Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

mamamonika
5. jún 2013

@kiaramia Pekne si to napisala. 🙂 Drzim Ti palce a urcite vsetko dobre dopadne a budes sa tesit z babatka. 😉

kiaramia
5. jún 2013

@mamamonika dakujem velmi pekne,s malou dusickou pocitam kazdy den, co som blizsie k pomyselnej mete 12tt , ale snad sa raz dopracujem aj do toho 30-40tt🙂

mamamonika
5. jún 2013

@kiaramia Ja to poznam pred mesiacom som v 7tt srdiecko este videla a bilo a v 10 tt uz nie. ☹ Pozri tuto vec nevieme ovplyvnit, takze treba len pozitivne mysliet a tesit sa, ze to bude ok.Ja teraz musim cakat pol roka, kym sa znova pokusime. 😖

kiaramia
5. jún 2013

@mamamonika presne tak, je dost mozne, ze este sa naplacem, tak nebudem plakat dopredu🙂 A len tak - tebe to zistili v priebehu 10tt? To uz si si akurat isla pre knizku? :-/

mamamonika
5. jún 2013

@kiaramia Prvykrat v januari,ked som mala MA som vobec nevidela srdiecko to som isla k doktorke v 9tt a uz nebilo. Potom ked som znova otehotnela isla som v 7tt srdiecko bilo, zacala som spinit dala mi dufaston a ked som prisla na kontrolu to som isla do 10tt tak uz znova nebilo. ☹

kiaramia
5. jún 2013

@mamamonika ... je to hroza ☹ ja asi zomriem do dalsej kotroly ☹

mamamonika
6. jún 2013

@kiaramia Budem drzat palce, musis verit, ze to bude ok. 🙂 😉

maci_267
13. jún 2013

@kiaramia Uplne viem, ako sa citis.. Moj MA v 11tt ma takisto poznamenal na cely zivot, mozno aj preto ze od prvej diagnostiky "srdiecko nebije, ale uvidime o 2 tyzdne" a problemy po kyrete prebehol min. mesiac-dva.. v neustalom strachu a bolestiach.. Bojim sa znovu otehotniet, lebo zosaliem od strachu oň.. A to som chcela brat vsetko pri prvom pozitvne..

Avsak tebe zelam ti vela zdravia, posielam pozitivnu energiu zdravie tvojmu babatku a nech to dobojujete do uspesneho konca.. O 6 mesiacov na vianoce cakame spravu, ze je na svete 🙂

kiaramia
15. jún 2013

@maci_267 Presne, ja som sa tiez snazila byt pozitivna, ale po sprave ze "nevidim akciu srdca" bolo hrozne este tyzden cakat, ze keby naaahodou...no len mi to predlzovalo utrpenie. Ak sa mi to stane znova, tak uz ziadny tyzden necakam a chcem to hned prec☹ Ved kym sa dostanem na operacny stol, este ma aj tak 5x skontroluju rozni doktori...Odkedy som tehotna, citim sa ovela lepsie, mam akoby novu nadej...ved su vlastne len dve moznosti: bud to teraz bude OK alebo nie a potom to znamena, ze bude nasledovat nekonecno vysetreni, kde sa pravdepodobne najde pricina (aj ked viem, ze nie vzdy). A oba zavery su pre mna ovela pozitivnejsie, ako ta strasna bezmocnost a neistota po prvom potrate, ked nevies preco, zaco, ako...takze urcite sa neboj otehotniet, treba skusat, podla mna horsie to uz nemoze byt🙂

A dakujem velmi pekne za mile slova...uz som nejaky 12+2tt, takze uz sa snazim hovorit si, ze teraz to bude OK, ale v hlbke duse mam aj tak strasny strach a neviem sa dockat najblizsieho sona o tyzden...no toho strachu sa uz asi nikdy nezbavim, hlavne ked z nemocnice viem, ze zle sa stava hocikedy, nie len v prvom trimestri... mozno az po uspesnom porode...ale inak sa toho strachu nezbavime, treba to proste skusat...drzim palce, aby vam to vyslo 🙂

miselkawm
22. jún 2013

@mamamonika Ahoj Monika, uz si bola na vysetreniach? Povedali ti co sa stalo a za ako dlho budete moct snazilkovat?

mamamonika
24. jún 2013

@miselkawm AHOJ este nemam vysledky az o mesiac, ale aj tak si myslim, ze asi nic nezistia.DOKTORKA mi povedala, ze mam pockat 6 mesiacov, kym otehotniem a teraz po tych dvoch MA ani nemam chut sa niekam ponahlat. 😒

miselkawm
24. jún 2013

@mamamonika Tak to ti verim, ze si stratila chut. Ja som sa ako tak dala psychicky dokopy, a ze tiez asi pockam kym nejaky cas ubehne, ze to silit nejdem. Lenze na to teraz mozem zabudnut. Dnes som mala dostat ms a urobila som si test a tam 2 //. Ja to vobec nechapem... Mam dost obavy z rovnakeho scenara... ale jasne, ze sa tesim 🙂 zatial len potichucku...

mamamonika
26. jún 2013

@miselkawm Jeeej tak gratulujem k dvom//. 🙂 A kolko si po kyrete? My mame teraz take tazsie obdobie aj s muzom, takze si to musime vykomunikovat este pochodit tie vysetrenia a najskor na jesen mozno zacneme. 😒 Som nejaka precitlivela po tom druhom MA. ☹

miselkawm
26. jún 2013

@mamamonika Nemas to lahke... mozno to vsetko trapi aj tvojho mm, len to tak nevie povedat... Chystate sa niekam na dovolenku? Mozno by vam oddych obom prospel. Urcite toho vsetkeho bolo na teba az moc..
Ja som kyret nemala lebo som potratila spontanne. Mala som odvtedy iba jednu ms. Ale bat sa bojim.. to asi kazda po takom zazitku... 😒 zatra si chcem zopakovat test, ci tam este tie ciarocky budu

mamamonika
27. jún 2013

@miselkawm Jaj ty si mala spontanny? Tak ti da asi doktor dufaston ja som to brala pri druhom tehu teraz, lebo som zacala spinit, to je na udrzanie tehotenstva. AJ ti nieco zistili, ze preco, ci nic ako nam vsetkym? Na dovolenku neviem este, ale potrebujeme ju obaja ako sol, aj mala sa stale pyta na more. Neboli sme tri roky, lebo sme dom stavali a teraz este dorabame kopu veci, tak uvidime, ale fakt potrebujem vypnut, strasne som unavena aj z tych dvoch MA. 😠 Tebe drzim palceky napis ako si dopadla. 🙂

katkatt
27. jún 2013

ahojte, zial v mojom tretom tehotenstve nastal MA. Su tu nejake zienky, co nesli na kyretaz a cakali doma, kym sa maternica vycisti?

katkatt
27. jún 2013

prepacte, nebudem citat celu temu, je to 379 stran 😎

miselkawm
27. jún 2013

@mamamonika joooj Monika, tu ti nic nedaju v Britanii na udrzanie. Aj na pohotovosti ked krvacas ti povedia len, ze ak je to vytalne tehu tak aj krvacanie prezije. Nejdem to rozvadzat. Na vysetrenia ta poslu az ked 3x za sebou potratis. Takze tak...
Tu dovcu si urcite zorganizujte. Ja som tiez muza ukecala na tyzden rodinneho vyletu v auguste, ze potrebujem vypadnut. Som rada, ze privolil. Tesim sa na oddych ako mala na lunapark 😵
Inak som si dnes rano zopakovala testik a ciarocka bola silnejsia.. tak uvidime, co bude. Ak nezacnem krvacat caka ma prve vysetrenie resp. sono az v 12 tyzdni. Asi dovtedy umriem od strachu... 😒

emma93
30. jún 2013

@kiaramia ahoj🙂....neviem, či sme si už niekedy písali, ak áno , prosím prepáč, je nás tu toľko, že človek už aj zabudne čo komu písal🙂...ale podľa fotky si mi povedomá🙂)..Čítam, že čakáte bábätko!!! zo srdca gratulujeeeeeeem!!!!!!!....super, že to vyšlo a nemusela si podstupiť tu skumavkovú metodu ako si písala🙂...písala si, že si užívala clostyl..takže ten vám pomohol?? ja ho beriem tiež a pri prvom pokuse mi pomohol na prvý šup, žiaľ sme to nedotiahli do konca ( 9tt) ☹ ....A ako si ho užívala?? ja 1tbl od 5DC po dobu 5 dní...
Môžem vedieť po akej dobe od potratu si ostala tehotná??? veľmi veľmi ti držím palčeky aby bábätko krásne rástlo a ty si sa mohla už len tešiť!!!!

emma93
30. jún 2013

@miselkawm ahoj..velmi gratulujem k pozitívnemu tehu testu!!!!! pozerám, že sme si prešli rovnakým peklom a veľmi sa tešííím, že ty už si si našla dve čiaročky!!,,,veľmi držím palčeky aby všetko prebiehalo tak ako má 😉
Môžem sa spýtať kedy si prišla o bábätko a po akom čase si opäť otehotnela? ja som potratila pred 12 týždnami v 9tt..išlo o prvé vytúžené dieťatko, preto bola bolesť veľmi veľká☹ale teraz sa už cítim odhodlaná a pripravená ísť daľej!

kiaramia
1. júl 2013

@emma93 Ahoj, dakujem velmi pekne, dufam ze toto tehotensvo nam uz klapne, ratam kazdy den do kontroly...Clostyl som brala rovnako ako ty, po jednej tabletke od 5DC a myslim, ze len 5 dni (tu dobu si presne nepamatam, ale bolo to podla pribaloveho letaka). Zabral mi tiez na prvy sup, no o to dieta som prisla, ako som spominala ☹ O dalsie bejby sme sa zacali snazit 2 mesiace po kyrete, ale podarilo sa nam to az cca o 6 mesiacov. Ale u mna to bolo trochu "ine", lebo po kyretazi prvy cyklus trval az 56 dni a druhy 51 dni. Ako som spominala, tieto cykly su vraj anovulacne, takze moje telo bolo asi take "zhumplovane", ze sa mi vajicka asi vobec ani netvorili ☹ (Tym chcem povedat, ze vacsinou maju zeny normalne cykly a moze sa im vdaka tomu podarit otehotniet aj skor 😉 )

Po tychto 2 chykloch som si isla dat predpisat dalsi Clostyl - chcela som ho brat po dalsej, tretej menstr., teda cca o dalsi mesiac. No po tej tretej ms som uz zistila, ze som tehotna 🙂 A dokonca, kedze je bejby o 3 tyzdne popredu, menstruovala som uz pocat tehotenstva a teda asi som otehotnela hned po tych 2 dlhokanskych cykloch 🙂.]

..no tak neviem, moj pripad je nejaky divny...predpokladam, ze si po kyrete a snazite sa o babo, tak drzim palce a verim, ze u teba to bude rovnako ako u vacsiny zien, kt. s podobnym pribehom poznam - ze otehotneli raz-dva, do 3 mesiacov 😉

miselkawm
1. júl 2013

@emma93 Ahoj, je mi luto, ze sa to prihodilo aj tebe. Kym som nepotratila ani ma nenapadlo, ze by nas zien bolo az tak vela, ktorym sa to stane. Je to velmi smutne a bolestive...
Ja som potratila na zaciatku tehu, tak v 5tt a zacala krvacat na zaciatku 6tt. To bolo koncom Aprila. A otehotnela som po prvej ms. Este sa ale tesit nemozem, lebo sa velmi bojim, ze sa to zopakuje... Nebudem klamat, chodim spat so strachom a vstavam tiez so strachom. Aj ked zajtra mam zacat 6tt a test dnes rano bol este pozitivny.. Tak uvidime, co bude...
To je dobra sprava, ze sa citis uz lepsie a chcela by si zase otehotniet 🙂 drzim ti palce, aby ti to vyslo sup sup a vsetko bolo uz so stastnym koncom 😉
Musela si ist aj na kyret?

emma93
1. júl 2013

@miselkawm ano musela som ísť aj na kyret, tiež v apríli...dufam, že aj ja sa čoskoro zaradím medzi štastné maminky čakateľky! Po prvej menštruácii sme sa už začali snažiť, hoci sme chceli počkať ešte na jednu, no kedže tá prvá prišla až za 9 týždňov po zákroku už sme nechceli viacej čakať.Držím ti veľmi palčeky aby všetko prebiehalo podľa plánu ...a tvoj strach a obavy úplne chápem, je to prirodzené potom čo sa stalo, ale nesmieš sa tomu veľmi podávať ale snažiť sa myseľ zamestnať niečím iným.Psychika je veľmi dôležitá, preto hlavu hore a nevzdávať sa!

emma93
1. júl 2013

@miselkawm ešte som sa chcela spýtať koľko po potrate ti odporučili lekári čakať so snažením a ako zareagoval, ked si po tak krátkej dobe prišla že si opäť tehu?? aj ta budú nejako viacej sledovať?? myslím, či budeš častejšie chodiť na poradne a pod.....Inak podľa mňa je úplne v pohode že si ostala tak skoro tehotná, keby nebolo tvoje telo nato pripravené, neotehotnela by si..A detičky predtým sa vám tiež tak ľahko podarili??,,my sme sa snažili teraz skoro rok a pol než sa zadarilo.. 😒 .....a inak ako sa cítiš?? máš nejaké tehu príznaky??držím mooc moc palčeky!!!!

miselkawm
2. júl 2013

@emma93 chcem ti velmi pekne podakovat za povzbudzujuce slova. Naozaj to potesi 🙂 Velmi ti to prajem, aby sa aj vam babo podarilo co najskor 🙂
Este k tym otazockam... mne lekarka nevravela nic o cakani. Pokial viem, nejaku dobu tu Britanii nekazu cakat. V podstate odporucia pockat len jednu ms, aby potom nemali problem vyratat termin porodu. Ale aj ked otehotnies este pred prvou ms, nic sa nedeje. Tu sa z toho tragedie nerobia... Urcite ma nebudu viacej sledovat. System je tu uplne iny. Vcera som len oznamila obvodnemu lekarovi, ze som tehu. Ten da vediet porodnej asistentke a ta prevezme vsetku starostlivost tj. odbery krvy, zaznamy, objednanie na sono. Takze ziaden gynekolog alebo zensky. Prve sono by som mala mat az v 12 tt ak nebudu komplikacie. Akurat som dnes rano muzovi vravela, ze dovtedy zosaliem a tak sme sa rozhodli ist na privatne sono tak v 7-8tt ak sa nic nezomelie. Priznaky zacali tak tyzden po ovu. Napinalo ma po kave. Kava v tehu nie je kamoska. Myslim, ze telo uz rychlo identifikovalo hcg aj v malickej trosicke po dvoch tehu. Takze taka lahsia nevolnost, zvysena slintavost a smad zatial. Uz netrpezlivo cakam na ranne nevolnosti... to je asi to co ma momentalne suzuje, ze pri poslednom synovi mi bolo zle uz v 5tt a teraz zatial nic... Takze sa obavam ci hcg rastie ci co a preto som z toho v obavach... Bohuzial, tu mi lekar krv nevezme len na moju ziadost. Musela by som mat komplikacie... Takze asi tak.
Inak sa toto tehu na mna prilepilo neplanovane, lebo som sa chcela dat este psychicky do pohody a pockat nejaky ten cas, ale zda sa, ze zamery v nebi su ine.. Jasne, ze sa tesim a verim, ze aj ty sa budes coskoro tesit dvom // 🙂
Deticky sa na nas prilepili dost rychlo, ale viem, ake to musi byt tazke, ked zena caka na zazrak noveho zivota dlhe mesiace. Mas moj obdiv. Musi to byt velmi tazke pasovat sa s dlhym cakanim... Ake sa zrazu zdaju vsetky problemy malicke oproti takym prekazkam, ktorymi prechadzas... velmi ti drzim palceky a verim, ze coskoro napises len radostne spravy 😀

emma93
2. júl 2013

@miselkawm ..aha, takže tam u vás je všetko úplne inak🙂..pôrodné asistentky...žiadne odbery...podľa mňa tu je lepšia starostlivosť, ty sa tam musíš viacej oháňať. Už týžden po ovulácií si mala príznaky?? teda veľmi skoro. Ja pri prvom tehu som príznaky pociťovala až keď mi dva týždne meškala menštruácia...nevolnosti som nemávala, len ma veľmi boleli prsia a tiež mi z ničoho nič prestala chutiť káva..Každé tehu je iné, nerob si starosti kvoli tomu, že nemávaš nevolnosti, neboj, všetko je v poriadku, veľa mamičiek nemá nevolnosti celé tehotenstvo, čiže buď rada, že sa po tejto stránke cítiš dobre. Možno aj ty budeš patrieť medzi tie, ktorým zle nebýva vôbec, alebo sa nevolnosti dostavia neskôr, ved si len na začiatku tehu!
Vidíš, možno vám sa to tak rýchlo podarilo práve preto, že ste netlačili na pílu a nechceli ste silnou mocou otehotnieť hneď...niekedy je lepšie ked tomu človek nechá voľný priebeh.
Ďakujem ja tebe, za veľmi milé slová, človeka to veľmi povzbudí, ked vie, že v tom nieje sám!

miselkawm
8. júl 2013

@mamamonika
@emma93
Dakujem vam zienky, za povzbudive slova este raz... Bohuzial to zase nevyslo ☹
Vcera som zacal spinit. Hcg 835 co je asi dost malo na koniec 6tt. Zajtra idem este raz na odber krvi, ale uz viem ako to ide dopadnut ☹
Vysetrenia my robit nebudu... to by ma poslali az po tretom potrate, lebo zevraj 2 potraty za sebou su stale bezne. Je mi z toho nanic. Ale ved vy viete sami...

mamamonika
8. júl 2013

@miselkawm Ahoj Miselka, tak to je mi luto, ale ked zacnes spinit, este neznamena, ze je koniec vela zien spinilo a dotiahli tehotenstvo do uspesneho konca. Pockaj este resp.ak ti zacne klesat hcg tak je to jasne bohuzial. ☹ Na SK ti uz po 2 potratoch robia vysetrenia ako mne, ale aj tak si myslim, ze nic nezistia. ☹ Hlavu hore ako vidim, uz mas deti, tak urcite sa neskor podari , nechaj si dlhsiu pauzu, ktovie, ci to nebolo moc skoro, tak ako mne sa to stalo, ze maternica este nebola pripravena.Teraz zacneme skusat az po pol roku, cize na jesen.Daj vediet ako si dopadla, ale este nic nie je stratene. Tu ked spinis hned davaju dufaston alebo utrogestan.

emma93
8. júl 2013

@miselkawm ahoj...som veľmi smutná z toho čo tu teraz čítam☹((....ale ešte nezúfaj, pokiaľ to nevieš na isto...ešte tu určite nádej je!!!Držím ti silno palčeky aby to všetko dopadlo dobre a ked sa predsa stane to najhoršie., nezabudni že sme tu pre teba aby sme ti pomohli, vypočuli...sme tu na jednej lodi!! Drž sa moja a hlavu hore ešte môže byť všetko inak!!

miselkawm
9. júl 2013

@mamamonika
@emma93
Tak zienky hcg kleslo z 800 na 200 takze je to jasne... ☹
Asi si tiez hodime nejaku dlhsiu pauzu. Fakt je to psychicky narocne. Vsak vy viete.
Priala by som nam vsetkym uz len same dobre spravy a konce. Dufam, ze coskoro budem o vas pocut ako sa vam dari 🙂
Dakujem vam za podporu. Fakt to cloveku pomaha, ked vie, ze ho chape v takych situaciach 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre