Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

espoleta
27. jún 2015

@kubkovamama s wobenzymom nemam žiadne skusenosti ani som sa nikde nedočitala či to niekto bral po potrate resp. po kyretaži. Všade čo čitam tak alchemilka je najlepšia na regeneraciu maternice, k tomu beriem aj prenatalne vitaminy ladee vita, no a o mesiac ked sa budeme snažiť presedlam na inofolic a uvidim. Ja som nemala chvalabohu žiadne problemy po kyretaži ani s menštruaciou, fungovala som akoby som nikdy nebola tehotna 🙂 Ale nieje to zle ako prevencia proti zapalom po potrate.

m2552
27. jún 2015

@espoleta inak to mas pravdu, ze cudzi pomozu viac ako vlastna rodina. Obcas mam dojem, ako keby aspon ta moja, bola bez srdca. Som z velkej rodiny, ale kazdemu hovorit co sa stalo, som nezvladala, a oni stale len, povedz mi to, povedz... kua, nech si pozru nejaku dramu, ak im chybaju smutne pribehy
Co sa tyka menstruacie, tak by vraj mala prist tak ako chodila v povodnych turnusoch, tak uvidime, ale uz ma par dni boli podbrusko, tak sa necham prekvapit. Inak pocitovo sa mi tiez nezda, ze som nebola tehotna, cely zivot sa mi vratil do starych kolaji a po mesiaci ma uz ani hormony netrapia. Len tie spomienky, budte stastne, ze ich take nemate ☹

kubkovamama
27. jún 2015

@m2552 musíš byť silná, keď sa ti život vrátil do starých koľají.. ja mám problém robiť veci ako predtým. Ledva som sa vyhrabala z prvého stalo sa to zas a chodím ako bez duše, bežné činosti ako varenie, venovať sa synovi, komunikovať s okolím, ma tak vyčerpávajú, znechucujú.. Ani nemyslím na tie potraty konkrétne, som len v takom divnom stave akoby mimo tento svet. A presne, všetci povedz čo a ako, ako ti je, nenudíš sa na pn-ke, suseda, že kedy už konečne budete mať druhé, no ide ma poraziť. Mne menz prišla na 28d, potom už všelijak, od 30 do 40 dní, bolesti, silné krvácanie, no des.
@espoleta alchemilku som pila aj dávnejšie, no nebadala som nejaké zmeny, ja neviem, na každú zaberá niečo iné alebo nezaberá. Inofolic som tiež brala, nestihla som odpozorovať účinky, otehotnela som hneď ako sme sa rozhodli, že to skúsime znova. Vraj inozitol upravuje menš.cyklus a tým aj pravidelnú ovulku.. mne dok. povedala, že to vlastne ani netreba ak nie sú problémy tohto charakteru, tá kys.listová je podstatná hlavne samotná a v inofolicu je len 200ka a treba 400 až 800. A tekvicový olej, zinok a vylúčiť alkohol pre chlapa aspoň 2 mes pred snažením. Lenže, ak už sú vážnejšie problémy, ako sme asi aj my, imunita, protilátky, tromby, hormóny je nám to tak na dve veci. ☹ Skúsim ten Wobenzym, bývam aj často nachladnutá v poslednej dobe, čo to spraví.. a na kontrole po nočných bolestiach mi dok. objavila zápal po kyrete, tak týždeň injekcie, ležať, to už ma dorazilo akoby toho aj tak nebolo dosť. Vyskúšala som už všetky možné pirule, doplnky, hormóny, prd z toho, enzýmy ešte nie.. V poslednej dobe, ked to tu všetko čítam čím všetkým sa ženy trápia, ani už nad tým nepremýšľam, stačí mi povedať si, že všetko je asi fakt na ... no ešteže neviem hrešiť.

m2552
27. jún 2015

@kubkovamama , to mi tvrdi i moj manzel, ale asi ma tej sile skor zivot naucil. Ty mas krasneho syna, na tvojom mieste by som sa upla na neho. To chodenie ako bez duse, poznam, mesiac som bola ako mechom prastena a nechcelo sa mi ani zit.. doslova, ale potom som sa prefackala a povedala si, ze zivot ide dalej a skusime to znova a dotiahneme to uz do konca. Ved ak mame mat deti,tak urcite pridu. Mysliet na to zle ma uz unavovalo viac ako vsetko co sa stalo. Teraz len cakam ci pride menstruacia, a ak nie, aj tak dobre, ale z rodiny to uz nikomu nepoviem, az ked budem mat brusko, ze sa nebude dat utajit,xixix Ved ak by nebola maternica pripravena, vajicko by sa neuhniezdilo. Takze ak sa podari bude super, ak nie budeme skusat. treba len verit v krajsie zajtrajsky 😉

espoleta
27. jún 2015

@kubkovamama @m2552 mne včera doktor povedal že môžem byť rada že mam aspoň jedno dieťa, lebo ked potrati žena čo ešte dieťa nema a stane sa jej to dva či trikrat tak to už psychicky nezvlada lebo sa boji či je schopna vynosiť dieťa. Takže asi môžeme byť radi že aspoň jedno zdravé dieťatko sa nam podarilo vynosiť. No aj ked tužba po dalšom je veľká. Ak ti zistili iné problemy tak to neliečia? Už by sa to mohlo podariť až do konca ak máš všetky vyšetrenia za sebou a najdene pričiny 🙂 Máš pravdu čím všetkym si niektore ženy musia prejsť a nielen ženy. Bola som včera na rentgen zubov a videla som tam postihnutého dospeleho chlapa s mamou ako sa s nim trapila. Tak budme radi žienky hoci to teraz možno vyzneje odomňa škaredo že sme o tie babätka prišli akoby sa mali narodiť choré a cely život sa s nimi trapili. Priroda vie čo robí.

m2552
27. jún 2015

@espoleta ja dietatko este nemam ☹

espoleta
27. jún 2015

@m2552 prepač vedela som len som zaklikla obe mena naraz....Ale ja verim že raz budeš mať 🙂 Veľmi ti to želam, a určite s dalšim tehotenstvom dlho nečakaj. Ako môj lekar povedal, odrodil aj ženy čo im pri pôrode zomrelo dieťatko a tym odporučal hned otehotnieť aby sa z toho nezblaznili. Takže 3 mesačna pauza si myslim že uplne stači aj na nete sa dočitaš že najzdravšie tehotenstvo je do polroka. Tak budem ti držať palce a ked si najdeš dve čiarky, určite daj vedieť 🙂 Budem na teba myslieť : )

m2552
27. jún 2015

@espoleta si pis ze dam 😉
Mam ale moje zlatucke neterky, i ked na fotke je len jedna z nich,ale kedze su jednovajecne, malokto ich rozozna 😉 , tak aspon oni mi sprijemnuju zivot... a samozrejme moj muzicek 😀
My sme sa uz nechtiac pokusili, mesiac po smutnej udalosti, sme sa rozhodli, ze by sme si mohli spolu uzit, hoci nebola este prva menstruacia, a nejak nam praskla ochrana. Tak uvidme ci pride menstruacia, alebo pozehnana sprava. ved jak sa vravi, tak je to tam dole dobre prekyprene..., krvacat som krvacala vyse tyzdna po kyrete, takze vyplavene by malo byt vsetko z placenty, a podla doktora to spravili velmi dobre v nemocnici, tak uvidime co bude 😉

kubkovamama
27. jún 2015

@m2552
@espoleta ešte neliečia, kým nemám všetky výsledky komplet a samozrejme dovtedy neotehotnieť. Mám brať železo, kys.listovú, šetriť sa, ale zatiaľ to vyzerá na trombofiliu, uvidíme. Bude ešte dobre.. ja mám super doktorku a sestrička ešte viac a tá povedala takú fajn vec a tým hádam aj vás povzbudím.. že keď už žena vie otehotnieť, to je na parádu. To ostatné sa dá zistiť, liečiť, vyliečiť. Keď lekár vie presne, kde nastala chyba, vie aj presne čo s tým má robiť. A ešte mi povedala vo dverách, že musím veriť, že to vyjde, pretože psychika je neskutočne silná a často prekvapí aj lekárov. Pripomínam si to stále, každý deň aj 100x. Je to ťažké, ale musíme byť pozitívne

espoleta
27. jún 2015

@kubkovamama tak to ti veru poviem že psychika je silna vec ale aj zradna :D ....ja ked som si povedala že toto tehotenstvo si užijem a budem sa stravovať zdravo a čo najmenej umelych vitaminov do seba tlačiť a celkovo som sa citila užasne tak prišla rana pod pas. Ani som nepomyslela na to žeby mohlo byť niečo zle. A koľko ti vlastne odporučal lekar prestavku? Nemaš ešte nutkanie znovu to skúsiť? 🙂 Lebo ja ten jeden mesiac ešte vydržim ale čakam už ako na spasu na dalšiu menštruaciu :D ....
@m2552 no tak ty si aka šikovna až teraz sa s takym pochvališ 😝 Ale verim že to vyjde ako si želaš 🙂 Ja len budem dufať že po kyrete sa ľahšie otehotneje a že to nevyjde až na 4 pokus ako teraz :D

nadej13
27. jún 2015

Ahojte babenky, prajem pekný víkend.viem že sme sa tu uz bavili o cvičení po kyrete,uz prešli u mňa 2 týždne tak som tak som sa s chuťou ale opatrne dala do cvičenia,ale uz v noci mi začalo také akoby keď je hlien počas plodných dni.tak som na druhý deň necvičila a prestalo to.nedalo mi to,skúsila som znovu a znovu to začalo,stalo sa vám niečo podobné? Ako keby to bola predzvesť ze sa telo uz rozbehlo a prebieha príprava na ms tak by to bolo super,ja len že či aj vy ste také niečo mali po cvičení.

m2552
27. jún 2015

@espoleta nam sa zadarilo na druhy pokus,v decembri sme sa o tom bavili, a v januari sa nam zadarilo, tak sa nechame prekvapit, a stalo sa to pred 4mi dnami, tka na chvalenie nebolo vela casu 😀
A druhy pokus preto, ze som dva dni po debate isla do prace na tri tyzdne, a ked som sa vratila tyzden sa nedalo a potom sa zjavne zadarilo 😉
@nadej13 som natom podobne, ale nie po cviceni, ale ako som sa vratila do prace, tu treba babu dvihat, obracat a vsetko co k opatrovaniu patri. Tiez sa mi objavil nejaky divny priesvitny hlien (budem hnusna) ale lepil ako lekave vajecne bielko, nie a nie papier z prsta odlepit. No ale ja som este bez menstruacie

nadej13
27. jún 2015

@m2552 moja tak to bude asi nejaká predpríprava na ms,mne ten hlien veľmi pripomína ovulačný,aj na čokoládu som dostala chuť a ráno som dá zobudila spuchnutá.Ja mám také divné pochody tela ze vždy počas ovulky aj ms spuchnem,pritom ze vraj nezadržiavam vodu....no som rada ze som v tom neni sama a môžem sa tu všetko pýtať a bez hanby a ze si tu pomáhame.kto to nezažil nás berie inak a ja ani nemám chuť s niekým sa baviť veď každý ma to svoje nejaké trápenie. Tak prajem pekný večer a budem pozitívne si myslieť ze ten hlien je to naj co teraz máme,dobre?

m2552
27. jún 2015

@nadej13 mne tiez hodne pripomina ovulacny, tak pockajme tyzden a uvidime ci sa nam zacervena, aby sme sa tesili na lepsie casy a mohli sa znovu pokusit 😉

nadej13
27. jún 2015

@m2552 tak ja síce tak úplne neviem s kým sa pokúsim ale to teraz neriešim,ale hlavne nech sa to rozbehne.možno uz nemám ani prácu,ale ak su takí milí ze takto chápu ze som potrebovala sa dať dokopy,tak za tie peniaze ma hádam niekam inde vezmú.snažím sa myslieť tak len ze som možno zle pochopila určité reči.budem riešiť keď prídem do práce.hlavu hore,že?horšie uz bolo,uz bude len lepšie.

espoleta
28. jún 2015

@nadej13 neviem ako to je s cvičenim kedže ja tiež rada cvičim a športujem ale tie 4 tyždne som si dala pauzu aby som maternici viac neubližila ale pomohla jej zahojiť sa a teraz už začnem naplno cvičiť kedže všetko je v najlepšom poriadku 🙂 Ja som mala hlien tušim len nejake 3-4 dni taky ked bola ovulacia ale tu som nesledovala skôr som počitala kedy ma prisť menštruacia. Ale je možné že maš ovulačné dni a o dva tyždne čakaj mršku 🙂

m2552
28. jún 2015

@nadej13 Nikdy nevies, kedy a kde toho praveho objavis 😉

nadej13
28. jún 2015

@m2552 veď to si snažím aj ja hovoriť.teraz ma viac trápi ta práca ale po tých info že uz možno nemám prácu som nejako zamrznutá.fyzicky si myslím že som na tom prijateľne,ale pohoda duši nie je.ako sa vraví ze v osude je už všetko naplánované,tak neviem či je uz jedno či o týždeň viac alebo menej prídem do práce,aspoň sa pripravím duševne na prípadnú hrozbu,ja neviem.samozrejme veľa ľudí nevie prečo som ostala doma a ľudia radi odsudzujú a všetko vedia najlepšie.hlavne tie ktoré mali deti ani nevedeli ako a nič takéto nezažili.Ja ani nic nečakám od tých ľudí,len nech si tie reči nechajú pre seba.ale to je zas o inom.dnes je nedeľa,pekný den,na zajtrajšok ešte nemyslím.

silica
28. jún 2015

ahoj, ja som dva tyzdne po kyrete, diagnoza je missed abort, no a mam strasne zavraty, ze az ma napina na vracanie. mate niekto podobnu skusenost? neviem ci je to z tej narkozy, alebo len sa celkovo davaju hormony dokopy-brala som aj utrogestan na udrzanie, a potom ked uz nebolo treba, vysadila nahle.

zuzana231
28. jún 2015

Ahojte. Prosím máte skúsenosť? V utorok som potratila, mala som MA. Ja mam negativnu krvnú skupinu a manžel pozitívnu. Syn má pozitív a po pôrode mi pichli rhega na protilátky. Aj po MA sa pichá tato injekcia? Ďakujem

zuzana231
28. jún 2015

@silica ahoj. Ja som tiež brala utrogestan a estrofem, a ked som ich vysadila sa mi dosť točila hlava. Ale len prvé dva dni.

silica
28. jún 2015

@zuzana231 ano, po potrate sa to picha, mne to tiez pichali ( som krvna skupina Anegat, priatel je B pozit), aby sa predislo komplikaciam pri dalsom tehotenstve

silica
28. jún 2015

@zuzana231 no ja to mam uz dlhsie, tak asi to bude z toho stresu kvoli potratu :(

zuzana231
28. jún 2015

@silica mne to nepichli... Nevieš čo to pre mna teraz znamena? Asi to budeš mať z toho stresu, ale keď to máš už dlhšie, tak zavolaj doktorovi, ci je to normálne

kubkovamama
28. jún 2015

@m2552 oooo, gratulujeme. 🙂
@espoleta jasné, že skúsime.. otehotnieť nie je problém, prvý syn na prvý šup, druhé 2 tehu tiež, len nedopadli ako mali no a toto 4té.. Doktorka aj s kolegom mi vyslovene zakázali otehotnieť kým nemám komplet vyšetrenia a muž aspoň spermiogram. V nemocnici po kyrete mi to isté povedali s tým, že 6mes sa budem dávať dokopy, oni to berú ako 3tie tehotenstvo bez ohľadu na to či úspešné alebo nie a že to už je nebezpečné unáhliť kvoli krčku maternice..3x bol otvorený a už by nemusel udržať následné skoré otehotnenie, tak už len z toho dôvodu. Po prvom MA mi dok. povedala, že kľudne po 2mesiacoch, len čakala som, lebo mala som veľmi bolestivú a silnú menšt., kým sa to neupraví. A kvôli psychike, strašne som sa bála a muža som najprv nervačila s kondómom a potom furt len tŕpla aby náhodou mu "neušlo", no zúfalé to bolo. Potom ma malý dal do normálu, keď zahlásil, že čo tolko čakáme s tým bratom. 🙂 To ma odblokovalo a skúsili sme, to bolo 4 mesiace po a hneď to vyšlo presne na ovulku.

kubkovamama
28. jún 2015

@silica ahoj, ja som mala to isté, aj nevoľnosť a strašnú slabotu, bolesť hlavy.. to nie je z náhleho vysadenia liekov, tiež som to brala, ale ako následok narkózy a vyčerpania zo zákroku aj zo stresu. Pre telo sú to veľké zmeny a šoky, tehotná, zrazu zo dňa na deň netehotná, hormóny lietajú a psychika tiež. To prejde do 10 dní, neboj nič. Oddychuj, nikam nechoď sama, ja som 2-3 dni nemohla prejsť sama ani do kúpelky ako ma točilo, muž mi pomáhal aj rodičia prišli prespať. Potom som sa 6 dní po vybrala sama na poštu asi 3min od domu a samozrejme som odkväcla. Aj v nemocke dajú papier, že po narkóze doma treba byť s dospelou osobou a hlavne v noci.

m2552
28. jún 2015

@kubkovamama k comu mi gratulujes moja?
A zjavne s manzelom zjavne nemate problem otehotniet, len nechapem, ze preco ked si sa otvarala opakova, tak ta nezasili. Mne doktor povedal, ze ked sa opat podari, tak po 12tom tyzdni idem na sitie, aby sme tomuto predisli.
@zuzana231 picha sa to,len ak je partner B pozitiv a ak tu skupinu moze mat i dietatko. Ak ti robili nejake testy a male malo tvoju skupinu, inekcia nebola potrebna, ak nevies krvnu skupinu babiky, tak si to daj pichnut pre istotu, ak chces este deticky, aby s tym nebolproblem.
@silica mna obcas tak zatocilo, ze som mala pocit, ze padnem na zem. DOkonca po troch tyzdnoch ked som sla po manzela do prace (v ramci prechadzky), tak sa mi po 10tich minutach tak zatcila hlava, ze az fuuu, a to sa mne nezvykne. Ale ja som to mala po liekoch na zastavenie laktacie. ALe uz je dobre, koordicia sa vracia 😉

espoleta
17. júl 2015

@m2552 ahoj, už sme tu dlho nekecali... tak ako zadarilo sa na prvy šup alebo si už dostala menštruaciu? Prepač že som zvedava 🙂

m2552
17. júl 2015

@espoleta ahoj, no prišla prva menstruacia, po dlhych 7mich tyzdnoch, nejak jej to trvalo. Len nechapem preco som stále unavena, toci sa mi hlava a mam divne pocity v podbusku ako keby som mala stále menatruaciu. Tak som zvedava co to vlastne je. Ty ako,uz skúšate ? 😉

vikiki1
17. júl 2015

ahojte baby ja som tu nova heheh...no ako zacat no som po spontannom potrate uz 12 dni a prestala som uz spinit chcem sa teda spytat ci mozem sa uz srchovat v teplej vode alebo este mam pockat ???....a este jedna otazka mozem vypit cervene vino lebo baby ma chceli minule zobrat sa odreagovat ale som sa bala tak som radsej nepila neviete mi povedat ci mozem alebo nie ???....dakujem krasne za rady 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre