Je lepšie mať jedno dieťa alebo viac deti?

nadaa1
15. jún 2017

Ahojte chcela by som sa opýtať je mať lepšie jedno alebo 2 detičky ? Ja mám jedného chlapčeka má 18 mesiacov a už by bol najvýšší čas mať 2 ale sa bojím pôrodu atd.. znova byť tučná atd.. čo si myslíte vy je lepšie mať súrodenca alebo radšej sama ?? Nechcem spraviť niejakú chybu roky utekajú a ja som čoraz staršia chcem mať do už za sebou aj to 2. Ale bojím sa a neviem sa fakt rozhodnúť ostať pri 1 alebo čo. vaši známy alebo vy máte koľko detí ? asi vätšinou 2 -3 si myslím málo 1 bábo majú. Fakt neviem prosím poradte či sa dať na to 2 dakujem 🙂

deti95060810
15. jún 2017

no tak takto som ja nikdy nerozmýšľala. Nechala som to na náhodu, na prírodu, na Pána Boha....
My máme 4

dai
15. jún 2017

@nadaa1 to co je pre teba dobre by si mala vediet hlavne ty...

kafedame
15. jún 2017

My máme dve,aj sme 2 plánovali,sú aj do páru..takže sme šťastní 🙂..Ja mám 3 súrodencov a nemenila by som..jedináčik by som nechcela byť..a ako sa hovorí: najkrajší dar čo môžeš svojmu dieťaťu dať,je dať mu súrodenca 😉.. Držím palce ked sa už rozhodneš akokoľvek! ❤

senta_sofia
15. jún 2017

@nadaa1 ako casty argument,preco maju mnohe pary len jedno dieta casto pocuvam,ze my mame jedno, lebo mu chceme dat vsetko... Vsetko, okrem surodenca 😉 Za mna urcite druhe, myslim, ze surodenecky vztah nenahradia ziadne hmotne statky, ani kamarati.

nini1010
15. jún 2017

@nadaa1 Ja ti to poviem tak.Teraz mas moznost volby.ked bude mat vsak syn 3-4 roky tak si zacne sam pytat surodenca,velmi intenzivne.Samemu je velmi smutno.Takze ak sa na to necitis teraz tak to neznasilnuj.mas cas 🙂

zooeynka
15. jún 2017

V mjom okoli vidim mnozstvo surodencov ktori su na seba ako psy...alebo sa uz roky nerozpravaju...jasne, ze je super mat surodenca, ja len ze dopadnut to moze vseljako. Niekedy clovek lepsie vychadza s cudzimi ako vlastnymi...

ujanka
15. jún 2017

My mame 2 a nikdy sme to neolutovali. Kym je dietatko male tak je mu rodic partnerom, a povedzme ze za nim este staci 🙂 Ked je uz starsie, viac ako 2-3 roky potrebuje aj detskeho partnera... a ked vidim 7-8 rocnych jedinacikov je mi ich trochu luto, ze nemaju komu vecer sepkat svoje tajomstva 🙂 Proste surodenec je pre dieta partner ktoreho rodic nemoze nahradit. Ja som urcite za aspon 2 deti 🙂

laurika173
15. jún 2017

My mame chlapca, teraz ma 7 rokov..zo zaciatku som nechcela druhe,ale teraz nad tym zacinam uvazovat,ze by som este chcela mimi 🙂 uvidime co bude

elise
15. jún 2017

3 najlepsie velmi ocenujem😊ja som spokonna. 1 je malo dve je super a 3 je vyborne tolko vela smiechu a lasky je u nas💕💕💕

mattkapd
15. jún 2017

Mam zatial jedno 5 mesačne. .ale časom chcem isto aj druhé. .chcem ešte raz cítiť ho v brušku isto si to budem viac užívať lebo to rychlo uletelo. .nikdy som to nebrala z pohľadu že som tučná a to som pribrala 23kg..aj na pôrod sa moc tesim. .Možno aj preto že prvý som mala ultrazvuk rýchly a výborný. .A tak isto si to chcem zopakovať aky bol malinký v perinke. .

siska53
15. jún 2017

@nadaa1 najlepsie je to tak,ako to citite vy ako rodicia.

My sme chceli dve,teda ja aj tri,ale muz tretie nechcel. Mne sa pacia mnohodetne rodiny,takze za mna aj 4,ci 5.
Niekto chce mat jedno,lebo to tak citi.

A okrem.ineho. Clovek mieni,panboh meni.,cize niekto chce aj 5 a nema ani jedno,iny chce jedno a zrazu ma 3..

Ty (vy) musite vediet,kolko chcete mat deti a ten pocet bude pre vas ten.najlepsi.

jajka257
15. jún 2017

@nadaa1 my mame jedno a nemenila by som😀ja som jedinacik, manzel je jedinacik. Za mna, najlepsi dar, co mi moji rodicia dali , ze som bola jedinacik. A jedinacikovia su viac zodpovednu, su odkazani sami na seba. Nasa nikdy nechcela surodenca, ked jej niekto hovoril, ze surodenca, tak ho poslala do kelu.😝nie vzdy je surodenec dar, po ktorom dieta tuzi.

sense
15. jún 2017

najlepsi pocet je taky aki chcety vy rodicia teda tvoj muz a ty...tazko povedat kolko je pre vas spravny...my mame jedno, ine v plane nie je ak sa nepritrafi...nasa ma styri roky a surodenca zatial nepyta...obcas ma sice napadne ze mozno by bolo fajn mat druhe ale ked si spomeniem ake to bolo tehu a ako to bolo do jedneho roka tak ma to aj hned prejde...

warholette
15. jún 2017

My mame len jedno, lebo som podla mna ten spravny cas presvihla. Najlepsie je mat druhe tak do roka, dvoch po prvom. Nejako si to odkrutis, neprespane noci, plienky, zuby a podobne a potom ked podrastu tak sa surodenci aj spolu prehraju a daju ti aspon na chvilu pokoj. Ja som na toto prisla az ked bol maly asi tak trojrocny a stale sa chcel hrat a vtedy mi trklo, ze som mohla mat hned druhe a zahrali by sa spolu. Ak je medzi nimi len rok ci dva rozdiel, tak po sebe aj ponosia oblecenie, topanky, spolu budu chodit do skoly, kamarati budu priblizne v rovnakom veku... no same vyhody!

matvejkovamimushka
15. jún 2017

Ja som si brata vyslovene vymodlila a tiež do každej fontány som hádzala drobné so želaním mať brata. Narodil sa, keď som mala 8 a pol a síce má teraz 19 a až tak veľmi sa nevieme porozprávať, ľúbime sa a viem, že časom sa to znovu zmení. Užívala som si byť staršou sestrou. My máme dievčatko a čakáme chlapčeka, mali by mať medzi sebou rozdiel 17 mesiacov, tak sme to chceli, tak sa veľmi tešíme až malá tomu síce ešte nerozumie, ale už teraz pozerá bábätká v kocikoch, tak si myslím, že bude malá veľká pomocnicka a určite si budú rozumieť. Tretie zatiaľ neplánujeme, ale možno to ešte minimálne na mňa príde, aj keď začiatky ani pri jednom tehotenstve pre mňa neboli ľahké kvôli dosť výrazným nevolnostiam

mattkapd
15. jún 2017

@jajka257 tak ako vy nemôžete pochopiť výhody súrodenca tak niekto nemôže pochopiť výhody jedinacika. .aj keď jedinacik má tých výhod omnoho menej

amyqce
15. jún 2017

ahoj ja som bola dva roky oficialne neplodna, kvoli zdrav. problemom a ja aj moj muz mame surodenca, nedokazala som si predstavit, ze by sme mali jedinacika, ale osud nadelil, musela som sa s tym zmierit. v den, ked som sa s tym skutocne zmierila a predala poslednu detsku vec po dcere - autosedacku - v tu noc som otehotnela, bola som 2 tyzdne pred planovanou hysterektomiou, az tam ma gyn. problemy zaviedli, 10cm myom, doktor na sono sa musel chytit stola, ked tu fazulku zbadal a s takym usmevom v nemocnici este nerusili termin operacie ako u mna. bolo to tazke, vela problemov, vela utrpenia, ohrozenie mojho zivota po porode, silny zapal maternice... ale vsetko som rozchodila, silu nabrala, pomohli mi doktori, kazdy den dakujem Bohu, ze dcerke doprial sestricku. vidiet ich spolu sa chichunat, hrat, vychadzat, kazda je uplne ina... tak za to sa oplatilo skoro umriet a dakujem Bohu, ze mi doprial to vsetko sledovat uz 16 mesiacov, kazdy den mnou prejdu zimomriavky, ked ich spolu vidim vedla seba spokojne pozerat Vecernicek.
Dve deticky, urcite dve! Jedinacikovia su zlati, ale az surodenec nauci dieta, ze svet sa toci pre vsetkych rovnako ❤

jana_eyre
15. jún 2017

to je vysoko individualne, neviem si predstavit spravnu odpoved - ved snad kazdy povie ten pocet co ma alebo po com tuzi, vyzeralo by divne, keby zena s 2detmi povedala, ze lepsie je mat jedno dieta..

ja som vzdy chcela 4 deti, teraz mam tri, ale priroda je proti mne - dr mi povedal, ze moja maternica bola uz moc namahana, lebo som mala a mala som velke deti, taktiez som uz posledne tehotenstvo mala rizikove, neviem ako by dopadlo to 4te.. takze aj keby som tuzila po 4 dievcatku, tak si musim nechat zajst chut.. musim byt vdacna za to, ze mi su dopriate 3 zdrave deti a tak to ma asi byt.. jedine zeby sa stalo nieco necakane.. 🙂

ja si osobne myslim, ze pre dieta je najlepsie mat surodenca, ale je vela zien co s tym nesuhlasi a v jedinacikovi vidia iba vyhody.. mne osobne by bolo luto mat len jedno dieta, ale kazdemu vyhovuje nieco ine..

takze na takuto otazku sa neda odpovedat..

jajka257
15. jún 2017

@mattkapd hmmm, podla mna ich ma o mnoho viac😋ale ti, co pochadzaju z viacerych deti ich nepoznaju....viem, ze casto omielana veta je, ze najkrajsi dar je surodenec , ale ja s tym absolutne nesuhlasim. A nie je to sebeckost, mne bolo samej vyborne a hlavne nikto nerusil moje kruhy....

vilma7
15. jún 2017

Ja som prvé rodila v 40.tke a určite popracujeme aj na druhom...mam sestru od seba o 11.mes.staršiu a za mňa je super mať súrodenca 😉

kvietocek203
15. jún 2017

Ja keď vidim ako sa majú moje dve male lásky radi ako sa spolu vyhrajú a rozumejú si tak určite som za názor ze súrodenca nedokáže nahradiť nijaká hračka ani NIK!!!Rodicia sa raz poberú na druhý svet a kto človeku zostane najbližší?Nie každý si založí rodinu a najde životného partnera...

candii
15. jún 2017

@nadaa1 nas maly ma 18m a cakame druhe, podla mna ak vies deti financne zabezpeci, vies sa o ne postarat, mas zazemie tak nic lepsie pre svoje dieta urobit nemozes ako to ze mu das surodenca, jednak nebude medzi nimi nejaky vacsi vekovy rozdiel, bude im veselsie a stale budu dvaja.. napr. my nemame ktovie ako velku rodinu, takze ked tu uz my nebudeme stale budi mat jeden druheho.

tt247
15. jún 2017

Ja som napríklad nikdy netúžila po súrodencovi, práve naopak. Chcela som byť sama, ale nie preto, že by som bola sebecká alebo rozmaznaná, ale jednoducho pre moju povahu. Už od detstva som mala rada poriadok, čisto, ticho, pokoj a nemala som záujem naťahovať sa s ukričaným súrodencom. Súrodenecká láska nie je vždy o vodení sa za ručičky a ani v dospelosti to nemusí byť ružové. Najmä ak sú to dve odlišné povahy. Takže také argumenty považujem za idealizovanie. Každopádne je to len a len tvoja vec a je úplne jedno, kto ti tu čo napíše, pretože každá to cíti inak. Niekomu stačí jedno, niekto by chcel aj päť a o rok znovu túži po ďalšom

kvetinka317
15. jún 2017

Ahoj,tazko ti radiť,musíš cítiť to hlavne ty..a každá žena sa boji pôrodu ,nepoznám taku ktorá nie🙂My sme 5-súrodenci a vychádzame vsetci skvele ..a my mame tri deti..dom plny smiechu🙂Musíte vy s manželom sa rozhodnúť

lubka3232
15. jún 2017

taktiež si myslím, že toto je len a len rozhodnutie dvoch ľudí - ženy a muža, preto sprav tak ako to cítiš. Ja mám jedno dieťatko a raz by som ešte chcela druhé, ale veru s bábätkom je to ťažké a treba si to dobre rozmyslieť. držím palce nech sa rozhodneš akokoľvek 🙂

silvinkakrajcirova
15. jún 2017

@jajka257 dakujem za tento koment uz som zacala plakat aky bude sam nestastny😓

zuzana203
15. jún 2017

@jajka257 Rovnako ako Ty nemôžeš vedieť aké to je mať súrodenca☺Možno by to bol najkrajší dar aj pre Teba, no to teraz nevieš, keďže ho nemáš. Tým chcem iba povedať, že netreba byť tak striktná😉
Pre mňa je moja sestra jeden nenahraditeľný človek, doslova moja druhá polovica.

andulam
15. jún 2017

Ja mam tiez taku dilemu..nikdy som neplanovala mat viac ako jedno dieta,no teraz bude mat dcerka tri roky a ked k nam pride nejake babatko,je taka stastna,stale by ich hladkala,velmi rada o tom rozprava,niekedy jej davam take otazky,ci by to zvladala mat surodenca a na vsetko mi pritakava,tak pekne sa to pocuva co mi rozprava,posobi to,ze by bola velmi stastna keby sme mali babatko..ale je tu vela ,,ale",ma otrasny vztah s muzom,to je taky najvacsi zadrhel pre mna,akoby to prezila keby som isla do porodnice,ked niekedy ma take dni,ze muz sa k nej nemoze ani priblizit,takze ze by ju okupal a pod.to nehrozi nikdy.

a dalsia vec,ja mam o 3 roky mladsiu sestru a cely zivot sme sa nenavideli,od malicka,v zivote sme sa nehrali spolu,v puberte by sme sa pozabijali,normalne sme sa vedeli spolu porozpravat az po tom ako som sa v dospelosti odstahovala do zahranicia :D naozaj pochybujem,ze si moja mama mysli,ze surodenec je ten najlepsi dar :D neviem si predstavit,ze by nieco take u nas bolo,puklo by mi srdce.

veronicka1901
15. jún 2017

@jajka257 prepac, ale nechapem. Moja sestra zije daleko a aj tak sme v dennom kontakte, takisto brat je super. Moje dve dcery sa velmi lubia. Nemenila by som. Aj ked taketo deti maju menej, maju v podstate ovela viac, ale veci, ktore si nekupis za peniaze. A ked sa rodicia pominu, maju jeden druheho.
Tymto prispevkom ale nechcem ublizit maminam, ktore nemozu mat viac ako jedno dietatko.

rajna
15. jún 2017

Ja som urcite za 2 a viac. Zatial mam len jednu dcerku ale dufam ze raz k nej pribudne surodenec. Sama mam dvoch surodencov. Nechcela by som aby bola sama. Ved samemu je smutno skym bude vyvadzat huncuctva, smiat sa, plakat... s rodicmi to nieje to prave orechove. A aj v buducnosti sa nebude mat na koho obratit. Ved surodenec stale pomoze poradi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre