Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

heveri35
16. nov 2010

@erin365 ahoj,no ja som uz MA mala dvakrat mrchu,zatial sa nam to nepodarilo,uvidi sa tento mesiac.Urcite aj keby som otehotnela,tak strach budem mat asi do porodu,aby sa nieco nestalo zas.Ale teraz je to uz lepsie.Treba myslet na buducnost,ze to uz bude vsetko dobre.Treba verit.Drzim ti palce a daj potom vediet.

erin365
16. nov 2010

@heveri35 jasné, že dám...ale tešiť sa budem potichu... ☹

lucka1987
16. nov 2010

@erin365 no inak som rada ze si sem uz nakukla 😉
citam ze to nebudes prezivat ako toto prve tehu.. ja som sa o tom rozpravala vcera s mm.
tiez som povedala ze to bue ine.. budem si davat takyy pozor .. aj ked to neoplyvni ale budem sa bat urcite.. a nepoviem to nikomu az ked pride cas po 12 tt. aj ked som mala anembriomolu... a embrio sa vyvijalo od zaciatku zle... aj v praci budem opatrna najradsej by som sa dala vypisat....( teda ked sa to podari co dufam do konca 2011 sa podari)

erin365
16. nov 2010

@lucka1987 ja som si dávala maximálne pozor...a vidíš to. To neovplyvníme.
A berieš vitamíny? Mne doktor povedal, že tak mesiac pred ďalším snažením stačí, ale ja Calibrum-Babyplan beriem už pár dní zase. Kamoška hovorila, že to určite neuškodí a telo si nastaví normálnu hladinu vitamínov...

lucka1987
16. nov 2010

@erin365 no neprestala som brat kyselinu listovu... 😉 calibrum som douzivala presne v den abortu.
takze ked doberiem kyselinu tak si kupim calibrum baby plan.. a pijem alchemilkovy caj.. je dobry na posilnenie maternice a rychlejsie ti po nom vraj narastie sliznica maternice do ktorej sa potom vajicko usadi

tilly
16. nov 2010

@erin365 dobry pristup 😉 neboj, vsetko bude... aj ked spomienky zostanu navzdy ☹

tilly
16. nov 2010

@erin365 dobry pristup 😉 neboj, vsetko bude... aj ked spomienky zostanu navzdy ☹

erin365
16. nov 2010

@lucka1987 dík za tip

lucka1987
16. nov 2010

@erin365 neni zac.. ved ja ho pijem uz 10 den rano a vecer .. a citim sa vyborne...

erin365
16. nov 2010

@lucka1987 super, len tak ďalej 🙂 a budeme mať krásne vianoce 🙂

lucka1987
16. nov 2010

@erin365 no krasne budu.. len som optimistka, ale na vianoce to urcite este nebude 😅 mozno tak na valentína by bol pekny drcek teke dve ciarky 😉

majuschka76
16. nov 2010

@erin365dakujem za povzbudivé slovká,ja som si myslela,že sa z toho už ako-tak dostavám,smútim stále,ale už aspon toľko neplačem,ale dnes som bola s malinkou na očnom,bolo tam toľko bábetiek,som si zasa poplakala,ale čo už nám ostáva,len dúfať,že bude lepšie,a aj ťažko znášam,že mám v rodine dosť tehotných,manželovu sestru,ktorá čaká tiež v máji,ako sme my čakali a aj dve moje a dve manželove sesternice,ktoré v marci,apríli majú termín,ale prajem im zo srdca zdravé detičky.Ja som už mrchu dostala na 22.den,ak sa to dá tak nazvať,trvá to 5.den a je to veľmi,veľmi slabé,z histologie sa nezistilo nič a dr.ma poslala na hematologiu a ty už máš nejaké výsledky?

erin365
16. nov 2010

@majuschka76 dnes som volala s dr. a povedal, že výsledky sú dobré a že keď som po kyrete nekrvácala, to znamená, že je všetko v poriadku a tá 7mm zrazenina po kyrete, čo tam bola, tak tá je už určite dávno preč. Ale povedal aj to, že 3-4mesiace sa nemáme aktívne snažiť...ja som počula rôzne skúsenosti, že aj po mesiaci sa zadarilo...takže neviem. po dvoch mesiacoch sa chceme snažiť, tak uvidíme 🙂 príroda si to aj tak zariadi po svojom!

lucka1987
16. nov 2010

@erin365 co to citam ze vysledky mas ok?? no supeer 🙂 🙂 🙂 som rada. aspon jedna pozitivna sprava... aspon vies ze nemas ziaden infekcny problem co by sa s tebou tahal aj viac ako rok...
no na to snazenie maju rozne nazory aj ja si myslim ze ak je vsetko ok, a si s tym aj psychicky zmierena po druhej norm.mrche( coze po 2 mes) mozeme zacat so snazenim... 😉

ladybirds
16. nov 2010

dievcata, ako dlho ste krvacali po kyrete? ja len v den kedy mi to robili, dalsi len spinenie, dalsie dva dni len slabulinko ruzove spinenie, dnes uz nic, az na to, ze som bola teraz na vecku a tam normalne cervena, ja nechapem,,,
@erin365 ty si vobec nekrvacala?

lucka1987
16. nov 2010

@ladybirds ja som asi 3 dni.. (a to tiez nie moc silno)potom uz len slaby ruzovy vytok, ktory sa zmiernoval.. a teraz uz od vcera vecera nic... len slabunky zakalenejsi vytok a len malinko

ladybirds
17. nov 2010

@lucka1987 asi je to u kazdeho ine. ja dnes zasa nic, ale kto vie,, som z toho dost naladova, no skor nervozna.. 😠
snazit sa mozme po dvoch mesiacoch, vysledky z histologie zatial nemam, budu az v piatok.. ale najprv zavolam do nemocky, aby som zbytocne nebehala hore dole..

lucka1987
17. nov 2010

@ladybirds asi ved kazda mame ine telo.. ja idem zajtra na kontrolny UTZ a uvidim,mozno bude mat gynkac aj vysledky v rukach uz.. a mozno potom az v pondelok.. to cakanie ma zabija

ladybirds
18. nov 2010

@lucka1987 viem o com rozpravas.. mna velmi mrzi co sa stalo.. stale rozmyslam nad tym, kedy sa to mohlo stat, stale hladam nejake info, ale jasna pricina asi neexistuje. dufam, ze vysledky aspon nieco napovedia... ale moc si od toho neslubujem.. ☹ dnes som pesimista 😉 asi to bude tym dazdom. este musim tu neprijemnu spravu oznamit babke, a to sa mi tak tazko o tom rozprava..
🙂 🙂 🙂 drzim prsty vsetkym snazilkaaamm 🙂 🙂 🙂

erin365
18. nov 2010

@ladybirds ja som nekrvácala vôbec a to ma strašili, že budem krvácať týždeň-dva 😎 Ja som na kyrete ešte pred narkózou stihla dokimu pohroziť nech ma pekne vyčistí aby som mohla mať čím skôr bábätko 🙂

erin365
18. nov 2010

@ladybirds výsledky z histológie ti nepovedia príčinu ak bolo všetko v poriadku...mne povedal doktor, že nič okrem plodu tam nenašli a príčinu potratu nikto nevie-je to na prírode. Ja som si dávala počas tehu maximálny pozor na všetko...a vidíš to! Síce som sa v práci trošku stresovala...ale ja som tam mala aj malú zrazeninu...možno aj tá mala čo do činenia s potratom...ktohovie...netreba sa už zožierať tým čo bolo a mohlo byť...treba teraz zozbierať všetku silu a lásku potrebnú pre počatie ďalšej fazuľky 🙂 a tá už bude zdravá 🙂 verím v to!

ladybirds
18. nov 2010

@erin365 berme to tak, co ma byt bude... ja v tom vidim jedno pozitivim, aspon s mm vieme, ze to pojde aj prirodzene (odporucili nam IVF). o to viac sa tesime na dalsie snazenie.. inac som tu niekde citala, ze sa to podarilo aj pred prvou mrchou po kyrete. ale asi je dost risk... vela vela 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

erin365
18. nov 2010

@ladybirds tak si môžeme podať ruky...my sme nášho anjelika počali v deň keď sme sa vrátili domov z prvej konzultácie v GYN-FIV v Blave. Bo rok a pol sme sa snažili a bezvýsledne, tak sme zašli do centra asistovanej reprodukcie a podala som si aj žiadosť na umelé oplodnenie 🙂 A Boh nám chcel asi tým naším anjelikom naznačiť, že nemá zmysel riešiť to cez lekárov, že to ide aj prirodzene...Takže moje tehotenstvo (aj keď krátke) malo obrovský zmysel. A tvoje tiež!!!

ladybirds
18. nov 2010

@erin365 je vazne?? nam sa podarilo, ked sme dostali papiere zo spermiogramu (mame male mnozstvo, pohyb...). odniesla som ich mojmu gynk. a ten ma poslal este na laparku a potom do caru.. akurat som si robila predoperacne vys. (u nas vsetko dlho trva) a nedostala som ms.. tak si myslim, stres.. no po styroch dnoch, ved ich mam ako hodinky, som si kupila test, nech mam dusu na pokoji a boli tam II. keby si videla pohlad mojho gynk., ked som prisla, ze som asi tehotna.. dufam, ze ten vyraz uvidim co najskor.. 🙂 😉 po tyzdni bublinka velmi nenarastla, tak mi dal duphaston. cely tyzden som trpla, aby bolo vsetko ok. ko dopadla dobre. mali sme uz srdiecko, tak si myslim, uz nic zle sa nemoze stat. tak som radostnu noviny oznamila v praci,, kolegyne boli super, vo vsetkom mi pomahali (robim v potravinach), az na moju nadriadenu, ktoru zralo, ze "nic nerobim". tak som sa dala vypisat od obvodnej, nech ma aspon na cas nevidi.. no po tyzdni (10tt) uz srdiecko nebilo, babo odislo este v 9tt, malo 2,4cm.. joj.. 😢 ten pocit neprajem nikomu. (a to este pred tym mi sestricka vypislala tehotensku knizku. hrozne som sa tesila,,,) vonku som uz slzy neudrzala. co teraz. mam ist na kyret hned? bol piatok. trosku som sa vyplakala, zavolala mm, a sla rovno do nemocnice. cakat do pondelka by mi asi na psychike velmi nepridalo.. cely cas som preplakala.. od deviatej som cakala za vysledkami a o jedenastej ma robili. nechapala som ako rychlo sa moze rozplynut sen.. o tretej som uz bola doma. dni sa vlecu strasne pomaly.. a ja stale nad premyslam.. asi to bude trvat este dlho, kym sa s tym vyrovnam.. snazim sa byt silna, no niekedy na mna pride taka slaba chvilka a vtedy pomoze len to vypustit. vyplacem sa a idem dalej.. 😎

ladybirds
18. nov 2010

@erin365 takze sa tesme, do polroka mozno budeme stastnymi tehulkami.. pri troche stastia 😉

erin365
18. nov 2010

dnes je 22.deň po kyrete a dostala som strašné krče ako pred menzesom...aj bradavky mám maximálne citlivé a aj som sa vyhádzala ako to zvyknem pred krámami tak dúfam že mrcha už dorazí 😅

majuschka76
18. nov 2010

@erin365 aj ja som začala slabúčko krvácať na 22.den,trvalo to 5.dní,niekedy to bolo,len také špinenie,ale ja som takýto slabý menzes mala od mája,aj pred tehotenstvom,ale dr.mi povedala,že to je kvôli dojčeniu,ešte som kojila malú,ked som bola 7..týždnov tehotná a potom môj anjelik žil v brušku len 3.týždne,predtým som mala 35.dnový cyklus a teraz po kyrete to prišlo už na 22.den

lucka1987
18. nov 2010

@ladybirds ja viem tazke je to niekomu oznamovat.. za mna to musel urobit mm.... to chce cas.. hlavne nepodliehaj tomuto hnusnemu pocasiu.... neboj zachvilku sa nam podari a budeme v teme ze BABATKO NA VIANOCE 2011 😉

lucka1987
18. nov 2010

@erin365 inak nazov tej sukromky
a ako sa inak mas? aj nas uz posielaju do centra asit.rep. no uvidime podla vysledkov... a ta mrcha len nech dojde .... az mas pokoj... 😉

lucka1987
18. nov 2010

@erin365 precitala som si clanok.. uzs om nieco podobne citala..... ze telo lahko prijima nove tehotentsvo.. lebo tym prvym sa akoby nan pripravilo.... ze teraz po MA mu to chyba a ziada si to... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre