Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

evulik6
30. jan 2009

vevon,ja si tiez myslim ze ma teraz take obdobie maly, ale musim na neho tvrdo, aj ked nerada, ale co narobim... musim ho odnaucit takym veciam ze na ruky atd...bo nechcem prist o babo ked sa nam zadari... maly skusa ale neuspieva, tak mu to hadam trkne a prestane... no a ten vecerny spanok musim tiez nejako poriesit...vcera som ho nedala pobede spat a vecer zaspal rychlo, vydrzal bez prolblemov tak ho uz asi nebudem davat spat...my sme mali tiez rezim perfektny ale jedneho dna proste buuum a bolo po rezime... najma ten pobednajsi spanok to pokazil.... Co sa tyka autority, tak ja som u nas ta prisnejsia, kedze manzel je cely den v praci az do vecera, tak som ja ta zla a manzel ten ho zvykne obcas rozmaznavat... venujem sa malemu ako len viem a ako mozem... ked varim tak sa hra aj sam, to som ho ucila od malinka aby vydrzal aj sam sa hrat, bo by som nemohla ani varit ani upratat a tak...
chyba mi to kocikovanie, uz sa tesim na dalsie...maleho dam potom asi do skolky, nech je v kolektive a vyburi sa tam 😀 ..aspon na 4 hodiny, aby som si aj trosku oddychla 🙂

inak tiez si myslim ze na deti treba byt aj prisny a ze vsetko sa to casom odzrkadli...oni su dost mudre a vselico skusaju, ale my sme predsa ti, ktory ich mame vychovat a ja nechcem mat zo syna namysleneho sebca sukromnika 😀

kodada
30. jan 2009

aspinka myslis nejaky takyyto znak 😀
ja som za prisnu vychovu deti, ked vidim ako svokra vychovava neter co ma zverenu do opatey, je mi zle ... nevychovana, drza, ale v podstate ako cela manzelova rodina, zial bohu .... este ze manzel je iny 😒

aspinka
30. jan 2009

myslela som tento ale otoceny

kodada
30. jan 2009
kodada
30. jan 2009

ono to sem nechce napisat 😉 slusna stranka

cukruska1920
30. jan 2009

Ahojte

kodi...citam ze nic 😠 .... ale vies ako...to zato ze cakas na mna 😀

kodada
30. jan 2009

ahoj cukru, nerobim z toho tragediu, za to moze moja zvedavost, mozno bolo len skoro 😉 ved sme sa dohodli ze zas pojdeme do toho zas spolu
no ako si vcera dopadla z manzelom? musela si ho znasilnit ci mal vlastnu iniciativu 😉

aspinka
30. jan 2009

fak ono to nechce napisat pockaj a co takto I I

aspinka
30. jan 2009

nie neda sa no co uz musime pouzivat nezaujimave slovo POSVA 😀 😀 😀 to by nemali zmazat ;)

kodada
30. jan 2009

staci aj to O, myslim ze ako naznak to staci, ja lehavam zbalena do klbka, cize pristup je dobry 😀

cukruska1920
30. jan 2009

kodi... som ho nastrasila ze si najdem milenca lebo ma zanedbava ... to som mu povedala ked prisiel domov z roboty... potom sa isiel osprchovat a akosi tam bol dlho... prisiel oholeny, vyvonani a uz som vedela kolka bije 😀 asi ho budem musiet strasit castejsie 😀 😀 😀

aspinka
30. jan 2009

cukruska moja kamoska pouzivala ze sa pokuka po susedovi aby to mal blizko 😀 ked bude potrebovat zaskocit

kodada
30. jan 2009

cukru tak vidis, taktika to bola dobra ... chlapi sa boja aby im niekto nezobral ich oblubenu hracku 😉
s tym susedom by to asi nezabralo, je to stary mladenec, kt. sa o seba nestara 😉

aspinka
30. jan 2009

kodada no ale ake by bolo podozrive keby jedneho dna prisiel krasny cisty vyvonani a mrkol by na teba 😀
No ja by som tiez nemala so susedov velky vyber 🙄

cukruska1920
30. jan 2009

no ja by som nepochodila keby spomeniem suseda...okolo su len sami dochodci 😀

aspinka
30. jan 2009

cukrus ale by si mu nahovorila ze "plodny dochodci"
kodada ja asi testnem zajtra rano je to tiez skoro 11DPO ale ked bude / aspon budeme na tom rovnako co povies 😀 takto skoro som este netestovala ja som vzdy najskor den pre ocavanou mrchou 😝

kodada
30. jan 2009

aspinka to by som spadla z noh ..., mi sme sa koli jednemu blbemu susedovi chorvatovi stahovali teraz v auguste, tak nemam este prehlad o susedoch ... z jednej strany stary mladenec, z druhej sa mlada rodina akurat stahuje pred lebo predali dom 😉
testni, som zvedava 😎

aspinka
30. jan 2009

no nad nami este nikto nebyva oproti je rodina z dvomi chlapcami ale mam tu takych milovnikov hlasnej hudby a to by som trhala lebo ja milujem pokoj a klud 😠
No uvidim s tym testom ci dam rano i ked musim potajomky lebo moj muzik to nema rad on to totiz nepochopi ze co z toho mam ked netestujem az ked ozaj meska niekolko dni ach ty nasi chlapy.

vevoncek
30. jan 2009

evi určite si šikovná prísna a zároveň dobrá mamina niekedy je treba aj trochu porušiť pravidlá veď aj na to sú aby sa porušovanie (ale nie často)

kody vieš ono je to tak aj u mojich rodičov viac sa starajú oni o sestrinho syna ako ona ale ako si ju naučili tak to teraz majú keď bol synovec malý tak sestra bývala u mojich rodičov, lebo bola chudiatko po pôrode aby ju trošku odbremenili a potom ich len komandovala že čo majú robiť a potom si prerábali byt tak bola stále tam a mylý bol u starých rodičov ale starý rodičia nie sú tu na to aby vychovávali deti svojich detí ale na to aby ich rozmaznávali samozrejme sú aj prípady kedy musia vychovávať keď rodičia nežijú ale inak nie.

cukru tak to si zvolila dobrú taktiku aj ja som povedala mužovy že keď nechce dieťa nájdem si niekho iného 😀 (ale on nechcel kôli robote lebo nevie ako to dopadne)

kody chlapi sa boja aby neprišli o obľúbenú hračku ale mali by si uvedomiť že ako by sme im ušetrili ich nástroj aspoň by sa nezodral 😀

ja bávam v činžáku takže ja mám veľa susedov na výber ale veď nemusí to byť len sused môže to byť aj kolegy alebo predavač z obchodu... fantázii sa medze nekladú 😀 😀 😀

vevoncek
30. jan 2009

keby to teraz tak môj chlap čítal by bol riadne prekvapený 😅

aspinka
31. jan 2009

kodada moja kde si aj ja mam / 😀 moj muz ze som salena naco som si ho robila ked mam dostat az vo stvrtok. Teploty BT mam stale rovnake zatial neklesli. Dalsi test az ked mi budu meskat ked ovsem mrska moja pravidelna nepride 😅

doka
31. jan 2009

ahojte smiem k vám vstúpiť?som missed 2x rok po roku.

doka
31. jan 2009

prvá bola mola a teraz,neviem?lekári tvrdili,že sa to nestane dva krát po sebe a bum.
prvé dieta má 4 roky a tehu bolo v pohode.
neviem čo sa deje,ale ako tak sledujem bude to asi niečo generačné.je toho strašne veľa.
dáme si dva roky stop a potom sa uvidí.

evulik6
31. jan 2009

doka,tak to mi je luto ze sa ti to stalo znovu.... v kolkom tyzdni si bola? ja v 8tt...babo bolo mensie, prestalo sa vyvijat... 😒 prve teho som mala tiez v pohode, nechapem to ...stale mi to vrta hlavou... ale ja som mala trosku take stresovejsie obdobie cely december da sa povedat, tak to viac menej pripisujem stresu...no neviem... tazko povedat....

vevon, tak to dufam ze ma aj maly berie ako dobru maminku, bo sa snazim najlepsie ako viem...ale lubi ma stale tak je to asi ok....
ako sa ti inak dari v praci? kde to vlastne robis vevon??? ja som robila u sukromnika, popri tom som si robila vysku...dufam ze potom po materskej najdem nieco lepsie, bo to bola praca ako vychodisko z nudze 😀

baby, nezufajte, urcite sa nam to vsetkym podari, len to chce este asi trosku casu... uz sa tesim na moje testovanie... 😀 akurat mam plodne dni, ale nechame to este radsej tak, este sa chcem dat trosku viac dokopy a mojho drobca naucit par veci, takze radsej pockam 😉 🙂

aspinka
31. jan 2009

doka aj ja mam 4r dcerku prve tehu vpohode a teraz v novembri som potratila v 10tt s pododzrenim na molu. Ale idem do toho opat 😠

kodada
31. jan 2009

aspinka nejak som sa sem zabudla pozriet 😉 takze len jedna / ... nezufaj, stvrtok je este daleko ... dnes som toho vela pocitala o testovani a tak podobne

V prvé řadě si musíme uvědomit, co se vlastně v našem těle po otěhotnění odehrává.
Po oplodnění vajíčko zvolna putuje vejcovodem a přibližně 4.-5.DPO dorazí do dělohy. Mezi 5.-11. DPO, ale nejčastěji 7.-10.DPO se vajíčko uhnízdí v děložní sliznici. Do té doby naše tělo vlastně vůbec netuší, že je těhotné. Teprve po uhnízdění začíná vajíčko (lépe řečeno počátek placenty) uvolňovat hormon hCG, který posléze způsobuje všecky ty změny, které pociťujeme. Tento hormon dává najevo žlutému tělísku (které vzniklo po prasknutí folikulu), aby nezanikalo (jeho zánik při cyklu, který nekončí otěhotněním, způsobuje pokles progesteronu a následou menstruaci) a dále produkovalo progesteron.

ak mate cas a chut, precitajte si http://merenibt.xf.cz/tehutesty.html

kodada
31. jan 2009

este otazka, co je to ta "mola"

aspinka
31. jan 2009

viem poznam tu stranku mam ju ceknutu 🙂 to je zle delenie trofoblastu mne to vysvetlovali tak ze vajicko oplodnia dve spermie vajicko sa zacne delit ale nevytvori sa dvojplodove tehotenstvo u mna vzniklo jedno embrio ale ten dalsi materila sa zacal mnozit a tvorit po maternici zhluky tzv klky tie tiez produkuju HCG hormon embrio sa normalne vyvija ale tym ze nema dostatnocny obal trofoblast tak postupne odumiera mne v 10tt. Ale i ked u mna konstatovali molu ja som uplne o tom neni presvedcena lebo pri parcialnej mole je produkovany HCG hormon v nadmernych mnozstvach a ja som mala tak ako pri dvojickach viem ze zeny s molou mali take hodnoty ze 250000 v 8tt a ja som mala v 9tt nejakych 69000. Prvymi priznakmi moli su bolesti podbruska a krvacanie a mne nic nebolo az na nechutenstvo zena vraj postupne potraca ale keby mi neurobili zakrok tak to embrio este nosim v tele lebo mne nic nebolo az sa im v nemocke nechcelo verit.
No a hladina HCG ide dost pomaly dole a ja som z nemocnice odchadzala zo 14tis a ked som bola o tri tyzdne mala som len 17 co uz povazuju za 0. Niektore zeny s molou mali HCG hladinu este po troch mesiacoch ako tehotne ze ked si spravili test boli //. Inak molu niekedy sposobuje zle vycistenie pri predchadzajucom potrate.
Neviem mola je rozna ale ja som mala pocit ze to u mna nejako nesedelo.
sory za prednasku o mole ale dost som o nej sprtala lebo ked mi to vyriekli nikde som nic nevedela nasjt ani ziadne ine zeny tak som z toho bola dost zufala.

vevoncek
1. feb 2009

evi jasné že ťa aj malý považuje za super maminu 😉
ja robím tiež pre súkromníka administratívnu prácu a niekedy keď sa podarí aj záhrady navrhujem ale to málo skôr len tak súkromne známim ale roboty ma baví len jej je málo ja mám rada keď je veľa roboty aby mi rýchlo plynul čas keď som robila v druhej firme ale to tiež popri štúdiu tak tam to bolo super tam som mala stále veľa roboty a to ma bavilo lebo nie je horšie ako keď sa v robote nudíš to potom pomaly plynie a ešte keď je aj zlý kolektív tak ešte je aj dusná atmosféra ale čo už už to hádam nejako vydržím a keď zostanem tehotná najradšej by som bola keby sa mi podarilo vybaviť aby som mohla byť doma. Inak ja sa tiež spolieham na to že nájdem po materskej niečo lepšie alebo si predlžim mateskú ďalšou materskou 😀

doka to musí byť strašné si prežiť 2x posebe toto ja si to ani neviem predstaviť ja sa teraz spolieham že druhý krát to výjde aj keď viem že sa to nemusí podariť ale snažím sa myslieť pozitívne najhoršie na tom je že ešte aj prístup lekárov je taký divný podľa mňa by ti mali porobiť nejaké vyšetrenia, veď tie dva roky čakať je dosť možno je príčina toho niekde úplne inde.

aspi ďakujem za vysvetlenie ja som tiež nevedela čo je to tá mola ale keď som čítala ten tvoj príbeh ja som bola tiež na tom tak isto ☹

aspinka
1. feb 2009

kodada kedy najblizsie testujes? mne dnes kusok klesla teplota tak asi z toho nic nebude aj som mrchovsky vyhadazana a nenazrana 😎
vevoncek juuuj aj ja mam rada ked je v robote robota a odsypa ked nieje tak idem skapat a musim nieco vymysliet ved ja neobsedim ani doma 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre