Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

sienna77
22. apr 2015

@poohie ano, este mam prist na sono o tyzden, aj ked teda uz mam napisanu zaverecnu spravu o MA a lekar nepredpoklada ziadnu zmenu - tak mozno pre istotu. dakujem velmi pekne za podporu, budem teraz potrebovat. bolo to tazko vybojovane, lebo ja sama bez vyvolavania nemam ovulaciu ani menstruaciu, takze to je take komplikovanejsie. kedy po zakroku si potom dostala prvu ms? trvalo to dlho? ako sa ti podarilo zachvoat si pokoj v dusi? tesim sa, ze si to tak dobre zvladla! kiezby sa toaj mne tak aspon trosku podarilo.

sienna77
22. apr 2015

@lucusik33 je mi velmi luto, ze si to musela aj ty prezit ☹ ja mam ist buduci tyzden este raz na sono, no a potom neviem, ako dlho sa moze cakat, ci to pride samo...?v ktorom CAR si ty? chystate sa na dalsi vklad?

poohie
23. apr 2015

@sienna77 ved to je dobre, ze este raz miminko skontroluju. obcas sa totiz aj pomylia. aj ked zasa nejake velke nadeje si netreba robit. a mozno sa dovtedy samo tvoje telo s tym vysporiada. kedze to bolo take nizsie stadium, mozno kyretaz nebude potrebna.
ja som dostala ms krasne na 30. den po kyretazi a hned v tom cykle som zasa aj necakane otehotnela 🙂 zatial vyzera byt vsetko ok. no niektore baby si pockaju na ms aj dlhsie, ale tak vseobecne uvadzaju, ze 4-6 (niekto aj 8) tyzdnov.
pokoj v dusi bola milost zhora, ani som nevedela, ze je to mozne takto prezit. vyprosujem ju aj tebe 😉

lucusik33
23. apr 2015

@sienna77 ak ide o MA tak sa telo môže s tým samo vysporiadať v nižšom štádiu ale nemusí. Potom nasleduje kyret. Ja som po kyrete dosť dlho krvacala a spinila ale ďalšiu Ms som dostala na 32den od kyretu a ďalšiu po 30 dňoch. My chodíme do Heliosu MT a problém mame na strane partnera. Ja vyzerá že som ok. Určite sa chystáme na další vklad ale bude to po 4ms dakedy v júni. Ešte chcem stihnúť kultivacie a cytologiu na gynde a kontrolu Horm. Profilu. A po MA mi bolo ťažko ale ženie má vpred predstava ďalšieho vkladu. Drzkaj sa.

sienna77
23. apr 2015

@poohie wow, gratulujem k tehotenstvu! tak nech to ma stastny a plynuly priebeh a este krajsi koniec 😉 tesim sa aj za teba! dakujem velmi pekne za prianie pokoja, si velmi mila. kiezby sa to splnilo!

sienna77
23. apr 2015

@lucusik33 budem velmi drzat palce potom pri dalsom vklade!! drz sa aj ty a dakujem velmi za info!

poohie
23. apr 2015

@sienna77 dakujem krasne, aj ty sa drz!

tyli
24. apr 2015

@sienna77 ahoj, veľmi ma mrzí, čo sa ti stalo. tiež som si to zažila nedávno. mňa poslali na kyret hneď na druhý deň ako to doktor zistil (bola som 10 tt) povedali mi, že sa opäť možeme pokúsiť o 3 mesiace, tak to aj tak skúsime. doktor mi povedal, nech dlhšie nečakáme, že 3 mes. po kyrete už je maternica v poriadku a ešte je telo nabudené hormónmi. kúpila som si čaje a wobenzym, omega 3 , pupalkový olej ... snažím sa dať fizicky dohromady. MS som dostala presne mesiac po. vyrovnávala som sa s tým dosť ťažko prvý týždeň, potom to už bolo lepšie. ale stále ma občas chytí úzkosť a smútok. držím ti palce a prajem veľa síl.

sienna77
24. apr 2015

@tyli ahoj, mrzi ma, ze mas podobnu skusenost ☹ dakujem velmi pekne za reakciu!!!! som zvedava, co mi povedia o tyzden, ked tam pojdem, ci budeme cakat prirodzene alebo ma poslu na kyret....bolo to vsetko pre teba fyzicky narocne? ako si sa citila? mala si bolesti? alebo len unava? tie caje a to, co pises - to ti odporucil lekar? alebo odkial vies, co si mas kupit? u mna je to este velmi cerstve, ale tiez verim, ze to bude psychicky lepsie. najhorsi je pohjlad na male deticky, ktorych je tu okolo nas velmi vela, vtedy mi je najviac smutno...ale tiez to chceme skusit opat , hned ako to bude mozne. obaja uz velmi dlho tuzime po vlastnej rodinke. drzim ti velmi palce, aby sa vam to podarilo co najskor! 😉

veronikamozolova
24. apr 2015

Pripájam sa aj k vám dievčatá . Ani v najhoršom sne by sa mi nesníválo,že aj mne sa može stat,že prídem o babatko..Dnes som začala krvácať a manžel bol u mna v praci do 3 min a utekali do nemocnice...po sone zistili že babatku nebije srdiečko...lekár arogantný si mumlal popod nos že je to mola a že ´plod sa nevyvíja tak ako má...v tom sa mi zrútil svet a neverila som že je to skutočnost...že nie je možne,že čo sa práve deje je skutočnosť.v pondelok mám ísť na kyretáž a mám veľký strach...s manželom sa o tom nechcem rozprávať lebo aj jeho to dosť vzalo tak sa aspon takouto formou trosku vyspovedám..viem,že sú tu aj horšie prípady ako moj ale aj tak to človeka velmi boli... ☹

tyli
24. apr 2015

@sienna77 fyzicky to bolo v pohode. Ziadne bolesti , ja som dokonca ani prve dni nekrvacala. Zacala som pit alchemilku a rebricek. Tu na MK so ma v temach docitala, ze tieto caje su vhodne. Potom som si nasadila omega 3 rybi olej a vitaminy + Wobenzym. Ten mi odporucil doktor. Prajem vela sil. Po case bude lepsie.

tyli
24. apr 2015

@veronikamozolova je mi to velmi luto. Viem ake to je, je to syrasny moment ked doktor oznami tuto spravu. Ono to casom preboli, i ked aj po 6 tyzdnoch mam okamihy ked ma prepadne smutok. Aj mne v prve dni velmi pomahalo sa vyzalovat, napisat sem na MK. Tiez som o tom nemohla s nikym hovorit. Posielam objatie, prajem vela sil.

sienna77
25. apr 2015

@veronikamozolova mrzi ma, co sa ti stalo ☹ mas pravo na smutok aj bolest, daj jej volny priebeh, radsej ako to dusit v sebe. u mna je to tiez este celkom cerstve, oznamili mi to v stredu, takze este to spracovavam. zrazu vsetky plany, ako sme sa tesili a verili, su prec. viem, ze cas je zazracny lekar, aj ked zabudnut sa neda, pomalicky prijimam situaciu. priroda jednodcuho vie, co robi. aj ked tieto prve dni su najhorsie, tak verim, ze nas to moze len posilnit. aj ja ti posielam objatie a najma vela sily, aby si zvladla situaciu co najlepsie! ide vikend, tak my s manzelom sme zrusili povodne plany a planujeme ho stravit hlavne spolu, urobime si vylet a pokusime sa odreagovat. aj ked je dolezite, aby to kazdy spracoval po svojom, nezabudnite sa aj spolu rozpravat. je to predsa o vas dvoch a moze vas to este viac zblizit. ak budete mat oporu jeden v druhom. velmi ti drzim palce!!!

snehulienka82
27. apr 2015

@sienna77
@tyli
@lucusik33

ahojte, pridavam sa k vam... zial, prezila som podobne, ako vy. ja som mala MA kvoli vyvojovym vadam plodu, v 12tt. na kontrolnom UTZ sa zistili problemy, povedali mi, ze to je nezlucitelne so zivotom... ostala som tehotna zhruba po roku, medzitym este bolo jedno biochemicke tehotenstvo... a pred 6 rokmi spontanny potrat, po ktorom ma museli tiez vycistit... takze 3x krat tehotna, zive dieta ani jedno... emoticon teraz mi kyret robili 2.4., tak cakam na MS. Som objednana na hematologiu, protilatky mam OK, aj genetiku nam robili, je OK. Este mame termin do CAR, v jednom sme uz boli, ale chcela by som mat nazor aj inych dr. a ci islo len o nestastnu nahodu, alebo je tam nejaka pricina. MM mal trosku zhorseny spg, ale ten sa vitaminmi vylepsil, aj som po pol roku ostala tehotna... ale tak nedopadlo to dobre. Este zvazujeme spg s fragmentaciou DNA, boli ste na tom niektora? Ci to nechat tak, pockat na MS a po nejakych 3-4 cykloch sa zacat znovu snazit?

lucusik33
27. apr 2015

@snehulienka82 ahoj moja to mi je luto co sa ti stalo, ale cas tomu pomoze ver mi hovorim zo svojich vlastnych skusenosti. kym som docitala tvoj clanok tak som hned myslela ci Vam robili fragmentaciu DNA spermii, podla mna dost dolezite tiez. My sme ho mali urobene v heliose MT vola sa to Halosperm. Viem ze mnozstvo spermii musi byt nad 10mil vo vzorke aby ho mohli zrealizovat a nam vysla 7%fragmentacia DNA spermii co poveadli ze je v pohodicke a vidis tiez vada plodu geneticka v 12tt ☹.
teraz si hlavne par mesiacov oddychni. My sme zacali opatovne sexovat po 6tyzdnoch od kyretu, ale u nas pocat prirodzene by bol zazrak kedze priatel ma velmi zly spg a teraz uz cakam na 3.ms a po 4ms chcem ist na dalsi vklad do Caru. Drz sa a hlavu hore. Treba bojovat.

snehulienka82
27. apr 2015

@lucusik33 dakujem ti moja, si zlata... je to velmi tazke, aj ked uz to zvladam lepsie, ale ked mi to potom utz povedali, tak to bol sok, blesk z jasneho neba... konecne sa podarilo, hovorim, ze super, uz to najhorsie mame za sebou, ten 8-9tt. Ziadne problemy som nemala a potom toto... hovorili lekari, ze to treba prerusit... to bolo uplne najhorsie... a isla som este na konzultaciu k dalsiemu dr. tiez hovoril to iste a potom ze este pre istotu urobi sono aj zo spodu.... a ze uz je to vyriesene... maly uz nezil... 😒 aj ked viem, ze toto bolo asi najlepsie, co sa mi teraz mohlo stat, lebo asi by sme to nedotiahli do konca a keby aj, boli tam vazne vady, predna brusna stena a nieco aj so srdieckom... a rozmyslala som, ci by sme to zvladli, kazde 3 hodiny krmit sondou do bruska a cakat, kedy umrie... lebo velku sancu by nemal, este v brusku ako tak...

Opytam sa v CAR na tu fragmentaciu, resp. asi to aj doporucia... my sme mali oligoastenozoospermiu, ale bola prilis mala vzorka (0,01 ml kvoli stresu a pod. to mohlo byt, a prvy sgp, co mam robit? :D ), a tam bolo iba 10 mil. spermii, a potom po pol roku zhruba uz ich bolo 48 mil./ml, a 38 % progresivnych, tak urolog povedal, ze to staci na prirodzene oplodnenie.

lenka07
28. apr 2015

@veronikamozolova prajem ti veľa síl aby si zvládla nielen fyzicky aj psychicky bude to ťažké ale časom to pôjde.

lenka07
14. máj 2015

Bola som tehotná ale som znovu potratila teraz to bolo 8 tt😭 bola som už aj na poradni a tam mi povedal máte dve cysty jedna na vaječníku druhá blízko pri našom bábetku 😭 a je otázne či to dopadne ok .po týždni som bola na kontrolu čo a ako tá cysta prerástla a spôsobila že to opäť nevyšlo už neviem čo mám robiť 😭 včera som bola na kyret dufam že cysty tam nikdy nebudú 😭😭😭

snehulienka82
14. máj 2015

@lenka07 je mi to velmi luto... asi by som na tvojom mieste najprv doriesila cysty... ze preco sa tvoria a co s nimi... co na to hovori gyndos?

tyli
14. máj 2015

@lenka07 to ma veľmi mrzí 😢 je to ťažké. ja som to ťažko niesla po kyrete, potom som sa nabila odhodlaním , že o dva mesiace to skúsime a teraz keď sa to blíži začínam mať strach a cítim sa neistá. čakám momentálne na výsledky Hemato a protilátky. Posielam veľké objatie .

snehulienka82
14. máj 2015

@tyli ahoj, ja som to tiez prezila... mala som prave prvu MS po kyrete a nechcem cakat pol roka az rok, ako mi to hovorila dr. Zda sa mi to velmi dlho, hlavne ze nam sa nepodarilo hned... tiez cakame na vysledky a este pockam jednu MS, ale potom by som to uz chcela skusit...

tyli
14. máj 2015

@snehulienka82 tak dufam, že všetky čoskoro budeme tehulkovať a tentokrát úspešne 🙂 mne doktor v nemocnici povedal, že malo by sa počkať pol roka, no on radí 3 mesiace. tak myslím, že to bude O.K.

majkulik
24. máj 2015

@snehulienka82 ahojky, po akom case si dostala od kyrete MS? nam bublinka odisla v 6tt+5, je to strasne . . .

tyli
24. máj 2015

@majkulik ja som dostala presne o mesiac, bola silnejšia ako bežne. ale ja som napríklad po kyrete nekrvácala.

majkulik
25. máj 2015

@tyli o mesiac po cisteni? ja som krvacala - ale v ramci normy. odstranovali mi hematom, tak je mozne, ze z toho

snehulienka82
25. máj 2015

@majkulik ahoj moja, je mi to luto, ze tiez si to musela zazit... ja som mala presne tyzden po kyrete par dni spinenie, a MS som dostala 5 tyzdnov po kyrete. vraj je to normalne tak 6-8 tyzdnov po kyrete, ked dostanes.

majkulik
25. máj 2015

@snehulienka82 dakujem. . . . ☹

majkulik
25. máj 2015

a este jedna otazocka, ako ste sa po psychickej stranke vyrvnali s tou stratou? ja mam pocit, ze bludim v kruhu

snehulienka82
25. máj 2015

@majkulik nebud smutna, ja som to zazila uz druhy krat a vo vyssom stadiu ako ty. viem, ze ta to moc nepotesi, ale to malinke sa pre nieco rozhodlo odist, tak to musime respektovat. pravdepodobne by nebol v poriadku a pre neho je lepsie, ked tu uz nie je. skus sa na to pozriet z opacnej strane veci, radsej takto, akoby v neskorsom stadiu, ked uz mas velke brucho a citis pohyby, tak odrazu umrie... takto bol s tebou 2 tyzdne a ty skus byt vdacna za ten cas. a skus verit, ze nabuduce to uz dotiahnete do konca. 😉 neboj, vsetko bude dobre. 🙂

snehulienka82
25. máj 2015

@majkulik musis prestat na to mysliet, musis to prijat, ze to tak malo byt. pre nieco. dovod nepozname. skratka prijat fakt, ze sa ti stalo preto, lebo ked sa nestane toto, stane sa nieco horsie. a ver mi, ze su aj horsie veci. skus sa zamerat na nieco ine, ono to casom bude lepsie, ale teraz sa vyplac, vyrozpravaj sa z toho, skus tu bolest pustit cez seba. daj sa vypisat na PN, mas na to pravo, nemusis chodit teraz do prace a plac, kolko vladzes, nedus bolest v sebe.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre