Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

cukruska1920
15. okt 2009

Ahojte....ja mam dnes smutny den....dnes je rok co som prvykrat potratila ☹

tilly
15. okt 2009

cukru ☹ chápem, tieto výročia sú strašne smutné

cukruska1920
15. okt 2009

tilly..mmh... a dalsi smutny ma caka 10.8

tatuska1
15. okt 2009

ahojte babulky cukruska viem ja tiez mam ten isty smutny dnik dnes je to rok po MA ☹ ale este ze mam nasu krasavicku v brusku ta mi nedovoli smutit.cukruska myslim na teba stale ked tu idem pisat a viem ze najblizsie ti to uz musi vyjst babulka 😉

cukruska1920
15. okt 2009

tatus...ja som nato prestala mysliet ked som bola druhykrat tehotna ale teraz nemam nic.. duufam ze raz sa fakt aj ja dockam...

tilly
15. okt 2009

cukru ja viem... je mi to ľúto... nabudúce to určite vyjde 😉

evulik6
16. okt 2009

mirip gratulujeeeeeeeeeem !!!

kodada
16. okt 2009

ahojte 🙂
Tak dnes nas pustili domov, maly je proste nadherny ... som nesmierne stastna, pomaly radsej zabudam na porod...

Porod v "skratke":
1) cely den ma pobolievalo brucho, vecer horduca vana; okolo 22,00 zacali kontrakcie, 23,30 su pravidelne, kazdych 10 min. (tak mi kazali), odisla mi hlienova zatka - vyrazame do nemocky, 24,00 prijem - nasleduje monitor a sono, dr. ma pozrel, otvorena na spicku prsta; od 2,00 - 7,00 na izbe kontrakcie kazdych 5 min., nasleduje prehliadka, monitor, otvorena na 3 prsty, zostavam uz na cakacke

2) 8,00 - klyzma (klystýr), sprcha; 9,00 - monitor, kontrakcie kazdych 5 min.; 10,00 - otvorena na 5-6 prstov, prepichnuta voda; 11,00 - monitor kontrakcie kazde 3-4 min.; 12,00 - infuzka, injekcia na rychlejsie otvaranie, 12,00-14,30 - kontrakcie kazde 1-2 min., len nechcela povolit branka, tak sme sa poriadne vytrapili

3) 12.10.2009, cas 14,45 - maly je na svete, 3470 g a 53 cm 😎

kodada
16. okt 2009

a teraz, vsetkym dakujem za blahozelania, ste zlate ze ste na mna mysleli ... pevne verim, ze skor ci neskor sa to podari kazdej 😉

velkaaaaa gratulacia Mirip, nech Bianka krasne rastie a robi svojim rodicom len radost 😉

sue250
16. okt 2009

kody ty si sa zblaznila od 22h do 15.OO boze tak toto neprezijem ja ze pridem a do troch hodin porodim ☹ tak sa trapit a maly je fajny bunkosik odfot ho sme zvedave 😉 ja este nic, asi pojdem si dat kupel, dnes som mala termin ale nic takze cakame 😒

marion
16. okt 2009

Sue, mas pravdu, kody ten porod si mala riadne dlhy. Mne po tom horucom kupeli do hodiny praskla voda, a od prvych kontrakcii do porodu presli 3 hodiny. 🙂 🙂 🙂 Tak sue neboj, mozno porodis tak rychlo ako ja. Ale ta vana urcite pomaha. 🙂 Lebo mne lekar hned potom ako potvrdil tehotenstvo, tak mi zakazal kupel len sprchu. Asi to lezanie vo vode nie je dobre pre male ☹

aspinka
16. okt 2009

Ahojte.
Kody super hlavne ze mas potom a malinky je zdravy!
No vacsinou sa porod predlzuje ked nieco "nefunguje" prave v tej chvily 😠 ja som zacala mat bolesti brucha od poslednej poradni doslo mi to o 22tej a o jedenastej prijem o polnoci praskla voda a mala 6.30 na svete 😎 juuuj ze si to este aj pamatam 😀

adrikanatasa
17. okt 2009

kody tak Tomáško ťa teda riadne potrápil... Ale je náááádherný 😉

mirip
17. okt 2009

Ahojte, tak sme doma aj my, máme to konečne za sebou, som 13ho prišla na príjem o 7mej, hned som dostala od mojho Dr. čípok na otvorenie a šla na sálu, potom klystýr a čakať........o 13tej stále otvorená ale kontrakcie tamer žiadne ešte mi bolo veselo 😀 o 15tej kontrola a Dr. pustil plodovú vodu, ešte stále mi bolo veselo a som sa rozprávala so setričkami, od 16tej to už naberalo na obrátkach a Dr. mi kázal volať muža ak chce byť pri porde ale od 17 sa to stupňovalo ale postupovalo pomalšie ako cheli, tak infúzie tiekli od 15tej a stále do nich niečo dávali aby to bolo rýchlo za mnou, o 19tej mi pomaly úsmev z tváre zamŕzal...........začínalo to byť hrozné z minút na minútu o 22hej dalšia infúzia a porodnú asistentku by som najradšej zabila 😀 😀 😀 o 22,30 už išlo do tuhého a prišiel Dr. skontrolovať aké to je a povedal ide sa rodiť, a mne bolo stráááááááášne ale o 22,50 už mi bolo zase veselo a ked mi povedal Dr. že aká je velká, no moje nervy, ved som pribrala dohromady za celé tehotenstvo 8kíl a taký macko prišiel na svet 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
A manžel bol pri mne od 5tej do 1,00 v noci a bolo to super že tam bol 😵

tatuska1
17. okt 2009

mirip,kody vitajte domka tak vas deturence poriadne potrapili ale uz vam je veselo a ste stastne maminky jej to je krasa 😵 😵 😵 😵

kodada
17. okt 2009

mirip, tak aj ty si mala ukazkovo dlhy porod prvorodicky 😉

sue250
18. okt 2009

baby nestraste aj ja to chcem mat za sebou nevladzem uz sa hybat zajtra idem zas s taskou tak uvidime, mirip a ta tabletka som pocula ze je to strasna bolest ked sa dava? a fotky ste uz pridali? drzte mi palce nech to zvladnem. ☹

sue250
18. okt 2009

baba su krasne 😉 inak v ktorom tt ste rodili?

tatuska1
18. okt 2009

sue ty si este domka?co ta neberu zlatko ha?

mirip
18. okt 2009

hej kody ale ten už bolestivý boj bol ako mi pudstil Dr. plodovú od 15tej do 22,30 a potom už samotný porod bol cca aj so šitím pol hodina 🙂

a dakujem, 🙂 mne sa malá podobá zatial na muža aj ked skonštatoval muž že má vela zo svokry, no moje nervy, že dieťa sa mi podobá na moju svokru 😀 😀 😀 😀 ešteže býva daleko, ale ono je to iné, oni sa deti aj ako rastú ešte trochu pomenia tak hádam bde mať aj niečo zo mna, nie celá bude po mužovi. Muž sa na nu doma nevie vynadívať, lebo vždy ked prišiel do porodnice tak bola prebalená, nakrmená a spala a teraz si aj pokričí, ešte stále nemáme mlieko, sme museli začať prikrmovať umelo ale aj skúšame ťahať včera večer ma už začali riadne bolieť prsia a aj tvrdnúť tak hádam si to vyťahá a mlieko nabehne, ja to dávam za chybu že deň po porode som takmer nič nejedla, lebo som ostala chudokrvná a bolo pre mna umenie aj ráno ísť tam do sprchy lebo prvýkrát som odkvacla a už síce potom 2,3,4 atd. nie ale som bola strašne unavená a aj malú som chcela hned k sebe nech si zvykáme tak dúfam že mlieko nabehne, aj ked detská ma v nemocke riaden naštvala aj som sia pred ňou rozrevala , lebo tá čo bola so mnou na izbe mlieko mala ale malý sa jej na prsia vybodol a nechcel ťahať a mne Dr. ked pozrela do papierov že ešte nekojíme povedala že a čo je to za mater, /to ako ja/ ked v maternici vedela dieťaťu dať jesť a vychovať ho tam na takmer 4kilá a teraz mu dať nevie............... 😢 😢 😢 😢 😢 tak som si aj poplakala, mi hovorila potom že nech neplačem že nie som ani prvá ani posledná ale že ona mi to musela povedať aby videla ako zareagujem lebo vela mamičiek si nechce pokaziť postavu tak odmietajú prikladať a kojiť. Som jej potom povedala že ja možno vypadám namyslene a že kojiť nechcem ale keby vedela aké je toto vymodlené dieťa a vytúžené tak by pochopila prečo som sa rozrevala.
Aj kytica, ktorú som dostala od muža putovala dnes do kostola pred Božské Srdce, a vobec mi nie je lúto že som si ju nenechala doma. A tiež dúfam že to tvrdnutie prs a nalievanie a bolenie značí že sa mi aj ked neskor predsa len pustí mlieko.
Sue ja 41tt teda presne 40tt+1deň bolo 13teho

civavava
18. okt 2009

kody, mirip, velmi vam gratulujem, vase deticky su prenadherne. nech vam cely zivot robia iba radost a najma nech su zdravucke 😉

ellysa
18. okt 2009

dievčenceeeeeeeeee gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀
sue neboj, však keď to pretrpíš odmena bude ten najkrajší drobček na svete a to za to stojí 😉

kodada
18. okt 2009

miri, to bol divny test od tej pani doktorky, ale aspon ze ti to potom slusne vysvetlila ... ale neboj, ked ti uz stvrdli prsia, zajtra by si uz mala mat mliecko, aspon u mna to tak bolo

kodada
18. okt 2009

a zabudla som, rodila som presne na termin 😉

picolino
19. okt 2009

Ahojte babule,
gratulujem k babatkam, su nadherneee 🙂))))) uz sa ani ja neviem dockat kedy budem drzat v ruke nase babatinko 🙂 🙂 🙂 🙂
chcem sa Vas spytat...prave mam choreho syna, ma anginu, vcera sme museli volat domov pohotovost mal 40-tky teploty...tak mam strach , aby som to nechytila...co by ste mi poradili ako prevenciu?????
kedze som tehotna, tak neviem...beriem vitaminy calibrum materna /pre tehotne/, teraz si davam aj oscillococsinum..
ak viete o niecom, co by som este mohla, tak poradte...neviem si predstavit, ze by som skoncila s takymi teplotami ☹

daaakujem

paaaaaaaaaaaaaaaa

tilly
19. okt 2009

picolino, oddychuj, veľa vitamínikov(jabĺčka, mandarinky, pomarančíky, čajíky,...) papaj, aby si to nedostala 😉

baby, ja sa tak bojím toho pôrodu, akože 14 hodín bolestí by som prežila, len krpec je stále tváričkou dopredu a ten doktro, že na to sú rôzne triky ako ho otočiť... na to som mu povedala, že veď mu pri tom zlomia väzy a on sa len usmial... dúfam, že to myslel tak, že tak ďaleko to nenechá zájsť a bude rezať... 😢

vevoncek
20. okt 2009

ahojte

kody aj mirip gratulujem to sa tu začína rozbiehať to je super aj ja sa už teším kedy uvidím malého už naživo ale to sa ešte načakám ešte mi ani brucho poriadne nenarástlo

mimochodom pridala som foto z 4D sona čo sme boli teraz v sobotu

picolino ty si sa pýtala kedy ti budú vedieť povedať pohlavie a kedy sa chodí na 3D sono no pohlavie by ti mali vedieť povedať už 16 tt ak bude bábo dobre otočené a 3D alebo 4D je najlepšie robiť v 26tt vtedy je bábo ževraj najkrajšie a ešte má aj dostatok plodovej vody, lebo mne robila doktorka v 24 tt a to sú ževraj detičky ešte také chudučké a od toho 24 tt začnú pomaly priberať a potom už v 30tt zase majú menej plodovej vody tak už to môže byť zase ťažšie ich tak pekne zachytiť.

adrikanatasa
21. okt 2009

no teda vevon, tvoje bruško v 24 tt vyzerá ako keby si bola v 12tom :o) malinký tam musí byť pekne poskladaný 🙂

vevoncek
21. okt 2009

adri no veď všetci sa čudujú že kde mám bruco keď ti mám pravdu povedať aj ja 😀 už som sa bála že nbiečo nie je v poriadku ale keď malý kopká a výsledky sú dobré tak hádam je všetko o.k. ale myslela som si že si budem celé tehotenstvo užívať bruško a celé tehotenstvo žiadne nemám tak to vizerá že mi narastie asi až za posledné dva mesiace poriadne, a to sme chceli s mužom ešte nejaké pekné foto s veľkým bruškom spraviť ale ako môžem také foto keď mi chýba to bruško k tomu 😀 ale aspoň ma nič netlačí a dúfam že mi ani koža nepopraská a pokiaľ nebude malý veľký hádam sa mi bude aj celkom dobre rodiť ale to sa tak len ukľudňujem viem že to bude makačka

kodada
21. okt 2009

vevu ani ja som nemala brusko, vyskocilo az v nejakej polovici 7 mesiaca 😉 ale neboj, bruska ci uzijes este dost 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre