Kyretáž a anestéza

27. feb 2022

Ahojte, čaká ma kyretáž a všetci aj v okolí aj doktrori mi vravia že to je bežný rutiný zákrok čo trvá 10-15min a hotovo a že poležím v nemocnici pár hodín a idem večer aj domov...
No ja tak premýšlam nad tým, že keď je to tak jednoduchý bežný lahký zákrok prečo sa musí robiť v celkovej anestéze?
Ako vôbec prebieha ten zákrok? Na internete som čítala že sa roztiehne krčok maternice a spraví sa výškrab..okej ale ako to mám chápať? Nejaký postup ako to bližšie prebieha?

autor
28. feb 2022

@any_soj okej, tak to vyzerá strašidelne..
Ale som s tým okej, je to potrebné a sama to chcela vidieť
Mne aj keď išli trhať 8, ťahať kanaliky ja som si všetko googlila, videa pozerala ako presne to budu robiť.. asi som divná 🙈
Asi

zuzi0911
1. mar 2022

Ty si vieš predstaviť byť pri takomto zakroku hore?
Takáto narkóze ti neurobí nič.. neitubuje sa ani nic...proste len zaspis na chvíľu....
A čo sa deje počas?neviem...zobudila som sa na izbe a netuším co sa dialo...potom je to v pohode...teda v rámci možností...
A áno je to jednoduchý zakrok ako pre doktora tak aj pre pacienta...ak je vedený co najsetrnejsie ...inak by mohli nastať komplikácie..
A čo sa týka po psychickej stránke je to horšie....no na to sa už pacientka musí sama vysporiadať...
Časť maternice teda sliznice sa odstráni teda vyskrabe...to je cele....nesmie sa ísť moc hlboko to uz môže mať fatálne následky

autor
1. mar 2022

@zuzi0911 ja som nevedela čo ten zákrok obnáša iba že sa odsajú zbytky a to neznie nejak desivo
A nechcela som ani vymýšlať že by som si dala lokálnu alebo spinálnu či ako sa to správne volá
Iba ma to zaujímalo veci okolo toho..
Teraz keď už viem čo realne ten zákrok obnáša, že to nie je len odsatie zvyškov tak jasné že romumiem prečo treba na takyto zákrok celkovú anestézu
A ďalšia vec proste som taká že vždy keď mám niečo podstúpiť chcem čo najpresnejšie vedieť ako to prebieha nie kvoli nejakemu vymyšlaniu okolo ale pre moju zvedovosť nič iné za tým nie je
Zajtra mám zakrok a už viem ako to prebieha, rozumiem tomu prečo treba celkovu

autor
1. mar 2022

Tak som kludna 🙂

zuzi0911
1. mar 2022

No ja zas radšej nech moc neviem 😄...každopádne ti držím palce až si fyzicky aj psychicky čím skôr ok

any_soj
1. mar 2022

Mne to nepríde divné 🙂 ja som pozerala cisársky vopred :D ale iba kúsok, lebo som sa zľakla, že keď budem pritom pri vedomí, budem si to predstavovať čo sa tam deje a príde mi z toho zle. Keby ma uspavali, pozriem celý.

autor
4. mar 2022

Tak ženy mám to za sebou.. bez nejakych komplikácií
Keď ma dr vyšetroval začal mi rozprávať čo ma čaká.. som ho hneď stopla že nemusí pokračovať lebo viem 😀😀 ale spýtala som sa ho ešte na bližšie detaily ohladom bolesti a toho vyškrabávania..moc sa mu odpovedať nechcelo ale nakoniec povedal
Pekne som si pospala asi 2hodinky aj s pani anesteziologičkou som sa pobavila ohladom anestezy vravela že ked je žene tento zákrok robený bez akejkolvej anestézy že to je až barbarské a taktiež o tej lokalnej vravela že na to aby to správne umŕtvili by museli poriadne napichať krčok ale aj vnútro maternice že krčok ešte okej to šikovný dr spraví ale vnútro to je nerealne a na to aby to umrtvili zvonka tak aby žena nič necítila by museli použiť ovela viac anestezy ako použijú pri celkovej aj keď jasné ta je kusok silnejšia ako tá čo sa dava ako lokalka ale keď to mala porovnovať aspoň ako tak vyšlo jej to takto 😀 takže pokecala som, pospala som si, poplakala a teraz sa dať dokopy po všetkych strankach už len
Ďakujem všetkym za zapojenie do diskusie a že ste ma hneď neodcudzovali za môj zvedavecký príspup ako som písala aj doktor sám bol z neho prekvapený 🙈

lienka.7
4. mar 2022

Drzim ti palce, rýchle zotavenie sa 🤗🍀

strihon
6. okt 2023

Ako to dopadlo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre