Snaženie po missed abort

magnumka6238
26. apr 2015

Ahojte dievčatá, viem, že takýchto tém je tu možno už dosť, ale predsa nedá mi to urobiť možno ešte jednu🙂 v marci 25.3. som musela podstúpiť kyret po MA. včera som presne mesiac po dostala menzes, mam dilemu či sa začať snažiť o miminko už teraz alebo ešte jeden cyklus počkať, aký máte na to názor? Ďakujem za odpovede.🙂

janka_by
26. apr 2015

Tuzba je urcite velka,poznam to,ale asi by som este pockala, predsa po kyrete ostane maternica poranena. Ja som mala sice MA, ale mala som ho hned na zaciatku,na cistenie som nemusela,spustilo sa to same, takze my sme isli po jednom menzese hned nato a zadarilo sa na prvykrat,asi by som ale pri kyrete este jeden vyckala.

eri28
26. apr 2015

@magnumka6238 mne povedala doktorka ze prvom menzese mozeme snazit.Som v zahranici.Mrcha dosla o tyzden neskor.Tiez som bola na kyretazi cize my sme vhupli hned do toho ale podla mna sa nezadarilo.Uvidim mrchu cakam 11.5.

jurly
26. apr 2015

@magnumka6238 ja som dostala odporucanie 3-6 mesiacov. vydrzala som 3 mesiace, potom sa zadarilo. verim, ze s bozou pomocou to dotiahneme do zdarneho konca.

magnumka6238
autor
27. apr 2015

No kazdy vravi nieco ine.niekto 6 mesiacov niekto tri niekto hned🙂 zevraj cakanie je prezitok🙂 pockam po menzese ten mi prisiel presne na den po mesiaci a uvidim bud hop alebo trop mam 35 rokov tak nebudem cakat, ale dufat ze sa zadari a dopadne to na zdrave krasne babatko🙂

angels123
29. apr 2015

@magnumka6238 ahoj tiez som mala MA 9/2014 kazali nam pocka aspon 3 mesiace my sme nevydrzali a skusili sme hned mesiac na to som otehotnela znovu MA 1/2015...po tejto skusenosti by som radsej uz pockala tie 3 mesiace...a prajem ti nech sa zadari a budes sa tesit z drobceka maleho 🙂

katka14
30. apr 2015

ahojte, ja som tiež po MA - 24.4.2015, este je to dost čerstve, ale nebola som na kyrete, nechali ma vyčistiť sa samu. tak dufam ze na kontrole bude všetko ok. na pohotovosti mi povedali, ze hned po prvej MS sa môzeme zacat snazit. tak dufam ze kontrola dopadne ok a nebudeme musiet nic odkladat. mam 35 rokov a rada by som mala este 1 babo. musim ale este cakat na kontrolu ako i vysledky z histologie a potom aj na MS. držte sa nech čim skôr všetky opäť tehulkujeme a dotiahneme to až po zdrave uzličky v perinke 🙂

magnumka6238
autor
30. apr 2015

Drzim Vam palce ! Budem rada ak napisete ako sa vam dari Aj dalej. Aj tie dievcata co sa vam podarilo otehotniet po MA napiste vase skusenosti.

katka14
30. jún 2015

ahojte, tak po aprílovom samovolnom potrate sa asi stal znovu zazrak. dnes rano = // ale jasne ako ... neviem čo. a to som mala vraj anovulačny cyklus. no to kde sme.

m2mysha
15. júl 2015

@magnumka6238 ak spravne dedukujem tak sa predsa len hned po prvom menzese podarilo? 🙂 mne doktor povedal pol roka :( ale tolko isto cakat nechceme .. manzel povedal, ze ideme na to hned po prvom menzese, ja sa bojim ci to bude ok a ci predsa este nepockat. Zatial stale cakam, kyret som podstupila pred tyzdnom :(
ale tesim sa spolu s tebou, budes mojim vzorom a svetlym bodom v tychto dnoch 🙂

magnumka6238
autor
16. júl 2015

@m2mysha ano dedukujes spravne🙂 zadarilo sa na prvy sup neplanovane🙂tesime sa velmi, ale zaciatky a obavy strach boli velke. este nemame vyhrate. drz vsetky palce!!! aby som ta potesila moja suseda to mala presne ako ja a uz sa tesi zo zdraveho babatka. ak ti cas nesuri urcite pockaj tri mesiace ak ta suri cas vek tak aspon jednu ms.ako sa budes citit. pokial to bola zla zhoda nahod tak uz by druhe tehu malo byt ok. ak je tam u vas problem tak si myslim ci otehot. po mesiaci alebo roku tak ten problem sa tam ukaze tak ci tak moj nazor. prajem vela stastia!!!

m2mysha
16. júl 2015

@magnumka6238 ako vek uz je taky ze by bol aj navyssi cas 🙂 A mas pravdu tiez si myslim, ze ak by to malo byt (nedajboze) opakovane tak sa to stane po mesiaci, pol roku, roku a zbytocne budem cakat tolko. ale tak verim, ze to bola len zla zhoda nahod a ze uz to bude v poriadku.
jasneee drzim vsetky palce aj na nohach 🙂 a strach je opodstateny, budem na tom rovnako ;)

guga79
16. júl 2015

Ahoj dievčatá,
donedávna som bola v Januárovkách 2016, ale stalo sa, čo žiadna z nás nechce..... zamlčaný potrat..... túto stredu som bola na sone, podľa MS v 12tt., ale dieťatko od posledného sona nenarástlo a ani srdiečko nebolo vidieť..... čaká ma tiež kyretáž......a ...... našťastie máme doma krásne tri detičky, ak by to bolo prvé, asi by som sa zbláznila...... 😕 No povedali sme si s manželom, že to skúsime ešte raz...... som zvedavá, ako dopadnem v nemocnici......zajtra by som mala ísť, uvidím, či mi urobia aj zákrok.
Žienky, držím vám všetkým palce, nech takéto témy nemusíme zakladať 😉 a držím palce v ďalšom snažilkovaní.......

guga79
18. júl 2015

Ahojte, je tu ešte niekto, kto má čerstvo po zákroku?

janicka218
23. júl 2015

Ja som prave tyzden po zakroku a stale sa z toho neviem dostat. Doteraz som sa znazila posobit, ze sa vlastne nic nestalo a zivot ide dalej, ale dnes sa to nejako zlomilo. Sice rozum hovori, ze sa to asi malo stat, lebo tam bola nejaka vada, ale srdce hovori, ze mi je velmi smutno a stale sa sama seba pytam, preco sa to muselo stat prave mne. Cakali sme dvojcata, aj ked to bolo velke prekvapenie, lebo prave dvojcata sme si priali, tak sme sa na nich veeelmi tesili. Najhorsie na tom je, ze nikto z mojich znamych si to vsetko ani len nevie predstavit, kedze kazdy ma bezproblemove tehotenstvo a kazdym dnom niekto dalsi v pohode otehotnie. Len jedna velmi dobra kamoska potratila, avsak ta hned po tyzdni a pol znovu otehotnela a o chvilu bude mat prirastok, takze je to ine ako podstupit MA a teraz drzat sestinedelie, kde je skoro vsetko zakazane. Navyse mame o tyzden 1. vyrocie svadby.

evadek
23. júl 2015

tak ja idem zajtra na kyretaz spojenu s hysteroskopiou c. 2 tento rok...kedze v marci sme prisli o nase vytuzene jedine mimco...kt.bol zazrak po ivf.....a moja maternica sa po liecbe - umely prechod zblaznila...caka ma cistiaci kyret znova....som unavena..ubolena...v zazraky uz nejak neverim...chcem to mat za sebou

janicka218
23. júl 2015

@evadek: Rada by som povedala, ze neboj sa Evi, dopadne to dobre a aj v to verim a prajem ti to, ale momentalne mam pocit, ze vsetko je obratene a nejake zamotane. Taktiez sa bojim, ze co ked znovu otehotniem, tak ci sa to nahodou nebude znovu opakovat a pojdem znovu na zakrok. Asi uz vazne potrebujem vypadnut niekam na dovolenku, aj ked by som sa stale kupat nemala, nech nevidim ziadnu tehotnu v mojom okoli a kde bude klud. Drzim zajtra prsty, nech to dobre dopadne.

evadek
23. júl 2015

@janicka218 dakujem...ja som si povedala,ze chcem ist na pusty ostrov..proste ziadne nove tehotne...ziadny ludia co maju otazky....ani moja rodina....len ja a moj pes....aj od draheho potrebujem uz oddych...

evadek
24. júl 2015

@janicka218 tak zrusili to..som prechladnuta.. uz fakt nemam silu

m2mysha
24. júl 2015

@janicka218 mrzi ma to co sa ti stalo a ja viem o com hovoris a ako sa citis ;) ja som tiez nemala potrebu to hovorit okoliu lebo to nikto nepochopi a budu len zbytocne viac lutovat a pridavat starosti.
Jani tiez ako ty, mam obavy co bude ked sa nam podari opat otehotniet, isto zacnu tie myslienky a strach ze co ak sa to zas stane .. no nesmieme si to pripustat. uz teraz sa musime nastavit tak, ze ked sa nam podari otehotniet zas tak sa budeme tesit a nepripominat si minulost. Lebo ak budeme v strese, ze to zas moze zle dopadnut tak prave preto to zle dopadne, bo babatko citi co sa v nas maminach deje 🙂
takzee hlavu hore, budeme sa vzajomne podporovat a vsetko nam na dalsi krat dobre dopadne ;)

wieruska1
24. júl 2015

@guga79 ahoj ja som bola tiez v januarovkach 2016 ale babatku sa nevyvynula nervova sustava a mozog a tak som 10.7 bola na zpt zo zdravotnych dovodov

mysha
24. júl 2015

Mne lekar odporucil pockat 6 mesiacov a to sme aj dodrzali. Otehotniet uz nebol problem. Kamaratke zas lekar odporucil pockat 3 mesiace a tiez bolo vsetko v poriadku... Myslim, ze telo sa z toho musi spamatat, nielen dusa.

lavender84
25. júl 2015

Ahojte tiez som bola v januarovkach 2016 no 15juna na sone mala som byt 10+4 dr videl len prazdny gestacny vak utesil ma,ze to moze byt mladsie tehu dal nam este tyzden cas no aj potom ziadna zmena,ziadne babo nasledne kyret a dnes mesiac po sa mi (dufam) spusta mrska . Mam 30r 1 dieta vysled+kontrolu u dr ok ta zeny moje po tejto mrche ideme nato! 🙂 Verim,ze to bude ok a vsetkym drzim palce 😉

lavender84
25. júl 2015

@evadek vela sily!

mimikas
25. júl 2015

@guga79 ahoj, ja som mala zaktok vcera, je to velmi cerstve a s manzelom sme sa dohodli ze pockame aspon 4 cykly kym sa posnazime. Potrebujem sa dat dokoy fyzicky ale aj psychicky. Osobne ma to velmi zasiahlo aj ked viem ze to asi bolo potrebne a je to lepsie.

m2mysha
25. júl 2015

@lavender84 takze ides na to po prvej mrche hej? Nejdes riesit ziadne odporucania po 6 mesiacoch alebo podobne hej?? 🙂

guga79
25. júl 2015

Milé žienky,
ja vám všetkým budúcim snažilkám silno presilno držím palčeky, nech sa vám darí..... 😉
Mne v nemocnici povedali počkať aspoň tri mesiace, a 3.8. ma čaká kontrola po zákroku, tak sa isto opýtam na názor aj gynekologičky.....sa s ňou poradím a uvidím, čo mi povie......ale priznám sa, išla by som na to hneď...... 😕 😝

lulecko2311
25. júl 2015

Ja mam kontrolu po mmt 5.8. (laparoskopia, odstranili mi prvy vajickovod) a tiez Nam povedali pockat tri mrchy...

lavender84
26. júl 2015

@m2mysha ano 🙂 pytala som sa mojej gynek na cakanie 3mes a 6mes zdvihla obocie spravila mi sono vysetrila ma a dokonca mi povedala,ze u mna prebahla aj ovulacia a vajicko je vo faze" kvietku" mozem cakat menzes a ak sa psychicky citim ok ona nevidi dovod cakat... A ja verim,ze vsetko je ako ma byt ak sa to ma podarit tak sa to podari...

guga79
26. júl 2015

@lavender84 tíško závidím a držím silno palčeky, nech sa podarí....... 😉

lavender84
26. júl 2015

@guga79 aj ja tebe a nám všetkým držím palce 🙂 musíme byť pozitívne, niede tu som čítala, že "do veselého bruška chcú ísť všetky detičky" veľmi sa mi to páčilo tak ženičky hlavu hore 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre