Možný potrat?

elalala
4. sep 2022

Ahojte, potrebujem poradiť, alebo skôr si utriediť myšlienky. V júli som potratila, tehotná som bola fakt ASI v siedmom až ôsmom týždni, keďže HCG mi nesedelo ani s menzesom ani s plodnými dňami, plod najprv nebolo vidno, v 6. týždni ho už vidno bolo a týždeň na to som začala krvácať, Dr mi povedal, že plod je presne tak isto rovnaký ako pred týždňom, HCG začalo klesať, vyčistila som sa sama doma...na ďalšej kontrole mi lekár dal výmenný lístok na hematologiu a povedal, že máme počkať 1 cyklus a môžeme sa znova snažiť... čiže v auguste sme si zase prestali dávať pozor... a tu nastupuje dilema. Ku koncu mesiaca som sa začala cítiť rovnako ako na začiatku predchádzajúceho tehotenstva. Bolestivé prsia, tlak v podbrušku, náladová... avšak potom som dostala teploty, asi 4 dni som mala striedavo teploty 38 a 39, sem tam klesla na 37, za tie dni som zobrala asi 4 paraleny, 2 panadoly a neviem co ešte, lebo mi bolo fakt hrozne, strašná migréna... to bolo minulý týždeň... no a včera som začala krvácať... to krvácanie mi príde veľmi podobne ako pri potrate, aj keď ma neboli brucho tak ako minule... nemám pocit, že by to bol menzes, lebo ten by mal prísť až 8.9.... a teraz neviem, čo si myslieť, pretože hneď ako sme si prvýkrát prestali dávať pozor som otehotnela, mohlo sa to aj teraz hneď podariť? A tými liekmi a teplotami sa plod neuchytil a odišiel? Alebo mi prišiel menzes skôr kvôli tým teplotám, teraz máme aj dosť stresové obdobie...ešte nikdy som nedostala skôr, aj keď som nikdy nebrala antikoncepciu, stále som mala menzes ako hodinky...viem, že mi tu nikto na 100% nepovie, čo to je, ale môj Dr je teraz na dovolenke, doma má môj muž covid, tak sa bojím niekam ísť...a test si robiť mám pocit je už zbytočné...poraďte mi, čo si o tom mám myslieť

konikkon
4. sep 2022

@elalala mrzí ma, čo sa ti stalo. Asi si normálne dostala menštruáciu. Po potrate netreba očakávať, že bude presná ako hodinky. Keď ti MS ešte len mala prísť,t.j. nemešká, nedá sa hovoriť o potrate, či tehotenstve. Ešte je tu možnosť biochemickeho tehotenstva, ktoré je úplne bežné a zažije ho väčšina žien a ani o tom nevie. Držím palce v ďalšom cykle.

miadi
5. sep 2022

Brala by som to ako menstruaciu. Nemusi byt vzdy ako hodinky.

elalala
autor
5. sep 2022

Mne to začalo vŕtať v hlave, lebo po potrate som mala cyklus nezmenený...a predtým sa nám to podarilo hneď...neviem, bojím sa, že sa to stalo zase a niečo sa so mnou deje, kvôli tým teplotám som nemohla ísť na to vyšetrenie na hemato...asi to už mám v hlave ten strach

konikkon
5. sep 2022

@elalala žiaľ, potrat v skorom štádiu tehotenstva má veľa žien. Neznamená to, že je s tebou niečo v neporiadku. Žiaľ, stáva sa to. Netreba sa v Tom vŕtať. Nerobíš dobre, keď to príliš riesis, skôr si skodis.Skôr pomáha držať sa, čo najďalej od doktorov, lebo mnohými vyšetreniami a sedením po čakárňach si len vsugerujes, že si chorá. Neviem, prečo ťa po 1 potrate doktor poslal na vyšetrenie, ale nie je to bežná prax. Svoje myšlienky smeruj úplne iným smerom. Napríklad, že už o zhruba týždeň je tu možnosť sa opäť snažiť. Treba sa na to pozitívne pripraviť. Psychika je veľmi dôležitá.

domka222
5. sep 2022

Myslím si, že si dostala menštruáciu. Cyklus sa môže rozhádzať hocikedy. Aj keď si doteraz mala pravidelný. To, že sa niekedy podarí hneď, neznamená, že to tak bolo aj teraz.

elalala
autor
5. sep 2022

Dievčatá ja viem, že sa to nemusí nutne podariť ihneď, keď raz to tak bolo...ja som sa nad tým zamyslela, lebo je to pre mňa nezvyk, bolo to moje prvé tehotenstvo a hneď sa takto skončilo... od kedy mám menzes, za tie roky mi ani raz neprišiel skôr, tak som nad tým začala rozmýšľať...

miadi
5. sep 2022

Tak Keby to bol druhy potrat nebrala by som to ze sa hnet podarilo ale ze mas 2 hnet skore potraty= nejaky vaznejsi problem .. Cize pre teba lepsie brat to ako menzes. Ked sa snazis hnet sa meni aj cyklus. Uz len to ze mas v sebe spermie ti moze zmenit cyklus, Ja som mala pred detmi ako hodinky presne na datum..potom uz nie..

any_soj
5. sep 2022

@elalala ahoj. Mrzí ma tvoja strata. Tentoraz myslím to nebolo tehotenstvo. Totiž - ak si mala ms dostať až 8.9, kedy si teda mala ovuláciu? A kedy si začala cítiť tie príznaky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre