Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

ellly
9. okt 2012

@ellly pozri sa ci si dobre napisala moj nick ellly s tromi L

ellly
9. okt 2012

@ondatra2 pozri sa ci si dobre napisala moj nick ellly s tromi L

ondatra2
9. okt 2012

@ellly no samozrejme ze nie, prepac, dala som ti len 2 l 🙂

ondatra2
9. okt 2012

@ellly skus teraz pozriet

zlatat
9. okt 2012

@ondatra2 jasné, že súhlasím 🙂 už som ju našla

ania4
10. okt 2012

@ellly dakujem za povzbudenie. tak prvy krat sme dodrzali asi tri mesiace a druhy krat to bolo tusim skor po prvom menzese. ja som po kyrete nekrvacala dlho skor to bolo take intimkove spinenie a po nejakom mesiaci zhruba mi dosli normalne kramy. tak po nich to tusim bolo take nezne pomale a opatrne milovanie...take skusobne ci to nebude neprijemne pre mna....ale bolo to v pohode.... 😀 uz som pochodila kade tade po vysetreniach a uz nemam ani chut ist po lekaroch okrem toho trombofilneho stavu mi nic nenasli no nebolo tyzdna kedy by som nebola v nemocnici na nejakom vysetreni...teraz som mimo svojho bydliska s manzelom a keby som zasa mala chodit po doktoroch tak by som musela od neho prec a sama chodit po nemocnici.a vies za jeden dva dni nic nevybavis....vysledok do konca tyzdna alebo o dva....takto by som sa pripravila o moznost otehotniet lebo budem sama.... 😠 uz si musim co najskor najst nejakych doktorov tu vo vranove no nepoznam tu ludi nie to este dobreho lekara...

raketka25
10. okt 2012

Ahojte dievcata, pridavam sa aj ja k vam... pred mesiacom sme prisli o dietatko, MA. Bolo to velmi tazke, ked sme sa dozvedeli, ze nasmu babatku nebije srdiecko... Najprv nam vecer na pohotovosti doktor povedal, ze nevidi pohyby ani srdiecko, ale ze to nemusi nic znamenat, ze treba zopakovat ultrazvuk o dva dni. Ale hned v tu noc som zacala krvacat, tak sme opat utekali na pohotovost a si ma uz nechali v nemocnici, doobeda cistenie a poobede ma pustili domov. Nevladala som sa rozpravat ani s manzelom, cely cas v nemocnici aj potom doma som preplakala. Som sklamana z pristupu mojho gynekologa, ten mi akurat povedal,ze teraz je toho vela, ze to treba brat pozitivne, ze mozem otehotniet, vyckat 4 mesiace a mam prist, ked budem opat tehotna. Ziadna kontrola, ziadne nic... tak sa teraz obzeram po niekom inom. Bola som aj za obvodnou lekarkou, ci by ma ona nemohla poslat aspon na hematologiu, aj ked viem, ze po prvom potrate sa to zvycajne nerobi. Ta mi vsak tiez nepomohla, povedala, ze ona ma tam nema s cim poslat, ze to moze len gynekolog. Takze uvazujem, ci si to mam vybavovat sama. Len neviem, ako to chodi, ci by som to v takom pripade platila sama, alebo ci by to slo cez poistovnu alebo ako vlastne...To najtazsie uz mame nastastie za sebou, snazime sa to brat tak, ze to tak asi malo byt a ideme dalej. Nemam vo svojom okoli nikoho, s kym by som sa o tom mohla porozpravat. Vela ludi o tom, ze som bola tehotna ani nevedelo, iba najblizsia rodina a aj s nimi mam problem o tom hovorit, nechcem si to pred nimi pripominat... Vsetkym nam drzim palce, aby sme sa co najskor dockali toho najvytuzenejsieho...

ellly
10. okt 2012

@raketka25 Ahoj a vitaj tu medzi nami. Je mi luto co sa ti stalo ale to sa uz nezmeni, zivot ide dalej a treba sa preto pozerat dopredu a mysliet pozitivne, ze uz pride len to dobre. Ja som tiez po prvom potrate, zajtra idem na kontrolu takze uvidim, co mi povie doktor, no nepredpokladam, ze by ma poslal po nejakych vysetreniach. Tiez si myslim, ze ma nikam neposle, ak to tak bude tak to nebudem riesit. Dolezite je ako sa citis po fyzickej stranke, my ked sa budeme dobre citit tak by sme chceli zacat hned po prvej MS. Ty si uz dostala prvu MS? Ja som bola na kyretazi 29.9., takze je to este dost cerstve. Z doktorov si nic nerob a fakt pokial sa citis dobre tak to neries, zameraj sa radsej na snazilkovanie. Drzim prsteky. Inak mame vytvorenu aj sukromnu diskusiu na temu "Po potrate ideme dalej, uz to bude len dobre", je to predsa citliva tema a nemusi tu kazdy o nas citat. Takze keby si sa chcela pridat napis ondatra2 aby ti pridala do skupiny. pekny den

ellly
10. okt 2012

@ania4 verim ti, ze behanie po lekaroch je neprijeme a niekedy aj tak na nic nepridu. paci sa mi aky si zvolila k tomu pristu, ze sa budes radsej pri muzikovi a budete sa snazilkovat. Vela uspechov, aby cim skor boli // ciarocky na testiku.Inak mame vytvorenu aj sukromnu diskusiu na temu "Po potrate ideme dalej, uz to bude len dobre", je to predsa citliva tema a nemusi tu kazdy o nas citat. Takze keby si sa chcela pridat napis ondatra2 aby ta pridala do skupiny

lienka1284
10. okt 2012

ahojte no tak na ruke budem mat inu modrinu s tych odberov uplne to mam podliate krvov beeee a u zubarky som presedela od 7:30 do 13tej no niečo hrozne a vysledky z odberov budem mat najskor tak o dva tyždne som nemyslela že to tak dlho trva

raketka25
10. okt 2012

@ ellly dakujem velmi pekne, ondatre2 urcite napisem. MS som uz dostala po 31 dnoch od kyretu, takze nabehla uplne v pohode.

ellly
10. okt 2012

@raketka25 budem rada, ked sa k nam pridas 🙂

ellly
10. okt 2012

@lienka1284 ale hlavna vec, ze to uz mas za sebou, este vydrzat kym nebudes mat vysledky a snad budu aj dobre. mame vytvorenu aj sukromnu diskusiu na temu "Po potrate ideme dalej, uz to bude len dobre", je to predsa citliva tema a nemusi tu kazdy o nas citat. Takze keby si sa chcela pridat napis ondatra2 aby ta pridala do skupiny.

lienka1284
11. okt 2012

@ondatra2 ahoj možeš si ma pridat do vašej skupiny dakujem🙂))

mia_31
11. okt 2012

ahojte baby,
aj ja by som sa k vám rada pridala, no nedávno som ešte patrila k májovkám a už som tu, len sa musím z toho všetkého ešte spamätať lebo som potratila iba teraz v pondelok ,je to velmi čerstvé a bolo to dosť otrasné keďťe ma nechali potratiť spontánne čo trvalo asi 5 hodín brutálnych bolestí a krčov a až potom ma dočistili, je mi ešte teraz z toho zle ☹ bola som v 11 tt.

lienka1284
11. okt 2012

@mia_31 to ti verim muselo to byt strašne ale mna uspali a nič som nevedela ja som bola v 10tom tyždni

mia_31
11. okt 2012

veď áno, lenže mne sa to pustilo samo a tak to nechali tak,normálne som mala kontrakcie a celé to bolo hrozné, uspali ma až úplne na záver, keď už všetko odoznelo aby pozreli či tam niečo nezostalo ☹

mia_31
11. okt 2012

baby ako dlho ste po tom zákroku ešte krvácali ?

lienka1284
11. okt 2012

no ja som krvacala iba v ten den a pak mam teraz už 6 den iba take špinenie a stale ma strašne boli chrbat no neviem a v pondelok mam ist do prace uff to neviem ako dam bo sa necitim na to aby som po tyždni po zakroku išla do prace

radkajojova
11. okt 2012

@mia_31 velmi ma mrzi, co si si musela prezit. Ja som prisla o babo pred 4 tyzdnami a narkoza bola pre mna vykupenim z tej stresnej bolesti (aspon na chvilu), mala som pocit, ze sa ani nechcem prebrat... to prebudenie bolo krute :( Ale mas to za sebou, tak hlavu hore. Ja som krvacala asi tyzden a potom som po dvoch tyzdnoch zacala znovu, tak som skoncila na pohotovosti, dali mi injekciu na stiahnutie maternice, lebo sa mi sama nestiahla a od vtedy je to v pohode. Teraz su to 4 tyzdne a uz tuzobne ocakavam prvu mrchu 🙂 Prve tyzdne po "tom" su velmi tazke ale neboj ubehne to rychlo a kazdym dnom to bude o nieco lahsie, uvidis ;) Drzim palce.
@lienka1284 preco ides uz po tyzdni do prace? Ja som isla po tyzdni a pol ale fyzicky som sa citila dobre. Po spychickej stranke mi to urcite pomohlo vratit sa medzi ludi a aspon na chvilu zabudnut... ale ak sa necitis dobre a mas bolesti, mozno by bolo lepsie si este chvilu oddychnut 😉

ondatra2
11. okt 2012

@lienka1284
už som ta pridala

saallen
11. okt 2012

@ondatra2 aj ja chcem do sukrome. 🙂

ondatra2
11. okt 2012

@saallen si tam 😉

saallen
11. okt 2012

@ondatra2 dakujem 😉

happyfrog80
15. okt 2012

@mia_31 ahojky to ma mrzi co sa ti stalo ja som tiez spontanne potratila v 11tt ale mna necistli uz ,to tak zrazu na mna prislo den predtym ked som mala ist na prvu tabletku na zrychlene samovolne cistenie abo ako to tu volaju 😉 ...radi ta privitame v sukromke 😉

happyfrog80
15. okt 2012

@happyfrog80 dievcence kto ste tu nove ...je mi luto čo sa vam stalo ,stalo sa to aj mne a veľa ďalším tak napiste Ondatra2 na pridanie do sukromky ...nech nas je tam viac a mozme si navzajom pomahat a radiť 😉 ...

ondatra2
15. okt 2012

no veru piste piste, popridavam vas ktore chcete

mia_31
15. okt 2012

Baby, ďakujem...My sme boli teraz cez víkend odcestovaní, prevetrala som si hlavu a velmi mi to pomohlo. Teda všetky vás obdivujem ,ktorým sa to stalo viackrát a už od prvého tehu. Mňa moja malá drží nad vodou. Baby inak psychika je velká sviňa, mňa na začiatku tehu hrozne vystrašila moja gyn., ktorú mimichodom mením ale tak hrozne že ja som si myslela, že potratím do pár dní, nakoniec bolo všetko v poriadku ale ja už som bola úplne mimo, začala som sa vrtať na nete a zistila ako je toho vela. Pri prvom tehu, som nič neriešila a ani som nevedala čo znamená pojem missed abort ☹
Dnes som týždeň po a ešte stále slabo krvácam,nieje to nejako dlho?
Ozaj a aj ja by som rada do súkromky. ďakujem

ondatra2
15. okt 2012

@mia_31 idem ta pridat

ondatra2
15. okt 2012

@mia_31 veru je to tak, zalezi aj psychiky a povahy samotneho cloveka ako to zvlada, ale bolest je asi rovnaka, ci mas dieta alebo nie. su tu aj baby co potratili aj 5x a nemaju ziadne deti ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre