Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

ematko29
15. nov 2012

žienky chcela som sa poradiť.neide omna ale o kamarátku ktorá potratila začiatkom leta.Ide oto,že je opäť tehotná ,úplne na začiatku,ale začala špiniť ako pri prvom,pri prvom tehu sa plod prestal vyvyjať asi v tom 6tt.ateraz zasa špiní,slabunko ,berie duphaston a je asi v tom 5tt.vyzerá .podla mna by mala isť na pohotovosť aj ked špiní slabunko aj pri prvom tak špinila.čo vy nato?

ivik4
17. nov 2012

@ematko29 a nesla na pohotovst ? fu ja by som radsej sla ... otehotnela hned po prvej ms ?? to sa pytam len tak zo zvedavosti ja radsej cakam kym prejde druha

ematko29
17. nov 2012

@ivik4 myslím,že otehotnela po druhej menštruacii,dosť jej blbli krámy.ale šla na pohotovosť som jej nakázala,hned.na ultrazvuku videla krásne biť srdiečko 🙂 aje v 6tt.super správa,stale však špiní,je v nemocnici,niečo jej dali nejaku iniekciu aaneviem čo dalej dúfam,že to bude dobré.

happyfrog80
19. nov 2012

@

borkavan
19. nov 2012

@ematko29 no nech ide, aj mne sestrička povedala, že som mala ísť na pohotovosť rovno a nečakať. špinila som... potratila som. a to som vážne len malililinko špinila a tiež som brala duphaston. ja mam pocit, že ten duphaston mi zabil bejbe. ja neviem. ☹

ematko29
19. nov 2012

@borkavan och ,pochybujem,ja som duphaston v tehotenstve nebrala,nemám stým skúsenosti,ale nemyslím si žeby to bol duphaston,lekáry ho predpisuju strašne vela ženám.silne pochybujem.

borkavan
19. nov 2012

@ematko29 ved ja viem. ale prestalo sa vyvíjať presne po návšteve lekára. alebo neviem. a on mi dal duphaston a ja si hovorím, nejdem to brať, lebo mi to pripadalo podla letáku nebezpečné. a potom som volala kamoškam, ta každá brala D. celé tri mesiace... tak som to začala brať aj ja a už som na to nemyslela. Ale ten leták ma vystrašil.

ematko29
19. nov 2012

@borkavan chápem ťa lebo ja ho beriem teraz na upravu ciklu aked som čítala tie nežiaduce účinky tak ma to dosť zarazilo,hlavne stým tehotenstvom.no ale podla mna v tvojom prípade,to bolo proste nejaká chyba vo vyvoji ,jedna hlupa chyba,ako mala moja kamoška ktorej sa bábo prestalo vyvyjať asi v tom 5-6tt.dosť zle sme to znášali obe.lebo jej velmi držím prsty .teraz to vyzerá dobre,už prestáva špiniot,dietatko podrástlo ,tak určite sa zadarí aj u vás,velké plus je ,že si schopná otehotnieť

happyfrog80
22. nov 2012

@ematko29 ale v Anglii je zakazany tak neviem neviem ,a tusim uz aj v Amerike je zakazany

ematko29
22. nov 2012

@happyfrog80 vvážne?no teda 😕

zmrzlinka
22. nov 2012

Ahojte!Chcem sa opytat .....moja kamaratka isla vcera na pravidelnu kontrolu v 13 tt a tam jej gynekolog povedal,ze srdiecko nebije a ze malinke sa nevyvijalo od 8 tt.......a pritom minuly tyzden u gynekologa bola a vobec jej nerobl ultrazvuk.Poslal ju do nemocnice a tam jej povedali,ze je to Missed abortion........mne sa ale neza to,ze na to gynekolog neprisiel skor.Je mozne ze babo sa nevyvijalo uz skor,ale on to na ultrazvuku nevidel?Dakujem za odpovede.

katkabb1
22. nov 2012

@zmrzlinka mne sa stalo niečo podobné. Prvýkrát som bola u dr. presne 5 týždňov od menzesu, nakoľko sme chceli ísť na dovolenku, tak ma objednala, že ma pozrie, vtedy všetko vyzeralo ok, gestačný vak zodpovedal týždňu. Na ďalšiu kontrolu ma objednala až v 11tt, lebo mali dovolenku medzitým a v podstate aby mi rovno zobrali krv a urobili všetky potrebné vyšetrenia. A v 11tt mi zistili, že veľkosť vaku zodpovedá tak 6tt, a tiež miss.ab. Keďže sú kontroly spočiatku každé štyri týždne, tak to jednoducho nemali skôr ako zistiť, nakoľko som ani nemala žiadne bolesti, špinenie.

mimeil
22. nov 2012

baby budte v tom neštastí radi, že to bolo ešte na začiatku, keď je to už neskor, v 2. alebo v 3. trimestri, takto je horsie, zazila som 2 potraty, jeden v 6.týždni a druhý v 18. týždni, ten druhý bol ovela ovela horsí. Treba sa pozviechat a isť dalej a verit, že bude lepsie, ja som to tak spravila a zacala som sa venovat tomu, že pomáham neplodným párom otehotniet a aj plodným, aby tie tehotenstvá takto nekončili a už všetko vnímam inak.

zmrzlinka
23. nov 2012

@katkabb1 to ma mrzi,ze si si tym tiez musela prejst......kamoska to zobrala celkom dobre.....bojim sa,aby este nejaka vacsia depka neprisla.....predsa je to este cerstve.Akurat mne stale vrta hlavou jedna vec a to je ,ze chodi ku gynekologi,co nema vaginalny ultrazvuk......tak jej robil ultrazvuk cez brucho.....mna by zaujimalo,ze ci je v tom rozdiel alebo to je jedno......no na druhej strane asi nema zmysel sa v tom vrtat..... proste sa to stalo 😢

katkabb1
23. nov 2012

@zmrzlinka no mne robila vaginálny utz, na začiatku tehu myslím, že cez brucho nie je nič vidieť. Ale ako píšeš, treba sa s tým vyrovnať a ísť ďalej, zbytočne nevŕtať. Ja som to tiež zobrala na moje prekvapenie dobre, hlavne som chcela mať vtedy rýchlo kyret za sebou. Ale je pravda, že teraz (sú to odvtedy dva mesiace) mám niekedy dni, že mi to všetko príde strašne ľúto a mám čo robiť aby som sa nerozplakala. Našťastie už jednu dcérku mám, to je určite veľké plus, ale stále ma napadne, v ktorom týždni som už mohla byť, že by som už začínala cítiť pohyby a vtedy to trošku bolí. A hlavne kamošky okolo, čo máme rovnaké detičky a plánovali sme druhé sú všetky tehu, samozrejme im to strašne prajem, ale niekedy je to ťažké :( a viem, že aj keď sa znovu podarí, bude ťažké nemyslieť na to, aby sa to nezopakovalo.

martika32
23. nov 2012

ahojte dievčata,chcela by som sa vas opytat,či pri opakovanom potrate /oba boli v prvom trimestri/ by nepomhlo umele oplodnenie,sme objednaní bud. týžden do heliosu v martine,tak či nemate niektorá s tým skusenosti, čo v takomto pripade odporučaju? /už beham po vyšetreniach hemat, genetika, imun a endokrin., len ešte nemam vysledky/,dakujem

saallen
23. nov 2012

@zmrzlinka ahoj ja som si prosla tym istyd v septembri na poradni som bola 8tt+3 a na dalsiu az zaciatkom 13tt, a v tom 8tt vsetko ok a na dalsi poradni sa zistilo,ze ked ma asi 8tt+6,tak sa prestal vyvijat. ☹ je to zle ale tak co malo byt sa stalo a ako pisu baby musime ist dalej.. Tiez som nekrvacala a vyzeralo byt vsetko ok a vidi stalo sa,to nikdo tak skoro neovplivni bohuzial.☹

@martika32 zkusenosti nemam,ale najskor by som pockala na vsetky vysledky a az potom riesila umele oplodnenie,lebo ak nieco neni v poriadku nepomoze ani umele oplodnenie,potom to mozno pojde aj prirodzene 🙂 drzim pasti 🙂

mia_31
24. nov 2012

@martika32
neviem veru, lebo je aj vela párov, ktorým sa stal missed aj po umelom, ja si skôr myslím ,že umelé oplodnenie slúži pre páry, ktoré nemjú možnosť otehotnieť prirodzenou cestou ale že to nijako neovplyvňuje fakt ak sa plod zle uchytí či prestane vyvíjať. no možno sa mýlim.

zmrzlinka
24. nov 2012

dakujem vsetkym za odpovede a hlavne Vam zo srdca prajem,nech mate skoro male fazulky v brusku a hlavne,aby sa Vam missed zdaleka vyhybal

dahra
24. nov 2012

@martika32 - umele oplodnenie pomoze napr. parom, kde zena potratila kvoli zlej morfologii - spermie abnormalneho tvaru- muzovych spermii. Tu sa da ako-tak pomoct metodou ICSI -napichnutie vajicka vybranou spermiou, bo vyberu spermiu, co vyzera ako normalna, no nie je to 100percentne ani tu.

ellis21
28. nov 2012

Ahojte dievčatá, ja sa k vám pridávam. 16. 11 som prišla o bábatko. Bola som v 9tt. Hrozne to bolí ale nejako mám pocit, že mám začať znovu zo snažením. Môj lekár povedal, že ešte týždeň mám mať pauzu a potom môžme skúšať znovu. Neviem ja mám také zvláštne pocity akoby som bola stále tehu. Dúfam, že mi nepreplo. Akú máte skúsenosť s otehotnením znovu?

saallen
28. nov 2012

@ellis21 ahoj je mi luto co sa ti stalo,ak by si sa chcela viac s nami rozpravat napis @ondatra2 a ona ta prida ku nam do sukromky.ja som zakrok podstupila 4.9. A ms som dostala 4.10. A od vtedy sa snazime ale nedari sa,ale je medzh. Nami uz aj tehulka 🙂

petka015
28. nov 2012

Ahojte baby je tu niektora ktora mala mimomaternicove tehu a potom dalsie tehotenstvo potratila?
Totizto mne sa teraz po mimmaternicovom tehu stalo ze dalsie som potratila uz som z toho zufala a na nervy tak velmi chceme druhe a po roku a pol co sme cakali aby sa vsetko po tej operaci tehotenstva upravilo znovu potratim. ☹

saallen
28. nov 2012

@petka015 ahoj je medzi nami jedna co potratila 3x ale mimomaternicove to nebolo.a je mi velmi luto co prezivas ☹

petka015
28. nov 2012

Dakujem za podporu ja som mala missed 2x pred malym vtedy sme podstupili vysetrenia aj genetiku ale nic sa nezistilo a potom sa nardodil syn a ked sme chceli druhe tak bolo mimomaternicove a teraz missed bojim sa aj skusat znovu ale hadam to casom preboli este som sa nerozpravala s mojim gynekologom tak uvidim co povie.m

saallen
28. nov 2012

@petka015 fuu tak ty toho mas tiez vela za sebou ☹ napis @ondatra2 a ona ta prida ku nam do sukromku ,tam sa drzime navzajom a mame tam sukromie.

kattija
29. nov 2012

@ellis21 drzim palceky!!! ale mrsku si este nemala nie?

ellis21
29. nov 2012

@kattija no ešte som nemala, tak neviem čo to spraví ak už začnem, mne sa nejak čakať nechce, ja som si povedala, že to nechám na prírodu. No ak nebudem pripravená, tak ani neotehotniem. A ak budem tak sa zadarí. Pozerám, že aj ty máš 2 detičky? A pochádzaš z Necpal? Nieje to v Prievidzi?

ellis21
29. nov 2012

@kattija prepáč, s tými detmi nevšimla som si že máš jedno a jedného anielika. Nechcela som sa ťa dotknúť. 😒

kattija
29. nov 2012

@ellis21 v pohode nedotkla si sa ma 😉 nie toto su Necpaly pri Martine 🙂
no ja som zvedava kedy dostanem, no skor musim prestat krvacat, uz je to 7 dni a intenzita je stale rovnaka ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre