mimomaternicové tehotenstvo po dvoch potratoch

nikuska307
15. sep 2018

Ja už jedno dieťatko mám (dcérku), ale veľmi sme chceli ešte jedno. S otehotnením s dcérou nebol problém, to sa nám podarilo na prvý šup, akurát pôrod sa trochu skomplikoval, tak sa malá narodila cisárskym rezom. A teraz sa už vyše dva roky pokúšame o druhé, ale bezúspešne. Minulý rok som dvakrát potratila (obidve v 6tt). A teraz sme sa opäť tešili, že to už konečne vyšlo ,ale nakoniec v 8tt, že mimomaternicové tehotenstvo, takže som prišla teraz navyše ešte o jeden vajcovod. Tie, čo ste zažili, niečo podobné , podarilo sa Vám ešte otehotnieť a donosiť bábatko? A kedy ste začali znova skúšať? A ako sa Vám podarilo zrovnať sa s tým psychicky? Prvé dva potraty som ako tak zvládla, ale toto už je aj na mňa veľa, hocikedy sa rozplačem a neviem sa cez to preniesť a navyše už mám 35 rokov, tak sa aj obávam, že sa nám to už možno ani nepodarí.

karmela
15. sep 2018

@nikuska307 ahoj nezažila som osobne potrat len sme čakali dvojičky a jedno sa prestalo vyvíjať medzi 6-8tt a začalo sa vstrebávať.Malinku som vynosila v pohode bez krvácania či iných problémov.Ale poviem ti pravdu neviem sa stym tiež vyrovnať že boli dve ale som nesmierne vďačná za zdravú dcérku.Tiez som prvý pôrod mala cisársky kvôli preklapsii.Druhy x som otehu po 8r a otehu som v 35r takze verím že vek máš v pohode.Velmi ti držím palčeky na skóre a už úspešne tehulkovanie až do pôrodu.Nemas problém s krvou ? Absolvovala si vyšetrenia po 3 potratoch?

pininka
15. sep 2018

Drzim ti velmi palce. Na hematologii si nebola? Moja suseda sa takto marne snazi uz 10 rokov. Prve splodili ani nevedia ako, druhe sa im nedari. Tiez mala potraty, rozne liecby a nic. Je to velmi smutne. Neviem si to ani predstavit.

nikuska307
autor
15. sep 2018

@pininka, @karmela Bola som na hematologii, ale nic vazne, geneticke nejake predpoklady nemam, akurat som mala trocha zvyseny fibrinogen, ale asi mi da aj tak lekarka pichat si injekcie, len teraz tam bolo uz od 6-7tt podozrenie na mimomaternicove, tak mi injekcie nedala. A teraz ma poslala este aj na endokrinologiu a manzel bude musiet tiez absolvovat nejake vysetrenia.

koalka14
15. sep 2018

@nikuska307 Ahoj ja som mala dve mimomaternicové a medzi nimi jeden potrat v 7tt. Dieťatko máme z IVF, keďže už nemám ani jeden vajcovod. Tiež som si pichala do konca šestonedelia injekcie na krv, plus som mala aj imuno problém takže aj kortikoidy som brala. Z jedným vajcovodom sa dá tiež rýchlo otehotnieť, dokonca ja som otehotnela po prvom mmt z vaječníka bez vajcovodu, ovuláciu mi potvrdil dr. a stáva sa, že zdravý vajcovod si "vezme" vajíčko z druhého vaječníka (môj prípad). Držím palce

nikuska307
autor
15. sep 2018

@koalka14 a prosim Vas kolko ste cakali po tom prvom odstraneni vajcovodu pokym ste zacali skusat? Ja sa tiez trosku bojim, aby som zase nemala mimomaternicove, lebo uz potom druhom potrate minuly rok, mi dr. vravela ze ma podozrenie ze to bolo mimomaternicove, len teda ze samo odislo. A aj Vam zistili pricinu tych mimomaternicovych, ci to boli nepriechodne vajecniky?

koalka14
16. sep 2018

@nikuska307 my sme mali čakať 3 mesiace a mohli sme sa pokúšať, niekde odporúčajú 6 mesiacov čakať.. nám sa po tých 3 mesiacoch podarilo otehotnieť ale žial bol potrat. Vraj som mala asi zrasty vo vajcovodoch ale na 100% nevedeli povedať prečo. Mám aj trombofilné mutácie takže aj tam mohla byť príčina..

tatianaba
16. sep 2018

Ja som po mmt otehotnela po troch mesiacoch.

monqy
17. sep 2018

Ahoj tento rok v marci som mala mimomaternicove tehotenstvo a v apríli som ostala tehotná a už som v 23tt bez komplikácii. Dr kázal počkať 6mesiacov, ale nejako sa nám podarilo. Tiež som sa bála, že čo ak už sa nepodarí, predsa s jedným vajcovodom to bude ťažšie, ale vidíš dá sa.

2helka20
17. sep 2018

@nikuska307 môj prvý potrat uzavreli ako potrat v skorom štádiu, aj keď špekulovali o mimomaternicovom, keďže videli niečo na vajcovode, ale vraj som mladá, to sa vstrebe, nechceli ma rezať... o rok som otehotnela znova, potvrdené mimomaternicové, vzali mi aj vajcovod... V nemocnici odporúčali otehotnieť najskôr o 3 mesiace, ideálne po pol roku. Mój gynekológ mal iný názor, mala som prísť po 1.menštriácii a keďže bolo všetko ok a ja som sa na to cítila, dovoli nam snažiť sa. Argumentoval to tým, že po kyrete je maternica ako "poorané pole", že je šanca na skoršie uchytenie 😊 ja som si sama ešte naordinovala alechemilku 0.5l denne ale len do ovulky, potom už nie... do 2m som šťastne otehotnela 😊 malý má rok a už čakáme druhé, také prekvapko, že sa zacneme snažiť aj tak to dlhšie s 1 vajvovodom potrvá... a bum 😉 držím palce, nech sa vám zadarí čím skôr 😊

norikk
17. sep 2018

kedy si mala mmt? ja pred mesiacom :( tiez cakam na tento zazrak, ze to utiahneme stastne aj s jednym vajcovodom. mne dovolil snazit sa hned po ms ale ze rozumne by bolo pockat az po druhej ms... inak prva ms bola strasna :(

nikuska307
autor
17. sep 2018

@monqy, @2helka20 baby to ste ma strasne potesili

nikuska307
autor
17. sep 2018

@norikk ja este na prvu ms len cakam som tri tyzdne po zakroku, mne tiez dr povedala ze dva mesiace pockat. Akurat som trocha nervozna, lebo doma som bola len dva tyzdne a teraz od vikendu ma zacalo na tom mieste kde mi brali vajcovod pobolievat trocha, tak dufam, ze mi tam nieco neprasklo ☹

mysicka753
17. sep 2018

@nikuska307 ja som prvé tehotenstvo mala mimo, tiež vajickovod išiel preč, aj dva potraty prebehli, okrem toho mám 4 zdravých chalanov. Po mimomaternicovom, nešlo to len laparoskopicky, museli aj rezať, som mala nárok na kúpele, bola som v Lúčkach, skvelá vec a myslím že pomohlo.

norikk
18. sep 2018

@nikuska307 aj mňa tak začalo. Vraj Su to zrasty ktoré sa robia po operácii. Začni sa hýbať. Je to palivá bolesť?

lubi40
18. sep 2018

@nikuska307 nemala som sice potrat, ale mimomaternicove a prisla som o vajcovod; 6 tyzdnov po operacii sme sa zacali pokusat a na 2x som otehotnela; moj poklad ma teraz 7 mesiacov. treba verit.

norikk
18. sep 2018

@lubi40 to je krasne... och..aj my chceme :D

nikuska307
autor
19. sep 2018

@norikk dufam aj ja ze sa nam to podari 🙂

nikuska307
autor
19. sep 2018

@lubi40 vdaka za povzbudenie 🙂, este nastastie mame stale nadej, tak snad sa to podari konecne

nikuska307
autor
19. sep 2018

@2helka20 jeej super 🙂. To s tym , ze to potrva to sme mali s prvou dcerou, tiez ze vsak vyskusame, ze aj tak to bude trvat a hned na prvy sup. Akurat teraz sa to akosi zkomplikovalo, ze to nejde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre