Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

parker36
8. apr 2013

@zuzana0612 tentokrat som ja sla na "istotu" - merala som BT a aj ovu testy som robila a fakt super nam to vyslo na 1x - co som ozaj necakala 🙂

lllllllllllll
9. apr 2013

@lulih vyplneny dotaznik 😉

lulih
10. apr 2013

Dakujem pekne, naozaj si to velmi vazim. 🙂

zuzana0612
10. apr 2013

@parker36
@llenulka
@ivanya čaute baby. aký máte týždeň?mne celý nejako veľmi rýchlo letí. v pondelok som zabudla normálne, že mám ísť objednať zákusky na bratovu svadbu. tak som bola včera. dnes ešte potrebujem ísť do požičovne, vyskúšať nejaké šaty. svadba je budúci týždeň 😀

llenulka
10. apr 2013

@zuzana0612 ja chcem vidiet satyyyy! 🙂 do spravy ti napisem mail,lebo tu sa nedaju posielat fotky..ja uz len dva vikendy a ide sa testovat vyter..ja neviem,ale uz sa mi to zda uplne blizucko..fakticky cas zacina coraz rychlejsie utekat 🙂

zuzana0612
10. apr 2013

@llenulka ano, po tej prvej ms začína ten čas ísť rýchlejšie. do vtedy človek len ráta dni a čaká a čaká a čaká. jasné, pošlem. potom ti pošlem aj foto zo svadby. akí sme krásni 😀

llenulka
10. apr 2013

8.6.2013 ma svadbu moja kamoska,tak ti poslem potom tiez..nebudete len vy krasni :DDDD aj my si zasluzime,no nie :DDD ale zase teraz sa ti blizia plodne dni,uz len par dni

zuzana0612
10. apr 2013

@llenulka práveže som z toho už sprostá. normálne dnes ráno pozerám a taký hlien ťahavý priesvitný. no ja fakt neviem. tiež som myslela, že o pár dní by mali byť.

llenulka
10. apr 2013

@zuzana0612 ten hlien byva par dni pred..jeden,dva az tri..u mna minuly mesiac to konktretne bolo den pred,ked som si odratala od MS dva tyzdne dozadu,ovu pripadla na piatok a hlien som mala den pred..ozaj,v mesiac ,ked som otehotnela som bola na preventivke a vtedy som bola 6. den cyklu a mala som folikuly 9 mm na lavom a 9 mm na pravom,ak rastu rychlostou 2 mm za den,tak to nebolo na 14. den,ale zrejme uz aj skor.. to je vyhoda,ze mam kartu od zenskeho momentalne doma,nie u doktora :DDD precitane mam vsetko :D

zuzana0612
10. apr 2013

@llenulka to máš dobré. ja kartu nemám doma. lebo som si poslala odhlášku nakoniec poštou k starému lekárovi. nestíhala som tam ísť.
no ja ti neviem, čo to s tým hlienom je u mňa. tak ale šak skúšať treba celý mesiac a možno sa trafíme 😀 . aj keď pri našom šťastí s tým moc nerátam a ani v to moc nedúfam

stasiika
10. apr 2013

ahojte chcem sa ku vam pridat 22.02.2013, mi robili kyret. miminko sa prestalo vyvyjat ,nebilo srdiecko. Chcela by som sa opytat kedy pride menstr. mam dneska 47 den po zakroku a nic. Ale musim dodat ze som po zakroku o tyzden zacala krvacat tak som chodila na injekcie na zastavenie krvacania dostala som 3 do zatku, a prestalo to. Myslite ze by to mohlo tym suvisiet DAKUJEM

zuzana0612
10. apr 2013

@stasiika ahoj. ja som dostala prvú ms presne 5 týždňov po kyrete. po kyrete som 3 dni mala také mierne krvácanie, ako keď končí ms a potom 10 dní špinenie. nebrala som nič na zastavenie. tak neviem, ako je to s tebou. ale možno tie injekcie môžu ovlyvniť ms ďalšiu. mne doktor povedal, že prvú ms môžem dostať aj po 6 až 8 týždňoch. nevolala si svojmu doktorovi? ja by som zavolala a opýtala sa ho.

llenulka
10. apr 2013

@stasiika ahoj,ja som mala MS na 33 den po zakroku..len v den zakroku som mierne krvacala takym svetlym,potom tyzden nic,potom nenormalne krce a na dalsi den opät jednodnove krvacanie..ale potom uz pokoj a zatial MS nebolestive(co predtym vzdy pred ma brucho bolievalo,odkedy si len pamätam,takze iste svoje vyhody to ma 🙂) tiez byt tebou idem ku doktorovi,on uvidi,ci je uz sliznica pred MS

llenulka
10. apr 2013

@stasiika co to boli za injekcie?

ivec16
10. apr 2013

@stasiika ja som po zakroku mala len cca 2 dni svetle krvacanie slabucke, ale asi 4 dni po zakroku som dostala normalne krce ako pri menstruacii a aj krvacanie (uplne ako pri menstruacii a krvacala som 6 dni - ako moja menstruacia, ja si aj myslim, ze to bola menstruacia - ale doktor tvrdi, ze nie, ze to by bolo priliz skoro) dalsie krvacanie som mala o 7 tyzdnov po zakroku...

llenulka
10. apr 2013

@ivec16 to si mala tie krce nieco ako ja..ja som kvoli tomu letela na pohotovost,lebo som mala aj teplotu..hlavne,ze doktor tam rezidua ziadne nevidel a na druhy den krvacanie riadne..tak neviem ako "nevidel" :D

ivec16
10. apr 2013

@llenulka ja som po tom zakroku bola na kontrolne sono, este predtym ako som zacala tak krvacat a vtedy mi hovoril doktor, ze mam vysoku stenu maternice, potom prislo to krvacanie (ja som ani nesla k lekarovi, take krce boli u mna bezne pri menstruacii, tak som myslela, ze normalka) a potom som bola este na jedno sono po tom krvacani, lebo som mala aj cystu na vajecniku, tak kvoli nej a tam uz ked kontroloval aj stenu maternice, tak povedal, ze je dobra hrubka, ze to je pekne zahojene (tak ja si myslim, ze to uz bola aj menstruacia - ja som pred zakrokom uz dva tyzdne spinila, bol to MA, takze si myslim, ze mne sa uz HCG znizoval uz dlho pred zakrokom a preto to mohla byt podla mna menstruacia, nech si lekari myslia a hovoria co chcu, ja som presvedcena ze to uz bola menstruacia). ALe som rada, ze som nemusela znovu na kyret, lebo som mala pocit po tom prvom sone, ze to nie je v poriadku, podla toho co povedal lekar... tak nastastie si to telo vyriesilo samo... (no bohuzial som mala potom ine problemy, s tou cystou...)

llenulka
10. apr 2013

@ivec16 to bola asi ta tehotenska cysta zo zlteho telieska,co tam je na zaciatku tehu,kym sa vytvori placenta..mna tiez lekar dobre vylakal ,ze cysta,zhrabol 10 E za" specialne vysetrenie" a potom mi povedal,ze je to cysta,ktora tam v tehotenstve ma byt,len ze jutreba sledovat,aby nerastla az moc..ma mat len 2 cm..na kontrolnom sone som ju po zakroku uz nemala nastastie..

ivec16
10. apr 2013

@llenulka nie, keby to bolo ako hovoris skacem 2 metre... bola to endometricka cysta 5 cm velka... ja som potom podstupila laparoskopiu na jej odstranenie, po nej sa to ale skomplikovalo a musela som hned podstupit aj laparotomiu (cize normalny rez - ako cisarsky) lebo som krvacala do brucha (3 transfusky mi museli dat)... takze veselo... a o par mesiacov po tychto operaciach znovu cysta a znovu ma chceli operovat (nedala som sa a spravila sa iba punkcia) ale vysledok 4 narkozy za rok (zatial najhorsi rok v mojom zivote - rok 2012).

ivec16
10. apr 2013

@llenulka pozeram, ze si bola na vlastnu ziadost na hematologii, to si tam normalne prisla a poziadala o vysetrenie? ja som na tym rozmyslala a stale mi to vrta v hlave, ze som mala ist ale som sa nedokopala.

llenulka
10. apr 2013

@ivec16 jeminenku a my sa tu trapime a ty to mas toho za sebou! no,ked tam boli tolke zasahy,telo si ziada same cas na regeneraciu,ale doktor je istota,radsej chod,nech nezanedbas nic,aj ked asi ti neostava nic ine,iba cakat,kedy MS dojde

llenulka
10. apr 2013

@ivec16 bola..zavolala som si,ze nechcem si zazit dalsi potrat a ak tomu mozem zabranit,tak sa dam vysetrit uz teraz..zistili mi vysoke zelezo,teda podozrenie na prekonanu mononukluozu,zltacku,atd..nakoniec to bola Ureaplazma,ale hadam aj s tou uz dobojujeme na konci aprila

ivec16
10. apr 2013

@llenulka ja som mala ten MA minuly rok v januari, potom laparoskopia a laparotomia v marci a v septembri punkcia, potom nasedena na 3 mesiace HAK a od noveho roku 2013 sa snazime znovu otehotniet, lenze ziadny vysledok, uz aj to prve tehotenstvo pokladam za zazrak (i doktor sa velmi divil, ze sa mi podarilo s endometrickou cystou 5 cm vobec otehotniet) cca pol roka sme sa snazili... a ja sa teraz skor bojim, ci sa nam to znovu podari... vtedy som si myslela, ze som najzdravsi clovek na svete (bolesti pri MS som ratala ako beznu sucast zivota), cize moja psychika bola celkom v dobrom stave... dnes to tak uz nie je, bojim sa, ak to uz vtedy bol zazrak, ci sa mi znovu vobec podari otehotniet po tolkych zasahoch (isla som na tu laparoskopiu lebo som predpokladala, ze to tak bude lepsie pre buduce tehotenstvo, bola som presvedcena, ze do leta 2012 budem znovu tehu), necakala som, ze sa to takto skomplikuje, a este som sa nedala dohromady po tych operaciach uz mi hrozila dalsia (potom HAK zase sme nemohli snazit, prijala som ju lebo lekar tvrdil, ze by sa nam mohlo skor podarit po vysadeni a ze to pomoze na cysty) no ja mam pocit, ze hned po vysadeni sa spravila znovu cysta, ale odstahovali sme sa do zahranicia, takze tu este nemam lekarov, takze cystu nemam potvrdenu, len ju citim... snazim sa liecit prirodne, nakupila som vytaminy, bylinky, ja uz sa aj slamky chytam, lebo nechcem znovu pod noze... a samozrejme mam obrovsky strach, ze ak sa nam to vobec podari, ci sa nezopakuje MA... Maju stastie zeny ktorym sa podari aspon rychlo otehotniet, ak aj maju MA alebo iny potrat a nemaju problem otehotniet tak maju velku sancu dockat sa vlastneho dietatka (samozrejme ak sa potraty opakuju treba vysetrenia), ale skusajte baby, raz to musi vyjst... (ja mam tu smolu, ze sa nam nedari ani otehotniet)

llenulka
10. apr 2013

@ivec16 ja skusam novu metodu z jednej knihy a viac krat sa mi to v zivote potvrdilo,tak idem skusat znova ten zazrak ..treba odhodit vsetok strach a nastolit v sebe istotu a predsvedcenie o niecom,po com tuzis..predstavit si zivy obraz..ja si predstavujem,ako drzim svoje dietatko v naruci v porodnici,potom vidim mna a manzela hrat sa s nasim chlapcekom na luke s loptou..smiesne,viem..lenze tym si nastavis podvedomie na tu udalost a myslienky sa zhmotnia..ale musis si to vela krat opakovat,aby si o tom bola pevne presvedcena..nerozmyslat nad nicim zlym,ziadnou komplikaciou..ked clovek citi harmoniu a silu,telo sa moze aj same pozviechat,bez doktorov..mozno hlupost,ale nic za to nedam..a vravim,uz mi to vyslo v inych sferach..🙂 moja vysoka skola vyzerala velmi biedne,este v piataku som dorabala pred letom najtazsie skusky,ale verila som,ze to dokazem a skoncim..pri frajeroch som vzdy mala predstavu,akeho chcem,ale vzdy som na nieco podstatne zabudla a prave to,tomu dotycnemu chybalo a nebolo to nikdy to prave...ked som si zelala niekoho,kto by ma lubil,tak ma lubil az prehnane, potom som chcela skrotit sexy divocha,dostala som ho,ale charakterovo som to zabudla domysliet :D a tak dalej ...raz som si zelala cloveka,podobneho mne (uz som si nezelala,ze ma mat zelene oci,byt pekny a taky onaky),aby ma dokazal pochopit a ON prisiel 🙂
teraz mam status na konikovi,ze cakam dietatko.:D proste -ja budem 😉

ivec16
10. apr 2013

@llenulka ja myslim, ze na tom nieco je... ja som si stale hovorila, ze som stastny clovek mne do toho MA vychadzalo v zivote takmer vsetko ako som chcela... tento MA ma zlomil, ja viem je to skuska, a my zeny sme silne, no ja som to este stale neprezula, a mas pravdu, treba sa tak pozitivne nastavit... Ale je to tazke po takychto veciach, ale verim, ze sa nam podarilo otehotniet prave preto, ze som si myslela, ze som zdrava... (no dnes mam az priliz vela informacii o mojom stave a viem, ze to pre tehotenstvo nie je velmi ruzove, o to tazsie je presvedcit sa, ze to vyjde) jedine co ma drzi nad vodou, je prave to nepodarene tehotenstvo a to, ze vtedy sa podarilo, tak sa podari znovu (a tu sa mi zas suka informacia o tom, ze vtedy som nemala rozrezane cele brucho, a kopec zrastov po tych operaciach)... Ano viem, treba mysliet pozitivne, ale ja som aj realista, viem snivat, ale poznam aj fakty... Viem, ze nadej tam je a to ma drzi na vodou, no kazdy mesiac ked pride mrcha sa prehlbuje moje sklamanie... Snazim sa mysliet pozitivne, no vzdy ked pride mrcha ma to zlozi, a musim zacat budovat pozitivne naladanie od zaciatku... Viem, ze by bol moj manzel uzasny otec a velmi mu chcem dat dieta...

llenulka
10. apr 2013

@ivec16 presne to iste si myslim o svojom manzelovi..hm,zrasty mozeme mat viacere a ani o nic nevieme..radsej nevediet a ty zakaz o nich rozmyslat,jasne 🙂precitaj si zopar predchadzajucich prispevkov od parker,tiez mala zistene zrasty,sancu na prirodzene tehu nedavali ziadnu,poslali ju na umele a ked mala ist s vypisanymi papiermi tam,tak prirodzene otehotnela..a uz ma dve deticky a nedavno sice mala MA,ale podarilo sa im to na prvy sup,takze zdrava zena 🙂

aj ja som pragmaticky zmyslajuci clovek,no nieco na tomto zivote bude,aj take,co si nedokazeme vysvetlit,mozno je to prave nejaka energia v nas, princip,na ktorom toto vsetko prebieha,ved to je uzasne,uz len ten vznik noveho zivota

ivec16
10. apr 2013

@llenulka mna netrapia len tie zrasty 🙂 tie su len naviac oproti tomu co bolo pred operaciami, to je uz len ceresnicka na torte... skor ide o tu endometriozu, PCO, zrastene vajecniky dohromady, degenerovany pravy vajecnik a velke cysty... no ja verim na zazraky... Ale skusim si to vsetko odmysliet a naladit sa na pozitivne vlny, ja som v svojej podstate optimista...

ivec16
10. apr 2013

@llenulka a ved toto, ze lepsie nevediet... ked som nevedela, tak sa dalo lahsie pozitivne mysliet...

llenulka
10. apr 2013

@ivec16 uskodit to nemoze,myslenie na zle vsak odobera energiu na 100 percent a tu nam treba efektivne vyuzit,nie s nou plytvat zbytocne 🙂 mozno to chce viac casu,no niet sa kde hnat..tym si nepomozeme a najmä to nie su preteky..MS ber ako nieco dobre, ved to znamena,ze je tam kazdy mesiac sliznica,ktora moze prijat dietatko..🙂 aj ja som rumadzgala skoro rok a teraz si pridem,ze som bola riadna hysterka..manzel to berie a bral s pokojom anglicana..on veri,ze dietatko bude a basta fidly..nezaskodilo by sa naucit co-to,od tych nasich panov Bozskych 🙂

ivec16
10. apr 2013

@llenulka mas pravdu, chlapi to nejak lepsie beru, alebo sa tak aspon tvaria :D treba mysliet pozitivne, uz som rozmyslala aj nad nejakymi meditaciami v tvarou tvar slnku, ale nejak sa furt schovava, ja si vsak na neho pockam... Snazim sa zatial najst iny smer a nesustredit sa na snazenie, rozmyslam co vsetko mozeme robit zatial kym sme samy. 🙂 a zacinam viac verit svojmu telu ako lekarom, ludske telo je uzasny stroj, a verim v jeho regeneraciu a silu, tak isto ako v silu myslienky (hehe obcas ked muzovi poviem o nejakych az krajnych metodach uzdravovania - uz take podla mna prehnane, co som citala na nete napr. ze vsetky choroby su spojene s myslou, ze ti co maju okuliare, len nechcu vidiet pravdu a podobne - uz na mna pozera manzel, ze mi internet zakaze :D)... Takze verim v silu myslienky a v pozitivnu energiu ale od tial potial :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre