutovat u nás v paneláku s ľudmi co si o tom myslia ? Potom zbehnem aj do prace že čo a ako aký majú oni názor a ešte cestou v obchode sa spýtam že ci môžem alebo nie DO 12 týždňa môže ísť a nemusí sa nikoho pýtať !! väčšiu pic*** som ešte neprečitala ...samozrejme dieťa sa usmrtiť nesmie ALE NÁZOV DIEŤA má asi od 25TYZDNA ! [ neviem od ktorého týždňa presne]. Dovtedy je to zhluk buniek, embryo alebo plod 🙏🏼😂

sara07
22. nov 2019

interupciu si platíš je jedno kolko máš rokov
preplatenie poistovnou je len v prípade zdravotných problémov ,čiže ak máš ty zdravotné problém ktoré by zhoršilo tehotenstvo alebo ak je poškodený plod
teraz vela báb ma zdrave dieta po 40
platí sa cca 350€ a čo mám kamošky tak maju cca 41-46 a normálne si ho platili

sara07
22. nov 2019

@dadkadadus ale toto im nevysvetlíš , vieš kolko diskusii je na tuto temu , podla nich to má už dušu aj ked to su 3 jednoduche bunky a bodka
žial , čakam kedy vyhlasia menzes za vraždenie

calendula321
22. nov 2019

Čo ju tu kameňujete ? To je predsa jej vec, či to dieťa chce, alebo nie. Má slobodnú vôľu. A tehotenstvo po 40- tke je už rizikové. Ona sa len pýtala, či sa za to platí, alebo nie.

sara07
22. nov 2019

@fem tu sa objavuju hlavne protipotratove a protizabijačkové témy posledné dva roky , šialenost pomaličky

sara07
22. nov 2019

@sisaka ano tato tema tu bola ale čisto záležitost aby sa našlo niečo a mohlo sa tlačit a buzerovat lekarvo n,ič iné a nič viac , ked to neprešlo cez spoločnost, parlament skusime inak

sara07
22. nov 2019

@fem toto nie je dokázané , čo ju tu deptáš aké bude mat problém
má to vyriešené nechce to dieta, nezvladnem nechce menit doterajší život , bodka, neciti sa nan, nechce ho
všetky baby čo boli na interupcii žiadna nemá žiadne následky, a to preto lebo nie su pod krestanským dohladom , ako krestansky založené baby môžu opakujem môžu mat problémy
ale normálne zmyšlajuca baba ked sa rozhodne je to rozhodnutie jej a nikoho iného, a nemusi mat vôbec žiadne problémy lebo má v tetjo otazke jasno, nevytahuj tu hypotezy a stršiaky

gagik
22. nov 2019

jej rozhodnutie za ktore zaplati iny clovek svojim zivotom. takze odpoved na povodnu otazku- ano za interupciu zaplatis peniazmi aj ked mas viac ako 40rokov a zivotom ineho cloveka (svojho dietata),ale komu to vadi,hlavne za bude na hypoteku.

luccija
22. nov 2019

Ak by som si 5 r myslela, ze som v menopauze
a zrazu tehotenstvo brala by som to ako dar.Ako si to zistila?pravdepodobne menzes nemavas ci ano?Platis iba, ak by bolo gen chore neplatis

autor
22. nov 2019

@luccija mne proste prestala menštruácia jedného dňa, mala som obrovské bolesti, najprv ma diagnostikovali s myómami, tie vybrali. Potom sa krvácanie spustilo tak, že som skoro vykrvácala, vraj slo o zápal, hladiny hormónov boli normálne, takto to šlo asi dva roky a vždy ma liecili na zápal, nakoniec mi prestala menštruácia a povedali mi, že už pred tými myómami som asi sla do menopauzy, že teraz prestala. Tak rok bolo všetko v poriadku a potom jedného dňa kŕče a gynekologička mi oznámila toto, sama mi to nevedela vysvetliť..m

calendula321
22. nov 2019

@gagik Toto už je psychický nátlak, čo jej píšeš.

acrobaleno
22. nov 2019

@calendula321 To je citové vydieranie.

luccija
22. nov 2019

Asi asi divne, ze to nevedia presne.To Ti nikto nerobil profil?ja by som chcela vediet ci som v prechode, lebo v takom mladom veku je tu aj riziko.V kazdom pripade je to jedno, ak si rozhodnuta stoj si za svojim.

calendula321
22. nov 2019

@acrobaleno Ano, presne

janinah
22. nov 2019

Ani si neviem predstaviť kde táto spoločnosť bude o 100 rokov,akože technika že na víkendy sa bude lietať na Mesiac,ale deti sa zrejme budú zabíjať ako na bežiacom páse,zješ tabletku a hotovo,máš po "probléme".A že tu odsudzujeme niektoré? My bojujeme za život dieťaťa,to je rozdiel.Vidím samé výhovorky prečo nie a mám pocit,že manžela z toho autorka chce vynechať,dospelá dcéra sa isto na promociii bude vytešovať,že na ňu z neba pozerá malý súrodenec....strašné toto zmýšľanie dospelých zrelých zabezpečených ľudí.

maciatkolulu
22. nov 2019

@gagik malokedy sa staram do takychto tem, ale toto co pises, je uz cez ciaru, pretoze je vecou kazdeho co robi a co nie, nikdy, ale absolutne nikdy nevies, kedy sa stane nieco podobne tebe a potom uz len budes hrdinka, jasneeeee, napises, tebe nikdy😀, ale mna zivot naucil, ze nikdy nehovor nikdy, takze zdrz sa takychto posudzovani a komentarov, ktore mozu viac pokazit ako pomoct, myslim, ze autorka nema 15 a vie, co moze a nemoze urobit.... Otazka znela uplne inac a tvoje odpovede idu cez. Starsie dieta je na vysokej, ake samostatne, vy ste tu niektore fakt strelene, hlavne, ze v temach o vyzivnom ste schopne vytahovat bliky uz aj na pomayl 30tnika a otec by mal platit ako muravaty, lebo ved je to dieta, je az smiesne sledovat tieto temy... len ma obcas mrazi, ze tolko zenskych je tak neuveritelne drbnutych, bez cenzury😉, ze sa normalne bojim😀. Kazdy mame nejaky nazor, ja som neni za potraty, ale som sa za to, aby sa kazdy clovek mohol rozhodnut sam a bez odsudzovanie a blbych reci, da sa napisat tvoj nazor aj jemnejsie, nevies, kto sedi za monitorom, ci mu tieto slova neublizia viac a moze prist k nestastiu nikdy nevies, treba vazit co a kde pises, podla mna. Toto je velmi citliva tema. Ale zaklad je, ze nepoznas situaciu a myslim, ze sa nepytal nikto, ci si nechat, alebo nenechat dieta. Tak sa treba drzat temy.

dadkadadus
22. nov 2019

@janinah áno dospelý súrodenec na ňu bude pozerať , konkrétne nejaké batoľa - tak si to mame predstavovať ? Prestaň trepať a hrať na city je to trápne a naštuduj si kedy je dieťa dieťaťom a nie plod embryo a bunky !

acrobaleno
22. nov 2019

@dadkadadus škoda reči, pani je fanatik, ktorý sa ani nezamyslí nad názorom druhých.

janinah
22. nov 2019

@dadkadadus do 11týždna a 6 dna a 23hodín 59 minút je embryom a o minútu na to už dieťaťom?blbosť ako mraky,dieťaťom je od prvej sekundy počatia,kto tvrdí inak je pokrytec,lebo vraví a robí to,čo mu práve vyhovuje....

simona92101
22. nov 2019

@janinah ja zas nechapem zmyslanie ludi,ktori za kazdu cenu dieta,a co ked cela rodina nebude mat z coho zit,nevadi ze nebudu mat na hypoteku,ze dcera nebude moct chodit do skoly, ale hlavne ze treba deti narobit! Nieje to pubertacka,je to zrela zena,ma dovody a kazdemu je HOUBY DO TOHO ake!

maciatkolulu
22. nov 2019

@janinah pozri, ja som za zachranu kazdeho zivota, ale kazdy si nesie svoju zodpovednost za seba a za svoje svedomie sam. Mozes si mysliet svoje, ale to je vsetko a zabezpeceni su ludia bez hypo, ti, ktorym cinkne vyplata a maju ju celu pre seba, maju byvanie, auto a ziadne starosti, toto nebude ten pripad..... myslim, ze je to viac ako jasne. Nikto nam nedal pravo odsudzovar druhych, mozno pomoct poradit, skusit, ale nie urazat a utocit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre