Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

cervena_ciapocka
5. nov 2009

Ahojte
lili, ja mam pocit, ze tato mrcha uz bude normalna. Zacala sice cudne, ale uz sa to znormalizovalo.
Ja mam depku kazdy mesiac ked opet zistim ze to nevyslo 😔 pocas cyklu je to ako tak v pohode, tesim sa z manzela a snazim sa na to vsetko nemysliet, ale ked pride cas kedy ma dojst mrcha tak uz mi nie je vsetko jedno 😔

lili136
5. nov 2009

cervena ciapocka
my zatiaľ neskúšame, takže ja vždy čakám len mrchu..... uvidíme, keď začneme snažilkovať....
ale depky mám aj tak.... a v poslednej dobe dosť často...... revem jak krokodíl, keď ma to chytí 😒

marion
5. nov 2009

lili verim ti ze stale na to myslis. Ja uz ale mam jedneho maleho certika, ktory je obcas ako cert tak nemam cas ani plakat. 🙂 Ale vzdy ked zaspavam tak si spomeniem na nasho anjelika v nebicku. 🙂 Neboj onedlho sa budes tesit na babetko 🙂 a my dufam, na sestricku. 🙂

velvet26
5. nov 2009

ajkuska, to mi je luto, to sme boli na tom vlastne narovnako, lebo od pondelka som zacinala aj ja 11 tt...
je to hrozne, akurat som sa dozvedela, ze moje dve kolegyne su tehotne..parada..no zelam im to..

velvet26
5. nov 2009

lili, kolko si od kyretaze, ak 3 mesiace, tak by ste aj mohli skusit, hm? mozno by si mala pekny darcek pod stromcekom a to dve ciarocky na testiku... 😉

ajkuska ako sa citis, krvacas este? mne to robili vcera no uz vobec nekrvacam a brusko ma len trosinku sem tam zaboli, ty ako ?

ajkuska
5. nov 2009

už nekrvácam, len mám taký trochu pocit bolesti sem tam, asi ako ty. kedy máš ísť na kontrolu? Ja pôjdem asi v pondelok.

velvet26
5. nov 2009

ajkuska, mne hovoril dr. ze je kontrola o dva tyzdne, no pojdem asi v stredu za nim, lebo som na pn, ak mi bude dobre, aby mi tu pnku ukoncil..

ajkuska
5. nov 2009

ja mám napísane v správe z nemocnice že kontrola u gynekol. o 3 dni, tak pôjdem alebo zajtra alebo v pondelok, aj ja som na pn.

mirulapirula
5. nov 2009

Ahojte viem že existujú aj horišie veci ako sú potraty no idú na mna nejaké depky.. Od prvého je cca 4 mesiace a od druhého asi necelý 1 mesiac. Mám niekedy pocit že je to iba horšie a horšie. Na jednej strane chcem vedieť príčinu no na tej druhej strane sa jej bojí.. Nehcem nič iné len moje mimčo.. Chcem toho tak veľa..
Viem že je to možno morbidné ale na dušičky som zapálila o dve sviečky navyše.. Ja to jednoducho veľmi chcem.. Viem že nie je dobré na to myslieť ale nejde to.. Viem že mám pri sebe manžela ale čo sa tohoto týka mám pocit že som úplne sama.. Neviem čo mám robiť ... je mi fakt smutno... Všade okolo mna sú tehulky a ja im závidím. Nie že by som im to nedopriala jednoducho aj ja sa chcem tešiť z toho ako ma to malé kope a z nakupovania vecičiek..
Niekedy mám pocit, že je to už za mnou no potom príde den ako tento a je to všetko v kely..

mirip
5. nov 2009

ja som bola na tom tak isto miru, sa striedali depky s dobrými dnami to je normálne a le príčina sa dá vždy riešiť, aj u nás sa dalo a teraz máme malú žabku doma 🙂

mirulapirula
5. nov 2009

Bože ako ti závidím............ale v dobrom

mirip
5. nov 2009

no nie je čo miru, ja som sa prvýkrát dočkala // po troch a pol roku a skončilo to na moje narodeniny presne v ten deń som bola na kyrete, super narodky fart, a predtým xyz vyšetrení prečo sa nedarí vrátane diagnostickej plaparoskolii a hysteroskopii a sledovaní cyklu som chodial na gyndu ako na hodiny klavíra a potom po pauze sa stal ozaj zázrak lebo ešte sme ani nezačali so snažením a už sme aj skončili aký paradix, najskor nie a nie otehotnieť a potom.........ani sme sa poriadne nesnažili a nohoda nám priniesla // ani netuším kedy bola vtedy ovulka a teraz? za nič na svete by sme malú nevymenili a určite by si nikto nemenil so mnou všetky tie problémy čo som mala aj mám, celé tehotenstvo som pichala injekcie každý deň do brucha, do noh a ešt do konca šestonedelia budem, okrem bába som mala aj mám v maternici aj myom ktorý sa bude riešiť ak nezmizne operáciu v novom roku a ked by sme chceli druhé tak ma bude zrejme čakať zase klaparoskopia aby sa vylúčilo že sa miendometrioza vrátila takže závidieť aj ked v dobrom asi nie je čo čaká nás toho ešte vela

mirulapirula
5. nov 2009

mirip

určite to nemáš ľahké, ale ty máš to najväčšie šťastie doma. ten malí ružový uzlíček... Veľa zdravička tebe aj malinkej prajem 🙂

mirip
5. nov 2009

dakujeme obidve 😉

lili136
6. nov 2009

mirulapirula
plne chápem tvoje pocity.... tiež sú naokolo tehulky, všetkým to prajem, ale chcem to dopriať aj sebe.....
držím palce, nech ti to čoskoro vyjde...

velvet26
akurát teraz mi končí 3 mrcha.... tak sa chystám doktorke a uvidím... chcela by som začať skúšat, ale ver tomu, či nie, mám taký rešpekt a strach, že sa bojím ísť do toho..... teraz sa chystáme s manželom na wellness, potom budú vianoce, tak možno "zrušíme" ochranu a necháme to na prírodu..... nech sa deje, čo sa má....

joj, tak strašne by som nám všetkých dopriala bábo..... držím vám všetkým palce, babule.... dúfam, že postupne sa budeme presúvať do témy mamičky z missediek a že budeme štastné maminy...
držte sa 🙂

velvet26
6. nov 2009

ahojte baby, veru lily aj ja pevne verim, ze sa nam to vsetkym podari, musi sa..
mirulapirula, chcem sa spytat, ake vsetky vysetrenia ti robili, zistili ti aj nieco? ja som po prvom MA a to sa ako neriesi, to mi povedal dr. no v pondelok idem na endokrinologiu dat si vysetrit stitnu zlazu, to mi odporucila dr. na internom a chcela by som ist aj na hematologiu, poprosim svoju obvodnu ci mi tam da vymenny listok, aj ked neviem ake testy tam robia este navyse, lebo ked som isla na kyret, tak som davala tri ampulky krvi na hematologii a vsetky vysledky mam v poriadku..tak neviem..
inak je to tazke, ja som sa dozvedela vcera, ze dve kolegyne su tehotne..hm..ja im to moc zelam, no je to pre mna tazke..hlavne ked sa vratim do prace..dufam, ze koncom zimy budem znova tehu a vsetko musi potom dobre dopadnut..

velvet26
6. nov 2009

mirip a tebe zistili nieco s krvou, ked si si musela pichat injekcie do brucha, to ako na riedenie krvi, kt. vysledky krvi si nemala v poriadku nevies prosim ta...ja mam stale doma svoju kartu, ze by som si to pozrela, kt. su tie hodnoty...

cukruska1920
6. nov 2009

velvet...ahoj...mrzi ma to a ver ze casom to prejde...aj ked na to nikdy nezabudnes...ja mam v nebicku uz dvoch anjelikov a verim ze raz mi poslu anjelika ktory sa uz narodi...a pytala si sa ci som brala nieco na udrzanie...hej...duphaston...ale ak je problem niekde inde tak to nezachrani ani ten... ☹ tak som zvedava naco sa vlastne pride...uf

lu.lu.
6. nov 2009

aahojte,

tak ako citam, je nas velmi vela, ktore presli alebo prechadzaju tymto tazkym obdobim.
mne vcera potvrdili moje obavy na uzv., ked mi povedali, ze v 10.tt nevidia akciu srdiecka, ktora tam este 2 tyzdne dozadu bola ☹ .
zijem v anglicku a tu je to uplne inak, nikto ma nehnal na kyret, co je ako vidim na slovensku zvykom,ale povedali mi,
ze najlepsie bude este 2 tyzdne pockat, ci sa s tym telo vyrovna samo...
tak teraz cakam...a je to hrozne...esteze mam uz jedneho zabiacika, ktory ma plne zamestnava.
ked si predstavim, ze v juni sme uz mohli byt 4, je mi do placu..
asi treba verit, ze to malo nejaky zmysel, len neviem aky

cervena_ciapocka
6. nov 2009

mirulapirula, ja sa citim rovnako ako ty.
V praci mam tiez tehotne kolegine. A ked sa vsetci tesia z toho ake ma krasne brusko a prezeraju si fotky zo sona, tak ja vzdy idem prec lebo sa mi chce plakat 😔 Ja mam tie kolegine velmi rada, ale nedokazem sa tesit z toho ze oni budu mat babo a ja ... 😢 😔

cukruska1920
6. nov 2009

baby je to cele smutne.....mne vcera kolegyna sotila do oci ci mi doma deti placu ked sa tak ponahlam domov... ona si to neuvedomila a ked som jej povedala ze to bolo sproste co povedala tak si to uvedomila az potom a ospravedlnovala sa mi...ale strasne ma to ranilo...lebo keby nepotratim tak by mi doma plakalo uz pol rocne babo ☹

velvet26
6. nov 2009

ahojte,
veru je to pre nas tazke a naozaj pochopit nas vie iba ta zena, kt. tym tiez presla ako my...som rada, ze je tu takato tema, je to vlastne urcity sposob psychoterapie, ze sa tu mozme navzajom vyrozpravat...moj muzik je z toho nestastny, no snazi sa ma dostat na ine myslienky, rozosmiat ma, je mi oporou, no som rada naozaj, ze je tu konik..

lu.lu. no nechapem ako v tom anglicku funguje ich zdravotnictvo, ved to je podla mna hazard s tvojim zdravim, mne povedal dr. ze ak by sme to odkladali, tak mozem ked zacnem krvacat uplne vykrvacat, nehovoriac o infekcii celeho vnutra...utekaj tam k lekarovi, nech ti tu kyretaz urobia...viem, je to tazke, ja som tiez vyse tyzdna nosila mrtve babatko v brusku, tiez som bola na tom presne ako ty 10 tt. cakalo sa, co z toho bude, no potom uz bol kyret neodkladny..

velvet26
6. nov 2009

cervena ciapocka, ved to uz to vidim ako sa vratim do prace a ked jej zacne rast brusko, tak to bude tazke, no ja som optimistka verim tomu, ze ked jej zacne rast brusko, mne uz bude klicit v mojom novy zivot tiez... 😉

lu.lu.
6. nov 2009

velvet26,

ja som z toho fakt na nervy, su krajiny ako Anglicko, Holandsko, Kanada - ktore radsej vyckavaju, lebo nechcu zasahovat do organizmu, ak to nie je nevyhnutne....no a potom je napr. Slovensko, kde kazda hned na kyret...
podla mna obe moznosti maju svoje rizika, len neviem co je mensie zlo.
ja sa velmi bojim, ze ked mi urobia kyret, nebudem moct otehotniet....a na druhej strane mam strach, ze aj to vyckavanie moze sposobit problemy.
Ak sa mozem spytat, preco u teba este tyzden cakali? a kyret ti robili v 11tt?

cervena_ciapocka
6. nov 2009

cukruska, tak to teda bolo fakt blbe 😔
ja mam obcas pozitivne obdobie, obcas negativne, som ako na hojdacke a obcas sa citim ako blazon 🤐 chcela by som na to cele nemysliet ale ide to tazko a chcela by som viac verit ze aj ja raz budem mat babo, ale nejde mi to, pripada mi to ako ta najzlozitejsia vec na svete, teda aspon pre mna, a stve ma ze mnohym to ide "tak lahko"
a k tej mojej cudnej menstracii ... opet trvala necele tri dni 😕 bolo to sice take uplne normalne krvacanie ako ma byt, ale preco len take kretke??? 😕 Ale celkovo sa mi po kyrete skratilo krvacaie.

velvet26
7. nov 2009

ahojte,
lu.lu, dr. povedal, ked prvykrat nevidel akciu srdca v 10 tt. ze sa zvyknu robit este min. dve kontrolne sona..tak preto sa este cakalo.. 😒 ja by som najradsej isla tiez na vsetky vysetrenia, len on mi povedal, ze po prvom razy sa nerobia, tak si to skusim nejako vybavit, co sa bude dat sama..hlavne by ma zaujimala ta hematologia, ci sa nejedna o trombofiliu. ☹

ajkuska
9. nov 2009

lu.lu
Po tom čo som sa rozprávala s lekármi je lepšie, keď sa kyretáž spraví čím skôr - to mi povedal môj obvodný gynekológ, to isté mi povedal aj gynekológ, keď som sa chcela objednať na jednodňovú chirurgiu a povedal, že oni nemajú tento týždeň voľné termíny a v tomto prípade nie je dôvod čakať lebo po poklese tehotenských hormónov môže dôjsť k masívnemu krvácaniu resp. k infekcii a to isté mi v podstate povedal aj lekár, ktorý mi vykonával kyretáž v nemocnici. Čítala som aj ja na nete, že niekedy vyčkávajú, aby sa s tým telo vysporiadalo samo, ale mne lekári povedali toto, tak som ti len chcela sprostredkovať informácie s ktorými som sa stretla ja.
Inak mám na Vás ešte jednu otázku, kedy Vám brali krv, lebo ja som bola už v 11. týždni a krv mi nebrali a doteraz vlastne neviem krvnú skupinu.

velvet26
9. nov 2009

ahoj ajkuska, lu.lu co pisala, tak sa objednala na ten kyret, dnes by jej ho mali asi robit, lebo vcera nemali volne postele, otras, co..
ja som mala ma v 10 tt. mne brala sestricka v tom 10 tt. ked som dosla do poradne, chvilu predtym ako zistil potom dr. na ultrazvuku, ze nie je akcia srdiecka...vysledky mam ok, aj tam skumali rozne infekty a pohl. choroby, vsetko ok...krvnu skupinu mam 0 pozitiv...nevies svoju skupinu? poziadaj obvodnu nech ti zoberie krv aby si vedela a mozno niekde v tvojej karte mas aj zaznam o krvnej skupine...skus si to zistit..
ja som bola dnes na endokrinologii, brali mi krv na hormonalny profil a protilatky proti stitnej zlaze, vysledky budu za 10 dni, mam prist na kontrolu a poslali ma aj na sono stitnej zlazy, to je uplne v pohode, nie je zvacsena, nic take, uplne ok...tak aspon to..no som zvedava na ten hormonalny profil, co mi vyjde, nakolko som 6 dni po potrate... 😒
zajtra idem k svojej obvodnej, skusim ju uprosit aby ma odporucila na hematologiu, chcem podrobne vysetrenie na trombofiliu a patologicke javy v krvi, kt. by mohli potrat sposobit, gyndos ma nechce poslat, ze po prvom potrate sa neposiela..no skusim si to vybavit sama..

velvet26
9. nov 2009

inak baby, nemali ste na zaciatku tehu mykozu? ja ano, dr. to zistil pri prvom sone, ked som bola a dal mi taky krem, co sa jednorazovo aplikoval a mal ucinok 5 dni, ja som si ho dala, preslo mi to, no v neziaducich ucinkoch bolo upozornenie, ze sa nema pouzivat v tehotenstve, tak neviem preco mi to dal...tusim gynex ci nieco take to bolo.. ☹ nabuduce si nic nedam, aj ked ta mykoza asi moze babo ohrozit, ked je neliecena..hm neviem...

lu.lu.
9. nov 2009

ahojte, tak este tu napisem.....uz som sa rozpisala v teme "kyretaz"
akasi som prebudena...asi to bude kavou, co som mala okolo pol 7 a nic som skoro dnes nejedla, tak to asi zaucinkovalo...
tak to mam za sebou a myslim, ze mi trochu odlahlo,uz som to vyckavanie a kolotoc vysetreni od 6tt nezvladala(mala som dnes zacinat 11tt ☹
velmi sa chcem teraz sustredit na pozitivnu buducnost(ked sme sli vecer z nemocnice tak sme videli s priatelom padat hviezdu 🙂 )myslim,ze je to dobre znamenie.
inak je zo mna emocialna troska, chvilu si myslim, ze uz konecne sa citim psychicky lepsie a potom sa ma niekto spyta, co sa stalo a ja sa nekontrolovatelne rozplacem...ako dnes na operacke,uz ma isli uspavat a mne sa zacali kotulat obrovske slzy po tvari, ale boli velmi mili vsetci, podali mi servitky a ukludnovali ma.ze sa o mna postaraju...
asi este chvilu potrva, kym sa cez to uplne prenesiem,,,,a myslim,ze to bude az vtedy, ked budem v rukach drzat zdrave babatko 🙂 ...nech je buduci rok pre nas vsetkych krasny tehotensky a babatkovsky...
idem spat, lebo tu napisem novelu 🙂
dobru nocku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre