Dobrovoľný potrat po 40tke

22. nov 2019

Nechcem nikoho touto témou pobúriť, vopred sa ospravedlňujem, ale u gynekologičky som sa dozvedela, že som tehotná a v tom šoku som sa zabudla popýtať na to či je potrat po 40tke zdarma. Hľadala som to aj na internete a našla som protichodné tvrdenia, lekárke som sa nevedela dovolať a objednaná som až o týždeň, neviem kde sa na to mám informovať. Totálne sa mi klepú ruky... problém je ten, že už v 35tke som prekonala skorú menopauzu, ktorú sa nijako nedalo zastaviť a podľa všetkého som mala byť neplodná a teraz toto. Som úplne zúfalá..

janinah
22. nov 2019

@acrobaleno pani /ja / je zdravotník,niečo už prežila,má nadhľad,zdravý sedliacky rozum ,empatické cítenie ,materinský inštinkt a morálne hodnoty...čo presne je na tom zle?

maca1984
22. nov 2019

Osobnu skusenost nemam ale mam znamu,ktora bola nedavno na potrate,a vek ma ako ty.Potrat si v plnej vyske hradila.Drzim palce.A som toho nazoru,ze zena-clovek, ma mat moznost vyberu,moznost sa rozhodnut.To ,ako sa rozhodnes je len a len tvoja vec,resp.teba a tvojho manzela-partnera

acrobaleno
22. nov 2019

@janinah Prežije 11 týždňové "dieťa" mimo maternicu? Nie. Ak bude technika na takej úrovni, že prežije potom si ich môžeš adoptovať aj 100. Teraz to tak nie je, takže nechaj rozhodnutia o živote druhých...na nich.

calendula321
22. nov 2019

Cirkvou sfanatizované reči.

dadkadadus
22. nov 2019

@janinah Nie ani v 12 týždni to nie je dieťa 🙏🏼... podľa mna to je dieťa tak od toho 25 týždňa ale čo ti budem vysvetľovať - len čo sa chlap do mna spraví už za sekundu to sú všetko deti....😀🙏🏼

janinah
22. nov 2019

@maciatkolulu ktorým slovom konkretne urážam? ako niekto píše a pritakáva autorke,že má právo,tak ja píšem a pritakávam tomu dieťaťu,že má právo žiť....

acrobaleno
22. nov 2019

@janinah V poriadku, tak to uplatňuj na svoj život a nestaraj sa do života druhých. Budeš jej platiť hypotéku, dcére prispievať na školu a platiť za ňu účty?

asia83
22. nov 2019

Jedna moja spolužiačka mi raz v rozhovore povedala, že chce odísť zo školy, že ju nezvláda. Ja som hneď na ňu oči vyvalila, že a čo tých 800 eur, čo si už zaplatila? Ona sa iba zasmiala a povedala, že peniaze nie sú všetko. Do polroka zomrela. Vtedy ešte o diagnóze nevedela. Vždy sa to dá zvládnuť, keď si dieťa necháte. Boh vám pomôže. Otázka je, či to dieťa vôbec chcete...

gagik
22. nov 2019

@maciatkolulu a co z toho co som napisala nie je pravda?proste teraz sa tehotenstvo pani nehodi,lebo s nim uz absolutne neratala,chce platit hypoteku,ma zabehnuty zivot,ktory nechce menit a takych zien je kopec,pre ktorych je toto dovod na potrat. je to smutne, zivot dietata nic neznamena.

janinah
22. nov 2019

@simona92101 píšeš akoby sa hned šli sťahovať pod most a dcéra prestala študovať a šla robiť do bane,lebo matka je tehotná....vždy sa to dá riešiť,len sa treba uskromniť a zabojovať....

simona92101
22. nov 2019

@asia83 nikto jej nepomoze!uz s tym prestante,ani stat ani boh ani nikto jej neda peniaze na zivobytie!

dadkadadus
22. nov 2019

@asia83 nechápem ? Však mala pravdu 😂 že peniaze nie sú všetko keď ju raz tá škola trapy ? Či ako zle urobila a mala ostať v škole a teraz by žila ? Nechápem tomu vášmu textu

acrobaleno
22. nov 2019

@janinah Ľahko sa hovorí treba sa uskromniť. Čo ak sa nechce uskromniť a žiť z ruky do úst najbližších 18 rokov. Ty jej budeš prispievať?

dadkadadus
22. nov 2019

@acrobaleno jasne keď sa jedna o takúto vec tak vtedy sa všetci bijú do pŕs ako sa to všetko krásne dá zvládnuť a potom si žena dieťa nechá a je to ešte horšie a zas majú o čom sliepočkyy rozprávať že sa ani o dieťa nevie postarať a podobne dristy ..

simona92101
22. nov 2019

@janinah nikto nevie ake maju vydavky,ak ma niekto 500 e hypo,poplatky,auto dcera skolne,muz zarobi 500 e,ona 220 rodicak,tam sa asi tazko uskromnia...opakujem,je to jej vec! No ak nezaplatia hypoteku tak realne pod tym mostom mozu skoncit!treba rozmyslat a zratat si,a nie bezmyslienkovite slepo,sak dako bude

janinah
22. nov 2019

@acrobaleno v dnešnej dobe sa jedno dieťa "naviac" dá vychovať,nech mi nik netvrdí opak....
autorke želám,nech nemusí v starobe mať výčitky,že nezvládlka niečo,čo sa zvládnuť dalo a že konala unáhlene....
a uzaj ma zaujíma čo na to manžel,asi by ju riadne "pochváli" čo ide urobiť aj s jeho dieťaťom....

acrobaleno
22. nov 2019

@dadkadadus Alebo dieťa má celý život na očiach ako je nechcené. Neviem či tu niekto pozerá extrémne premeny, ale v poslednej bola mladá baba, ktorá bola nechcená a je poznačená na celý život.

autor
22. nov 2019

Bolo tu toho popísaného naozaj veĺa, ďakujem za všetky názory. Proste sa na dieťa vo svojom veku necítim, som šťastná tak ako som, cítim sa dobre, mám čo mnohí nemajú a nechcem to meniť. Užívam si to, že dcéea je dospelá a ja mám čas na seba, nechce sa mi do toho celého ísť znova a finančná stránka je len ďalšia vec. Dôvodov prečo nie je proste kopa...

acrobaleno
22. nov 2019

@janinah Nie nedá. Doba je horšia ako keď to platilo, že kde sa najedia 4 naje sa aj 5.

gagik
22. nov 2019

zhrnme tie dovody...lebo sebeckost.

sorciera24
22. nov 2019

@janinah to vis, zijeme v dobe, dke sa ludia predbiehaju, kto ma aky barak, auto, luxusnejsiu dovolenku......aty cches, aby sa niekto uskromnil?..... to by bola hanba ist z domu (ani ja nemam doma!) do mensieho bytu napr. .....alebo miesto mora ist "pod stan" .....keby pani fakt zivorila, ale tak sa zda, že to nie je o zivoreni...
a pravdepodobne je to z ineho dovodu, nakolko muz tu chyba....pravdepodobne slo o nahodnu znamost, inak by sa kazdy chlap postavil k tomu tak, ze ju zabezpeci aj s dietatom......toto je asi problem....

janinah
22. nov 2019

ved to....že sa nechce....lebo ak sa chce,tak sa dá všetko,všecučko na svete....smutné☹
@anonym

sara07
22. nov 2019

@janinah to je je život, jej rozhodnutie
ja som po 40 a ano tiež by som šla lebo viem že by som to zdravotne už nedala , to posledné bolo doslova čakanie na pôrod,
dieta je síce zdravé ale mne zdravotné problémy ostali krčové žili ktoré musim riešit dost razatne , zuby to poznačilo ,
posledné mesiace som citila každy sval , križe všetko , ked si porovnám tu pohodu zdravotnu pri prvom a tretom ako je to proste rozdiel
a kludne mi napiš že som vrah

acrobaleno
22. nov 2019

@gagik a čo je na tom, že je sebecká? Ty si fanatik. Všetci sme nejakí.

janinah
22. nov 2019

@acrobaleno doba je horšie ako v čase,ked moja babka vychovala 12 detí v poriadnzch ľudí ,a to bola vojna,hlad? dnes je zlá doba? ...to asi sranduješ

dadkadadus
22. nov 2019

@janinah to si píš že je horšia ;)

sara07
22. nov 2019

@sorciera24 ty asi žiješ na mesiaci , že chlap sa postara, jááááj kolko mladých báb nemá postarané od chlapa
a čo takto bojovat za lepšie podmienky slobodných mám, rozvedenýc, lepšia vymožitelnost vyživného ved je to všetko pre deti , živé deti
prečo sa len bojuje za tie nenarodené a na tie narodené to je jedno

gagik
22. nov 2019

@acrobaleno v pohode to je ze je sebecka,aj za cenu ze sa decka zbavi.uplne v poho to je.

acrobaleno
22. nov 2019

@janinah Nie, nesrandujem. Vtedy to bolo jednoduchšie. Tak sa musíš mať asi dobre, keď ti nepríde že je zlá doba. Potom sa ti ľahko hovorí o uskromnení.

sara07
22. nov 2019

@janinah a ty prečo nemáš tých 12 detí ked riešime časy babky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre