Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

lili136
14. aug 2009

mne napísali i na správu z nemocnice, že 14 dní..... aj keď neviem, čo tam vlastne na tej histológii skúmajú???
čo tam s tým robia? to mi brali ster z maternice, alebo čo?? lebo však nikto ti v nemocnicni nič nepovie 😠

picolino
14. aug 2009

tak si kupim ten test....
mne doki predpisal kyselinu listovu 2xza den a E-vitamin 1x za den, ta to beriem u dva mesiace poctivo...
vysetril ma , zobral mi krv /sparavil mi vsetky vysetrenia krvi/, 3 tyzdene som cakala na vysledky...vsetko je ok, povedal, ze je velmi spokojny s mojimy vysledkami, odobril mi planovanie tehotenstva po troch mesiacoch od MA, ale my si uz nedavame pozor tri tyzdne....dufam ze ak som...bude to v poho...

cervena_ciapocka
14. aug 2009

lili - mne doktor v nemocnici povedal ze tak vysetria len to ci sa nahodou bunky placenty nezvrhli na nejaky blby nador, alebo cosi take, inac nic ... ale kedze zomna to vsetko vypadlo tak uz velmi nemali co skumat 😅
v nemocke mi len brali krv aby zistili ako klesa Hcg. Pred kyretom som mala okolo 660 a po nom o necelych 20 hodin to uz bolo len nejkaych 200. Myslim, ze mne sa baby prestalo vyvyjat v 5tt a dva tyzdne mu trvalo kym same odislo.
picolino - a potom napis ze ako 🙂

lili136
14. aug 2009

mne ani krv v nemocnici nebrali.... len vyčistili, odležala som si to tam a poslali ma domov s tým, že do 3 dní mám ísť k svojej gynekologičke..... a tá mi tiež nerobila nič, len odo mňa prebrala papier....
tak možno keď teraz prídem s výsledkami histológie, tak mi niečo dá..... aj keď vlastne kyselinu listovú môžem asi brať aj bez lekárskeho "predpisu"..... tú som spolu s Duphastonom brala aj keď som bola tehotná.....

picolino
14. aug 2009

lili
kyselinu listovu mozes brat stale, pred, cez po... 🙂 🙂 🙂 a v kombinacii s E-ckom je to dobre /aspon tam mi povedal doki/
kedy si mozem robit test???aj v priebehu dna????ci mam radsej pockat az do rana???? 😒 😒

lili136
14. aug 2009

picolino
v pohode rob aj cez deň.... ja som si kupovala také, čo boli označené ako "citlivejšie" a robila som si ho večer o ôsmej, keď som zistila, že som tehu.....ak nevieš vydržať, kľudne urob aj teraz.... nič nepokazíš 🙂

mirip
14. aug 2009

ciapocka je na tom niečo pravdy s tou pohnojenou maternicou, my sme sa snažili 2roky a 9mesiacov, mali sme za sebou, 4X spermiogram /lebo ten platí len pol roka a sa aj mení/ tiež ja laparoskopiu a hysteroskopiu, kadejaké hormony d mna džgali a nakonie c sa podarilo potom som presne na moje narodeniny bola na čistení lebo to bol missed, po trojmesačnej pauze sa len tak bez pomoci náhodou na štvrtý zadarilo, takže asi je to po missede pol roka pravdy 😵

cervena_ciapocka
14. aug 2009

picolino 🙂 kup si ich viac, nejaky napr. lacnejsi skus teraz a potom dalsi zajtra rano

cervena_ciapocka
14. aug 2009

ono, ja ked som takto zvedava a spravim si test cez den a je aj negativny tam ma to aspon na par hodin, ci dni upokoji. Alebo uisti v tom, ze na co som testovala 😀

lili136
14. aug 2009

ja keď som si robila prvý test, tak bol úúúúplne negatívny.... ani len náznak druhej čiarky. a to som testovala tuším presne v deň, keď som mala dostať mrchu..... tak som si povedala, že OK, tehotná nie som..... stále som potom čakala mrchu, začali ma bolieť prsia, pobolievalo ma brucho, myslela som si, že ide mrcha..... a furt nič, tak o týždeň na to som si urobila test a netrvalo ani tuším sekundu a objavili sa tam dve čiaročky..... takže u mňa to bolo také viac než prekvapenie, lebo som vôbec nedúfala, že na prvýkrát sa to takto podarí....

dúfam, že po MA to tiež pôjde tak rýchlo.... keď ešte hovoríte, že maternica je ako pohnojená, tak dúfam, že to pôjde tiež tak ľahko 😒 ...... aj keď keď čítam, že vy hovoríte, že pol roka je maternica ako pohnojená a mne doktor povedal, že pol roka si mám dať pauzu, tak teda ja neviem....... pol roka to asi nevydržím... už som tak vnútorne rozhodnutá, že po 3 mrchách bežím k dokimu, nech skontroluje krv a tak a skúsime na to hupnúť znova...... dúfam, že napodruhé úspešne a že nebude platiť že až do tretice 😖

cervena_ciapocka
14. aug 2009

ja som pri prvom testovala az po tyzdnovom meskani 😅 nechapem ako som to vydrzala 😀 ale asi preto ze som bola presvedcena ze tehotna nie som 😀

tilly
14. aug 2009

po missede je podľa mňa väčšia šanca na otehotnenie, telo je nabudené na plodenie, tak to ide ľahšie, my sme sa o prvé dieťa snažili skoro pol roka, druhé sme splodili po dvoch rokoch náhodného milovania, z toho vyše roka snaženia, to bol MA, a toto sme splodili v podstate na prvý krát...

tilly
14. aug 2009

kody, už ti robia prietoky? to je dobre, aspoň vedia, že je bábo OK, že má dosť výživy...

lili136
14. aug 2009

cervena ciapocka
ja presne to isté - bola som presvedčená, že tehotná nie som.... tak som potom už tak zo "zúfalstva" urobila test a bolo to tam...

tilly
no tak si len ďalšia, ktorá to potvrdila, tak snáď to tak bude i u nás ostatných 🙂

aspinka
14. aug 2009

Ahojte baby je to o cukruske pravda chudatko strasne som na nu myslela a fandila jej 😢

mirip
14. aug 2009

Čo aspinka?

aspinka
14. aug 2009

vraj prisla o babatko 😢 😢 😢 😢 som myslela ze ste tu o tom hovorili 😢 😢 😢

mirip
14. aug 2009

nie nebavili sme sa o nej, tu nebola v tejto téme, ale prišli nové baby a s tými sme rozprávali....... 😔

cervena_ciapocka
14. aug 2009

a co konkretne sa stalo cukruske? 😔
viem, ze bola tehu a aj tyzden bola v nemocke ... to je mi velmi luto 😢

aspinka
14. aug 2009

baby nic viac neviem preto som myslela ze ste o tom hovorili tu kedze cukruska sem chodila je to smutne akurat som vcera hovorila muzovi ze keby ma cakal dalsi potrat ci nejake komplikacie pocas tehotenstva alebo predcasny porod tak to zostanme len pri malej ☹

kodada
14. aug 2009

tilly, prietoky mi robil prvy krat ... hodnoty boli OK, len frekvencia vysoka ... tak maly dostava viac zivin, aspon nie
cukru prisla aj o druhe babo

cervena_ciapocka
14. aug 2009

pozrela som si temu kam chodila cukruska a vcera len napisala ze v utorok sa vratila z nemocnice, ze prisli o babo 😔

kejtty
14. aug 2009

Ahojte, neviete mi niektora povedat ak som vypisana na PN-ke a mam diagnozu 021. Niekde som citala ze su to problemy spojene s tehotenstvom, niekde ze je to missed abort... hm?

lili136
14. aug 2009

kejtty
missed abort mne dávali diagnózu myslím 023 alebo 003.... proste to končilo na 3.....
takže 021 by nemalo byť missed abort.....

kejtty
14. aug 2009

Ked mna doktor vypisal kvoli nevolnostiam, ale ze musel zadat do PN-ky nejaku vaznejsiu diagnozu. A ja blba som sa ho neopytala ze aku mam vlastne diagnozu, a teraz neviem ci som na rizikovom alebo nie... ☹

aspinka
14. aug 2009

lili ma pravdu 021 je nieco ako problemy pocas tehotenstva 3 je uz MA daj si do googlu skratky diagnoz ja som to tak nasla.

lili136
14. aug 2009

kejtty
ak by si mala problémy s missed abort, tak ver tomu, že by si to vedela.... missed abort je už potrat ako taký.... to znamená, že by si o mimi prišla.... ak ťa dal doktor na PN, tak asi len pre istotu, pre pokoj, ktorý potrebuješ, aby sa nič zlé nestalo..... takže dont worry..... oddychuj, relaxuj....

pojem "na rizikovom" je dnes taký zvláštny.... lebo ak sa žena necíti dobre, tak sa dá po dohode s doktorom vypísať, ale ešte to nemusí znamenať, že má problémové tehotenstvo...... tak hlavu hore 🙂

kejtty
14. aug 2009

aspinka dakujem uz som si to nasla. A uz viem preco som sa k tomu nemohla nikde dopracovat. Ja som si myslela ze je to diagnoza 021 ako cislice a to je nakoniec O-ako očko21. Takze som zle zadavala skratku 🙂 Takze moja diagnoza je nadmerne davenie v tarchavosti ☹ Doktor mi povedal ze mozem byt na PN-ke az do ukoncenia tehotenstva, myslite ze s tou diagnozou je to na rizikove tehotenstvo? no neviem neviem... alebo je to len obycajna PN-ka?

lili136
14. aug 2009

kejtty
ja by som to ako rizikové asi nebrala....... tie nevoľnosti možno časom prejdú....
a ak to neovplyvňuje nijak vážne mimi, len ti je proste zle, tak si myslím, že to je v pohode.
doktor ťa vypísal asi kvôli tvojmu "pohodliu", lebo ak stále chodíš vracať a je ti zle, tak by sa ti asi ťažko fungovalo v robote 🙂

aspinka
14. aug 2009

kejtty neboj lekar uz vie co ma zadat aby to bolo hodnoverne moja kamoska tiez zostala od zaciatku doma a to jej nic nebolo len mala nevolnosti a potom uz nic a na PNke bola az do porodu ale nedali ju ako rizikovu. Pretoze keby ti dal rizikovu tak by musel robit rozne vysetrenie a musel by pisat do zaznamov postupy a naco zbytocne vymyslat nie. Ja ked som bola po MA tak som zostala nezamestnana a poprosila som lekara ci mozem byt este dva tyzdne na PNke kedze je to lepsie ako nezamestnana a povedal ze samozrejme ale nemoze mi napisat komplikacie po MA lebo som bola v super stave tak mi dal do zaznamu ze to psychicky zle znasam a potrebujem este klud co ani neklamal 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre