Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

tilly
8. dec 2008

vev, aj 6 týždňov po kyrete môžeš krvácať...

kody, že by??? ale aj mne meškala mrcha, tuším 5 dní, ale našťastie dorazila, čiže tie dve povinné mám za sebou, ale keďže by som si ešte koniec tohto debilného roka chcela užiť, tak ešte jednu mrchu znesiem... aj keď muž už začal tlačiť na pílu... ale ja chcem od januára normálne zahájiť "drinu", sexovať každý druhý max. tretí deň... už sme to raz takto skúšali (aj tak to vtedy nevyšlo) a od zážitku to má ďaleko, po mesiaci nás to už teda dobre nebavilo... 😝

kodada
8. dec 2008

tily uz je nakoniec tu, este asi pockam na jednu ... lebo ako pises, bude ten silvester, ideme s kamaratmi na chatu a chcem si to tiez uzit 😉 a potom ideme na vec .... mi zas nezahajime "oplodnovaci maraton" radsej normalnym tempom, ked bude chut ... ale pravdaze cez plodne dni to bude castejsie 😉

aspinka
8. dec 2008

Baby kedy vam po kyrete prisla prva MS ja sa jej uz neviem dockat. Ratam to ako normalny moj cyklus od dna zakroku asi som naivna ale mohla by uz dojst ☹

tilly
8. dec 2008

u nás ani ten maratón nepomohol... ani normálne tempo, ani nič...

aspinka, 6-8 t po kyrete by mala prísť prvá mrška

kodada
8. dec 2008

mi sme sa snazili pol roka
aspi to je individualne, mne prisiel po 30 dnoch od zakroku (mavam cyklus 28), teraz prisiel po 29 dnoch, normalne je to do 6-8 tyzdnov

aspinka
8. dec 2008

jaj keby som bola ten pripad ze 30 dni po zakroku to by ma potesilo sak ja bez MS neviem ani zistit ci normalne fungujem kedy mam plodne neplodne ovulku jak mrzak 😠

vevoncek
8. dec 2008

kodada ale ja som to mala tak že mňa vyšetrila už dávno len mi nemohla predpísať lieky, lebo som nevedela či som tehu alebo nie potom som zistila že som tak mi nič nedala a teraz som už neni tehu tak mi ich predpíše ale sestričkami ich nemohla a doktorka tam nebola tak tam musím ísť zajtra znovu a dúfam že ma zoberie.

u gynekologičky som sa dozvedela že to že sa dieťa prestalo vyvíjať nemuselo byť z toxokary(ale mohlo)že to je časté že keď je začiatok tehu že sa bunky rýchlo rozmnožujú a celý vývin prebieha veľmi rýchlo že tam mohla nastať chyba(čo ma moc nepotešilo lebo to vyznelo tak že môže sa to aj druhý krát opakovať)Tak vám závidím že čakáte už len na posledný tretí menzes ja čakám ešte len prvý ale nasadila som si také kvapky ktoré sú dobré na cyklus tak hádam sa to dá čím skôr do poriadku a doktorka mi hovorila že nemusím chodiť pokiaľ bude všetko v poriadku ale ak by som nedostala menzes ani po dvoch mesiacoch tak mám prísť no tak som zvedavá

tilly
8. dec 2008

ja ani neviem, či vôbec ovu mám... asi ani nie... ☹

vev, aj mne to tak vysvetlil doktor, že všetko sa deje strašne rýchlo a strašne veľa sa toho deje naraz, takže stačí, že jedna vec zlyhá a je koniec...

kodada
8. dec 2008

mna ovulka zatial netrapi

skybaby
8. dec 2008

vevoncek ake kvapky na cyklus? ja cakam druhy menzes, uz aby tu bol

zuzka88
8. dec 2008

aahojte dievcata, hlasim sa po dlhsej dobe

skybaby, aj ja uz cakam na druhu MS, prva prisla presne po 30 dnoch od porodu... no my uz sme sa zacali aj snazit, resp. úrestali sme si davat pozor 😅

ako sa inak mavate? ani nejdem citat spat lebo by mi to trvalo aj 3 dni....

ozaj, nepoznate niektora Dr. Janeka ml.?

tilly
8. dec 2008

zuzka, on ordinuje aj u nás, vraj je dobrý...

aspinka
8. dec 2008

Baby ja mam teraz take stavy ze pockam na prvu MS a necham tomu volny priebeh i ked v nemocke mi odporucili 6 mes a moj Dr. 3. Vcera som nasla moj UTZ s malinkym uz som mohla byt v 14tt ☹

mirip
8. dec 2008

aspi ja som mohla byť v 25tt ale sa snažím neobzerať spať ale dopredu aby som zase neprepadla depkám

loss
8. dec 2008

aspi urcite ta to velmi boli prestne takto som si to vravela aj ja nemysli na to aj ked sa to neda ja vciem ale ked budes bude horsie otehotniet zapamataj si ze fazulky sa dostanu len do veseleho bruska tak skus sa sustredit na to ze mimi je za rohom len ho musis dobehnut
my sme mohli snazikovat hned po 1.mrche a podarilo sa nam to az po roku myslim ze aj preto ze som sa nevedela zmierit s tym vsetkym a ked som na to prestala mysliet Nelly bola v brusku a o tyzden bude mat 7.mesiacikov 🙂
baby vsetkym,vsetkym vam drzim palce ja mam v nebí dvoch anjelikov a v juni k nim pribudla moja jedina 30.rocna sestricka snazim sa na to nemysliet a stale to velmi boli a viem ze nikdy sa s tym nevyrovnam ale verim ze aj vy raz budete drzat svoje babenka v rukach a zazijete tu neskonalu zaplavu stastia ked bude male vedla vas spinkat netreba to vzdavat a treba verit moje heslo bolo nech ziju vesele a velke bruska a ked sa ho budete drzat tak coskoro si budete tie bruska hladkat zelam vam to z celeho srdca

vevoncek
8. dec 2008

skybaby ja beriem femigard, lebo mne pomohol aj s cyklom že som ho mala pekný aj s ovulkou a aj v tom že akurát keď som ho začala brať som otehotnela.snažili sme sa od júla do septembra a potom som si povedala že si budem merať BT, lebo som nevedela či mávam ovuláciu a kedy a aj som si kúpila femigard lebo v jednom pokeci jedna babenka otehotnela vďaka nemu tak som si povedala že to vyskúšam a keď to zaberie tak tomu budem veriť a tú BT som merala aj kôli tomu aby som vedela doktroke povedať že aký mám cyklus ak by sa nám do roka nezadarilo aby to hneď začala riešiť no a nám sa zadarilo ale nedopadlo to dobre a teraz si chcem tiež upraviť cyklus nech ho mám čím skôr tip top aby sme čím skôr mohli začať miesiť 😀 a asi po prvom menzese si začnem znovu merať BT

asponka neblázni tie 3 mesiace si daj určite pozor, mne doktorka hovorila že čo by sa mohlo stať keby som skôr otehotnela ale ja som si to nezapamätala len som si povedala že si dám určite pozor neviem či mimomaternicové tehu alebo niečo také nie som si istá ale radšej neriskuj aby si zbytočne netrpela ešte raz

mirip to ma mrzí že to bol už 25tt ja som si myslela že vtedy je to už viac menej isté že tehu bude prebiehať o.k.

baby a posielali vám niečo na histológiu po operácii?Lebo mne neposielali doktroka mi povedala že keď je dieťa mrtve že to nemá zmysel to tam posielať ale druhá doktorka mi hovorila že tam by sa prišlo na to že prečo sa také niečo stalo(myslím potrat alebo smrť plodu)

mirip
8. dec 2008

ale ja som potratila v 11tt to teraz by som už bola v 25tt, to som reagovala na príslevok pred mojím

aspinka
8. dec 2008

Baby dakujem neviem ako to vydrzim ved este nemam ani prvu MS ☹ Mne posielali na histologiu ale moc nam to nepomohlo mali potvrdit parcialnu molu a zaver bol "zvysky po gravidite" takze nic Dr. povedal ze keby to mali naozaj zistit museli by to poslat na nejaku morfologiu ci co ale ze to len na moje poziadanie inak to automaticky nerobia. A ze to mam hodit za hlavu to co sa stalo aj s histologiou a uz na to nemysliet 😀

mirip
8. dec 2008

ja už som po dvoch a už len tretí a stále neviem na čom som či sa budeme môcť začať snažiť ako doky povedal v januári, až v stredu, chystám sa ku gynekologovi tak mi držte všetky prsty

cukruska1920
8. dec 2008

ja cakam na druhu mrchu a potom este dve a zacneme...

aspinka
8. dec 2008

Ja neviem ja to nechcem v mojom pripade ulahcovat ale ja som tak presvedcena ze som OK neviem vam to vysvetlit. Mam zdravu 3r dceru a krasne pohodove prve tehotestvo. Aj toto zacalo uplne ukazkovo len to skoncilo uplna blba zhoda nahod ze vajicko bolo oplodnene dvomi spermiami a ked sa zacali delit trofoblasty tak ten jeden uplne zblbol 😖

skybaby
9. dec 2008

dobre rano babulky 😉

zuzi - ja som prvy menzes dostala 26 dni po porode, tak som aj normalne mavala cyklus a dnes je znova 26. den a nic ☹ .... mozno skusim ten femigard (predavaju to v lekarni?)
my sme si tiez teraz nedali raz pozor, ale kedze mam pred menzesom, tak to nevadi ...
u nas ani z genetiky nic nezistili ... ale chcem si nechat porobit vsetky mozne vysetrenia
zuzka ty uz mas vysledky z genetiky
cukrus fakt vydrzis tak dlho? my sme sa totiz snazili vyse roka, tak si nemyslim ze sa to teraz podari na prvy sup
loss dakujeme za povzbudenie a gratulujeme ku krasnej nelly 😉

vevoncek
9. dec 2008

mirip ja som si to asi zle prečítala som si myslela že keď si potratila že si bola v 25týždni

ja som bola včera u gynekologičky a povedala mi že keď je mrtvy plod že sa neposiela na histologiu

a dnes som bola na infekčnom, koli tej mojej toxokare a doktorke som povedala čo všetko som zažila a ona mi hovorila že to mali poslať na histológiu, lebo že z toho sa dá viac zistiť ako z krvy a hneď mi hovorila že čo mi včera brali krv že daju spraviť aj či nemám toxoplazmózu a ešte niečo okrem toxokary, lebo mi hovorila že z toxokary by som nepotratila a hneď mi predpísala aj lieky a ževraj liečba bude trvať asi dva mesiace tak dúfam že liečba prebehne tak ako má a že sa budeme môcť hneď snažiť o bábo, lebo včera keď mi doktorka povedala že si myslí že to nebolo z toxokary tak som si tak myslela no super tak sa to potom môže zopakovať ešte raz a takto mohli dať tú histologiu spraviť a vedela by som na čom som.Taká som nahnevaná na doktorov keby sa jednalo o nich tak by so porobili všetky možné vyšetrenia ale keď sa jedná o cudzích ľudí tak ich neserie že trpia a že by im utrpenie mohli zmierniť

tilly
9. dec 2008

mirip, tiež by som bola v cca. 25tt... 😔

ten femigard pomáha na cyklus??? uvažujem, že si ho tiež zaobstarám

kodada
9. dec 2008

ja by som bola v 20 tt ☹

vevu, tak sa len pekne doliec, mozno to naozaj nebolo z tej toxokary, ale bola to len blba hra prirody 😉

civavava
9. dec 2008

ahojte babenky, ja som sa dlhsie neozvala, lebo som sa stahovala do Luxemburska. No ale bola som tu u jedneho super lekara, kapacita, tak si predstavte, ze mam zvysenu funcki sttinej zlazy co mi doma na SK vobec nepovedali, a s kludnym svedomim napisali na tehu knizku co ssom mala tu vysoku hodnotu /4,8/ a doki tunak ze to bola pravdepodobna pricina potratu..spravil mi aj testy na ureoplazmy a mikoplazmy, co taktiez sposobuju potraty, a co sa u nas nerobia, lebo je to vraj DRAHE.../mna to stalo 17 EUR, cize ziadna zavratna suma to nie je/..
Zajtra idem na specalny rontgen a vysetrenia k endokrinologovi a ak sa potvrdi, ze to bol dovod, tak neviem...siudit sa asi s tymi blbmi nebudem, ale urcite mu poviem svoje ked pridem domov.. .tolka nedbanlivost, je mi zle z toho ..
Inak, moj tunajsi dok povedal ze stacia 2-3mesiace a mozme sa poskusat. Ak sa potvrdi predpoklad ze stitna zlaza je o nicom, nasadi mi lieky a od februara sa mozme pokusat.

aspinka
9. dec 2008

vevoncek myslim ze by ti z histologie aj tak nic nezistili neviem naco ju robia ale co som citala tak 80% zien pisalo ze sa z toho nic nezistilo a ja som medzi nimi. Ja som bola dlhorocne liecena na zvysenu stitnu zlazu a brala som aj lieky niekolko rokov potom som prestala a neskor otehotnela uz ako tehotna som isla na kontrolu a Dr. mi tam povedala ze ona si mysli ze vobec netrpim na zvysenu cinnost a za tie roky dozadu ma zbytocne liecili ze ona si mysli ze tam na hrvole mam len tukovy vankusik. Ale moja mama teraz ide na preventivku tak som ju tam objednavala a objednala som aj seba ktovie mozno sa mi to vratilo a mne uz stitnu zlazu nikto nepozeral 4 roky.
civavava oni ti stitnu zlazu nepozru len tak ze podte kukneme na zlazu ja som mala uz na strednej taky hrvol na krku inak ziadne ine priznaky. Inak sa stitna zlata prejavuje unavou, potenim ruk, zlym prehltanim, suchostou v ustach a ine podla druhu ochorenia niekedy chudnutie alebo naopak priberanie a napriklad mozes dostat aj Basedovu chorobu toho som sa vzdy bala to ti normalne vylezu oci z jamok myslim ze Lucia Bila ju prekonala mala problemy so stitnou zlazou a zrazu ked som ju v telke videla mala horzne vylezene oci. Tie sa uz ani po prekonani a vylieceni nevratia na povodne miesto fuuuuj 😠

civavava
9. dec 2008

aspinka ja viem, lenze mne zobrali krv a videli ze hodnoty tyroxinu su vysoke a mali s tym nieco robit, tak ako tu, a nie cucat a hrat sa ze je vsetko v poriadku a pritom som bola v 7 tyzdni. stacilo dat lieky a plod sa mohol udrzat..mozno...a mozno nie, ale aspon nemali cucat..ved takto by som o tom nevedela ani do dalsieho tehu a co ak by sa to stalo este raz...?? ale uz je to jedno... 😒 nastastie ja oci vylezene nemam 😕

vevoncek
9. dec 2008

nepridalo mi príspevok tak to skúsim napísať ešte raz

femigard je na upravenie cyklu stojí 420Sk 30ml v lekárni sa asi nedá zohnať ja som ho kúpila cez internet má sa užívať 3x denne pred jedlom je to bylinný koncentrát chutí to ako becherovka a mne vydržala fľaška tak mesiac a pol ale nemal by sa užívať keď zistíte že ste tehotné

ja chodím na endokrinológiu lebo moja sestra má problémy so štítnou žľazou tak doktor chcel aby všetky ženy z rodiny išli k nemu na vyšetrenie ja som išla mamina s druhou sestrou neboli a mne zistil zväčšené lymfatické uzliny pri štítnej žľaze tak mi bra vzorku(to bolo nepríjemné)ale zo štítnej žľazy neboli zväčšené tak ma poslal na hematológiu a na infekčné a tam mi zistili že mám toxokaru inak by mi to ani nezistili možno až keby som oslepla, lebo sa to neprejavuje nijako len kašlaním a kašlať môže človek z čohokolvek

kodada
9. dec 2008

civi, aj u nas si vies vyziadat, aby ti plod poslali na testy ... len vsetko sa plati, poistovna hradi len zakrok a zakladnu histologiu ... ale kto na to v tej chvili mysli? nikto ... mal by ta aspon doky na to upozornit !!! teraz uz je to jedno, pravdu uz nezistime ...
drzim ti palce, aby to bola "len" ta stitna zlaza a podarilo sa ti to preliecit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre