Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

katkarv
6. júl 2011

@renkaniki ja som bola na hemat.,endokrinnologii,a genetike ale nic nenasli.Mna po 2MA nechceli nikam poslat sama som si pytala papier od obvodnej lekarky.Su tu baby co uz maju dieta,mali jeden MA a nasli im volaco,radsej to skus.

nany100
6. júl 2011

@monika2712 je mi ľúto, máš naozaj veľmi smutné a ťažké obdobie...ale trochu na povzbudenie, ja som mala prvú dcérku v 35 rokoch...Mám 37 a stále verím, že aj druhé bábo bude...prvé tehu som mala úplne bezproblémové a na prvý šup...takže len treba veriť a ono sa to podarí...držím silno palce, nech to prekonáš...mne pred mesiacom umrela moja babička a tiež ma to veľmi zasiahlo...tento rok je aj u nás smutný 😢

nany100
6. júl 2011

@renkaniki držím palce, snáď to máš už za sebou ☹

monika2712
6. júl 2011

@nany100 dakujem.. ano je to velmi tazke... ale som naspat v praci, tak sa z toho nejak dostanem a pomalicky zabudnem...

pink31
6. júl 2011

@monika2712 Moni, neboj, vsetko chce cas..moje 1.tehu skoncilo v 24.tyzdni - rovnaka diagnoza a to mi uz vyvolavali porod, 2. tehotenstvo to iste 12.tt..teraz mam 3 deti..neboj, zvladnes to a preboli to..

monika2712
6. júl 2011

@pink31 dakujem.. akurat riesim ci je v poriadku ze som zacala silno krvacat len 5 dni po kyrete.. ci to moze byt uz menstruacia..ale je to dost skoro.. tak uvidim, zajtra rano mam kontrolu u gyndy tak som zvedava co povie.

pink31
6. júl 2011

nemala by si po kyrete vobec krvacat, slabe spinenie je v poriadku, ale krvacat nie...urcite volaj lekarovi

monika2712
6. júl 2011

@pink31, prave som volala s doktorkou, ze je to normalne, lebo som po zakroku nekrvacala vobec, tak vraj sa to az teraz zacalo cistit..

pink31
6. júl 2011

@monika2712 moni, to je blbost, lebo mne zasa lekar vysvetloval, ze maternica je po kyretazi vycistena, vyskriabana, a nemas preco krvacat..slabo ano, ale nie silno a cerstvou krvou na 5.den..ved ta zajtra skontroluje UZV, tak to bude hadam dobre..drzkaj sa a neboj, bude dobre

monika2712
6. júl 2011

no tiez som si myslela ze je to divne,ale povedala mi ze zalezi od intenzity.. uz sa to trochu skludnilo, takze asi je to v poriadku, povedala ze keby to bolo velmi velmi silne tak mam utekat to nemocnice.. rano mam u nej termin, takze snad to bude OK a zajtra ma skontroluje sama. inak uz som sa stretla aj s tym ze dostali baby menzes aj tyzden po kyrete... takze myslim ze je to dost individualne vsetko a neda sa to zovseobecnit na kazdu zenu.

renkaniki
7. júl 2011

No ja som uz po Kyretazi,vcera ma vzali o 15stej,trvalo to 15 minut,dali mi narkozu a nevedela som o sebe nic,az ked som sa po nej prebrala.Zostala som v Nemocnici este 3 hod a pustili ma domov.Dosla som domav a bolo mi nanic,plakala som a plakala,este aj dnes 😢

monika2712
7. júl 2011

@renkaniki... to poznam s tym placom :(.. ja idem dnes na kontrolu ku gynde, to krvacanie vcera preslo nastastie, tak uvidim co mi dnes povie, ci sa to hoji vsetko ako ma... tak uvidim co mi este nakaze robit a nerobit.. toho sa najviac obavam, ze mi da nejake obmedzenia.. uz viem sa nesmiem kupat dva tyzdne... tak snad potom uz budem moct.. rada by som si aspon raz zaplavala toto leto niekde, ked uz nejdeme ani na dovolenku tak aspon niekde na jazerach :(

renkaniki
7. júl 2011

@monika2712 Drzim ti palce,aby kontrola dopadla dobre,aby bolo vsetko v poriadku.No a stym kupanim som bola aj ja oboznamena,ze sa nesmiem 2 tyz.kupat,ziaden pohl.styk.....a ze o 6 mes.sa mozme zasa snazit.Daj potom vediet,ako dopadla kontrola..

monika2712
7. júl 2011

@renkaniki.. no v podstate dobre, akurat ze este tam mam vraj nejaku tekutinu, tak mi dala injekciu na stiahnutie maternice, aj zajtra jednu dostanem, a mam teda ocavakat dalsie krvacanie.. inak vsetko ok, ze sa to pekne uzatvara... no a tiez, dva tyzdne nic, a potom ze sa mam troska setrit este a v postate najblizsia kontrola az po prvom menzese ktory pride bohvie kedy...

renkaniki
7. júl 2011

@monika2712 No,tak to uz bude dufam,len lepsie.Ja mam kontrolu 18.07,tak uvidim,ako bude spokojna,ci bude vsetko v poriadku,ale momentalne ani nekrvacam,len velmi velmi slabucko,skor tak do ruzova.A dufam,ze to aj tak zostane,kedy mi pride menstruacia,tak to neviem,ako je to po kyretazi,ale ako som to tu citala ,tak u kazdej je to ine....uz len cakat

monika2712
7. júl 2011

@renkaniki, tak mne dnes povedala, ze mam ocakavat, ze kym nepride prva menstruacia, tak mozem spinit a slabo krvacat kedykolvek... takze nabalit vlozky do kabeliek a ide sa 🙂 a vraj tak 4-6 tyzdnov,ale mozu to byt aj 3.

renkaniki
7. júl 2011

@monika2712 Aj mne bolo to iste povedane,ze moze sa stat,ze budem slabo krvacat,ale nemusim a ak by som zacala velmi krvacat,ze silnejsie,ako krvacam normalne pri menstruacii,tak mam skoro utekat do nemocnice,ale ak len slabo ,tak je to v poriadku.

kajuska09
7. júl 2011

@monika2712
@renkaniki ahojte, ja som dostala kramy po cisteni asi na 30.den, takze je to velmi individualne. Drzim palce aby sa Vam skoro podarili babatka...

monika2712
7. júl 2011

och baby neviem sa dockat.. nech uz je aspon oktober... nech uz mozme na tom znova pracovat 🙂

renkaniki
7. júl 2011

@monika2712 Neboj dockas sa ho..len vsetko poporiadku.Najprv sa musime vnutorne pozbierat a vsetko potom pride..pustime sa do snazilkovania a cakania,ako to vsetko bude pokracovat...drzim nam palce

elise
8. júl 2011

ja po kyretáži stále špiním a robila som si test a vyšli mi // tak neviem kedy sa hormon vyplaví

katkarv
8. júl 2011

@elise mne sa vyplavoval 2 mesiace.

monika2712
9. júl 2011

no baby u mna zase komplikacia.. dostala som dve injekcie na stiahnutie maternice, kedze mam v nej stale nejaku tekutinu, ktoru treba vypudit.. no ale ani po injekciach stale nic, mala by som zacat krvacat po nich, aby sa vsetko dostalo von, ale moje telo si asi zmyslelo protestovat... :( v utorok idem znova na ultrazvuk, tak som zvedava ci sa dovtedy nieco zmeni, neviem ako to budu riesit ak sa to samovolne nedostane von.. ci nebudem musiet znova ist do nemocnice, aby mi to nejak vytiahli von.. dnes by som sa tak chcela ist kupat alebo korculovat, ked je tak krasne a nic nemozem.. aspon slnit sa budem ked vsetko ostatne mam zakazane :(

elise
9. júl 2011

@monika2712 drž sa nech sa ti všetko dostane von aby si nemusela ísť na dalšie prečistenie. skús piť alchemilkový čajík, to dosť pomáha.korčule nie su nejaká moc námaha ak si korčulovala pravidelne, pomohlo by ti to spustiť von to čo v maternici zostalo. len musíš byť v pohode🙂

monika2712
9. júl 2011

@elise no ja som sa pytala dokiny ze ci mozem ist korculovat a zatvarila sa tak,ze ci mi nesibe. 😎 tak nic, este tento vikend vydrzim a budem sa len slnit.. ale dalsi ma uz nic nezastavi.. iba ak pocasie ..alebo dalsia navsteva nemocnice...ale to snad nie.. ten cajik pijem..ale ziadna zmena :(

elise
9. júl 2011

@monika2712 treba dlhšie piť aspon 2 týždne neboj všetko bude dobre a stretneme sa v niektorej téme spoločného termínu 🙂

lillianx
26. dec 2011

Ahojte, nemozem spatne citat cele vlakno, ale musim sa s niekym poradit. Minuly tyzden som bola na kontrole a doktor mi povedal, ze stale nevidi babo a mam ist na kyretaz. Nevidel ho ani predtym, iba pld. Obal a tak sme cakali. Ale naposledy uz povedal, ze sme cakali dlho. Bral to podla mns a to by som mala byt vtedy v 13 tt. V skutocnosti som urcite nebola viac ako v 10tt. Ale aj to je asi dost na to, aby uz babo bolo vidiet a pocut srdiecko. Mate s tym niekto skusenost? Na kyretaz som nemusela ist hned. Vraj mozem zacat spontanne krvacat. Ale neviem do kedy by som mohla cakat aby to bolo bezpecne. Podla doktora by mi nemalo nic hrozit. Ale on mi ani nepovedal, ci ide o MA alebo ci tam to embryo vobec nebolo. Ja som bola v soku a nedokazala sa nic opytat. A teraz ma kamaratky strasia pribehmi, ked sla mamina na kyretaz a nakoniec sa zistilo, ze babo bolo ok a doktor sa zmylil. Som strasne zmatena.

bambi2
26. dec 2011

@lillianx skus si tam zavolat a spytat sa ho na to... po telefone to urcite pojde... ak by si si bola ista, bolo by to jednoduchsie vsetko pre teba... babo je uz videt v 5 tyzdni a v 6 u niektorych bije srdiecko... ja som to mala tiez akosi posunute, podla ms som bola uz v 9 tyzni a podla sona iba 6... a nakoniec som potratila...
ja by som ti odporucila na kyret neist, ja som tiez nesla, telo si s tym poradi same. na sk sa bezne na kyret posiela, automaticky. u nas vo Svajciarsku si moze zena vybrat co jej viac vyhovuje. mne dal tiez dr. 3 moznosti a z toho som si vybrala tu prvu "nerobit nic" ale ja som mala samovolny potrat, nechala som telo iba docistit same. a presne vcera po 4 tyzdnoch na den presne som dostala prvu mrchu... myslim, ze telo sa lepsie spamäta same ako ked mu bude dopomahane... 😉 tak sa vobec nestrachuj, je lepsie ak by si zacala krvacat a vyslo to von same. tu ti pridavam jeden pribeh... precitaj si to, urcite ti pomoze, mne tiez pomohol... 🙂 https://sites.google.com/site/missedabortion/

amouramour
26. dec 2011

@lillianx ahoj, ja som bola v 8tt na potvrdeni tehotenstva, ale bolo vidiet len gestacny vak, mne lekar nariadil o dva dni znova navstevu a ked nebude nic vidiet tak, ze kyret...co sa mi zdalo velmi unahlene, kedze menstruaciu nemavam pravidelnu...tak som isla este k jednej lekarke, ktora mi povedala, ze nemoze nic slubit na sto percent, ale podla nej to vyzera ako normalne tehotenstvo - gestacny vak bol pravidelny, ja som mala vsetky tehu priznaky a o 2 tyzdne uz srdiecko tlklo ako zvon a je to normalne tehotenstvo, len posunute o 2 tyzdne...ja by som mozno v tvojom pripade zvazila navstevu dalsieho lekara, ale uz v 13tt teda ako pises realnom 10tt by urcite malo byt vidno srdiecko a embryo....

lillianx
26. dec 2011

@bambi2 ved ja by som najradsej nikam nesla a nechala to na prirodu. Len neviem ci si to mozem dovolit a kolko mozem cakat a ci pri tom nemoze hrozit nejaka komplikacia. No idem skusit este nejakeho dalsieho lekara. Uvidim co mi povie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre