Otehotnenie po missed abortion

nikol248l
3. jan 2023

Ahojte, mám za sebou missed abortion v 10tt. Bola som na kyretaži, hneď na druhý deň som už nekrvacala. Kedy sa môžme snažiť o ďalšie bábo? Jeden lekár mi povedal,že po 3 mesiacoch, iný,že po prvej menštruácii. Nejaký typy a rady? Čo užívať? Bolo vaše ďalšie tehotenstvo bezproblémové? Mám v sebe zakódovaný taký strach,že keď toto tehu skončilo takto,tak ďalšie bábätko by nemuselo byť zdravé 😭🙄

jesenzima
3. jan 2023

@nikol248l mne odporučil po troch mesiacoch, po pol roku som otehotnela a dieťa je úplne zdravé ...

viky_21
3. jan 2023

@nikol248l ja som tiez vsade citala, ze treba pockat aspon 3 mesiace. Ale ja som necakala. Bola som na kontrole a dr mi sam povedal, ze je vsetko ok. Otehotnela som hned po 1. MS a vsetko bolo nastastie v poriadku 🙂 drzim palce 🤞

pininka1
3. jan 2023

Ja som po troch mesiacoch, uz to bolo ok.

basska_b
3. jan 2023

Mrzi ma, co sa ti stalo :( viem, ze najlepsia naplast na tu bolest je dalsie tehotenstvo. Ale neuponahlaj to, tvoje telo ti samo povie, kedy bude pripravene. Vyckaj, ked sa ti obnovi cyklus, aky bude. Ja som mala ovulacne spinenie prve tri cykly. To suvisi cisto s hormonalnou nerovnovahou, ale...pre mna to bola akokeby taka "stopka". Ze ked spinim, ze by som nemala mat styk. Zaroven boli MS dost slabe. Vystelka este nebola dost hruba... Po 4. MS sme skusili, ale nic. To som mala zas pocas ovu strasne pichanie, akoby mi praskla cysta. A po piatej MS sa hned zadarilo 🙏 davala som ci vyssie davky vitaminov B, C, D a E. Co sa tyka toho, ze by dalsie babo nemalo byt zdrave, ja som mala prave opacny pocit - ze to babo, ktore odislo, nebolo v poriadku. Na tom tehotenstve proste od zaciatku nebolo daco v poriadku... ono, niekedy to priroda takto kruto riesi :(

zuzi0911
3. jan 2023

2021 v auguste MA v 11tt.
Mali sme pauzu 3 cykly ako nám odporučili.
Otehotnela som v júli. Teraz som 28tt .
Je to strach ,neistota ... ale aj veľká radosť,vďaka ❤
Neuzivala som nic...jedine na 6dc som zacala uzivat bkomplex klasik koli imunite a v ten mesiac sa sj podarilo...ale či to bolo tými vitamínmi to netuším...no vraj b6 je dobra na maternicu..

domka222
3. jan 2023

Po prvom MA ďalšie tehotenstvo za 4 roky tiež s koncom MA

nikol248l
autor
3. jan 2023

@basska_b áno, tiež je možnosť,že toto bábätko nebolo zdravé, výsledky ešte nemám...ale mám už 2 ročneho zdravého chlapčeka. No bojim sa aby sa to nezopakovalo. 🙄

nikol248l
autor
3. jan 2023

@domka222 🙄 mrzí ma to

macko1007
3. jan 2023

@nikol248l mne povedali ze po 3cykloch… viem ze po ovulke po 2cykle sme isli uz na plno,no vedela som ze ovula uz bola..na 3ti cyklus to hned aj vyslo 🙂

basska_b
3. jan 2023

@nikol248l Oni pri prvom MA po pricine ani moc nepatraju. Aspon u mna nepatrali. V histologii napisali len ze zvysky po tehotnosti a ziadne rakovinove bujnenie... Vraj sa to zialbohu stava v 20-40% pripadov... ja som mala uz 2 male deti doma, tak sanca uz bola 60%, ze sa mi toto stane :( tak som vdacna, ze mam bolo dopriate dalsie babo 5 mesiacov po MA. Co som tak pozerala na konikovi, kto otehotnel do 3 mesiacov po kyrete, mal to tak 50:50. A veelmi vela zien otehotnelo do 6 mesiacov po, aj v mojom okoli. Telo je pripravene, hormonalne nabudene, su tam dobre sance

nikol248l
autor
3. jan 2023

@basska_b pri prvom nepatraju? 🙄 Ako...celé zle...veď aj toto je bábätko,tak človek chce vedieť prečo sa to stalo. Prosím, ťa a ako si myslela to,že doma už máš 2,takže šanca,že sa to stane bola 60%? Ja mám doma jedného 2 ročného syna...čiže čim viac tehotenstiev,tým väčšia šanca,že to skončí MA?🤔

elalala
3. jan 2023

My sme počkali 1 cyklus a potom sa hneď aj podarilo...som 18tt

elalala
3. jan 2023

No a po aborte ma gynekológ hneď poslal na hematologiu, či náhodou nemohla byť príčina tam...a pani doktorka na hematologii mi povedala, že 1 potrat nie je dôvod, aby ma vyšetrila, nech sa vrátim po 3. potrate do 12tt alebo druhom potrate po 12tt... takže asi toľko k našim lekárom 🙂

nikol248l
autor
3. jan 2023

@elalala asi nemám slov k tým lekárom...

basska_b
4. jan 2023

@nikol248l No, zial, tie geneticke analyzy su velmi nakladne, asi preto to az tak neskumaju pri prvom. Ano, to je bohuzial taky smutny fakt, ked to zoberiem cisto statisticky. Ale co poznam osobne v okoli 9 zien po MA, tak polke sa to stalo pri prvom babatku... cize ked este ziadne doma nemali. To je psychicky takisto tazke - zacnu pochybovat, ci su ony a partner v poriadku a ci vobec budu mat deti. Jedna kamoska uplne zatrpkla a uz ani deti nechce. My sme si potom s inou kamoskou hovorili, ze smolu sme uz mali a dalsie tehu skonci dobre- a tak aj po par mesiacoch bolo... Pravdepodobnost dvoch MA za sebou je potom uz len 4%.

andrejka1212
4. jan 2023

@nikol248l ja som mala MA v roku 2019, vycistila som sa sama, po 2 cykloch som zasa otehotnela, tentokrat uz s uspesnym koncom. Vo februari 2022 som musela podstupit kyretaz po dalsom MA. Kedze za mi to stalo uz druhykrat doktor ma poslal na hematologicke vysetrenie, kde mi nic nezistili. Hned po prvej menstruacii po kyrete som otehotnela a o niekolko dni mam termin porodu. Takze ja som to mala takto na preskacku. Kazdopadne tie nazory ze treba cakat 3 mesiace az pol roka su uz trosku zastarale. Mladi lekari vacsinou hovoria ze staci pockat jeden cyklus, neexistuje konk. cas za ktory by sa mala maternica zregenerovat. Vacsinou je to skorej o tom ako sa zena na to citi psychicky.

nikol248l
autor
4. jan 2023

@andrejka1212 niekedy som čítala...možno blbosť,ale že ženské telo niekedy neprime proste jedno pohlavie. 🤔

andrejka1212
4. jan 2023

@nikol248l no to mi aj sestricka u gynekologa hovorila vtedy. Kazdopadne toto nebude ten pripad, kedze doma mam chlapca a teraz cakam dievca.

nicolletk
4. jan 2023

Missed som mala 10/2021 povedal mi Dr že po prvej MS sa môžme snažiť. Ale ja som mala zložitý missed prvý kyret spackali a po 5 dňoch mi ho museli opakovať. Snažili sme sa teda ale vôbec to nešlo teraz som v 7tt. Po viac ako roku a mám take stresy že až… Bola som 29.12 u DR podľa MS som mala byť už vtedy 7tt no povedal že podľa ultrazvuku je to prebíjajúci 6tt a babatko je veľké len 2,7mm a nebije mu srdiečko, nasadil mi utrogestan 2-0-2 a OGESTAN a mám znovu prísť 9.1. kedy už hocijak biť musí. Ak nie asi ma porazí modlim sa aj v nemožné 😭

nikol248l
autor
5. jan 2023

@nicolletk veľmi, veľmi držím palce 🙏

nikol248l
autor
5. jan 2023

@nicolletk a pri prvej histologii a genetike na nič neprišli?

evkaor
5. jan 2023

@nikol248l v novembri MA, a o rok v novembri som už mala zdravé dieťatko v náručí. Čiže po 3.mes

nicolletk
5. jan 2023

@nikol248l nikto mi nič nerobil vraj to je normálne a neni dôvod na obavy…

atheena
13. feb 2023

Dnes 13.2. som
mala dostať prvýkrát v živote tehotenskú knižku po 1.trimestriálnom screeningu NT v 12tt. Plodu však nebilo srdiečko. Už zas! Veľkosť zodpovedala 10tt. V stredu idem na kyret....v stredu, kedy oslavujem 40-te narodeniny :⁠-⁠( Mal to byť vymodlený darček. Myslela som, že po 9-tich rokoch trápenia to konečne dotiahnem. 6x neúspešné IVF, potom zázrakom prirodzené tehotenstvá ale žiaľ obe MA v 7tt. Čize tri roky po sebe len potraty. Je to bolesť, zúfalstvo, prázdnota. Tlačí ma aj vek, ale neurobím nič. Výsledky máme obaja ok. Po kyrete počkám 2 mesiace a ideme na to zas. Kto nezažil, nepochopí. Držím palce všetkým, ktoré musia toto opakovane zažívať! Je to nespravodlivé

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre