Tehotenstvo po missed abortion

13. sep 2023

Baby prosím Vás o skúsenosti s tehotenstvom po MA. Dva razy sme mali MA, tentokrát mam aj clexan aj progesteron nasadený. Verím že konečne do úspešného konca,ale zaujímali by ma aj vaše skúsenosti. Možno budem menej vystrachovana. Ďakujem veľmi.

nikolienka28
13. sep 2023

Vo februári MA v 9tt. A teraz som 19+0tt. Držím palce.

autor
13. sep 2023

@nikolienka28 gratulujem zo ❤️. Toto tak rada čítam. Má to upokojuje, že už snáď do šťastného konca 🙏

drm21
13. sep 2023

Aj ja tak MA v 7tt a teraz začínam 25tt a verím že to skončí s drobcom v náručí🥰

autor
13. sep 2023

@drm21 gratulujem. Teším sa s tebou. ❤️ ja dúfam tiež. Som na úplnom začiatku, no, takéto správy ma vždy troska upokoja

mojvlk
13. sep 2023

Držím palečky 🤍

drm21
13. sep 2023

Budem veľmi držať palce💖 neboj sa ja som sa bála komplet celú dobu a ešte aj stále bojím🙈 proste kto zažil niečo takéto myslím že už nikdy také pokojné tehotenstvo bez strachu Mať nebude, mne trvalo skoro do 20 týždňa kedy som sa začala konečne tešiť Dovtedy som bola ako klbko nervov

autor
13. sep 2023

@drm21 presne toto mam ja. Nikto o tom ešte nevie, iba manžel a moja mamina plus dve moje kamošky. Ale, aj kamoška mi včera vola, že čo som akási smutná, že však sa mam . tešiť. No, neviem jej vysvetliť, že sa tešiť bojím. Jednoducho, modlím sa,.až o 8 mesiacov takto ležím doma so zdravým dietkom, ale rovnako viem, že sa môžem štát hocičo 🙏

autor
13. sep 2023

@mojvlk ďakujem ❤️

drm21
13. sep 2023

Neboj sa Presne takto isto som to mala aj ja kde o tom vedel len manžel, stále som trpela na každej poradni... rodičia a svokrovci sa to dozvedeli až 19+1🙈 lebo tiež nevedel nikto o tom že som predtým potratila a proste je to tak hrozne ťažko že ani som sa s nimi o tom rozprávať nechcela a teraz sa len Modlím aby dopadlo toto tehotenstvo úspechom a drobec bol s nami

autor
13. sep 2023

@drm21 urcite bude. ❤️veľmi ti to želám. Každej jednej, ktorá si prejde takýmito životnými traumami. Pre mňa to traumy boli, žiaľ, veľmi zle som to znášala. Ale, som tehotná, musím sa trocha upokojiť a veriť, že bude všetko dobré ❤️

atheena
13. sep 2023

Mám za sebou 3x MA so 4-mi plodmi a nie je to sranda na psychiku. Horšie, ak je vek vyšší ako u mňa (40 a 10 rokov snaženia). Žiaľ, tehotná zatiaľ nie som a viem, že ak sa tak stane, bude to náročné psychicky. To už nikdy nebude ako predtým - až kým človek neporodí.
Práve dnes som sa dozvedela, že mi v testoch z hematológie vyšiel pozitívny test na syndróm lepivých doštičiek. To bol posledný test, ktorý som zúfalo očakávala, lebo inak som zdravá a aj partner. Čiže začínam užívať na odporúčanie hematologičky Anopyrin až do prípadného tehotenstva a určite potom až do pôrodu.
Povedal ti doktor o takejto možnosti? Že môže byť príčina aj takáto? Lebo ak by som napríklad toto vedela skôr, ten Anopyrin beriem. Možno by toľko potratov nebolo, keby sa doktori viac zaujímali o túto stránku veci a informovali preventívne snažilky už po prvom potrate. Zväčša povedia, že proste šlo o chybný kus, genetika atď. Ale nemusí to byť vždy pravda. Tí šikovnejší pri najmenšom podozrení radšej nasadia či Fraxiparin alebo Anopyrin. Lebo ide predsa o nový život.
Inak držím palce 🙂 Neboj, dobre bude.

1samer11
13. sep 2023

Nám sa tiež podarilo hneď v ďalšom cykle po MA. Ten bol 4/2023 v 6tt a momentálne som v 16tt 🤰♥️ pomohol mi Aspyrin a progesteron... Silno držím palce ✊ nech je takýto aj tvoj najbližší mesiac 🤗😊

ivik4
13. sep 2023

MA 9tyzden, otehotnela som po 3 mesiacoch a tehotenstvo skoncilo v 5 mesiaci

autor
13. sep 2023

@atheena my sme behali pred umelým všetko. Od endokrino, cez genetiku paru, reprodukcnu imunológia a hematologiu. Na hemato jedine zistili, že mám zlu zrazanlivost. Preto mam nasadený clexan. Lepive mam našťastie dobre. Ale,úplne s tebou súhlasím. S každým slovom. Musela som si doslova vydupat všetky výmenné lístky. Dokonca pred ivf nám Dr povedala z kliniky, že načo také vyšetrenia, že jednoducho sa to stáva. Išli sme do Ivf, nevyšlo, ale apspn viem,kde bol problém. Teda verím, že to problém bol a je odstránený clexanom. Hematologicka mi stále hovorí,že to nemuselo byť z tejto stránky, že jednoducho, je to príroda,ale ja pevne verím, že to bolo spôsobené zlou zrazanlivostou a teraz mam prvý krát clexan 🙏držím ti veľmi palce, veľmi!❤️❤️❤️

autor
13. sep 2023

@1samer11 ďakujem krásne ❤️❤️❤️❤️

autor
13. sep 2023

@1samer11 a gratulujem. Do šťastného konca 🙏

autor
13. sep 2023

@ivik4 to ma mrzí. 😢

marhulka13
13. sep 2023

Ja som mala ma v apríli, teraz som v 8.tyzdni a teda ten strach sa ma drží. Veľmi sa bojim

autor
13. sep 2023

@marhulka13 viem presne co prežívas. Ale neboj sa, tentokrát to bude dobre ❤️určite. Držím ti palce ❤️

marhulka13
13. sep 2023

Ďakujem, aj ja tebe. Nech sa narodia zdravé babatka

naatty10
13. sep 2023

April MA 12tt dnes 10 týždeň a strach neskutoční neviem sa obec tešiť mam len obavu … držím palce ❤️ Tiež to viem len ja a priateľ a neplánujeme to tak skoro ani posúvať ďalej ..

jablkovastrudla
13. sep 2023

Ja som potratila vo Februari, preplakala som asi 2 mesiace takze sex bol posledna vec na ktoru som mala chut. Otehotnela som v podstate hned prvy mesiac. Aktualne som v 18 tyzdni a stale sa bojim. Pamatam si aj ked mi
@ivik4 pisala co sa jej stalo a stale to mam v hlave.
V mojom okoli kazda jedna kamaratka co mala MA dalsie tehotenstvo bolo bezproblemove a donosili zdrave dieta. Snazim sa to brat takto a mysliet positivne lebo stress nepomaha

barcinka13
13. sep 2023

Ja som mala MA 12/22 a teraz som v 19 tt strach stále je najmä keď čakám na ďalšiu poradňu a ultrazvuk. Našťastie nemám nočné mory a snažím sa chodiť do prírody, myslieť nejak tak že robím maximum pre to a že to nemám 100% pod kontrolou. Mam niekedy super obdobia a niekedy horšie. Myslím, že väčšina žien po strate ma takéto obavy. Už len dúfať a veriť, že budeme mať zdravé bábätka. Držím nám všetkým palce 🍀

bejbypd
13. sep 2023

Držím palce ,mala som tri MA v priebehu dvoch rokov ..
Štvrtýkrát som otehotnela 8 týždňov po poslednom MA ,malý sa síce narodil v 36 tyzdni ale zdravý a krásny ,má 7 mesiacov ..držím palce

autor
13. sep 2023

@bejbypd aj si užívala niečo? Alebo mala clexan nasadený? A gratulujem k malinkemu ❤️

janulka1351
14. sep 2023

Ja som mala MA v 8tt minuly rok v oktobri. Prave koncim 33tt. Strach bol a stale je. Ale verim ze uz to vsetko dobre dopadne. Drzim ti palce 🙏🍀

ness222
14. sep 2023

Ahoj, ja som mala v marci MA, babatku prestalo bit srdiecko v 7+2. Nebola som na kyretazi ale mala som tabletku misoprostol. Otehotnela som v maji, teda po 3 mesiacoch a hned na prvy “sup” ako sme sa zacali snazit. Momentalne koncim 18.tyzden a zatial vsetko vyzera byt v poriadku, tak sa modlim aby sme to dotiahli do uspesneho konca 🙏

bejbypd
14. sep 2023

Nie nemala som nič, len magnézium a kludovy režim..to bolo veľmi dôležité, takmer celé tehotenstvo som viac menej odlezala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre