Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

evulik6
30. sep 2009

Danulka to nie o materskej sme sa bavili ale o podpore v nezamestnanosti... Na matersku je potrebne platit tusim rok pred tym odvody do zdravotnej poistovne...a to je ok, to plati zamestnavatel a teraz ked som bola na materskej tak to platil za mna stat...toto som sa pytala ze ci to za mna je platene a ta pani na urade povedala ze ano, iba zdravotnu za mna platili...takze narok na matersku budem mat, len musim odrobit rok, aby som mala tu vyssiu pol roka, lebo to vypocitavaju za posledny rok denny vymeriavaci zaklad, z toho ti daju 55% krat pocet dni v mesiaci...takto sa pocita ten prvy pol rok materskej, potom je len rodicovsky momentalne 164 eur, od januara by to malo byt 256 ale len pre urcite mamicky... pre tie, ktore boli pred poberanim zamestnane a maju tie odovdy platene alebo tie ktore si to platili same...aspon tak som to pochopila ja 🙂

cervena ciapocka, tak to mi je luto ze tam neboli tie dve vytuzene ciarky... :(

marion
30. sep 2009

Ahoj evulik, a nevies nahodou, ked nastupis do prace, robis niekolko mesiacov a potom skoncis na PN, kolko ti platia a tak. Viem, ze zamestnavatel plati prvych 10dni. Ale potom sa kolko plati. Ked by som si platila zase dobrovolne nemocenske poistenie, aj kvoli vyssej materskej, tak by neboal vyssia PN? Ja somz toho taka blba. Citam kadejake clanky, ale je to tak napisane, ze sa nic nedozviem iba mam chaoz v hlave ☹

anetta1
30. sep 2009

ahoj holky, prepacte ze vam leziem do temy, potrebovala by som sa poradit. prestala mi stupat hcg respektive stupla iba minimalne z 3030 na 3300. nekrvacam nemam bolesti proste nic. znamena to ze ide o missed abortion? budem musiet absolvovat cistenie?? uz sme jedno tehu stratili takisto v 7 tt ale to som zacala spinit a krvacat este kym hodnoty hcg stupali tak neviem co teraz cakat. vdaka za kazdu odpoved

marion
30. sep 2009

Anette a ako vies ze ti nestupa hcg, to ja za niesom znala, da sa to merat? 😉 Najlepsie keby si isla na vysetrenie a na sono kde pozru ci male rastie. 🙂 A ty budes mat klud a vediet nacom si.

anetta1
30. sep 2009

marion beru mi krv kazdy tyzden kvoli tomu poslednemu neuspechu 😒 hcg stupla z 380 na 3030 ale tento tyzden uz iba na 3300

marion
30. sep 2009

A oni ti co povedali...? 🙂

marion
30. sep 2009

Anet, oni podla tabuliek musia vediet ci je to OK alebo nie.

marion
30. sep 2009

Kukni na tento link, mozno ti to pomoze http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

anetta1
30. sep 2009

hovorila som len so sestrickou ktora iba povedala ze to stuplo nic viac. k lekarke idem v piatok. ale ja viem ze to nie je dobre uz som to oplakala... za tych osem dni som mala byt na minimalne 12000 (medzi 1500 - 3000 sa to zdvojnasobuje po 72-96 hod. po 6000 zdvojnasobenie trva 96 a viac hodin) takze ten moj narast z 3030 na 3300 je fakt velmi velmi nizky. ide o to ze som zatial vobec nespinila nekrvacala ziadne bolesti nic. takze asi mi budu musiet robit kyretaz vsak?

marion
30. sep 2009

Anet, tak to bude mozno take tiche...ako u mna, ja som bola na sono v 7tt a bolo to OK. Zdalo sa ze je to mensie, ale povedali ze moze rastie pomalsie , ale bolo OK. a Potom nahle v 12tt. som zacala spinit,a zistili ze dietatko v tom 7tt, ked vraveli ze te to OK, tak potom asi prestalo rast. ☹ Mne ale nic nebolo tak som myslela ze je vsetko Ok az do toho 12tt. Vtedy sa ozvalo, ze nieco nie je v poriadku. Tak ma vycistili a teraz cakame na december, mozeme zacat. 🙂

Ale este nevesaj hlavu, mozno to hcg este vstupne, musis len verit ze to bude dobre. drzim paste v piatok. 🙂

anetta1
30. sep 2009

marion dakujem za podporu. dufat uz asi nevladzem, cisla nepustia. jedine ak by sa v labaku pomylili alebo sestricka...

evulik6
30. sep 2009

ahojte..
marion netusim ako to je s pnkou, viem iba to ze prvych 10dni ti plati zamestnavatel (su na to presne urcene percenta a tiez tam beru asi do uvahy kolko si zarobila na den asi) a potom socialka... a ked si platis do dobrovolne nem.poist. tak by si mala dostat asi viac...ja rozmyslam ze si to tiez budem platit...lebo normalna pnka je dost biedna... aspon som ju vzdy mala malu...

anetta, netusim ako to je s tym hcg ale drzim ti silno palce aby ste boli ok... si myslim ze keby to bolo zle tak by ti nieco povedali, treba verit 🙂

sue250
30. sep 2009

mirip ja panvu citim uz 2tt este mam steh az v piatok idem ho dat dole.dufam ze to povoli a porodim rychlo lebo uz nevladzem ☹

cervena_ciapocka
30. sep 2009

Ahojte 🙂 no ja neviem co sa dnes dialo s mojimi hormonmi, ale naladu som mala ako na hojdacke 😝 v praci hruza 🙄
teraz ked sme prisli domov som sa este raz pozrela na test, ktory uz vyschol a tam slaba druha ciarka 😨 😨 😕 tak som zavolala aj manzela ze nech sa pozrie, ze ci len ja nahodou nemam halucinacie a on sa len tak z dialky na to kukol a hovori, ze hej, ze je tam aj druha 😕 😨

kodada
30. sep 2009

ciapocka, tak je to veeelmi dobre znamenie, daj tomu 2-3 dni pokoj, a potom sprav test ... myslim ze to vyslo 😀 😎

cervena_ciapocka
30. sep 2009

urcite nebudem testovat hned zajtra 😀 najskor az v sobotu

kodada
30. sep 2009

super, o to bude tvoja radost vacsia

evulik6
30. sep 2009

jeeej ciapocka, drzim palceky.. silnooooooooooooooooo 🙂

ellysa
1. okt 2009

ciapocka 😀 😀 😀 😀

adrikanatasa
1. okt 2009

no baby už chýbam tuším len ja s evul 🙂 Evi ako to ty vidíš? Budeme tehule spolu? 🙂

aspinka
1. okt 2009

ahojte baby. Kodada ty uz to mas za par!!! Juuuj ako to leti. cervena ciapocka super aj moja kamoska robila test zahodila do kosa a ked isla vynasat smeti huuups ved su tam // a dnes ma malinku babulku 😀

mirip
1. okt 2009

Ahote tak my sme boli dnes u Dr, som bola dnes predpísať lieky, dg. zapálené hrdlo a hlasivky + nádcha a začína kašel tak sme na ATB až mám strach čo bude dalej, síce gynekolog mi povedal že ATB ktoré sú na základe obyčajného penicilínu možeme a dostali sme duomox ale nie 1500ku ale 750ku pre istotu a hedelix sirup od kašla aj tak sa trochu bojím, dúfam že to nijako neublíži 😔
inak aj malá je zlatá už druhý deň, asi cíti že som machcípaná tak sa hmýri a naťahuje a kope len ked sme obe hore a ked spím tak spí aj ona 😕

adrikanatasa
1. okt 2009

mirip neboj už si za vodou, v takomto štádiu tehu už podľa mňa prechladnutie neuškodí bábatku. Ľahni do postele a čajíkuj. Páni za chvíľu ideš rodiť 🙂 tešíme sa na prvé foto bábatka 😉

mirip
1. okt 2009

dúfam že máš adri pravdu 😕

kodada
1. okt 2009

jeeee, ahoj aspinka, ako sa dari ???
ja som dnes bola u dokyho na prietokoch ... tie su OK, ale placentu ze uz mam staru ... a pytala som sa na vahu maleho, doky bol velmi vtipny ... viac ako 4 kg urcite nebude mat a menej ako 1,5 kg tiez nie 😀 tot vsjo na dnes
mirip skore uzdravenie

cervena_ciapocka
1. okt 2009

Ahojte 🙂
dnes som zacala trochu spinit, uplne malicko, len take dve skvrnky 😕 potom som chvilu mala take krce ako ked sa mrcha rozbieha, ale teraz uz zas nic 😕 som fakt zvedava kedy a ako sa toto skonci

sue250
1. okt 2009

kodi ako staru placentu? ja idem zajtra dat dole steh bojim sa drzte palce 😉

kodada
1. okt 2009

sue, ku koncu ti uz placenta starne, ale neviem ti vysvetlit co presne to znamena ... tak ti na zajtra drzim palec, nech je vyberanie stehov bez komplikacii a o chvila mate ninku pri sebe 😉

nika12
1. okt 2009

Ahojte baby, obcas vas citam, kedze som si aj ja tym presla co kazda, ktora je v tejto teme ☹
Ciapocka, u mna bol taky isty priebeh, rano pred pracou som si robila test, snehobiely, pridem poobede z prace a slaba ciarka ...kukala som ako taky puk na test, vravim si, keby som nebola tehu, odkial by sa tam ta ciarka zobrala ....a kazdym dnom, uz len silnela....takze potichucky blahozelam 😢

nika12
1. okt 2009

teda chcela som taky smajlik 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre