Missed abort a ďalšie tehotenstvo

kupcovci
24. apr 2023

Ako dlho po kyretazi MA sa vám podarilo otehotnieť?

anjelicek26
24. apr 2023

To je ako u kazdeho tehotenstva, to, ze ti tu napiseme, kolko sa snazime my ti nepomoze...kazda mame iny vek, iny zdravotny stav... my sa snazime od kyretu nieco cez rok, ale to si asi pocut nechcela. Este par mesiacov a uz to nechame tak... asi to nema byt.

jaskolka
25. apr 2023

Presne 6 mesiacov. No u každej ženy to môže byť iné.

kathak
25. apr 2023

Do roka

selena_luna
25. apr 2023

@kupcovci 4 cyklus, zacali sme sa snazit po 3tom, teda len 1 mesiac snazenia.

ewula192
25. apr 2023

prosím vás aj ste užívali nejaké doplnky alebo nie ? ja som po kyrete teraz 3 cyklus mám po neužívam zatiaľ nič iba pijem alchemilkový čaj snažím sa cvičiť + beriem kyselinú listovú a to je tak všetko
predtým sme sa snažili 7 mesiacov časť z toho som brala pár vitamínov na podporu otehotnenia

lulu0123
25. apr 2023

Po 3 cykle sme sa zacali snazit a na prvykrat.Tehotenstvo ok.Po nom este jedno dalsie tiez bez problemov na prvykrat.A predtym este jedna dcera tiez hned.

wishes
25. apr 2023

pred troma tyzdnami som mala kyret, od toho dna uzivam alchemilku, inofolic a gynex. Partner uziva foladrol, kotvicnik a obcas gynex. Cakam na prvu menstruaciu, potom uz len snazit sa a verit, ze sa to podari 🤗

kupcovci
autor
25. apr 2023

@wishes ja pred dvoma týždňami,lekár mi kázal čakať dokým prebehnú aspoň dve menštruácie,dúfam že sa to potom podarí, držím palce aj vám 🍀

kupcovci
autor
25. apr 2023

@ewula192 ja zatiaľ len globifer Forte železo a keď prebehnú dve menštruácie začnem užívať kyselinu listovú a vit.D ako mi odporučili lekár.

selena_luna
25. apr 2023

@kupcovci ja ti odporucam kyselinu listovu aj teraz uz. Pomaha aj na to malo zeleza v krvi. Mne dr tak poradila, ze za 3 mesiace uzivania sa akurat dostane do tej dobrej vyssej hladiny pre vyvoj. Ze lepsiu ju brat dlho pred otehotnenim. A nijako ti neskodi, tak ju v klude mozes brat i len tak.

wishes
25. apr 2023

@kupcovci dakujem pekne 🙂 samozrejme aj tebe drzim palce, nech sa cim skor zadari 🙂
a neposlal ta lekar na nejake vysetrenia? lebo mna poslal na endokrinologiu, hematologiu a alergologiu… lenze s lekarmi je problem, najblizsi termin mi vsade dali cca o 2 mesiace 😣
na skriningu mi lekar odporucal hned po prvej mrche sa snazit a na gynekologii mi odporucala az po vyssie spomenutych vysetreniach…

kupcovci
autor
25. apr 2023

@wishes mne povedal že na takéto vyšetrenie posiela ak by sa mi to stalo aj druhý krát.

kupcovci
autor
25. apr 2023

@selena_luna ďakujem ti za radu ,dnes si zbehneme kúpiť 🙂

basska_b
25. apr 2023

@kupcovci Moc ma mrzi, cim si si presla :( ver, ze nie si sama. Aj vitaminy B D a E su super. Ja som otehotnela 5 mesiacov po

kupcovci
autor
25. apr 2023

@basska_b ďakujem za podporu dúfam že sa nám to potom podarí

ewula192
25. apr 2023

mne pred prvým pokusom odporúčila doktorka inofolic ten som brala 5 mesiacov a k tomu gynex . Nemala som pocit, že by to nejako fungovalo.
pravdielne už beriem kyselinu listovú + vitamín D + zinok skúsim prikúpiť ešte železo 🙂 ďakujem za radu

bea0802
25. apr 2023

Mrzí ma, že si si týmto prešla. Ja som po MA a následnom kyrete počkala na prvú menštruáciu a potom som hneď otehotnela na prvý krát ...držím palce ❤️

pat_pet
25. apr 2023

Ahojte
Pridávam sa do vašej témy s trochou inou otázkou. Pri druhom tehotenstve k vám lekár pristupoval inak? Dal van lieky ci niečo podobné?
Ja som zistila v januári ze drobček uz nežije poslal vývoj pred 9tt, kyret som mala tiež v januári. Tento mesiac sme dali uz voľnú cestu a nejak sa nám zadarili na prvú šupu .. 4 den mi meska menstruacia (rano na teste krasne kolaje 2) k doktori mam ísť o týždeň.

wishes
25. apr 2023

@pat_pet to iste zaujima aj mna… kedze uz mam tiez jeden zamlknuty potrat za sebou, tak pri dalsom tehotenstve by som chcela navstivit gynekologa cim skor a zaroven tu na MK som sa docitala, ze viacerim babam lekar dal nieco na udrzanie plodu… tak by ma zaujimalo, ci si mozem nieco take preventivne pytat, lebo sa bojim, ze sa to neuspesne tehotenstvo znovu zopakuje 😥
a tebe srdecne blahozelam k tehotenstvu a v kutiku duse v tichosti zavidim 🤗😘😊

selena_luna
25. apr 2023

@pat_pet mne dala preventivne dufaston.

wishes
25. apr 2023

@selena_luna sama od seba alebo si si musela pytat aby ti dala? aj bez nejakych tazkosti a mala si pred tym MA? a hned po zisteni noveho tehotenstva ti to predpisala? 🙂

veronicka0123
25. apr 2023

Ako vam sadol duphaston? Ja som na ňom tretí cyklus a zdá sa mi, že mám oveľa silnejšiu MS a ktovie či bola ovulka. Nasadený mám aj inofolic. Zatiaľ nič

selena_luna
25. apr 2023

@wishes @pat_pet toto tu casto opakujem baby, dufam ze to pomoze aj vam tak ako mne - najma psychicky. MA su velmi caste - 40 % tehotenstiev konci v skorom stadiu. Je viac ako obrovska sanca ze to bola statisticka nahoda a ze dalsie tehotenstvo skonci dobre. Moze sa stat, statisticky, ze aj druhe tehotenstvo skonci stratou - ale stale je to v rovine blbej matematickej nahody a neznamena to, ze je problem vo vas, alebo v partneroch. Az tretia strata zacina hovorit o tom,ze je pravdepodobne niekde chyba v procese. Teda, ak vas dr nebude hned hrrrr do vsetkych vysetreni, alebo dalsie tehotenstvo nepodpori liekmi, neznamena to, ze zle vysetruje, alebo ze nie je odbornik.

selena_luna
25. apr 2023

@veronicka0123 @wishes spytala sa ci chcem, vzala som si ho najma kvoli psychike mala som pocit, ze pomaham babu. Sadol mi dobre, ale nasadila mi.ho az ked som bola tehotna.

wishes
25. apr 2023

@selena_luna dakujem za odpoved 😊

pat_pet
25. apr 2023

@wishes
Asi len musíme veriť tomu, že to už bude v poriadku. I keď v nás bude veľký strach.
Dnes som volala na gyn. dostala som termín na budúci týždeň. Mne kázal volať lekár hneď ako zistím, že som tehotná. Ma tak napadlo čo keď chce niečo naord. keď mám prísť hneď.
Aktuálne druhý mesiac užívam kyselinu listovú (zn.dr max)

158polica158
26. apr 2023

@anjelicek26 konečne čítam normálny názor ,, asi to tak ma byt ,, normálne sa skláňam pred tebou . Lebo niektoré ženy idú doslova cez mŕtvoly ako keby dieta bolo nad Boha, ach jaaaj…. poznám tiež jednu čo sa snažili dlhé roky nič, snažiť sa prestali a prišlo to po 6 rokoch … ja som tiež názoru že keď to ma prísť tak to príde ani nebudeš vedieť ako… evidentne budeš jedna z tých normálnych žien 🙂 pekný deň 🙃

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre