Missed abortion VIII.

kvetka25
13. nov 2008

Tak nam uzamkli temu a treba vytvoriť novu, verim že v nej budeme si ďalej vzajomne pomahat, povzbudovat sa, vzajomne si drzať palce aby sa nam co najskor splnil nas velky sen - byť matkou 🙂

adrikanatasa
16. mar 2009

aha no veď to je jedno, mne sa tá relácia celkovo páči, nech je tam kto chce.. Sajfa je dobrý 😀

kodada
16. mar 2009

ja studujem ten clanok, tych 270 dni staci mat zaplatenych v priebehu 2 rokov
miri netrpezlivo ta tu ocakavame 😉

adrikanatasa
16. mar 2009

kody áno ale vraj je lepšie platiť si to stále až do nástupu na materskú lebo to vraj každá poisťovňa posudzuje inak a radšej ho treba mať stále aby sa nestalo že ti to potom neuznajú.. Ja to tu študujem tiež už mesiac nech som potom na Soc. poisť. múdrejšia 🙂

kodada
16. mar 2009

ja to platim tiez pravidelne a neplanujem prestat, kazde € sa nam potom zide 😉

adrikanatasa
16. mar 2009

jasné, keď sa to takto dá tak prečo nie? 😉 ... ale s tou PN stále nemám jasno ani ja.. ja s tou PN počítam na 99% takže to musím ešte doštudovať 🙂

vevoncek
16. mar 2009

baby a neviete nebudú mi robiť problémy s vyplatením keď sa mi napríklad stane také niečo že som si to dala zaplatiť prevodom do decembra a odvtedy som neplatila a teraz som zaplatila za predchádzajúce mesiace mám na mysli že keď som to nezaplatila dopredu ale dozadu som to vyplatila?

tilly
16. mar 2009

ja pôjdem rovno na rodičák, teda ak pôjdem, tiež nemám za sebou 270 dní a aj tak si robím minimálne odvody, čiže by som mala tú najnižšiu materskú, ale ja fakt nebudem predbiehať, možno sa na tú materskú vôbec nedostanem...

vevoncek
16. mar 2009

tilly čo tak negatívne?

adrikanatasa
16. mar 2009

tilly dostaneš sa na ňu!!! 😉
vevon tak obávam sa že to nie je dobré, lebo mňa pri prihlasovaní na DNP vyslovene upozornili že to musím zaplatiť vždy do 8. kalendárneho dňa v mesiaci. Ale neviem keď pojdeš okolo SP skús sa na to spýtať..

adrikanatasa
16. mar 2009

tilly ale keby si si teraz zmenila vymeriavaci základ na vyššiu sumu to by ti mohlo zdvihnúť materskú...

mirip
16. mar 2009

PN ti do 5dní ked si len vypláca zamestnávatel a ked si viac ako 5ní čo je moj prípad tak sociálka, každý mesiac musíš zaniesť zamestnávatelovi papier zamestnávatelovi od doktora na dávky v PN ja to už mám budúci týždeň sa chystám a 270dní ano tie mám platené tiež teda ja už vyše roka a pol tak to by nemal byť problém

adrikanatasa
16. mar 2009

mirip a výšku materskej v prípade takej dlhej PN ti to neovplyvní?

mirip
16. mar 2009

nemalo by, teda aspon tak mi povedal doky, lebo nie z vlastnej vôle som šla na PN ale ma automaticky vypísal doky na rizokové

adrikanatasa
16. mar 2009

aha.. no tak to je dobre 🙂 mirip a počas PN si DNP platíš?

mirip
16. mar 2009

nie

mirip
16. mar 2009

mne je to fuk, aká bude materská, ja som zarobila 400eur pri mojej vysokej škole a praxi strašne málo ale od školsva sa to dalo čakať a z toho som 200eur precestovala a prejedla na obedoch za mesiac takže ja mám aj PNku vyššiu ako keby som robila

mirip
16. mar 2009

Pred nástupom na MD odnesieš zamestnávatelovi "žiadosť o materské" od gynekológa a "ukončenie PN-ky" od lekára, ktorý ta na PN vypísal.

vevoncek
16. mar 2009

baby a nezmenilo sa nič na tomto tento rok zatiaľ neviete?

tilly
16. mar 2009

adrika, viac by som zaplatila na odvodoch ako by som dostala... neoplatí sa to, ja som si to rátala ešte pred prvou materskou a neoplatilo sa mi to... ja si robím odvody z minimálnej mzdy a skráteného uväzku... a teraz som najnovšie na živnosti, čiže rok nemusím platiť odvody...

tilly
16. mar 2009

musím to aj sem napísať, lebo som napnutá ako šnúra na prádlo... vo štvrtok 8.00 idem na gyndu 😝 bojim bojim bojim bojim

adrikanatasa
16. mar 2009

tilly chúďatko verím ti že si z toho na nervy ale budem ti držať palce!! neboj dobré to bude!
mirip dík to je dobré že cez PN nemusíš platiť..no počkaj ale ak pôjdem na PN skôr ako splním 270 dní DNP? Veď vlastne to nie je asi dobré riešenie lebo keďže počas PN neplatím tak by mi nevznikol nárok ani na materské z DNP. Takže pred splnením 270 dní nemárodiť 🙂

evulik6
16. mar 2009

baby materska sa prvy polrok vypocitava z hrubej mzdy a to za posledny kalendarny rok.... aspon tak mi to vysvetlovala ekonomka ked som isla na MD ja... vypocitaju vam priemerny denny plat a potom vynasobia poctom dni (podla toho kolko ma dany mesiac) po pol roku je rodicovsky prispevok 4790sk.... od septembra ho zdvihli o 230sk...dost cooo? 😲 😠

evulik6
16. mar 2009

a to musite byt tych 270 dni pred nastupom na MD poistene, inak dostanete len tych 4790...kadze si platite do DNP tak budete dostavat ovela viac ale musi to byt tych 270dni minim.

evulik6
16. mar 2009

tilly budem na teba mysliet..... bude vsetko ok, uvidies... 😉

tatuska1
16. mar 2009

ahojte babule vy ste tu toho popisali ach jaj mam co citat mna dnes priserne boli hlava pojdem si laskat skor zajtra vas kuk 😉

kodada
16. mar 2009

ahoj tatu? ako v praci? tovar vylozeny? panicky obsluzene?

tatuska1
16. mar 2009

hmm dnes kody bolo prazdne mesto ani ludi nebolo tak sme sedeli 😀

vevoncek
16. mar 2009

ahojte ja som musela utekať z práce inak dnes som mala taký rozbehaný deň a teraz som vás prišla len pozdraviť a idem sa vyvaliť na gauč, lebo už padám od únavy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre