Ísť do toho znova? Mám traumu z prvého pôrodu.

6. nov 2019

Ahojte, som tu dávno ale založila som anonymnú tému lebo na mojom profile už ma pozná aj dosť ľudí z okolia a nechcem aby vedeli čo mi behá hlavou.
Potrebujem radu, možno povzbudenie, viem ze týmto si prejde asi každá druhá. Mám jedno dieťa, tehotenstvo bezproblémové, pôrod veľmi ťažký tým že sa neočakávane skomplikoval. Dieťatko je však zdravé, je to zázrak, chvalabohu. S mužom sme túžili po väčšej rodine a chceli by sme teraz po čase druhé (2 roky ) ale ja sa hrozne bojím. Desím sa predstavy že opäť dopadnem tak ako pri prvom, bojím sa že nezvládnem starostlivosť o dve deti (1.je veľmi náročné aj keď už sa to lepší ). Rozmýšľala som aj o psychológovi ale fakt na to čas nenájdem...psychicky sa to po roku aj pol zlepšilo, už sa mi o tom aspoň nesníva, ale nahlas o tom neviem bez plaču hovoriť ani s mužom. Ten ma chápe, hovorí že ďalšie dieťa bude ak si budem sama istá, že si zazmluvníme pôrodníka a ak sa situácia bude opakovať, už nebude so sekciou čakať ako personál pri prvom a hneď bude konať. Neviem či sa toto bežne na Slovensku dá? ale hrozne by ma držalo nad vodou a v kľude vedomie, že keby sa mi nedalo porodiť prirodzene tak ma nik nevytrápi na smrť a až v hodine dvanástej nariadi sekciu :( samozrejme skonzultujem to s Dr. ale zaujíma ma ako to majú ostatné ženy v takomto psychickom rozpoložení. Uf iný výlev, ďakujem každej ktorá to prečíta 😐

via88
7. nov 2019

Ja keby druhe tiez jedine sekciou, vobec sa nebojim ze by som to nevybavila, poviem lekarovi co a ako, prvy porod bol pre mna brutalita, a nech uvazi samci trebadruhe decko tak vytrapit... neverim ze by som sa nedohodla, a keby tak dam papier od nejakehi lekara, ze nemozem prirodzene, ale urcite sa to da poriesit. Neexistuje, keby sa sama rozrezem tak to vybavim 😁 ale prirodzene uzza mna nie...

pribinak
7. nov 2019

@janulka257 jasne, vsade sa da dohodnut

jajuma
7. nov 2019

@deti95060810 🤦‍♀️ no coment....tu sa nuz neda nic povedat 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

fatima99
8. nov 2019

ako nepoviem, vzdy sa moze daco stat, no ak ti ide len o tom, aby si mala isttu, ze si lekara zazmluvnis, tak to sa tu v pohode da. no pokial mas takyto strach, tak je na dalsie dieta este asi priskoro

taya4
8. nov 2019

Súkromná pôrodná asistentka by mohla byt dobrá voľba. A určite pri pôrode niekoho, koho poznáš. Či už tu asistentku, alebo pôrodníka svojho, alebo manžel. Mne veľmi pomohlo, že pri prvom pôrode bol so mnou manžel, aj keď pôrod ťažší, keďže syn išiel KP..

evca8285
14. nov 2019

Ak ta netlačí čas tak ja by som s ďalším babom počkala kým budeš viac v pohode. Ale áno dá sa vybaviť aby si rodila sekciou ak máš za sebou niečo tak traumaticke. Naozaj nerozumiem prečo niekedy lekári čakajú až do takého stavu, že je v ohrození dieťa alebo žena alebo obaja.

autor
14. nov 2019

Čas netlačí, to zasa nie 😀 len časť zo mňa by bábo chcelo a zrazu si pomyslím na ten pôrod a potom tie prebdené noci pri zuboch a chorobách a zrazu zasa neviem či naozaj chcem... pripadám si tak, ako sa hovorí, bolo koze dobre, išla na ľad kĺzať 😀
Inak viem že každý lekár to vidí inak, len je zaujímavé že niektorí kľudne nechajú ženu vytrapit sa pomaly na smrť aj keď to nepostupuje a ďalší so sekciou nemá problém. S jazvou mám občas problémy aj teraz ak sa viac namáham a preto sa bojím o to viac. Čo ak budem mat jazvu na prasknutie a oni ma budú nútiť prirodzene aj keď mám vyslovene blok? Lebo aj takýto prípad máme v blízkej rodine. Asi len nájsť lekára ktorý s tým nemá problém

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre