Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

lili136
19. aug 2009

cervena ciapocka
to si napísala fakt výstižne - rovnaký scenár, len obsadenie je iné..... 😔

evulik6
19. aug 2009

ahoj maznacik... tak to mi je luto ze sa ti prihodilo to co nam vsetkym v tejto teme... :(...urcite sa dockach aj ty vlastneho babatka... musime len cakat, co ine nam ostava, a hlavne si musime uzivat zivot... 🙂

inak baby ja mam 27 ...zaciatkom decembra mam 28... a tiez by som chcela do 30ky stihnut druhe, tak dufam ze sa mi to podari.... dadko sa mi narodil styri dni pred mojou 25kou ...bol to krasny darcek na narodky...a navyse mikulassky :D

evulik6
19. aug 2009

marion, co sa tyka 30ky a tehotenstva... neboj sa...ja mam dost kamosiek co uz maju po tridsiatke a vsetky mali teho v pohode.... az na jednu, ta potratila prvykrat v januari tohto roku a teraz v july opat... ale myslim ze tam bude iny problem... treba verit ze toto co sa nam stalo bola len blba nahoda... :(

marion
19. aug 2009

evulik, mas pravdu. Hlavu hore, pozitivne myslenie a naplno su uzivajme kazdy den. Mame dobrych muzikov 😀 😀 😀 niektore uz aj jedno dietatko 🙂 🙂 🙂 ten moj je riadne sidlo 🙂 🙂 🙂

lili136
19. aug 2009

baby, myslíte si, že je možné, aby som už mala ovuláciu??????? som 12 dní po MA.....
lebo teda mne sa to tak marí, ale nezdá sa mi to 😒

marion
19. aug 2009

Lili, prave som sa ta chcela opytat, doktor povedal ze do 6 tyzdnov pride menstruacia. Ja som len 3. den po MA ale dnes som zacala krvacat. Ale to je este asi zo zakroku, ze? Ty si kolko krvacala po tom vycisteni. Ja som 2 dni skoro nic a dnes som zacala dost tak som sa zlakla. ☹ ☹ 😒

A s tou tvojou ovulaciou, hm....mne doktor povedal ze mozem hned otehotniet...takze si mam dat pozor...Ja ale samozrejme som povedala aj manzelovi ze musi vydrzat 6 tyzdnov , presne ako po porode, pre istotu. Ale to by teda mohla byt ovulacia. Ale neviem na isto. 😒 😒

emily76
19. aug 2009

Ahojte babulky, neda mi nenapisat. A dodat troska nadeje ubolenym dusickam. Moj mamickovsky pribeh sa zacal pred trinastimi rokmi, ked som sa vydala a zacali sme si planovat babatko. Ako to v tom veku ide lahko som sa na vlastnej kozi presvedcila... o mesiac som bola tehotna. Vsetko prebehlo v poriadku a maly Vilko sa nam narodil presne v termine. Bolo to nadherne a zdrave dietatko. Ked som si o par rokov neplanovane nasla na teste // zostala som sokovana. A este viac, ked mi na sone dr hovoril ze nevidi akciu a ze na to, ako by to malo byt velke by uz mala byt. Pretoze som nekrvacala, musela som ist na cistenie. Vsetko sa to zbehlo tak strasne rychlo, ze mi asi ani nedoslo, co sa stalo. Po nejakom case som sa rozviedla a ked som sa zoznamila so sucasnym manzelom, opat som zacala tuzit po babatku. Lenze rocky ubiehali a bocian stale nic. Zacali sme prerabat nas domcek a ja som zrazu zistila, ze do novej izbicky budem mat maleho najomnika. Nasa radost trvala 3 mesiace. V jedno rano som zistila, ze mam krvavy vytok a tak som behla vystrasena k mojej dr, co sa deje. A ta ma rovno poslala do nemocnice, ze je to zacinajuci potrat. Ani si neviete.. vlastne, vy si viete predstavit, ako som sa citila. Strasne... mala som dojem, ze sa mi srdce zastavilo.. a ked mi na sone povedali, ze tam uz nic nevidia, tak som sa zrutila... plakala som v kuse cely den... po zakroku mi povedali, ze mame pockat 6 tyzdnov a mozeme skusit znovu. A nam sa podaril ten zazrak presne po 6 tyzdnoch. Ked som isla na kontrolu, tak dr zase len tak pozerala a pozerala a zesa ma poslal do nemocnice. Tam si ma tyzden nechali na pozorovani, merali hcg a ked sa hladina nedvihala, srdiecko nebilo, ortiel bol ten isty... missed.... myslela som, ze tolko smutku sa uz neda prezit ale da sa... potom KONECNE zacali s nami nieco robit.. pretoze az po 3 potratoch mate narok na testy... a tak nam brali krv na genetiku, mne na stitnu zlazu, hormony, zrazanlivost.. vsetko mozne. Z tych stresov sa mi este aj ovulacia niekam stratila a tak mi dr predpisal lieky na podporu. Vedlajsim ucinkom bola viacplodova tehotnost ale to nam v tej chvili bolo jedno. A ked som bola po prvom mesiaci uzivania na sone... dr mi hovori.. prvy zarodok je v poriadku.. druhy tiez.... normalne som si v duchu povedala, nech uz dalej nehlada... 🙂 🙂 Ale do piateho mesiaca som na sono a poradnu chodila so strachom a zbalenou taskou... pre istotu.... v duchu som si hovorila, ze ked mam tasku so sebou, tak vsetko bude OK.. a ked si ju nezoberiem.. tak nie... aby som to skratila.. teraz mame nase chobotnicky, Janka a Lucku. Narodili sa v maji v 38. tt, zdrave, nadherne, ukricane... nase. A ja viem, ze sa im uz nic zle nestane, pretoze kazde moje dietatko tu na zemi ma v nebicku svojho anjelika, ktory dava pozor.

lili136
19. aug 2009

marion
ja som nekrvácala takmer vôbec po vyčistení..... fakt len také špinenie... prvý, druhý deń som čo-to na vložke mala, potom už len také špinenie..... ale môže to byť individuálne..... ak to nie je nejaké brutálne, tak by som bola na tvojom mieste v pohode....nedvíhaj ťažké veci, šetri sa a snáď to prejde...
aj my máme stop stav na 6 týždňov, takže ak by som aj mala teraz ovulu, tak sa nič nestane... len som sa skôr zo zvedavosti pýtala, či je to možné, že to takto "ideálne" funguje.... keďže by som po 28 dňoch po MA mala normálne dostať mrchu, tak podľa normálnosti by malo byť aj možné, že teraz mám ovulu..... no nič, to len také moje úvahy

emily
príbeh krásny, so šťastný koncom, ale napriek tomu smutný... krásne si to napísala na záver, že každé tvoje dieťatko tu na zemi má svojho anjelika v nebíčku....... vidíš ,aj takto sa to dá brať 🙂 . Si živým prípadom, že nakoniec všetko dobre dopadne a dúfam, že aj my budeme mať všetky príbehy so šťastným koncom, aj keď sme si vytrpeli svoje.... držím vám celej rodinke strašne palce, nech vás stretajú už len pekné veci.... 🙂 ...
škoda, že človek si to svoje životné šťastie musí odtrpieť nejakým tým smútkom...... asi je to preto, aby sme si potom viac vážili to, čo máme.....

ellysa
19. aug 2009

emily ďakujeme za povzbudenie, aj vďaka tebe vieme, že nádej umiera posledná. Prajem tvojim krásnym detičkám v živote len to najlepšie 😉

marion ja som oboch kyretoch normálne krvácala cca týždeň, slabšie ako pri menštruácii, ale predsa

marion
19. aug 2009

Emily, ako som si precitala, tiez si si dost vytrpela a uzila. Ako vidim na spolocnej foto, teraz ste uz riadne velka rodina.Gratulujeme! A synacik urcite pomaha so sestrickami. My tiez velmi tuzime po dievcatku.Ale som len 3 dni po MA, tak si este musime pockat 🙂 🙂

marion
19. aug 2009

dakujem ellysa...tak za pár dní to hádam skončí... 🙂 😒

emily76
19. aug 2009

Marion... ta jedna sestricka sa vola Janko a ma pipik. 🙂 😉 Ale druha je Lucka... maminkyn splneny sen. 🙂 Ale lubim ich vsetkych 3 rovnako vela.... drzim vam vsetkym palceky, aby ste mali onedlho aj vy plnu naruc radosti. 😉

maznacik007
19. aug 2009

dakujem dievcata za podporu.. ano chlapcek v albume je z domova.. dievcatko je jeho starsia sestricka.. pri nej bolo vsetko ok.. aj otehotnenie aj tehotenstvo..

ja som krvacala dost.. aj ma to dost vycerpalo.. ale uz je to za nami.. a treba mysliet dopredu..

emily dakujem za pribeh s krasnym koncom.. 😵

cervena_ciapocka
20. aug 2009

Dobre rano 😵 zelam vam pekny den
neviem ci sa este dnes k vam dsotanem,ale snad ...
V noci som mala strasne sny 😖 Asi trikrat sa mi snivalo ze som mala ist rodit, ale cele som to nechapla, lebo ani ziadne vrusko som nemala a som sa na vsetkych pozerala ze co chcu ved ja nie som tehotna, a ze ved ani pohyby babetka som nikdy necitila, tak ako mozem rodit 😕
A potom na koniac, ze som uz bola fakt tehotna, uz aj take male brusko mi narastlo ale ze som lezala v nemocnici a akurat na brala taka mila lekarka na sono a potom som sa zobudila 😕 No ako nechapem vobec, ale teda na pozitivnom mysleni mi to nepridalo.

cervena_ciapocka
20. aug 2009

vidno ze je rano 😀 kolko preklepov 😅 😀
vrusko = brusko 😀 koniac = koniec 😀 😅

lili136
20. aug 2009

cervena ciapocka
dobré ránko.... no teda, to sú ale sny ☹ ..... dosť ťažké už na takúto "ťažkú" dobu.... ale nie nadarmo sa hovorí, že sa ti sníva to, čo cez deň "riešiš" v hlave....
mne môj muž hovorí cca mesiac pred našou dovolenkou, že sa mu snívalo, že som mu pred odletom povedala, že som tehotná a že nemôžem letieť.... a že on mi povedal, že načo sme tú dovolenku objednávali...... a verte tomu alebo nie, ale presne do bodky sa to splnilo. ja som mu 4 dni pred odletom oznámila, že som tehu, že nemôžem letieť a on mi povedal, že keby sme vedeli, že sa to tak podarí rýchlo, že načo sme objednávali a kupovali dovolenku...... takže môj muž je asi nejaký "bosorák" 🙂

marion
20. aug 2009

Dobré ránko. Lili, a vieš že nám sa s dovolenkou stalo to isté. Začiatkom júla mi doktor potvrdil tehotenstvo. Tak sme tiež zrušili zájazd 5 dní pred odletom, s tým že poisťovňa nám vráti max. 80% ceny zájazdu. Vtedy mi to bolo jedno. Lebo som nechcela ublížiť dieťaťu. Nakoniec som aj tak skončila s krvácaním v nemocnici. Čo nám, šťastie v nešťastí dopomohlo k tomu, že nám poisťovňa nakoniec vrátlia 100%,čo nás šoklo. Asi predsa len má niekto srdce v poisťovni 🙂 🙂 🙂 Ale o dieťatko sme nakoniec aj tak prišli. ☹ ☹ ☹ Radšej by som oželela tie peniaze za dovolenku...

Prepáč Emily, za ten preklep. Bola som vytešená z tvojho príbehu ako skončil, že som si zle prečítala mená detičiek...

🙂 🙂

lili136
20. aug 2009

marion
mňa muž nakoniec ukecal a my sme na tú dovolenku išli.... teraz si to vyčítam, ale doktorka mi povedala, že to vôbec nemusí mať nič spoločné s dovolenkou, že to je geneticky dané, že ak to dieťatko nie je "súdené" na prežitie, tak že ho telo "vypudí".... že si to nemám vyčítať....... ale tak aj tak si to vyčítam... možno potrebujem len nájsť nejakého "vinníka" celej tejto situácie, tak mi tá dovolenka príde vhod....... 😖

marion
20. aug 2009

Lili vidíš, my sme predsa len nešli....a teraz by som tak rada išla.My sme mali ísť do Egypta preto sme to zrušili, nakoľko nemocnice v Egypte, hm...určite niesú nič moc. A presne v tom čase keď sme mali byť na dovolenke som skončila v nemocnici. ☹ ☹ ☹ Hotely sú krásne, ale nemocnica radšej nie... 🙂 🙂 🙂 A kde ste boli na dovolenke?

lili136
20. aug 2009

marion
boli sme na Rhodose.... bolo krásne, ale keďže po návrate ma čakalo to, čo ma čakalo, tak nejak neviem v dobrom spomínať na tú dovolenku..... ľudia nezainteresovaní sa ma pýtajú, že prečo vôbec nie som nadšená tou dovolenkou.... že či bolo zle.... a ja že nie, bolo úžasne.... ale nejak neviem byť nadšená z tej dovolenky....... 😖

picolino
20. aug 2009

ahoojet,

tak doki mi potvrdil tehotenstvo, bud. piatok idem na sono-vitalita a potom v septembri do poradne...dak drzte palceky..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lili136
20. aug 2009

picolino
supéééér 🙂 🙂 . tešíme sa s tebou a držíme silno palce 🙂 🙂

evulik6
20. aug 2009

ahojte...

picolino supeeeeeeeeeeeeeer...tak teraz uz gratulujem nahlas :DD... tesim sa spolu s tebou a drzim palce...ako aj vsetkym ostatnym 🙂

emily, mas moj obdiv... a ak sa smiem spytat, aj ti nieco zistili? Skoda ze take vysetrenia nerobia hned po prvom MA, ja viem ze je to asi nakladne, a oni to beru asi tak ze proste nevyslo, ze to tak chodi, ale pre kazdu zenu je to tazke a najma ak sa to opakuje...

ja som dnes bola za sefom kvoli navratu do prace... :(.... nastupujem 7.ho sept. ...to som chcela byt este september doma, ale on ma nutne potrebuje vraj....vrrrrrr, a ja ze si oddychnem... :(

cervena_ciapocka
20. aug 2009

Ja som rada ze o par dni uz idem do prace, budem zavalena inymi problemami a snad sa nam podari mimi tak ako minuly rok v necakane v septembri ... len dufam, ze to neskonci rovnako

marion
20. aug 2009

picolino, veľmi sa teším že ti doktor potvrdil tehotenstvo.... 🙂 🙂 🙂 tak držím palce... 🙂 🙂 nech to maličké rastie...

lili, už sa netráp, aj tak by si to tou dovolenkou neovplyvnila, príroda rozhodla. Ale aspoň ste si manželom oddýchli.

Evulik, ty sa máš aspoň kde vrátiť. Ja začínam hľadať prácu, ale vôbec sa mi do toho nechce. Noví ľudia a tak. 🙂 🙂 🙂 A hlavne v čase krízy. Pri najhoršom sa pôjdem opýtať do bývalej roboty, ale tam sa mi nechce vracať, nakoľko ten koletív v kt. som bola tam už nieje. ☹ ☹ ☹

emily76
20. aug 2009

Evulik nie, nezistili mi vobec nic. Vsetky vysledky som mala ukazkove... tak aby to nevyzeralo, ze su uplne neschopni nieco najst, kazal mi dr schudnut. 🙄 A ked som otehotnela s dvojickami, mala som stale rovnaku vahu...

evulik6
20. aug 2009

tak to je sila emily... vacsinou vzdy nieco zistia.... zvlastne... ale dobre ze uz mas to hrozne obdobie za sebou a mas krasne deticky 🙂

marion, ano mam sa kde vratit, tiez som sa tam nechcela ale inu robotu nemam a bez penazi doma to nie je slava... ved vies... no a co sa tyka kolektivu tak tie baby co som s nimi robila su tam uz tiez davno neni, takze tiez kopu novych ludi, ale tak co narobim... budem si musiet zvyknut zase 🙂

lili136
20. aug 2009

tak sa hlásim po dobrom obede a ľadovom frappe 😀 . mňam 😀

emily
to je fakt sila.... s tým, že ti ako jediné odporúčanie kázali schudnúť..... radšej nech povedia - vážená pani, máte všetko v norme, nevieme, čo sa to deje a čo sa to stalo..... proste je to mimo naše znalosti...... ale nie, oni ti povedia, že pani zlatá, schudnite a potom donosíte dieťa???? to je trošku pritiahnuté za vlasy 😒

cervena ciapocka
jooj, nezávidím ten nástup do práce.... ja som mala problém sa v práci naštartovať po 2 týždňovej dovolenke.... čo ty teprv po dvoch mesiacoch 😖 ........ ja by som tak brala práááázdniny..... taký mesiac aspoň 😀 😀

marion
a v akej oblasti si pracovala?? aj keď teraz je asi problém nájsť v ktoromkoľvek sektore dobrú prácu za dobrý plat...

cervena_ciapocka
20. aug 2009

picolino - blahozlam 😵

lili - ja sa uz tesim, aj ked nastali zmeny u nas, budu aj novy kolegovia a kto vie co ma caka 😒 ale hadam bude dobre 🙂

marion
20. aug 2009

Lili, síce som vyštudovala manažment a financovanie lesných podnikov 🙂 😒 😀 na Technickej univerzite vo Zvolene, po skončení školy a po návšteve generálneho riaditeľstva lesov kde som robila diplomovku, som zistila že môžem zabudnúť na prácu kt. som študovala. 😀 😀 😀 Tak som absolvovala cca 13 pohovorov, a nakoniec som rok aj pol robila u jedneho súkromníka na obchodnom oddelení, faktúry, dodacie listy a tak.Predával kanceíárske potreby. Bola to fajn robota , bavila ma, dobrý koletív. Aj keď platovo nič moc, ako absolvent VŠ a bez praxe som to brala ako štart. Keďže teraz sa budem snažiť nájsť si už niečo lepšie, mám obavy či sa potom rozhodnem ísť na MD. Vieš odísť z dobrého fleku...je tažké rozhodnutie... 😉 🙂 ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre