Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

ivanya
5. apr 2013

@zuzana0612 fiha nepeceny? ked budes mat cas hodis mi PLS recept do spravy? ja robievam peceny, pridavam gastanove pyre, muz sa ide zblaznit za nim 😀

llenulka
5. apr 2013

@ivanya mnam mnam mnam ja ja ja 🙂

llenulka
5. apr 2013

@zuzana0612 poprosim si recepturu,nech si tu naprazdno nepreglgam 🙂

parker36
6. apr 2013

@llenulka, @zuzana0612, @ivanya Ahojte spolubojovnicky 😉 Pozeram, ze postupne nam tato diskusia "chladne" 😝 Aj vy nejako nestihate? Ako sa inak mate? Co mate noveho? Nejake pikosky?
Moj drahy mal cely tyzden dovcu, tak aj by som chcela povedat, ze sme si to uzivali a MK som zanedbavala, ale popravde furt sme nieco riesili, niekam behali, vybavovali... 😝
Ja som akurat chytila neskutocne chutky, neviete preco? 😀 Ale dakujem pekne za typ, akurat zajtra cakame navstevu, tak dakujem za receptik, myslim, ze urcite bude chutit. No a samozrejme, ze cez sviatky sme mali "objedanie", ale ja zboznujem velkonocne dobroty... uz som myslela, ze aj by som mala skoncit a vy tu take dobrotky spominate 😎

zuzana0612
7. apr 2013

@parker36
@llenulka
@ivanya ja sem nazerám a nikto nič. tak neviem, či sa kŕmite tými koláčmi a nepíšete 😀 . ja teraz hlavne pozerám na nete recepty. mm bol na sone v piatok. a má tukom obalenú pečeň, tak musíme dietne variť. pozerám, čo môže a čo nie. tak dnes je varené mäso ( z vývaru bude polievka. je to také chudé mäso, ale keď tam bude zelenina, myslím, že sa to bude dať zjesť) a chrenová omáčka (bez zahustenia múkou a zápražkou) a nekysnuté knedle. alebo zemiaky. musí schudnúť. čo mne teda tiež nezaškodí.
no a mne končí pomaly druhá ms. tak teda by sa už niekto mohol zľutovať nad nami a mohlo by sa zadariť 😀 .

@parker36 inak o tom obžerstve mi hovor. my teraz takto dietne a za dva týždne ideme bratovi na svadbu. tak to neviem, to asi nebude moc udržateľné. tak sa teším na tie zákusky 😀. na svojej som sa ich veru nenajedla. nebol čas

llenulka
7. apr 2013

@ivanya
@parker36
@zuzana0612 chybam vam? 🙂 pri muzickovi tiez sem iba nakuknem a hned zatvorim 🙂 teraz som uz doma,prisla mi babena,co ju doucujem..tak riesim skor jej pripravu na pisomku....aaaaa dievcatka moje,ja sa tak tesim zo zivota,posledne dni boli uplne fajn,snad to uz bude len takto,zacinam sa tesit na maj,ale nie tak,ze aby sa cim skor zadarilo,ale citim istotu,ze casom sa urcite znova zadari a uz to vyjde..som si naprosto ista a to mi posobi ako balzam🙂

parker36
8. apr 2013

@zuzana0612 ... mne konci prva ms, takze sa snazime spolu? 😉 Ja som rozhodnuta, ze risknem a ideme hned do toho, dufam, ze nerobim blbost 😕
@llenulka, @zuzana0612, @ivanya ... a inak k tomu obzerstvu 😝, moje deti su presvedcene, ze musim byt teraz urcite tehotna, kedze nezapnem nohavice 🙄 😀 A vy este pokusajte a posielajte receptiky 😠 😀 😀
@llenulka ... jasne, ze chybas 😉 Ja idem dnes na urad prace, tak radost zo zivota je hned fuc 😝 ale zas zajtra je spat. Inak popravde ja ani neviem, naco ten urad existuje a naco sa tam chodi... Ja by som ozaj chcela realne vediet, kolkym ludom nasli naozaj pracu... Pripadne by to mali premenovat, lebo to nie je urad prce, ale tak maximalne urad evidencie 🤐

zuzana0612
8. apr 2013

@parker36 s tým úradom práce plne súhlasím. podľa mňa to je iba úrad evidencie. nič iné. zbytočne platí štát toľko ľudí, čo sú tam.
a s tým snažením. aj my sme to riskli hneď po prvej ms. hovorila som si, že ak telo nebude pripravené, aj tak sa nič neudeje. teraz ideme druhý mesiac skúšať. inak sme sa minulý týždeň s mm bavili, že mám ms a on že už zase? a ja mu nato, že málo sa snažil, tak zase.... 😀 . ale zatiaľ som to brala celkom v pohode. depka príde podľa mňa tak po ďalšej ms, keď dorazí. takže držím palce tebe aj sebe 😉

zuzana0612
8. apr 2013

@llenulka chýbaš nám. ale odpúšťame ti, keďže si sa tešila z manžela cez víkend 😉 . a inak ako? ms čo? prišla načas?

llenulka
8. apr 2013

@parker36 urcite iba evidencie,lebo mne pracu po VS tiez nenasli,iba co som tam musela posielat potvrdene ziadosti,ze si zhanam aktivne robotu ja
sa mate,ze sa mozete snazit 🙂 mne to vyjde tak,ze presne tri mesiace dodrzim od kyretu,uplne na den :D lebo 29.4. kontrola a vysledky trvaju tyzden,cize 6.5. sa dozviem ortiel..zakrok som mala 6.2.,mi nevrav,ze to nie je vyratane osudom :D
kupila som si digitalny teplomer,ale neodhodlam sa vstavat a merat :D

llenulka
8. apr 2013

@zuzana0612 MS dosla uz vtedy,ako som ti pisala,v piatok rano (u mna nema preco neprist :D)a hned sa to aj riadne rozbehlo,dnes uz aj pomalicky koncim 🙂..silna sa mi zdala,ale nebolestiva,sranda,lebo ja mavam dost dobre bolesti, kym sa zacne
tento vikend mame na plane navstevu mojej svagrinky,pride z Anglicka,kde zije,znova mi to ubehne,len ten tyzden je akysi ako slimak slimačí 🙂
a co manzel zlcnik? mal ho v poriadku? pisala si o peceni,ze tam ma tuk,ale to by som sa nebala,to ma urcite 80 percent populacie🙂

parker36
8. apr 2013

@llenulka @zuzana0612 Inak ja som mala v piatok presne mesiac od kyretu - 5.3. a mne sa to zda akosi velmi dlho... Teda ze to uz bola davno a v podstate je to iba mesiac. Ja som zacala brat aj ten "uzasny " Inofolic, tak som zvedava, co to da 😝 Ked budem maz uz take "supermanske" vajicko, tak skoda ho poslat prec 😀
A ja uz zas meriam poctivo 🙂 Moj chlap uz je taky "vycviceny", ze rano prve co povie, nie je "Dobre rano", ale "Kolko?" 😀 😀

llenulka
8. apr 2013

@parker36 ja ho nechcem budit,to by nebolo moc prijemne vikendove zobudenie o pol siestej..to by nebolo "Kolko?" ale "Vrrrrr" :D ako sa da vypnut ti cinkanie dogitalneho teplomeru? keby sa to dalo vypnut,tak potichu odmeriam ,odvalim sa znova nabok a spim dalej :D

parker36
8. apr 2013

@llenulka To je pravda. Zas u nas my sme taki "ranni ptace", takze obycajne je moj drahy uz hore. Ja uz sa budim nejako automaticky o tej 6:00, takze nedavam ani budik. Neviem, ci s budikom by som to zvladla 😖 My mame z toho uz taky ranny ritual, takze mi to pride v pohode. Rano odmeriam, otazka "Kolko?" a ide sa chystat kavicka do postele 😉 😎
A cinkanie teplomeru nevyplnes 😒 aspon ja mam taky, na ktorom sa to neda 😠

zuzana0612
8. apr 2013

@llenulka žlčník má v pohode. a tú pečeň - to musí držať dietu. nemastné veci a odbúrať sladkosti. nejako moc sladkého síce nejeme, ale cukor je vo všetkom. v chlebe, v ovocí.... proste všade. nie je to nijak život ohrozujúci stav. ale sa rozhodol, že teda bude jesť také dietnejšie veci. tak podľa toho aj varím. teda snažím sa. je to aj dosť náročné sa preorientovať. ja som mala ten prvý deň ms teda riadne bolesti. inak baby @parker36 @llenulka teda sme sa nejako zosúladili. máme ms sokoro rovnako 😀

@parker36 ja som dva mesiace, týždeň a dva dni od kyretu. a zdá sa mi to tiež strašne dávno. ale horšie je, keď si uvedomím, že by som už polku tehu mala za sebou a takto som ešte ani nie na začiatku....

llenulka
8. apr 2013

@parker36 asi vypnutie cinknutia by sa rovnalo "smrti " teplomeru,cize jedine ho umlcat navzdy:D a naco ty chces merat,ked ste s muzickom stale spolu..ja jedine zato,aby som vedela dovolenku aj cez tyzden dat,ale keby byvame spolu,vobec neuvazujem nad teplotou

llenulka
8. apr 2013

@zuzana0612 ja nejem vyprazane(i ked zase ma manzel zlomil na McDonald,noa a odolaj :D) a iba trohuc sladke,ked mi uz ide na chut..sladke jedavam susene banany,to je uz doslova kazdodenna zavislost,oriesky a tak..ranajkujem dva biele rozky! :D obed uplne normal a vecer zase dva rozky :D lenze ako pubertacka som mala anorexiu a odvtedy moje telo pribera(uklada si) akonahle zisti naznak toho,ze chem chudnut..a ked sa prejedam ako idiot,co si myslim,ze urco som aj dve kila pribrala,tak vahovo schudnem :D nechapem :D
fakt sme sa zosuladili,aj so snazenim by ste sa mohli napasovat na mna !:DDDDDDDD

parker36
8. apr 2013

@llenulka ... ritual je ritual 😀 Toho sa len tak lahko nezbavis 😀 Ale teda ja hlavne merial kvoli ovu, aby som vedela kedy je a teda hlavne ci je 😉 Ja uz nie som mladica ako vy 😝 😀 😀

parker36
8. apr 2013

@zuzana0612 To je asi to najhorsie, ked clovek pozera, co uz mohlo byt 😒 Ja sa tiez zvyknem pozriet do skupiny oktobrovky, akurat im zacinaju vykukat bruska, ale co uz. Jedine prijat to a zmierit sa s tym nam pomoze. Trapit sa nad tym uz nema zmysel. Nezmenime to. Jedine pozerat do predu a tesit sa co bude 😉

parker36
8. apr 2013

@llenulka ... no uz sa to zvrhava 😝 Aby to neskoncilo spolocnym snazenim ... 😝 😀 😀 😀

llenulka
8. apr 2013

@parker36 ale mladica (akoze ja?! :DD ) to teda fakt nedala na prvy šup,ako ty... 😀cize neviem ,neviem,ci adekvatne argumentujes :DDDD

parker36
8. apr 2013

@llenulka Popravde ani ja ako mladica som nedala na prvy sup a ozaj sme sa "natrapili". Dokonca az ked som mala papier na IVF, ze teda inak to nepojde, tak to slo... 😀
A teraz aspon vidis, preco meriam teplotu 😝 Lebo dam na prvy sup 😀 😀 😀 Ale je pravda, ze s vekom clovek zbiera aj skusenosti 😀 😀

llenulka
8. apr 2013

@parker36 to fakt?? kolko sa vam nedarilo? to ozaj az tolko psychika dokaze? ja zase pocuvam o babach,co prve dietatko hned a s druhym,ktore uz velmi chceli sa im nie a nie dlho zadarit

u mna to bolo rok,ale zase pri vikendovom manzelstve to asi nie je az take hrozne,pricom urcite viem o 5 mesiacoch,ked sme ovulaciu zmeskali(2 krat z toho aj 100 perc. potvrdene doktorom ,ze ovu bola raz v stredu a raz stvrtok,ked som bola doma a nie s manzelikom)

parker36
8. apr 2013

@llenulka Ja uz ozaj neviem, ci je to psychika, ci je to osud... ale skratka bolo to tak. Nam sa nedarilo nieco vyse 1/2 roka, ja som to spomenula mojmu lekarovi a bol ozaj super, tak aj ked to nie je dlho, dal nam papier na spermiogram. A ten vysiel zle. Muz mam velmi slabu pohyblivost spermii. Na to som bola este aj ja na laparoskopii a tam mi zistili, ze kvoli zrastom mam nepriechodne vajickovody... Takze sanca normalne otehotniet podla lekarov nebola. Takze sme mali poslane papiere do poistovne na schvalenie, bolo akurat leto - pred dovolenkami a na jesen sme mali zacat. Zmierili sme sa so situaciou, prestali sme sa snazit. Mali sme ist na dovolenku - partia mladych autom do Bulharska. Ja som to mala vypocitane, ze ms mi mala dojst pred dovolenkou, ale teda cakala som, ze zauraduju "murphyho zakony" a samozrejme moje dni mi pridu, az ked prekrocime rumunske hranice... Este aj kolegyna sa ma pytala, ci nemozem byt tehotna, tak som jej odpovedala, ze iba keby som bola panna Maria 😉 Presli sme Rumunsko, uz sme aj dovolenkovali a moje dni nikde. Nechutila mi ich strava a ani ma nenapadlo, ze mi moze byt zle z toho, ze som tehotna... Asi po tyzdni som si na naliehanie urobila v Bulharsko tehotensky test a vysiel pozitivne. Takze ja ozaj neviem, cim to bolo, ale skratka to tak bolo. Absolvovala som cestu autom do Bulharska, este sme pri ceste naspat asi 200m od domu mali buracku, bola som cela dolamana a doudierana... a na narodky sa mi narodil zdravy syn. Ani zdaleka som si na seba nedavala taky pozor ako teraz, nemala som k dispozicii tolko informacii ako teraz a aj tak to prave teraz to nevyslo... 😒

llenulka
8. apr 2013

@parker36 ale pri tej laparke ti zrejme vajickovody prefukli,nie? alebo sa moze stat,ze sa sami "rozlepia?" na to,ze ma tvoj manzelik slabu pohyblivost a mate dve deticky plus maleho anjelika na prvy šup,to je zaujimave :D priroda je silnejsia ako hocijaki lekari 🙂

denulka85
8. apr 2013

caute baby takze v piatok som predsa musela ist na kyretaz bolo to anembryomola neviete mi poradit kedy by som mohla ist co najskor na dalsi vklad? kedy je to najlepsie ? dakujem

zuzana0612
8. apr 2013

@llenulka ja mám veľký nábeh na ukladanie. na mňa pôsobí na chudnutie iba stres. nič iné. keď som bola na výške a boli ešte aj problémy s bývalým partnerom a veľa práce v bývalom zamestnaní, tak som schudla neskutočne. to išlo dole samé každý deň. ale odkedy som s mm, tak ide ručička váhy iba nahore. občas sa zastaví na nejaký čas a potom zase. ale momentálne sa snačím nejako s tým netrápiť. možno teraz pri tej zdravej strave sa mi podarí niečo dať dole.

parker36
8. apr 2013

@llenulka Dve deti mam s mojim byvalym manzelom. S mojim terajsim nemame spolocne deti, preto velmi tuzime po dalsom.

Inak uz som spat z UP a bola som tam asi 1 minutu... 😖

zuzana0612
8. apr 2013

@parker36 tak to si sa tam dlho neohriala. inak psychika robí určite veľmi veľa. ja som tiež každý mesiac počítala dni, a podarilo sa to v tom, v ktorom som nerátala a ani som nevedela, kedy sme sa snažili nesnažili a vyšlo to

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre