Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

nat28
1. feb 2011

@sunday1 som bola rada ze aspon niekde mi dali termin este na tento tyzden, inde az na utorok mi ponukali. Inak v inej diskusii mi baby pisali, ze utros mi mohol zastavit priznaky potratu, ale rozhodne nie priznaky tehotenstva. Ak sa mozem opytat, tebe sa to stalo kedy, v kolkom tt?

sunday1
2. feb 2011

@nat28 Mne sa to stalo v 11tt. Pozri, asi to bude znieť divne, ale ak si z toho až takto vystresovaná, normálne sa večer vyber na pohotovosť a povedz, že si tehotná a máš bolesti. Odtiaľ Ťa určite nevyhodia 😉 Ja rozumiem, že si vystrašená a nevieš, čo sa deje, ale skús si teraz neštudovať o potratoch a hlavne sa nenechaj ešte viac vystrašiť katastrofickými scenármi ostatných báb, aby si si neublížila. Kým Ti lekár nepovie, že je po všetkom, tak si užívaj tehotenstva 😉 Každé tehotenstvo je iné, ja som si to už vyskúšala, tak viem, o čom hovorím. Držím palce, aby to dopadlo dobre 😉

nat28
2. feb 2011

@sunday1 Dakujem ti pekne za povzbudenie, trosku to pomohlo. Ved sa ozvem ako som dopadla po sone. Pekny den prajem 😉

nat28
3. feb 2011

@nat28 tak dnes mi bolo oznamene ze moje babo zomrelo v 10tt. missed abort. zajtra idem na kyret. citim sa ako v zlom sne, bud placem, alebo popieram to co sa stalo. ten pohlad na sone budem mat asi vryty do pamati do smrti. neviem ako s tym mam zit

sunday1
3. feb 2011

@nat28 Je mi to strašne ľúto 😢

mirip
3. feb 2011

@nat28 neboj sa čas zahojí všetko a čoskoro sa podarí zase lebo je pravda že pri prvom aj po kyrete je tzv. "pôda pohnojená" a zvykne sa skoro podariť, jediné čo nechápem je že ti dr ukázal aj sono lebo to Dr nezvyknú robiť

nat28
3. feb 2011

@mirip to som bola na sukromnej klinike a tam ma obrazovku rovno pred tvojou tvarou. ked mi oznamil ze nevidi akciu, nedokazala som sa viac pozerat na ten obraz a musela som vykrutit hlavu, ale aj tak to stale vidim pred ocami. videla som jasne kde ma hlavicku aj nozicky a to je na tom to najhorsie, ze uz to je takto velke. ja som to vedela ze sa nieco stalo len mi nikto nechcel verit. keby som sa spoliehala na svoju dr ktora mi odmietla sono a nesla by som do sukromneho centra, este 2 tyzdne by som takto fungovala. som sama doma a cela sa trasiem, neviem co mam robir, ako prekonat tu bolest, ci vobec ta bolest niekedy odide. citim sa ako keby mi zomrela cast duse

nat28
3. feb 2011

@sunday1 ako si sa cez to dostala ty? kedy sa ti to vlastne stalo?

sunday1
3. feb 2011

@nat28 Mne sa to stalo dávnejšie, teraz tomu bol rok. U mňa to bolo iné ako u Teba, lebo to už bolo 3. bábo, o ktoré som prišla, preto som vedela, čo bude presne nasledovať a vedela som aj to, že sa z toho časom dostanem. Nikdy to neprebolí, ale treba sa s tým naučiť žiť. Skús si urobiť radosť, ak sa dá, zmeň na chvíľu prostredie. My sme zakaždým čo najskôr vypadli z mesta. Potom, keď sa už trošku upokojíš, treba si začať plánovať budúcnosť a tešiť sa na ďalšie tehu 😉

nat28
3. feb 2011

@sunday1 ja viem ze vsetko casom preboli, len teraz sa mi to zda ako fikcia. mrzi ma ze si si tym musela prejst az 3x, musis byt velmi silna. neviem preco sa ludom stavaju taketo veci, ale taky uz je asi zivot. len u mna je toto 1. padnutie v zivote na hubu, vsetko mi vzdy vychadzalo ako som chcela. asi nas to ma robit silnejsimi. ale kazdopadne nie je to fer.
predchvilkou som volala s kamaratkou ktorej sa toto stalo v 1. tehu, teraz uz ma 3 deticky. hovorila ze nikdy nezabudla, aj ked ta najhorsia bolest davno odoznela. zajtra rano ma caka kyret, dost sa bojim narkozy, nemam rada doktorov a nemocnice, hned mi je zle, ale asi to budem musiet nejak vydrzat.

sunday1
3. feb 2011

@nat28 Kyretu sa nemusíš báť, pospíš si len 15 min. a ani bolieť Ťa to nebude. Vieš, keď to bábo vzdalo, muselo byť choré a, hoci to znie hrozne, ale takto to bude určite pre všetkých lepšie ☹ Mysli na to, že to ďalšie už bude zdravé 😉

nat28
3. feb 2011

@sunday1 presne to mi povedal aj ten lekar na sone, ze priroda vie co robi. viem, ze mal pravdu. teda raz to pochopim. dakujem ti za podporu. o chvilku pride ku mne mama, tak aspon nebudem sama. maj sa pekne a drz mi zajtra palce. ahoj

kajuska09
3. feb 2011

@nat28 ahoj, viem ako sa citis, je to strasny pocit. ja som si prezila uz 2 potraty, vzdy v 12.tyzdni. ten druhy bol v auguste 2010. Dala som si potom robit aj geneticke testy, tie mam v poriadku, ale naslo sa nieco v krvi, takze ma caka hematologia. Chcem Ta povzbudit, nic nevzdavaj, urcite to coskoro vyjde a budes stastnou maminou. Nemocnicu prezijes, nie je to nic strasne, narkoza je uplne kratka, ked Ta potom bude velmi boliet brucho, vypytaj si nejaku tabletku. Zvladnes toooo. Drz sa.

sunday1
3. feb 2011

@nat28 Budem na Teba zajtra myslieť 😉

mirip
3. feb 2011

@nat28 všetko prebolí časom uvidíš a o chvílu sa budeš tešiť s bábatka
@sunday1 tebe nerobili nijaké vyšetrenia ked si mala až tri missedy? ani protilátky, genetiku ani nič? sa čudujem niektorým Dr

mirip
3. feb 2011

@kajuska09 držím palce ked sa niečo našlo tak sa už všetko podarí a další potrat nebude budeš sledovaná

kajuska09
3. feb 2011

@mirip dakujem velmi pekne, som rada ze sa nieco naslo, pretoze naozaj to mohla byt pricina mojich potratov...

mirip
3. feb 2011

@kajuska09 určite hej aj mne prišli na problém, naštastie moj gydoš je skvelý a hned po prvom hladal príči nu že on čakať na další potrat či bude alebo nebude nechce a prišlo sa a vdaka nemu že to urobil mám moje zlatko a druhé hádam čoskoro tiež..........
a čo sa týka tejto témy, netreba zúfať ked si prečítate alebo len prelistujete pár strán dozadu každá čo sme tu zakotvili sme sa nakoniec dočkali tak ako sa dočkáte aj vy..............len niekto čaká dlhšie niekto kradšie ale dočkáte sa, žial my všetky z tejto témy sme mali tú smolu že sme šli tou dlhšou cestou nie ako niektoré baby ane nevedeli ako otehotneli a problémy žiadne a častokrát si toto niektoré mamičky ani nevážia 😒

kajuska09
3. feb 2011

@mirip a tebe zistili aky problem? tiez nieco s krvou? necitala som stranky spat, tak sa ospravedlnujem ak si to uz pisala 🙂

mirip
3. feb 2011

@kajuska09 hej krv a chodím každý mesiac na hematologiu na kontorly

kajuska09
3. feb 2011

@mirip a musis si pichat aj nejake injekcie? myslis ze mozem ist na hematologiu aj cez obvodneho lekara? lebo menim gyndosa a k novemu idem az zaciatkom marca, aby som zas nestracala cas.

mirip
4. feb 2011

@kajuska09 ano, celé tehot. aj šestonedelie, a cez obvodáka nie cez gynekologa

zofka3
4. feb 2011

Tiez som mala zamlcany potrat pred 2 mesiacmi, v 9 tyzdni. Babo sa prestalo vyvijat v 7,5. Hrozne bolo , ked mi to povedali pri sone, ja som totiz o niecom takom ani nepocula... Asi 5-krat som sa jej spytala Co? To co znamena?Co to znamena?. Ja som jej nechcela verit! Stale tie jej slova pocujem, ale pomaly som sa z toho dostala a uz skusame znova. Som odhodlana ist dalej a nevzdavat sa.

sunday1
4. feb 2011

@mirip MIssed som mala "len" jeden, prvé bola anembryomola a druhé som porodila v 16tt. Mám, samozrejme, všetky možné vyšetrenia za sebou - 3D ultrazvuk maternice, hematológia, endokrinológia, genetika, imunológia, reprodukčná imunológia. Z tohto hľadiska určite nič nie je zanedbané, nič iné sa už vyšetriť nedá ani tu, ani v zahraničí 😉

nat28
6. feb 2011

tak nakoniec to boli dvojicky, dvojvajecne. ked mi to dr povedala, bolo to ako keby mi vytrhli aj ten zvysok srdca co mi ostal. uz 3 dni len placem a mam pocit ze mi ukradli vsetko stastie. to ze boli babatka 2, to robi este horsim, ak sa to vobec da. jedno to vzdalo v 10tt a to druhe v 11tt o 3 dni. najhorsie na tom je, ze som vzdy chcela dvojicky a teraz uz na ne nemam v podstate ziadnu sancu. ostava mi len dufat, ze sa to coskoro znova podari. ved aj teraz som otehotnela na 2. cyklus. mam vraj pockat 3 mesiace, je to kratko, ale teraz mi to pride ako vecnost. dr mi povedala ze mam zacat brat anopyrin a pokracovat v brani kyseliny listovej. ked za nou pojdem o 3 tyzdne s vysledkami patologie ci histologie ci co je, musim sa jej na to popytat ze naco ten anopyrin. lebo ked mi to hovorila, bolo to tesne potom, ako mi oznamili ze su to dvojicky

lucka1987
6. feb 2011

@nat28 😖 ahoj to mi je luto... MA je velka zataz na psychiku.. vsetko to potrebuje len cas a niekoho blizkeho pri sebe. tym viac ze si tak prisla o 2 plodiky. ja som mala MA v novembry tamer po dvojrocnej snahe mat babo.. a teraz na prvy sup sa podarilo ani neviem ako... aj ked stale nemame vyhrane, a stavila som 2 tyz. v nemocnici..... anopyrin sa pouziva po operaciach a zakrokoch... a taktiez zabranuje upchavaniu ciev a tvoreniu krvnych zrazenin.. dostat ho aj bez predpisu.. ja som po MA mla doxybene atb proti zapalu...drzim ti palce aby sa cim skor podarilo dalsie babo... a mozno aj dvojcatka

nat28
6. feb 2011

@lucka1987 ty si sa zacala snazit otehotniet vlastne po 3 mesiacoch od kyretu, nie? mne 3 lekari povedali ze tie 3 mesiace by sme mali pockat, len sa bojim kolko to potom bude trvat. o mesiac mam 29 rokov, ty mas aspon vyhodu veku. a preco si musela byt tak dlho v nemocnici?

nat28
6. feb 2011

@kajuska09 to mi je velmi luto ze sa ti to stalo uz 2x. priznam sa, ze si neviem ani len predstavit ako si sa musela citit. ja som myslela ze zomriem a to sa mi stalo 1x. pises, ze naposledy v auguste, odvtedy sa snazite, alebo kvoli tej krvi ani nie a cakas kym sa preliecis, ci ako to vlastne teraz mas?

lucka1987
6. feb 2011

@nat28 nie hned po prvej... ved 6. nov. som mala abort a 8 dec, prisla mrcha a zacali sme sa snazit.. a teraz som v 9 tyzdni.....
v nemocnici som bola koli krvacaniu na infuziach.a potom sa im nezdal moj rast hcg..a mala som aj 1 cm hematom a 2 cm nalez, z ktoreho sa potom vyklula len naskrcana placenta.. ale vtedy si myslli ze je to nieco zle... ale babo zacalo pekne rast.. zajtra idem este na dalsie kontrolne sono.. v poradi uz na 8 sme.

nat28
6. feb 2011

@lucka1987 a co ti povedali lekari, nebrblali ze to bolo prilis skoro? lebo co viem, vela lekarov stale odporuca az pol roka cakat, preto som bola rada ze mne vsetci hovorili ze postacia 3 mesiace

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre