Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

saallen
11. sep 2012

Tak dnes je to tyzden,teraz uz som cakala v nemocnici,kym mi nedaju izbu,pze aj z nemocnicndho sonatnam potvrdili,ze fazulka nam umrela.☹

zlatat
11. sep 2012

čaute, tak ja som bola dnes na hematológii .... dostala som dnešný termín ešte v čase, kedy som bola tehuľka a nevedela som či mám prísť alebo nie, lebo Dr. mi nepodpovedala na maily ani sms-ku, tak som sa tam vybrala.
Nakoniec mi vzala aj krv - že keď už som tu, tak ma napichne, som ju poprosila, nech mi skontroluje aj HCG, či kleslo, alebo tam ešte je, tak že nie je problém. Viem,ž e gyndoš mi to nespraví, tak aspoň budem vedieť ako som na tom.
Zajtra budú výsledky, tak som zvedavá, aké budú.
Sme sa aj porozprávali, bola som tam snáď pol hodiny u nej v ordinácii. vravela, že by sme mali pol roka počkať, že predsalen maternica sa musí dať do pôvodného stavu, aj krčok,... a hlavne moja psychika. Musím sa s tým úplne vyrovnať ( nie zabudnúť ) aby som pripravila cestu pre nové bábo.
Vravela mi, že sa určite ešte máme o bábätko pokúsiť, že to nemáme vzdávať aj napriek tomu, že mám už 39 r.
Dala mi ako príklad jednu jej pacientku, ktorá sa 15 rokov pokúšala o bábo, mala za sebou 10 potratov a až potom sa jej to podarilo a hoci mala v čase pôrodu 47 rokov, tak sú šťastní, a tešia sa z drobčeka.
Poviem vám, skláňam sa pred tou ženuškou.

Volala som aj na gyndu, výsledky ani z histológie, ani z genetiky ešte nie sú. Na kontrolu mám prísť bud. utorok, tak dúfam, že potom už nejaké výsledky budú.

mimzy123
11. sep 2012

Ahojte, tak aj ja som to už zažila, zomrelo mi bábo v 8 t tehu. Keď mi doktor oznámil, že mu vôbec nebije srdiečko bolo mi strašne a musela som podstúpiť kyretáž. V nemocnici som bola silná a neplakala som, možno mi to ešte tak celkom nedošlo, ale doma som plakala. Je to ťažké, ešte doteraz si obzerám pozitívny tehu test a keď si pomyslím, že už nie som tehu, tak som z toho smutná. Ani neviem prečo zomrelo. Mám negatívnu krvnú skupinu možno aj z toho. Možno sa dozviem z histológie.

ondatra2
11. sep 2012

@mimzy123 tak z histologie sa to nedozvies pravdepodobne. Je mi to velmi luto co sa ti stalo. Testy som si aj ja chodila pozerat este dlho. Nakoniec som ich, boli 2, dvakrat som testovala, vyhodila. Len si poplač. Vidim, ze mas uz jedno dietatko a povinnosti pri nom ti pomozu nad tym tolko nerozmyslat. prajem ti vela stastia a casom, ked budes chciet, pokuste sa o dalsie. Drz sa.

ondatra2
11. sep 2012

@zlatat na hematologiu si sa sama objednala? alebo gynekolog? ak ano preco v tehotenstve?ci kvoli veku?

zlatat
11. sep 2012

@ondatra2 poslal ma tam vlani môj gynekológ, nakoľko som vtedy maal tesne za sebou 2 potraty.
No a tam mi zistila plno kadejakých mutácíí ( ale vraj to nie je nič závažné, len v tehu môžu narobiť šarapatu ) a plus vysoké protilátky lupus antikoagulant - teda niečo mám so zrážanlivosťou krvi - preto som brala už pred otehotnením anopyrin
@mimzy123 to ma mrzí - ja som prišla o bábo posledný deň 17tt .. a aj ja som Rh- a manžel je Rh+ ... pýtala som sa na to hematologičky, tak vravela, že na potraty toto nemá vplyv, zvlášť, keď plod ešte nemá svoj vlastný krvný obeh. V tehu sa sledujú Rh protilátky - tuším každý trimester a podľa nich sa potom riadi liečba - ak sú vysoké.
Ja som po 2.pôrode nedostala ani Rhegu - mala som ju dostať, lebo syn má krvnú skupinu Rh+
No konečne mi ju teraz pichli ... ani pri predchádzajúcich 2 potratoch som ju nedostala

NO a z histológie sa nič nedozvieš - ani my sme sa z nej nič nedozvedeli - bolo tam len napísané: zvyšky po gravidite

erikad82
11. sep 2012

☹ mne dnes diky oznámil túto prisernu novinu čo je v názve témy.... Zajtra ma čaká kyretaz .... Je to hrozné,bola som v 9tyzdni a prestalo mu biť srdiečko....

ondatra2
11. sep 2012

@erikad82 je mi to luto, drz sa.

saallen
11. sep 2012

Ako tak sledujem.kazdym dno nas je tu viac ☹

@mimzy123
@erikad82
Baby je mi strasne luto,ze to stretlo aj vas,dnes je to tyzden co som to musela podstupit aj ja.☹cokolvek vas bude trapit a budete sa potrebovat vyrozpravat,tak napiste sem.lebo myslim si,ze nehovorim len za seba,ale za nas vsetky co sme tu,tak to ze si mozme povedat co citime a kazda jedna z nas vie ako sa citi ta druha.tak to si myslim,ze nam vela pomaha. Drzkajte sa.

katarinagm
12. sep 2012

@mimzy123
@erikad82
@zlatat
@ondatra2

baby, aj mne je luto, ze si tym prechadzate aj vy.. ja si stále hovorím, ze toto neprajem nikdy nikomu zazit, lebo je to strasne.. ked mi niekto povie, ze mu je to hrozne luto, ale ze si to nevie ani predstavit.. tak hovorim, ze prajem, aby si to nikdy nevedela predstavit.. je mi stále zle, ked si predstavím, ze uz necakame babatko... ze uz nikdy sa to nevrati.. ale treba sa pozerat dopredu.. ja som este nervozna z kontroly u doktora, ale ja verim, ze to bude dobre...
ja si pozeram stále dokola jednu fotku z dovolenky.. môj manzel mi hladkal brusko a ja som si to rychlo odfotila... :( :( :( mam aj nejake obrazky babatka... tak mame aspon spomienku, ale... este sa na ne nedokazem pozriet...
ja som plakala stále, aj v nemocnici, bolo mi jedno, ze sestricka hovori, ze sa mi bude zle spat.. bolo mi jedno, ze su tam dalsie tri zeny, kvôli niecomu uplne inemu.. ja som potrebovala plakat, bola som zufala, citila som sa hrozne. chýbal mi manzel... jedine, co mi ako tak pomohlo bolo plakat, rozpravat sa o tom s manzelom, ktoreho zas raz musim pochvalit, ze sa staral a aj stara o mna, a cas.. a nadej, ze nabuduce to dopadne dobre a budeme mat babatko.

spisiacka
12. sep 2012

zajtra je tyzden od zakroku a ja cim dalej viac nie ze krvacam ale spinim je to taka hneda krv nie je toho vela teda zeby to tieklo velmi ale ide, hned po zakroku na druhy den mi neslo uz nic potom dalsi den to zacalo a sa to stupnuje je to ok? Brucho ma neboli vobec v podstate mi nic nie je

spisiacka
12. sep 2012

a za posledne 2 tydzne ze v nasej nemocnici bolo 14 missedov ze musela byt nejaka viroza abo co. Ze to je velke cislo. Tak neviem kolko nas bolo na celom slovensku ale asi male cislo to nebude. Co to mohlo sposobit ...

katarinagm
12. sep 2012

@spisiacka
aj ja mam stále tu hnedu krv a to je dnes uz desiaty den.. vraj je normalne, ked to trva desat dni, ale niektore zeny pisali, ze im to trvalo aj dlhsie... takze asi tak.... ale ak by sa ti nieco nezdalo, tak urcite chod k lekarovi... mne caka kontrola v pondelok, 14 dni po...
a je to strasne vela. je to hrozne, ze este aj dnes sa nieco take deje... ☹ ale nasmu dietatku prestalo bit srdiecko uz skoro dva tyzdne predtym, ako mi na to prisli na poradni... bolíííííííííííí to...

spisiacka
12. sep 2012

@katarinagm ja som bola uz akoze v 13 tyzdni v poradni a zistili ze prestalo byt v 10 teda akoro 3 tydzne som o tom nevedela... bola to riadna rana aj pre mna a neviem sa s tym doteraz vyrovnat ako to je mozne a preco sa to stalo a same otazky... a ziadna odpoved. Ja mam ist na kontrolu v piatok ale este nesu stale vysledky histologie tak neviem ci tam mam chodit ci cakat na tie vysledky nepovedali ci chcu pozriet aj mna ci len mi oznamit vysledky

katarinagm
12. sep 2012

@spisiacka určite chod, ak sa ti da a doktori ti povedia, čo a ako... , podla mna by nas mali aj skontrolovat...
presne ako pises, vela otazok, ziadne odpovede.. ja sa ani nepytam, preco sa nam to stalo, ale ako je to mozne, ze sa to stalo, ako sa to stalo... ☹
je mi to vsetko tak strasne luto, ked sa clovek tak tesi a potom mu povedia, ze uz nie je na co sa tesit a ze sa to stalo uz davnejsie...

spisiacka
12. sep 2012

@katarinagm veru je to strasne a nikdy sa s tym nezmierim len snad naucim nejako zit, ked si predstavim ze takmer 3 tydzne som sa tesila z mrtveho babatka ... placem
a okolie mi stale tvrdi ze to chapu ale nechapu nikto nepochopi kto to nezazil a ze sa s tym musim vyrovnat... len ja neviem ako. Ved to nebol zajac ani macka...

saallen
12. sep 2012

@spisiacka to vazne?lebo viem ze mi sestricka v nem.tiez povedala,ze s tou diagnozou tam nelezim sama. ☹
@katarinagm
Baby tiez by som to nikomu nepriala,navyse po kym sa mi to nestalo som ani nevedelb,ze sa nieco take vobec moze stat. Veela som,ze mozem potratit,ale ze mi telo neda najavo,ze je nieco zle a budem v sebe skoro 3t nosit mrtve dieta? Tak to ani nahodou! Ked zacnes krvacat,ides hned ku dr.,ale aj ked ta bolest prejde,kazde jedno teiotenstvo,namiesto toho aby som sa do poradne tesila,tak budem trpnut od strachu,aby zasa nepovedala tvnajodporoejsiu vetu. A moze ubehnut aj 10,20rokov,ale ten strach uz tam zostane.☹

saallen
12. sep 2012

@katarinagm
@spisiacka
Urcite by vas doktor mal zkontrolovat,ja uz som bola dva razy,ale ani raz mi nebolo prijemme tam ist. Lebo v tu chvilu sa mi vratil ten strasny moment.a urcite chodte ak sa vam nieco nezda,mne vdaka tomu zistila,ze mam zacinajuci zapal a hned nasadila antibiotika.

spisiacka
12. sep 2012

@saallen presne tak strach uz bude vzdy. A cim dalej od toho tym viac sa bojim a neviem ci budem skusat uz. Ked budem v takych nervoch ci este zije ci uz nie tak myslim ze potratim taktiez a toho strachu sa zbavit neviem

katarinagm
12. sep 2012

@spisiacka
@saallen
ja budem skusat urcite.. lebo si neviem svoj zivot predstavit bez detí... aj ked ako ste pisali, presne aj ja sa bojim, ake bude to dalsie tehotenstvo, urcite plne obav a strachu...
nikdy nezabudnem, ked mi doktor ukazal prvykrat bijuce srdiecko, bolo to krasne.. /co vam budem hovorit, ved viete/.. nic krajsie ako ten malicky poklad nebolo... prislo mi to ako zazrak, a my sme boli taki stastni...

spisiacka
12. sep 2012

@katarinagm aj ja soém v 9 tyzdni videla ako bije a vraj vsetko v poriadku... asi preto je to pre nas este horsie

saallen
12. sep 2012

@katarinagm
@spisiacka
Ako hovorite,aj ja som videla bijuce srdiecko,to ako sa tam mrvi,a zrazu nic..a tak som sa tesila z toho,ze je vsetko ťporiadku. Ale i cez ten strach to chcem zkusit znova a to co najskorsnad si najneskor koncom roka najdem dve // 🙂

spisiacka
12. sep 2012

@saallen drzim palce ja fakt neviem co budem robit dalej nie som na dom dobre s psychikou a neviem kedy sa to da dokopy aby som bola znova pripravena. Ak by som vedela ze vsetko bude v poriadku tak urcite by som aj budu i mesiac do toho sla ale takto neviem. Je tu aj dalsia vec co mi doktorka povedala ze keby neodislo samo urcite by nebolo zdrave. Toho sa tiez bojim co ked sa udrzi ale nebude zdrave.... to vsetko su ale len dohady co sa moze ale nemusi nikdy stat... ale vrta to uz hlavou

saallen
12. sep 2012

@spisiacka vies ono pokial sa naozaj necitis o nieco lepsie,tak ako nektore baby maju poporodne depresie,tak nieco podobne mozes mat aj pm potrate. Odporucam,ze pokial sa to nezlepsi ,mozno aj zkusit odbornu pomoc,hm?aby si sa z toho nakonec nezblaznila.☹
A aj ja som sa fajn porozpravala so svojou dr.a vela mi toho povedala a aj to mi pomohlo.pre svoj klud sa jej opytaj znova,a pytaj sa na vretkn co ta zaujima,z coho mas strach.ak mas fajn doktorku tak ti bez reptani na vse tko odpove.

spisiacka
12. sep 2012

@saallen tak ja mam chlapa doktora a on nie je velmi zhovorcivy a myslim ze chlap toto nikdy nedokaze pochopit. Svokra mi robi na porodnici pozna doktorov tam mozno s nimi skor. Tak dufam ze sa z toho dostanem aj bez psychiatra dnes uz sa citim trosku lepsie ani som este neplakala snad to trosku preboli.

saallen
12. sep 2012

@spisiacka jaj no tak to nic ,to je pravda ,ze chlap doktor toto asi moc nepochopi,....ale od vtedy mam strasnu potreby si zapalit cagaro,... ☹este som to neurobila,ale tak snad to vydrzim ,si vzdycky hovorim,ze aby pre buducu fazulku bolo lepsie prostredie tak nesmiem....

spisiacka
12. sep 2012

@saallen ja som nikdy nefajcila ani ine neresti okrem sladkosti... ta ma to netaha ani teraz nastastie 🙂

saallen
12. sep 2012

@spisiacka zavidim,...ja som nikdy nefajcila vela,ale ked som chcela babo tak som vzdy prestala a nerobilo mi problem nefajcit,.nastastie niesom od nikotinu zavisla ako niektory iny,ale ked som byvala vo velko strese zapalila som si a bola som kludna,len teraz.....nechcem a nemozem,ale...

zlatat
12. sep 2012

@erikad82 je mi to ľúto, drž sa. ☹

Kočky ja som taká rada - volala som na hematológiu kôli výsledkom zo včerajšieho odberu - všetko je OK 😅 Aj krvný obraz, aj železo, CRP je tiež OK, takže žiadny zápal po kyreet nemám a aj HCG mi krásne kleslo na 6,5 - takže ani zvyšky z tehu by už moc v maternici nemali byť.
Akurát mám stále vysoké protilátky Lupus antikoagulant, tak mi vravela Dr. že v ďalšom tehu to budeme riešiť Anopyrinom.
@spisiacka aj ja mám chlapa doktora - navyše je primár, takže jednak nemá moc času rozprávať sa s pacientkami a jednak je to CHLAP a ako moja pediatrička a aj dospelácka Dr. povedala - toto chlap nikdy nepochopí. 😖
@katarinagm
@spisiacka ja som na tom podobne, keď som v 13tt videla ako krásne bije srdiečko, ako trepotalo ručičkami, nožičkami, plávalo si tam - všetko OK a zrazu o pár týždňov tá strašná správa ☹ ☹
Ale kočky, musíme sa pozbierať, dať čo najskôr dokopy, aby sme si do Vianoc našli všetky //

zlatat
12. sep 2012

@spisiacka ja som mesiac nosila pod srdcom mŕtve bábätko a bola som presvedčená, že je všetko OK - veď dovtedy to tak aj bolo - nevedela som, že už nežije - a ako vravíš, ten strach v nás ostane, môže prejsť aj 20 rokov, ale bude tam, len my mu nesmiemem moc podľahnúť, elbo ako mi povedla hematologička, keď som sa s ňou o tom rozprávala, tak to bábo cíti, že sa maminka bojí, že je v kŕči, strese a aj ono trpí. Nehovoriac o tom, že keď sme v strese a takom tom kŕči, tak sa zužujú cievy a tým pádom ani živiny nejdú k bábätku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre