Dospievanie mojej malej 9 ročnej slečny

viktoria12
13. júl 2018

Ahojte prosím vás poradíte mi mám 9 ročnú dcéru a začína sa jej formovať postava . Teda už jej pod tričkom vidno že tam niečo má . A začalo aj ochlpenie na intímnych miestach. Začala sa sťažovať na bolesti ako sú prsia a kríže ju bolia . Myslíte že už môže dostať svoje dni . A uvažujeme ,či už kúpiť prvú podprsenku. Prosím poraďte ako s ňou prebrať veci. Predtým bola iná doba tie veci sme riešili neskôr a ja som mamu stratila ako riešiť ako nadviazať na tú tému dakujemdosťro tak neviem

santine
22. júl 2018

@verkom to co su za maminy, co toto nezvladaju vysvetlit dcere... ako budu zvladat vysvetlit ine veci a ako budu reagovat, ked pridu vaznejsie problemy?

beton
22. júl 2018

@kicilanka
@kratulka okrem hormónov v mäse za to môžu predovšetkým a hlavne hormóny v pitnej vode. Tie sa tam dostávajú s obrovského množstva používanej antikoncepcie cez odpadové vody. Je to zároveň jeden z podstatných dôvodov, prečo dnes toľkí muži nie sú schopní počať dieťa....smutné a nedá sa pred tým chrániť :O( možno ujsť niekam do pralesa, do púšte....ale kto to dá....:o)

katkalubkova
22. júl 2018

@viktoria12 ahoj, ano myslim si, ze uz moze dostat menstruaciu, aj v 9tich rokoch. Pravdepodobne je vyspelejsia ako jej rovesnicky. Dnes su reklamy a o vselicom, takze dnesne deti su vsimavejsie a aj same pochopia niektore veci.
Komunikacia medzi mamou a dcerou by mala byt na prvom mieste. Drzim palce

ebi88
25. júl 2018

@simsalabim ja mam 43 kil, menzes a som uz aj mama :D ani tie kila nebudu vseobecne platna poucka

bonovka
21. aug 2018

@kicilanka s tym rastom celkom nesuhlasim,ms som dostala v 11 rokoch a rast som prestala v 15.starsia dcerka dostala ms teraz,min.mesiac prvykrat,bude mat v novembri 13r. a nemyslim,ze sa jej zastavi coskoro rast,lebo ma zatial len nejakych 156cm a taka nizka velmi nema po kom byt.zato prsia a ochlpenie zacali rast vyse roka pred prvou ms.
sesternica dostala ms tiez tak v 12 rokoch,rastla cca do 16.a zas naopak,kamaratky,ktore prestali rast pri nizsich vyskach,este par rokov ms nemali.

katmi
23. aug 2018

@viktoria12 moja dcéra má 10rokov a podprsenky už nosí hlavne do školy.. nič nenormálne.. tiež sa sem tam sťažuje na bolesti v podbrušku a tak sme už mali debatu o ženských záležitostiach..nevidím na tom nič zvláštne..

slunce3
11. nov 2018

Tak a dnes to doslo, 10bude mat vo feb. Riadne informovana no aj tak to nieje bez hnevu a pod. ..fakt cim skor jej to vysvetli lebo ta potom vykoti 😂😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre