Kedy ísť na kontrolu po missed abort?

11. mar 2024

Ahojte v sobotu som dostala tabletku na potrat kvoli ma... Este zo mna trochu tecie, v noci uplne spotena, ale tie zrazeniny a vsetko mozne, zo mna uz vysli.

Podla vas teraz vo stvrtok je este skoro ist na kontrolu? Alebo staci pockat na menstruaciu?

e1i
11. mar 2024

Ja som sa vycistila po MA sama a na kontrolu som isla po skonceni krvacania

viky_21
11. mar 2024

Ja som po MA bola na kontrolu tusim cca po 2 tyzdnoch. Ale ja som bola aj na kyret ..

autor
11. mar 2024

@viky_21
@e1i dakujem! Mam novy termin o dv atyzdne, lenze ked mi bude treba kyret, musia to urobit hned alebo staci tiez o 2 tyzdne?

e1i
11. mar 2024

Na kontrole skontroluju ci si sa vycistila uplne alebo bude treba kyret na docistenie. Ak to nie je velkej intenzity krvacanie,nemusis ist skor na kontrolu. Mne to cele samocistenie trvalo 10 dni.

jana_435
11. mar 2024

Hm, zvlastne. Mne ked davali tabletku, tak som mala prist hned na druhy den do nemocky na kontrolu a potom ma moj gynekolog volal tiez dost casto na kontroly, ci sa dobre cistim a pod. Teraz ma to caka pravdepodobne znova, no asi skusim pockat, ci sa mi to nespusti same. Neviete nahodou, co od tohonocakavat? Ake silne a kolkodnove krvacanie? Ta tabletka bola dost hardcore, myslim to krvacanie, nastastie vsak len jeden den, potom to uz bolo ako MS.

autor
11. mar 2024

@e1i mne to ide tiez tak pekne.... Prvy den katastrofa, vcera este jemne krce, ale od dnes uz taka pekna krv a menstruacne bolesti... Len tento tyzden by podl amna bola kontrola este skoro...

autor
11. mar 2024

@jana_435 :( to mi je strasne luto. Ja som dostala tu tabletku, necistila som sa prirodzene. Co citam, tak lepsie vyslesky su po tych tabletkach, 80% sanca, ze s avsetko vycisti

autor
11. mar 2024

@e1i
@jana_435 este tu citam, ze babam odporucali ist po 1. menstruacii. Tak snad nic nezmeskam...

jaskolka
11. mar 2024

Ja som bola po MA na kyrete na kontrolu po týždni(tak si ma objednala) no keďže som ešte krvácala, tak doktorka mi urobila len usg cez brucho, a povedala, ze keď už nebudem krvácať, tak nech prídem, aby ma mohla skontrolovať aj vaginálne.
Na tú druhú kontrolu som šla po ďalšom týždni, uz bolo všetko ok. Pohlavný styk bol až doporučený až po 1 menštruácii.

janewithane
11. mar 2024

Na prvu kontrolu som sla na druhy den - v prípade, ze by sa to nepodarilo tak by podali tabletku 2x..

jana_435
11. mar 2024

Jj, tak ako pise @janewithane. Tiez som mala prist na druhy den kvoli tomu, aby videli, ci netreba dalsiu tabletku. Drzim palce, aby sa Ti to pekne vsetko same vycistilo ❤️ ja mam zajtra kontrolu u dr, tak uvidime ako sme dopadli :/

autor
11. mar 2024

@jaskolka
@janewithane
@jana_435 kocky dakujem! Volal mi nakoniec este, ze sa pozrie tento tyzden na mna. Ako ste mali tabletky naplanovane? Ja 4 zo spodu a po 8 hodinach 2 pod jazyk.
Joj, dufam uz mozem na tuto nocnu moru zabudnut a uzavriet 😪

jana_435
11. mar 2024

Mne davali iba zospodu, ale kolko ks, to si uz nepamatam. Na druhy den mi pichli injekciu na stiahnutie maternice alebo take cosi.

janewithane
11. mar 2024

Tiez neviem presne kolko toho misoprostolu bolo, bolo to podrvene na prasok pod jazyk - 1 davka. Na druhy den injekcia MEM.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre