Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

kodada
17. aug 2009

nzc 😎

sue250
17. aug 2009

caute baby, kody a mirip krati sa to ja ked si pomyslim na porod je mi zle.mam strasny strach, ktora z nas pojde prva? vsetky moje kamosky uz porodili a ja este mesiac ☹ koncom septembra idem dat dole steh a potom babo uz moze prist na svet. 🙂

lili136
18. aug 2009

picolino
ja som tiež v tehu dostala zápal močových ciest - tiež ma to bolelo...... ale dostala som k tomu ešte aj horúčky.... išla som s tým na pohotovosť, dali mi len brusnice, pitný režim, urologický čaj.......

picolino
18. aug 2009

Dobre ranko babulky,
tak aky bude dnes dnik????dufam, ze nebude zas taky hic ako vcera ☹ ja mam stale take zblnkotanie v bruchu...vo stvrtok idem k doktorovi na 08.00-mu hodinu...tak na mna myslite, nech je vsetko OK 😕

kodada mali sme tutu-mutu, zeby z toho????ale teraz napr. mi nic nie je 😒

vcera som bola v lekarni, chcela som tie sumive tbl. z brusnic, ale mgr. mi povedala, ze vsetko len po dohode z lekarom, tak pockam do stvrtku....ale mam taky cajik tak aspon ten si robim...
myslite, ze doki uz bude nieco vidiet?????

lili136
18. aug 2009

picolino
tak si kúp aspoň brusnicový džús... pre istotu..... a ten môžeš určite 🙂 . Ak nič iné, tak má veľa vitamínu C a ten je predsa potrebný....

no ja som bola u dokinky keď mi týždeň meškala mrcha a už na sone videla malú bodku......
veď uvidíš..... budeme na teba myslieť, aby to bolo OK....

tu v BA ráno trošku pršalo, ale fakt len trošičku, ale už zase svieti slnko, takže dneska bude hic, Cecilko... pani učitelka spívá 😀 😀 😀

picolino
18. aug 2009

lili a palilo ta to stale???lebo mna nie...ani teploty nemam...
a urologicky caj by sa nemal pit v tehu!!!preco ti ho predpisali???

picolino
18. aug 2009

super rada lili, ten brusnicovy dzus si kupim daaakujeeeem 🙂 🙂 🙂

pa pa pa pa pa pa pa .... /spev pani ucitelky/ 😀 😀 😀

lili136
18. aug 2009

to fakt??? no vidíš to.... ona krava mi veselo na pohotovsti dala urologický čaj.... to si mi ani nemala povedať..... hneď mi krvný tlak vyskočil na maximum ☹ ☹ ☹ .......
no u mňa to bolo také komplikovanejšie.... ja som si podľa mňa to prechladnutie doniesla z dovolenky.... síce som sa takmer nekúpala - bola som za týždeň 2x vo vode, aby som sa vyhla mokrým plavkám a tak, ale aj tak som chytila nejaký zápal.... bolelo ma to pri močení.... ale nie tak, ako keď máš zápal močového mechúra - to som mala a to ťa páli úplne neskutočne... toto bolo iné..... teraz dúfam, že nebudem nechutná, ale neviem, ako inak to opísať.... bolelo ma to len pri močení a pripadalo mi to, ako keby som sa úplne nevyčurala..... mala som taký pocit na konci, ako keby mi tam ešte niečo zostalo... ale inak ma nebolelo vôbec počas dňa. len keď som bola na záchode........

picolino
18. aug 2009

to s tym urologickym cajom, viem, citala som to, ani alchemilka sa neodporucuje...a vcera v lekarni mi povedala to iste....ty lekari su neskutocni 😠 😠 😠
to palenie mam podobne, na konci to vzdy citim ☹

ale nie pri kazdom moceni.....tak neviem...a nie je to az take silne ako ked som mala zapal, toto sa da vydrzat, dufam ze vsetko bude ok....
bola som minuly tyzden chora /hrdlo, nasdcha,/ale teploty som nemala...mozno je to dosledok toho....

lili136
18. aug 2009

uvidíš, čo ti povie doki.... určite mu to povedz.... mne vtedy na pohotovosti zobrali moč, urobili všetky tie testy a povedala mi ,že mám zápal na tri kríže /nerozumela som tomu moc, ale vyzerala, že to je dosť vážne/......
nasadila mi teda tú skvelú kúru s urologickým čajom, pitným režimom, šumivými tabletkami a povedala, že v pondelok mám ísť svojmu obvodnému doktorovi na kontrolu...... lenže deň na to som potratila, takže sa moja návšteva u obvodného doktora trošku posunula a keď som tam prišla, už som tehotná nebola, takže mi normálne predpísal antibiotiká 😖

picolino
18. aug 2009

normalne si ma vystrasila, ale snad to bude ok...necitim sa tak, ze by to bolo az take vazne....mala som zapal a to sa nedalo vydrzat...toto je celkom v poho...a ani teplotu nemam, vtedy som malaaj vysoke teploty...

musim mysliet pozitivne 🙂 🙂 🙂

uz aby bol stvrtok.......

cervena_ciapocka
18. aug 2009

Dobre rano 🙂
ja som nastastie taketo problemy nemala a dufam, ze ma aj nadalej budu obchzdzat 😕

picolino
18. aug 2009

cervena ciapocka ahoooj,
ani ja som take problemy nemala, zacalo to nedavno...a hovoria, ked uz raz mas zapal, musis uz byt opatrna...si viac nachylna....takze radsej si treba davat pozor uz skor ☹ ☹

cervena_ciapocka
18. aug 2009

ja mam strach z takychto veci a aj sa snazim chranit ... ale niekedy nech clovek robi cokolvek predsa daco chyti 😒

lili136
18. aug 2009

picolino
to som nechcela ťa vystrašiť..... neboj, bude to v pohode.... ja ti hovorím, že u mňa sa tam skomplikovalo viacero vecí a nemyslím si /a aj doktorka mi to povedala/, že by potrat mal niečo spoločné s tým zápalom..... tak mysli pozitívne 🙂 🙂

cervena ciapocka
ahooooj 🙂

cervena_ciapocka
18. aug 2009

myslim si ze v skorom stadiu tehotensvta je vsetko "bud - alebo"
minule v telke hovoril aj jeden lekar, ze ak ide zena do 8tt na RTG tak bud dieta prezije uplne v pohode alebo to neprezije. A myslim si ze je to aj no, dobre 😔 pretoze neskor taketo veci sposobia skor to ze dietatko moze mat nejake problemy, postihnutie a tak.

lili136
18. aug 2009

cervena ciapocka
mne doktorka rovno povedala, že je lepšie, že som potratila... .bolo to drsné, ale presviedčala ma, že ak som v prvých troch mesiacoch prekonala taký zápal ako čítala, tak že je vysoká šanca, že to dieťatko by nebolo úplne v poriadku........ bolo to drsné, ale asi mala pravdu....
bože, ja tuším keď znova otehotniem, tak prvé tri mesiace sa z domu ani nepohnem..... aby som nedostala nejaké baktérie, vírus, alebo čo.... ☹

cervena_ciapocka
18. aug 2009

lili - je to krute ale zial je to tak 😔
a je "lepsie" prist o babo v prvych troch mesiacoch, ako niekedy neskor, ked uz napriklad citime jeho pohyby a pod.

lili136
18. aug 2009

ja viem..... rozumovo mi je to úplne jasné.... len pocitovo je to trošku ťažšie - však to poznáte....

včera som kupovala detské veci pre moje krsniatko a pre kamošovu dcérku, čo čakajú...... až mi tak srdce zovrelo 😒 ....

cervena_ciapocka
18. aug 2009

ja som si asi dva tyzdne po tom ako sme prisli o babo kupila dve bodinka, co mam aj v albume ... velmi sa mi pacili, potesila som sa z nich a odlozila do krabice

kejtty
18. aug 2009

ahojte holky, viem ze je to velmi citliva tema, ale velmi by ma zaujimalo, ako ste pocitovali ze ste asi prisli o babatko? Zacali ste krvacat, alebo boli nejake krce?

lili136
18. aug 2009

kejtty
ja som začala krvácať.... prvý doktor mi po vyšetrení povedal, že som ale zavretá, tak som sa trošku ukľudnila.... poslal ma ale rovno do nemocnice, kde sa vo mne s prepáčením pošpáralo asi 5 doktorov a potom už som vedela, čo je vo veci.... ale rovno na rovinu ti nikto nič nepovie... teda aspoň mne nikto nič nepovedal. len mi potom už začali brať krv a poslali ma na EKG, tak som už vedela, že je zle ..... a do správy napísali samovoľný potrat, takže som vedela..... bola som v nemocnici sama, takže o to to bolo ťažšie..... keď som vyšla z ordináce, tak som sa totálne zrútila na chodbe..... plakala som mužovi do telefónu, že čo sa stalo.... ale ani som nedokázala hovoriť, tak som plakala...... odvtedy som chodila po nemocnici ako bez duše, oči opuchnuté, urevaná, išla som na EKG, potom na príjem, potom hore na lôžkovú časť.... každý na mňa pozeral ako na prízrak, ale v tom momente mi to bolo jedno.....
a tie stavy potom... no comment.... na izbe som ležala s babou, ktorá išla dobrovoľne na potrat, takže to tiež bolo veľmi "príjemné".... ona bábo nechcela, tak išla na potrat, ja som ho strašne chcela a prišla som o neho........
jediný, kto mi v nemocnici vyjadril trošku ľudskosti bola jedna doktorka, ktorá mi povedala, že nech sa nebojím ,že nabudúce to určite vyjde..... inak som tam bola len ďalší "kus", ktorý potratil......

kejtty
18. aug 2009

lili, tak to muselo byt strasne, je mi to luto a vidis doktori sa niekedy k nam zenam spravaju ako ku dobytku... a to si v ktorom tyzdni vtedy bola, este len na zaciatku?

lili136
18. aug 2009

kejtty
niektorí doktori boli fajn, ale niektorí - radšej nekomentujem........ sestričky to isté...... ale tak to je v SR normálne, človek si už zvykol. ja viem, že majú ťažkú robotu, že nemôžu každému vyjadrovať nejaké city, ale občas by stačilo málo..... stačilo by nesprávať sa k človeku ako k ďalšiemu "kusu", resp. inventáru....

bola som presne v 8 tt..... mala som o týždeň ísť na kontrolu srdiečka na gyndu... .ale už som nestihla.... išla som na gyndu, ale s prepúšťacím papierom z nemocnice.......

ty si tiež po MA?

kejtty
18. aug 2009

nie chvalabohu ja som nemala MA este nikdy, klop,klop,klop. Tak preto ma to zaujima ake to je a ako sa to prejavuje. Pravdupovediac ja som bola na kontrolu pri mojmu doktorovi a vtedy mi prvykrat povedal ze som tehotna v 8tt, no dovtedy som ani nevedela ze som tehu.

cervena_ciapocka
18. aug 2009

lili v ktorom tyzdni si prisla o babo?

kajtty - ja som najprv zacala trochu krvacat, ale "naordinovala" som si lezanie tak to preslo len do takeho spinenia. Na dalsi den som sla k doktorke s tym, ze som si uz myslela, ze babo je prec, ale bolo tam, len vravela ze sa trochu posunulo. Tak aj ten den som prelezala v posteli a zdalo sa ze spinenie je ustava, bolo minimalne. V pohode som prespala noc a rano som sa zobudila, vlozka plna od krvi a ked som sla na zachod tak to vsetko odislo. Myslim, ze babo sa uz nejaky ten tyzden nevyvyjalo a tak ho telo same vylucilo. Nemala som ziadne bolesti ani nic.
Pre mna bol najvecsi sok ked som prvykrat zbalada ze krvacam, to som sa cela triasla a potom som sa zakazdym bala ist na zachod.
A v ten den rano ked som uz vedela ze je koniec, som ani neplakala, nic... len som povedala manzelovi, ze pod ideme do nemocnice. Pockal somnou kym ma vysetrili a prijali na lozkovu cast a uz som tam bola sama. Ale neviem preco bola som uplne pokojna, neplaka som, proste nic. Skor som sa na ludi okolo mna usmievala a este aj na sale ked som uz bola priputana a napichnuta na anestezu a cakala kym pride lekar tak sme s snesteziologom a spol. zartovali, boli velmi mily. A sa trochu smiali ze este asi nevideli nikoho kto sa tak bal injekcie ako ja 😅 proste som vtedy natrafila na milych ludi aj lekara a som za to velmi vdacna. Ked uz bolo po tom tak som citila len ze je predomnou novy zaciatok a ze sa nemam otacat dozadu.
Jasne ze som si doma aj poplakala, aj neskor mi to prislo luto, ... ale to su len chvilky

lili136
18. aug 2009

kejtty
a teraz si v ktorom týždni? pre mňa bol tehotenský test tiež prekvapením, ale milým... doktorka mi vtedy potvrdila, že som tehu.... no a pár "dní" to už nebola pravda....... my sme s drahým nazvali toto, čo sa stalo, že: leto dalo, leto vzalo ☹

cervena ciapocka
bola som v 8tt..... obdivujem ťa, že si to tak zvládla.... mne stratili v nemocnici krv, tak mi robili predoperačné ešte raz v ten deň, takže kým som išla na sál, tak som už bola v pohode, vyplakaná.... len keď som prišla na sál a uvidela, že tam je asi 7 ľudí /myslím ,že sa tam učili medici/, tak som prevrátila oči.... keď ma priväzovali a napichávali infúzku, tak tá mladá anesteziologička chcela byť taká milá a pýta sa ma: A kedy ste porodili bábätko?? A ja na to, že ja som neporodila, ja som potratila..... chudinka, tá si pripadala tak trápne... .bolo mi jej ľúto.... ona si asi myslela, že som prišla na "vyčistenie" po pôrode a nie po potrate..... v tom momente mi jej bolo viac ľúto ako seba...... musela sa cítiť pekne trápne....

a bolesti? ja som mala - taká ako pri menštruácii, ktoré od rána silneli, tak som vedela, že je zle ☹ . Najhoršie na tom tuším bolo to, že sa vo mne pošpáralo fakt asi 5 alebo 6 doktorov, kým ma poslali na lôžkovú časť... .ešte do ordinácie prišiel ďalší doktor, keď ma jeden z nich vyšetroval, postavil sa za kozu, pozerá na mňa a bavil sa s doktorom, že čo mi je, obaja do mňa čučali ako sova do hodín...... dosť nepríjemné 😢

kejtty
18. aug 2009

teraz som v 16tt, zajtra by som mala ist na odber krvi, na vyvojove vady dietatka... tak dufam ze to bude ok.

lili136
18. aug 2009

budeme držať palce, kejtty 🙂
snáď sa po čase všetky pripojíme k tebe 🙂

cervena_ciapocka
18. aug 2009

nachvilku vas opustim 😀 ale ja sa vratim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre