Missed abort a zotavovanie po ňom

elisa77
17. aug 2013

Mile mamicky,som po missed abort..citim sa strašne slaba.Prosim Vas viete mi poradit,co take by mi pomohlo,aby som sa rychlo zotavila? Myslim nejake vitaminy,atd..Velmi pekne dakujem

lukasova
17. aug 2013

ahoj, mrzí ma to. tiež sa mi to stalo pred štyrmi rokmi. Bola som len 3 dni doma a šla som do práce, ale záleží, v akom teh. období sa ti to stalo, mne okolo 10. týždňa. nič zvláštne som nerobila, ani sa inak neliečila, lekári odporúčajú mať aspoň 2x menštruáciu a potom znova skúšať. otehotnela som za 4 mesiace, tak hlavu hore, myslím, že to zažila najmenej polovica žien. drž sa

magdusaaa
17. aug 2013

@elisa77 ahoj ,ja som bola tiez velmi slaba,ale po tyzdni som sa citila ovela lepsie,ja som necakala a otehotnela po prvej menstruacii a dnes mam krasnu 3 mesacnu dcerku. a poznam baby co otehotneli hned ani necakali na menzes a krasne deti porodili ,moja dcerka vazila 3840g,tak sa drz a hlavu hore,vsetko bude ok. a este ti poradim brala som hned od potratu femibion.

martinkatinka
17. aug 2013

Ahoj, ja som tri dni po MA... točí sa mi hlava, mám nízky tlak, ale nekrvácam a nemám ani bolesti... treba veľa piť, nejaký multivitamín si dať, načerpať energiu.. a hlavne, pár dní sa šetriť, ešte máme v tele malé množstvo tehotenského hormonu, trošku to potrvá, ale o pár dní by malo byť už lepšie.

maminag
17. aug 2013

Ahoj, ja som bola tiež slabá po MA, nič som nevládala, iba som ležala, ešte som aj krvácala, a k tomu som si z nemocnice priniesla ešte aj zápal priedušiek, a v takom stave a v horúčkach ma aj prepustili domov, týždeň som bola doma, ale potom som sa už pýtala do roboty, hlavne veľa piť, a oddychovať...... otehotnieť sa nám podarilo až po roku, aj keď som celý ten rok užívala duphaston.....držím prsty..... 🙂

anabela2111
17. aug 2013

Ahoj,
zrejme som čítala tvoju otázku aj na FB,presne ako ti baby tam radili,skús ten alchimilkový čaj,ja som ho pila a zotavila som sa na moje prekvapenie veľmi rýchlo..Možno to nebolo len tým čajom,určite je dôležitá psychická podpora,verím,že máš partnera,ktorý ti to pomôže prekonať..Možno si slabá aj z narkózy,ak si bola na vyčistení,ja som na zákroku nebola,zvládla som to sama doma v 11tt.Hneď ako zo mňa "všetko" vyšlo po celonočných kontrakciách,tak som si pospala 3 hodinky,chytil ma strašný hlad,no a ako som sa najedla,tak som už bola ako srnka 🙂 Len s tou bolesťou v srdci je to horšie 😢 Tak veľa sily..no a šťastia pri ďalšom bábätku! 😲

kiki68
18. aug 2013

mne pomohol alchemilkovy caj na take to docistenie maternice,aj ked som musela na kyret predtym,ale vitaminy zatial neberiem, nejak asi vsetko mam podla spravania sa tela, ale mozno nejaky ten femibion by nebol na skodu.

junek
16. mar 2014

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

prosim o vyplnenie je to anonymne dakujem

lenka2233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabrielles
10. apr 2014

Ahojte baby, mne vcera robili kyretaz, ale dnes mam dake tlaky dole v brusku, hlavne ked mi treba na velku, tak ma to zacne kus boliet... Mali ste to aj vy v prve dni? Je to normalne?

maryelka
10. apr 2014

@gabrielles Ahoj, ja som bola pred mesiacom :/ Mierna bolest je uplne normalne, predsa tam nieco robili, ja som nosila po kyrete taky pás, aby som aj neprechladla, a zaroven mi to aj stahovalo mierne podbrusko. Nasad si alchemilkovy caj, je to dobre na regeneraciu maternice. Drz sa a hlavne treba mysliet pozitivne 🙂

gabrielles
10. apr 2014

@maryelka Je mi luto, ze sme v podobnej situacii...Som sokovana, kolko zien ma podobny problem :(
Dakujem za radu...Musim si zajtra kupit ten cajik...

mimina00
11. apr 2014

@gabrielles aj ja som dnes po kyrete zatial nic neboli,cakam co pride...kedy ides na kontrolu?

mimina00
11. apr 2014

@maryelka ahoj,a ty si kedy bola na prvej kontrole,budu to pozerat zo spodu ci je ok?alebo?

gabrielles
12. apr 2014

@mimina00
Tak ja som mala kyret v stredu, vo stvrtok vecer ma to zacalo boliet a v piatok poobede som dostala teplotu, tak som bezala na pohotovost, tam ma doktor naprv prezrel prstemi )tak ma dotlacil, ze mi slzy vyhrkli) a potom ma konecne pozrel na ultrazvuku, nakoniec mi dali este jednu injekciu na zmensenie maternice ako po zakroku a antibiotika na zapal...Nevidel nic, ze by tam ostalo...Tak lezim...Na kontrolu mam ist po velkej noci v utorok.. Ty si na tom ako?

mimina00
12. apr 2014

@gabrielles ja nemam bolesti len slabe ako menzes miestami.malo krvacam,hadam nic nepride,idem v pondelok na kontrolu asi ku svojej aj sa bojim ze ak zo spodu ppozre ci nebude bolet.a potom po velkej idem tiez tam kde som bola na kyret.

gabrielles
12. apr 2014

@mimina00 bolesti sa neboj, ultrazvokom urcite boliet nebude, mna pozerali po dvoch dnoch...drzim palec 🙂

maryelka
12. apr 2014

@gabrielles no , veru , len teraz vnimam, kolko zien potratilo. Neviem cim to je, ale je to hrozne

maryelka
12. apr 2014

@mimina00 ahoj , na kontrole som bola na 5.den od zakroku, ale nevysetroval ma, ze aby nezaniesol infekciu a po 10.-tych dnoch som bola opat, pozeral aj normalne a aj cez sono. Vsetko je ok. Menstruaciu som mala presne na 14.-ty den od zakroku, ale velmi slabucku.

dadka7828
14. apr 2014

ahojte dievčence ja som mala MA v 10tt presne 3.1.2014 poviem Vám babenky nič príjemné v ten deň som mala meniny a bol to môj najhorší deň v živote. Preplakala som celý deň oči som mala ako angorák ale po zákroku žiadne komplikácie ani bolesti. V Ružinovskej nemocnici bol super personal a lekárka čo mi to robila ma na stole ešte ukludnovala že do roka a do dna ma tam má znova ale že budem rodiť :D tak ma nabudila že som to hodila za hlavu a neúspech som nebrala s ťažkou hlavou aj ked to bolo už druhý krát po sebe a lekárka mi povedala že sme zdravý a vitálny ludia nefajčíme nepijeme zdravá starva atď. Snažiť sme sa začali po prvej mrche a je to tu znova ale v kútiku duše sa obávam predošlej reakcie môjho tela na prítomnosť zatial len vaku 😀 tak som dostala kyselinu listovú, Duphaston a Tardyferon 3x1 a verím že pre tentokrát to víde na 100% tak držte palčeky a vecte že raz to určite víde a nevzdávajte to ak to chcete hlavu hore, úsmev na pery a myslieť len a len pozitívne 😀

ejuska2586
7. nov 2016

Baby, neviete mi poradiť? Som po missed abort. V piatok som vysadila Duphaston. Hneď som aj začala špiniť, do poobedia zo mňa išla krv so zrazeninami, ale len keď som bola na wc. Vložka bola len "pošpinená". V sobotu to tak bolo celý deň a včera už zas len špinenie. Bolesti v podbrušku boli hrozné, teraz už nič. Lekár mi nedal nič na vyčistenie, len kázal ten Duphaston vystadiť. Teraz neviem, či toto môžem považovať za normálnu menštruáciu, alebo tá ešte len príde? Nemáte s tým niektorá skúsenosť? Povedal, že po menzese sa môžeme zas nanovo snažiť. Len keď ja neviem, či už toto bol menzes, alebo nie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre