Možný potrat a hCG 256

ivadavidko
27. júl 2022

Dobrý deň žienky chcem sa opýtať vo štvrtok som začala krvácať išla som na pohotovosť a tam mi povedali ze je to asi potrat a Hcg mam 256 ale ze mam ísť v pondelok opäť ku doktorovi, tak som bola urobil mi sono aj vyšetrenie a povedal pravdepodobne je to potrat zobrali mi znovu krv a dnes povedal ze Hcg je nízke ale nepovedal koľko je Hcg len ze babo sa stráca , prestala som krvácať už dva dni len trošičku spinim nič ma nebolí a babo som videla na Sone som v 6 týždni a do papierov mi napísali už aj dátum pôrodu.. Baby poraďte co ste mali s týmto skúsenosť pretože neviem na com som a čo mám robiť ci o bábätko prídem alebo nie a povedal doktor ze po menštruácii mam prísť na kontrolu

petamich
27. júl 2022

jedna hodnota HCG zial nema vypovednu hodnotu, je dolezite, co stupa alebo klesa - ak klesa nie je to dobre a ide skutocne o potrat 🤷‍♀️ aktualne je to 50/50, ja som zacala spinit 2x v 6tt, HCG som mala vyse 700 a lekar povedal, ze uvidime o par dni, zial ale zacala som krvacat a uz nam to bolo jasne, na kontrolnom odbere uz HCG kleslo, to ale nemusi byt tvoj pripad

miskamicha
27. júl 2022

@ivadavidko ja som to tak mala opakovane. Tiez v 6tt hcg 253 a pomalicky klesalo..normalne som zacala krvacat po 10 dnoch...vtedy hcg kleslo skoro na 0. Stava sa to velmi casto. Zial ak hcg klesa nie je to dobre. Mas biochemicke..to znamena tehu sa da detekovat iba z krvi na sone nie je nic.

ivadavidko
autor
27. júl 2022

@petamich na Sone som bábätko včera videla aj hlavičku ukazoval mi doktor a dnes ráno povedal ze hcg mi klesá

ivadavidko
autor
27. júl 2022

@miskamicha na Sone som včera bábätko videla a už nekrvacam len trosku spinim

petamich
27. júl 2022

@ivadavidko zvlastne, na sone je "cosi" vidiet, ked je HCG vyssie ako 1000 (aspon tak mi povedal moj lekar), neviem co ti ukazoval doktor, lebo v 6tt embryo este hlavicku tak uplne nema ale ak mal kvalitny ultrazvuk tak to uz urcite vie lekar rozoznat 😀 akciu srdiecka ti uz potvrdil? ak HCG klesa, tak to nevyzera dobre ale uvidis na kontrolnom odbere, drzim ti paste!

domka222
27. júl 2022

@ivadavidko máš prísť po menštruácii? Tak zrejme to asi nebude fajn. A ešte ak ti hcg klesá. V tak rannom štádiu by malo len stúpať.

ivadavidko
autor
27. júl 2022

@petamich ja som s toho jeleň vôbec nechápem tomu lebo mi ukazoval babatko a v nemocnici mi napísali do papierov ešte aj termín pôrodu nepovedal o srdiečku nič len ze vidí babatko ale pravdepodobne je to potrat to mi povedal.. Ale nekrvacam ani ma nič nebolí

ivadavidko
autor
27. júl 2022

@domka222 ja už vôbec tomu nechápem stále dúfam ze všetko môže byť ešte v poriadku :(

petamich
27. júl 2022

@ivadavidko termin porodu pocitaju na zaklade 1. dna poslednej menstruacie, je to standardizovany vypocet, kedze okrem umeleho oplodnenia nikto nevie, kedy skutocne k oplodneniu prislo (teda ak nebol nechraneny styk presne 1x), potom to pripadne zvyknu upravovat podla ultrazvuku v 12. tyzdni - to len pre vysvetlenie, takze do papierov, ti to napisat mohol podla toho

pozri nevyzera to dobre, HCG by malo pri prosperujucolm tehotenstve stupat a kazde 2-3 dni zdvojnasobit svoju hodnotu, ak ti klesa, nie je to dobre a preto aj lekar povedal, ze pravdepodobne potrat ale tazko povedat, nadej umiera posledna, len asi by som sa pripravila na obe moznosti, drz sa!

ivadavidko
autor
27. júl 2022

@petamich ďakujem veľmi pekne

miskamicha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
27. júl 2022

@petamich presne tak v 6tt hlavicku este nemoze vidiet kedze to vyzera ako fazulka.

miskamicha
27. júl 2022

@ivadavidko no v 6tt hlavicku??? Asi tazko kedze embryjko vyzera skor ako fazulka. Nechcem ti davat nadej.. ale ak hcg klesa je to zle. Rataj s tou horsou moznostou 😞

ivadavidko
autor
27. júl 2022

@miskamicha neviem naozaj ale povedal ze vidí babatko

ivadavidko
autor
27. júl 2022

@miskamicha alebo som možno viac ako 6 týždnova
Ja som už v takom rozpoložení ze ani sama neviem kedy bola posledná ms

aliaray1
27. júl 2022

@ivadavidko neriadila by som sa tym HCG zrovna a ja by som tomu dala sancu, pockala dovtedy, kym je spolahlivo mozne zistit ozvy srdiecka cez sono (tusim 6-8 tt). Skoda, ze si nemala od zaciatku nasadeny Utrogestan alebo podobne.

Mne z USA odpisali, ze ak bolo raz HCG namerane, nema dovod dalej robit HCG, ale sono.
Obratila som sa na nich online pred rokom...ja som spinila, HCG v 5tt+0 bolo cez 10 000, no "odbornik" v Ruzinove UNB na urgente hore na gynde ma okamzite poslal na potrat, vraj uz by malo byt srdce vidno a plod je opuchnuty a nezije.

Vykaslala som sa na to, obratila sa na 2 kliniky, moj novy gyndos mi predpisal na udrzanie utrogestan a dnes mame super zdrave 4 mesacne dievcatko doma.

Ty to zvaz, lebo moze uz byt aj potratene, a mohla by si sa ohrozit...je to tvoje rozhodnutie, no nesie to aj rizika.

ivadavidko
autor
27. júl 2022

@aliaray1 tak to je super nech ste zdrave a nech robí len radosť. Poslal ma domov nic mi nedal ziadne lieky vraj mam prist az po menstruacii takže sama neviem čo mám robiť

miskamicha
27. júl 2022

@ivadavidko ono ak je plodik geneticky nie v poriadku ziadne lieky nepomozu :( a klesajuce hcg nie je dobre...prosperujuce tehotenstvo to zrejme nebude. Nebudem ti tu pisat zenjasne moze.to byt ok..ak viem.ze nie

ivadavidko
autor
27. júl 2022

@miskamicha ďakujem veľmi pekne

miskamicha
27. júl 2022

@ivadavidko drz sa...mne sa to stalo 4x ...lekari povedali ze bez IVF uz dieta mat nebudem...mam dceru a teraz cakam dvojcata. 🙂 uz sa to u teba nemusi nikdy opakovat 🙂

gertys
28. júl 2022

Ak hcg kleslo jedna sa skutocne o potrat. Vzdy. Hcg u prosperujucich tehitenstiev vzdy len stupa. Ked si krvacala vychadzali z teba aj nejake kusky? Ci len krv? Kludne sa neboj lekara spytat aka je hodnota oni to nehovoria automaticky. 256 je velmi malicko na 6tt to uz by malo byt v tisicoch

ivadavidko
autor
28. júl 2022

@miskamicha takto vám prajem veľa zdravia a nech vám robia len radost 😊 dúfam ze sa to už nebude opakovať pretože toto sa mi stalo už druhý krát

ivadavidko
autor
28. júl 2022

@gertys len je zaujímavé že už nekrvacam a povedal pravdepodobne je to potrat a nekrvacam už ani nespinim

miskamicha
29. júl 2022

@ivadavidko dakujem a napodobne 🙂 verim ze nebude. Ak su celke obavy kludne navstivte CAR

gertys
29. júl 2022

@ivadavidko mozno by som si zaplatila vysetrenie u ineho lekara pre istotu a porovnala si nazor aj ineho lekara pre pokoj na dusi. A hlavne to co je asi. Bud ano laebo nie. Podla krvi bud hcg rastie alebo nerastie. Ak klesne je to potrat ak stupa tak aji omylom. Su zeny ktorym nabehla akcia az 8-9tt nie kazda ma v 6tt a su deti ktore su vyvojovo podla tabuliek aj tyzden dva pozadu a niektore zas popredu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre