Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

marion
11. mar 2010

lili, neboj....mozno prave v najvacsom strese sa to podari....ja uz verim len na osud...co sa ma stat, stane sa.... 🙂 🙂 🙂

mm1
11. mar 2010

presne tak 😉

ladybirdie
16. mar 2010

Ahojte. Mam otazku, ci mala niekto po potrate problemy s cistenim maternice. Mne robili minulu stredu kyret. Vcera som bola na USG a doktor mi povedal, ze maternica este nie je vycistena (no uz nekrvacam). Dostala som injekciu, vraj od toho by som mala viacej krvacat, aj by som mala mat krce (bolest v bruchu od potratu vobec nemam, ani po kyrete). Mala niekto z vas take problemy? Bojim sa, ze maternica sa nevycisti a potom budem mat problemy s otehotnenim. Vo stvrtok idem zase na kontrolu.

lili136
23. mar 2010

ahoj ladybirdie,
ja som bola na kyrete a všetko bolo potom OK, takže žiadne také problémy som nemala..... ale tá injekcia by ti myslím mala pomocť....

baby, mne už nejaký ten 1,2 dni mešká mrcha.... normálne mávam 28 dní, teraz som už na 31, čo nebýva zvykom... ale robila som si včera ráno test a je negatívny.... ku podivu nemám žiadne príznaky PMS, ale myslím že ani žiadne "príznaky" tehu ☹. Tak neviem, test som robila včera ráno, možno je ešte skoro, aj keď to bol extra citlivý....... skúsim zase asi zajtra ráno, či náhodou nebudú //...... bola by som štastná jak blška, aj keď v to moc neverím.... Tak na mňa myslite a držte palce 🙂

veva1
23. mar 2010

Lili drzim palce. moze byt ze ovulka bola neskor,tak test este neukazal.

lili136
23. mar 2010

veva,
dúfam, že je to tak 🙂. Dám potom vedieť.... snáď na koník pricválam s pozitívnou informáciou 🙂

lili136
25. mar 2010

baby, tak sú tam // 😀 😀 . teda tá druhá čiaročka je slabšia, ale voľným okom viditeľná, tak dúfam, že bude už len silnieť 😀 😀 😀 . tak držte prosím palce, nech to tentokrát dobre dopadne 🙂

makovicka53
27. mar 2010

ahojte chcela by som sa opytat, ci nema niektora z vas podobny problem...pred cca 1 rokom som mala missed v 12.tyzdni..a od vtedy sa snazime o male...ale zial neuspesne...ja som podla doktora po hormonalnej stranke v poriadku a moj priatel ma spermiogram tiez v poriadku...takze nerozumiem tomu kde moze byt problem...intenzivne pracujeme na tom a vysledok zial nikde...ak mala z vas podobny problem ako ja ozvite sa 🙂

marion
29. mar 2010

Ahoj lili, super tesim sa....nech ciarocka silnie... 🙂 🙂 🙂

lili136
29. mar 2010

Ahoj marion,
ďakujem 🙂 . Dnes ráno už bola silnejšia, tak snáď je všetko na poriadku....
chcem ísť k doktorke, asi v stredu alebo štvrtok... chcem to stihnúť ešte pred velkou nocou, nech mi nasadí duphaston, ale zas tam nechcem ísť moc skoro, aby mi nepovedala, že tam ešte nič nevidí ☹ . Myslím, že som mala posunutú ovulku, lebo keď mi meškala mrcha, tak čiaročky boli najprv velmo slabé, zosilnujú až teraz..... tak uvidíme.....
dúfam, že to bude OK...

marion
29. mar 2010

lili verim, ze to bude pozitivne....hlavne aby to bolo in utero a potom sa uz mozes zacat tesit 🙂 🙂 🙂

lili136
31. mar 2010

tak je to potvrdené od tety doktorky... je tam dutinka 0,6 cm... podľa dátumu poslednej mrchy som 5+1
nafasovala som duphaston, femibion a nezostáva iné, len čakať a dúfať, že tentokrát to bude dobré....
15.4. som objednaná, to už by malo byť počuť aj srdiečko...
tak dúfam, že sa čoskoro ku mne niektorá z Vás pridá....

marion
31. mar 2010

lili tak srdecne gratulujem...tesim sa s tebou...nech vsetko ide ako ma a nech srdiecko bije ako zvon... 🙂

lili136
1. apr 2010

ďakujem marion...

neviem, či ma vyčerpáva to tehotenstvo, alebo skor jarná únava, ale tuším by som spala za pochodu... o deviatej večer vždy už spím a ráno sa neviem zobudiť... a cez deň? to je zo mňa chodiaca mrtvolka 🙂

jkc3000
1. máj 2010

Ahojte,
patrím tiež medzi tie, u ktorých prvé tehotenstvo skončilo missed abortion (zamĺknutý potrat). Snažili sme sa 2,5 roka, takže to nebola najlepšia správa. Podľa ultrazvuku plodové vajice neobsahovalo plod. Doktorka mi odporučila počkať ešte týždeň, aby sa diagnóza potvrdila, pričom - keďže som z Bratislavy - som mala ísť do ordinácie pre rizikové tehotenstvá na Kramároch, v Ružinove alebo na Antolskú.

Po týždni som prišla do Ružinova, kde mi vopred telefonicky povedali, že keďže mám pracovné povinnosti o 11:00, aby som sa určite dostala narad, mám prísť o 8:00 ráno. Ráno som prišla, dostala som poradové číslo, že som 7. v poradí. V tej ordinácií ale nikto podľa poradových čísel dovnútra nejde, púšťajú ich tam ako sa tam kto k dverám natlačí. Prišla som narad o 10:00, kde mi doktor povedal, že mi dá výmenný lístok na ultrazvuk na konci chodby a potom sa mám k nemu vrátiť do ordinácie. Pred ordináciou na ultrazvuk stálo presne rovnaký počet žien, ako o 8:00 pred ordináciou doktora a keďže som nemala čas, vrátila som sa k doktorovi, že na toto nemám celý deň čas a nech mi vráti doklady od doktorky, že idem inam. Na to povedal, že ma pustia na ultrazvuk prednostne, aby som tam počkala. Keď mi robili ultrazvuk, nebola tam "koza" len normálne lehátko, dievčina, čo ho mala urobiť, to podľa mňa robila druhýkrát v živote, dvakrát si to musel prevziať doktor, lebo nebola v stave to plodové vajice nájsť a ultrazvuk vytlačiť. Keďže ma chceli hneď hospitalizovať, podpísala som reverz a odišla.

Pôvodne som tam chcela ísť o pár dní na kyretáž, keď som si upratala pracovný program. Našťastie, z práce mi ešte na začiatku roka ponúkli byť členom Medissima (súkromná nemocnica s poliklinikou v Petržalke), kde mi povedali, že rovnako kyretáže robia. Som členkou len od tohto roka a môžem povedať, že pri rozhodnutí musel byť nadomnou anjel strážny, lebo len vďaka ich prístupu a vybaveniu to prebehlo úplne v pohode.

Objednala som sa, doktor Hrabčák si ultrazvukom potvrdil, že skutočne nejde o zdravé tehotenstvo, objednali ma na ďalší deň ráno na predoperačné odbery a na ďalší deň na zákrok. V deň "D" som ráno prišla nalačno, odviedli ma do lôžkovej časti, aby som sa aklimatizovala na mojej izbe (jednotka s vlastnou kúpeľnou, veľkým kreslom, multimediálnym panelom ovládateľným priamo v posteli s rádiom, internetom, televíziou, audiom a telefónom), dali mi nejaké samozdržiace pančuchy na prevenciu už neviem čoho pri operácií a nočnú košeľu. Pol hodinu pred operáciou ma sestrička odviedla na ARO, kde sú operačné miestnosti, tam si ma prevzala sestrička a následne doktorka anesteziologička, kde po vyplnení dotazníka mi dali tabletku, zaviedli ihlu, naložili ma na operačný stôl a previezli do operačnej sály. Keď som správne počítala, bolo ich tam 7! O pár minút som už spala a zobudila som sa asi po 20 minútach späť na ARO, kde som si poležala ešte 1,5 hodiny. Je to tam fakt dobré, lebo priamo tam v miestnosti sú hneď sestričky a doktorka, keby sa náhodou niečo udialo. Potom som mohla prejsť sama do "mojej izby", kde ma chodili pravidelne sestričky kontrolovať, merať mi tlak a teplotu a kam ma prišiel skontrolovať aj doktor Hrabčák. Zistila som, že po operácií mi dali nejaké jednorázové nohavičky spolu s vložkou. Počkala som do večere a po nej ma prišiel odviezť manžel (vraj v deň, keď má človek celkovú anestézu, by nemal šoférovať, lebo v prípade nehody, ktorú nespôsobil, bude aj tak na vine on, že šoféroval). Manžela pustili za mnou na izbu aj keď bol večer, takže sa mohol pozrieť aj on, ako to tam krásne vyzerá.

Môžem povedať, že Medissimo je našťastie také zariadenie, kde práve zariadením a prístupom som to psychicky zvládla v pohode a teším sa, že som mala možnosť o absolvovať niekde, kde sa o pacienta fakt starajú a nepovažujú ma len za nutné zlo (bez ohľadu, že ich za to rovnako platím). Bola to moja prvá operácia v živote a aj keď bola vďaka Medissimu fakt na úrovni, dúfam, že viac kyretáží nebudem musieť absolvovať a podarí sa nám zdravé tehotenstvo.

marion
4. máj 2010

jkc, je mi luto co sa ti stalo. Ja som si tym presla minuly rok v auguste v 12.t.t som mala MA, my sme mali problem v tom ze srdiecko dlho nebolo, potom zrazu vraj, ale plod napokon aj tak zanikol. A po 5 mesiacoch sa opat zadarilo, a uz sme v 18t.t. Tak prajem vela sil. A na zle skusenosti treba rychlo zabudnut. Tak sa drz.... 🙂 🙂

molnarovak
24. máj 2010

jkc, ja nanešťastie nebývam v BA, ale v NR a tu je to na úplne inej úrovni.
Keď som mala pred 2 rokmi zamĺknutý potrat, vzali ma do nitrianskej nemocnice na čistenie. Čakala som pred operačkami na vozíku a každých pár minút som počula: "ďalší kyreeet"! Ja som tam ležala a bolo mi hrozne, že ako sa to vyjadrujú o žene, ktorá práve prišla o dieťa??? Brali nás ako dobytok. Práve toto boli najhoršie chvíle z celého pobytu, tá hodina čakania na zákrok.
Nakoniec ma nečistili, pretože som bola rizikový pacient a aj keď som ich na to vopred upozornila, nejako mi zabudli spraviť predoperačné vyšetrenia. Už je to našťastie za mnou, krátko na to (po 2 mesiacoch) som znova otehotnela a teraz máme krásnu zdravú dcérku. Je úžasné, že už aj na Slovensku sú nemocnice, kde sa vedia k žene chovať ako k človeku. Len škoda, že je ich tak málo.

fosi
28. máj 2010

ahojte ja som mesiac po cisteni....najprv mi doktor povedal, že je vsetko ok.....po tyzdni ze plod sa nevyvinul...poslal ma vystrasenu do nemocnice....tam mi po vysetreniach povedali, ze je vsetko poriadku...babo je ok...aktivita vsetko ok....a pri dalsej kontrole zase zistili, ze babu nebije srdiecko
tento tyzden som sa vratila do prace...a vsetky pocity sa mi vratili...neviem sa na nic sustredit......stale je mi do placu

elinka84
1. jún 2010

Ahojte, ja som bola 28.5. v piatok na čistení -MA..v 9tt mi na poradni zistili, že už nebije srdiečko, prestalo babo rásť v 8tt.Hneď na druhý deň ma objednal môj gynekológ na kyretáž. Sme malé mesto..jedna nemocnica s poliklinikou ale musím povedať, že boli všetci veľmi milí a ohľaduplní....od pani na informáciách až po primára...
O týždeň mám kontrolu tak dúfam že bude všetko o.k. a doktor mi hneď povedal, že treba 3 mesiace počkať a potom môžme začať s prípravou na počatie...no neviem či dovtedy vydržím. Ja to nechám asi na prírodu ...ale na "Pánbožka" 😉...
Držím Vám všetkým palce čo sa snažíte otehotnieť a tie čo už čakáte babo - veľa síl a pozitívnej energie, aby ste donosili zdravé a šťastné babatinka. 🙂

fosi
2. jún 2010

ku mne sa tiez v nemocnici spravali milo...akurat, ze som bola na izbe s dvoma tehulkami...to nebolo vobec dobre...ale to bol jeden nedostatok....
tiez mi doktor hovoril, ze mame pockat tri mesiace...mesiac mam uz za sebou......este dva.....velmi sa vlecie cas...etse ako nikdy🙂))

slniecko174
15. jún 2010

ahojte, neviete v ktorom tyzdni je najvacsia pravdepodobnost zamlknuteho potratu? ci moze zena takto nechcene potratit kedykolvek?

fosi
17. jún 2010

no nie som odborník......ale podla prispevkom v hociktorom tyzdni...najviac bab je tu do 12tt

joda
22. jún 2010

Caute baby som tu nova ale zazila som nieco podobne missed abort sto v 20 tt.Nie ja tu taka alebo neviete o takej ktora si pichala flaxiparin a mala missed abort.Teraz som znova tehotna ale s hematomom takze cakam co s toho bude.Zatial nekrvacam ale bojim sa misedu okrem toho ze si pycham flaxiparin mam duphaston a ascorutin.A chcem vediet ci je nieco takeho mozneho.Dakujem za skoru odpoved.

mirip
14. júl 2010

@joda ahoj ja si pichám fraxiparine o prvé sme prišli a potom ked som čakala druhé tak pri fraxiparine sme sa dočkali babatka teraz pichám znova a snád bude všetko ok

joda
14. júl 2010

@mirip Neboj bude to dobre ked ti ten flaxik pomohol.Drzim palceky nech ma Bianka surodenca v marci.

ivetkabab
18. júl 2010

@jkc3000 Ahoj.zaujalo ma tvoje pisanie.ja som mala ten isty problem.Nakoniec som si vybrala sukromnu kliniku na Sulekovej.Vsetko tam bolo fajn.V ten den ma po kyrete (MA prepustili.Bola som v 12 tyzdni.Ako sa ti teraz dari???Mne ani moc nie.Stale sa snazilkujeme a nic.Uz som zmenila aj gynekologa.

martinafin
10. sep 2010

dlho ste tu nikto neboli,som tiez po MA,tazko sa o tom rozprava,ked sa s tym moj priatel zmieril,ze to dieta bude,mali sme ist na kontrolu prvykrat spolu, bola som v 15 tyzdni a den predtym som si bola kupit dupacky... nekrvacala som vsetko bolo ok a
vtedy mi to povedal,v piatok musim na zakrok,lebo babu nebije srdiecko...zrutil sa mi svet,a v piatok nad ranom to samo zacalo...termin som mala teraz 19.septembra

evapavla
11. sep 2010

@martinafin , ja som tiež po MA v 20 týždni, stalo sa to na konci júla, tiež sa s tým ťažko vyrovnávam, ja som mala termín v polke decembra, ale život ide ďalej, treba pozerať do budúcnosti, nie sa vracať späť, nič sa už neodstane, buď v pohode a kľude a o chvíľu budeš zasa tehuľka 😉

mia.k
13. sep 2010

ahojte dievčatá.Chcem sa vás spýtať,či ste spozorovali nejaké príznaky,ked vaše bábetko...veď viete. Ja som teraz v 10tt, ale už pár dní mám podozrenie,že moje bábetko asi nežije. Ešte pred necelým týždňom som bola na sone a všetko bolo v poriadku,ale tri dni na to som sa ráno zobudila a všetky ťažkosti spojené s tehotenstvom-nízky tlak,nevolnosť,nafúknuté brucho-boli jednoducho preč. A tak je to doteraz a obávam sa najhoršieho. Ďalšie sono mám až o mesiac a neviem,či tú neistotu dovtedy vydržím.Vďaka za každú odpoveď.

martinafin
15. sep 2010

Ja som nespozorovala nic,maternica mi rastla dalej,mala 25cm a bol to zaciatok 15t.t.,dietatko vraj prestalo rast v 8.t.t,a ked mi to v utorok na kontrole oznamili,v piatok som mala mat zakrok,akoby to vedelo,dovtedy nic a v piatok nadranom som zacala potracat s neskutocnymi bolestami som tam dosla a este hodinu cakala na kyret,zo mna sa lialo a padali zo mna velke kusy sliznice,je to nezabudnutelne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre