Môžu za potrat choré obličky?

dyka
23. júl 2013

Už som dnes dávala do fora otazku o tom , ako som potratila pred rokom, a vyčitam si to , mrzí ma to. A po 100% ohlasoch na moju otazku že to nebolo tancom, ani inymi prudkymi pohybmi, ma teraz napadlo, že raz som mala niečo s obličkami, asi ked som mala 15 rokoch, a každy rok sa mi to sice v menšich množstvach ale predsta vracalo, tie bolesti krížov, nemala som zápal obličiek ani nič take zavažne ale skoro, ale bolesť to bola že som myslela že umieram, A preto sa snažim patrať , nikdy nieje neskoro či to nebolo pre toto, Odvtedy si samozrejme davam pozor, chodim dobre oblečena, všetko čo treba. Bola som aj na sone obličiek, všetko bolo správne. Tak ja už fakt neviem kde nastala chyba ☹. Ešte premyšlam či za to nemože nie iné, lebo asi dva roky mám " výtok " ale nieje infekčný ani nič, bola som na milion vyšetreniach kvoli tomu, lebo mi to lezie na nervy, a vysledok bol ten že to je neškodna vrodena vada na maternici či kde, nazyvana " ranka " , vraj to nieje ani škodne, ani prospievajuce, ani dedične, jednoducho to mám, a nič sa tým neda robiť, nijako to liečiť. som z toho na hlavu, i ked už som si zvykla. Ospravedlnujem sa za dlhy text.

kiki68
23. júl 2013

urcite si to nevycitaj,asi tam nieco nebolo v poriadku,v prvom tirmestri si telo robi taky check,teda aspon mne to tak bolo povedane jednou babou,co v tomto smere pracuje a ked nieco nie je dobre,tak si s tym telo zial takto poradi. Velakrat sa nic nezisti,lebo to,co sa da zistit toho nie je vela. Ak mas nejake pochybnosti o tom,ci je maternica,alebo nieco ien v poriadku,tak to ries u lekara,nech sa na to pozrie,ale podla mna to bola len nestastna nahoda,ze jednoducho sa tam asi nieco zle spojilo a priroda si takto poradila. Pricinu by som z akazdu cenu nehladala,aj ked Ti uplne rozumiem a mam podobne tendencie hladat u seba pricinu preco sa mi to stalo,ked som este dost mlada,zdrava atd. Tak asi sa skor treba sustredit na to,aby to na dalsi rkat vysloa nestrestovat sa tymto smutnym zazitkom. 😉

dyka
autor
23. júl 2013

@kiki68 dakujem za pozitivnu energiu 🙂 . presne toto si vravím, že som mladá zdravá, nikdy som nepila, nefajčila, ani kávu nepila, nepijem ani cocacolu, a ani hluposti podla mna, ako redbull. športujem. a proste toto ☹ . na vyšetreniach som bola, riešila som s lekarom, všetko by malo byť v poriadku, na gyndu chodim jak do potravin... každy chvilu :D. a všetko je OK. aj tie obličky, chvalabohu.

junovka
23. júl 2013

@dyka neries to, prosim!!! Ja mam chore srdce, po operacii,a porodila som dve zdrave deticky.Samo, ze som sa bala, cele oba tehu, ale stale som verila a dufala, ze vsetko dobre dopadne. 😉

livocka21
23. júl 2013

@dyka uz prestan.... opakujem 20% prvych gravidit sa konci potratom a niektorre su naozaj bez priciny...zdrave zeny proste potratia, alebo maju hematologicky problem o ktorom nevedia.... alebo hocico...dokonca vraj aj premenlive pocasie na to vplyva...takze jednoducho to tak malo byt.... ja som potratila 3x a keby som to malal riesit tak ako ty tak som uz asi na psychiatrii.... je mi to luto ale to sa proste stava...chod radsej na hematologiu namiesto toho obvinovania...

akzuzs
23. júl 2013

Neviem či za to môžu obličky alebo nie ale jednoznačne ak chceš mať bábo a niečo si mala s obličkami tak si to daj najprv do poriadku. Viem čo hovorím. Keď som bola tehotná prvý krát na začiatku deviatého mesiaca som mala bolesti pravej obličky. Skončila som na urologií a uzavreli to že dieťa tlačí na obličku. Lieky mi dali len od bolesti a naučili odľahčovacie cviky ako odľahčiť obličku keď dieťa tlači. Nič moc bolesti pominuli a dieťatko som chvála Bohu OK porodila. No to horšie ma čakalo až v druhom tehu. Už v šiestom mesiaci ma bolela tá moja nešťastná pravá oblička. Na poradni mi zistila MUDr. že mám zápal moč. ciest a do troch dní ma brala záchranka s bolsťami obličky (neprajem to nikomu radšej budem dennodenne rodiť ale obličkové koliky sú katastrofy) mala som chuť od bolesti škriabať omietku to bolo hrozné. Tri týždne som brala ATB, prvé 4 dni v nemocke som bola na infúzkach po 10 infúzií som to prestala počítať a tých záchvatov čo som mala. Musela som ležať len na ľavom boku, na chrbte som nesmela keď som sa len na chvíľu postavila na WC tak do pár minút už sestričky lietali okolo mňa čo som zasa dostala koliku. Do pôrodu som ležala len na pravo ako náhle som trošičku zacítila že ma pobolieva pravý bok okamžite som musela algifen. Hrozilo mi v nemocnici v tom šiestom mesiaci že ak to neprejde tak mi dieťatko cisárskym porodia a mňa budú liečit omnoho silnejšími liekmi lebo tie ATB a od bolesti neboli dosť silné. A záver. Všetko to bolo pre to že mi dieťatko zasa tlačilo na obličku, tá sa mi pohla, prestala filtrovať tak ako mala, tým pádom mi vyvolala zápal obličky a moč. ciest. V deň pôrodu som musela nahlásiť čo sa mi v šiestom mes. stalo a hneď mi dali od bolesti do infúzky. Chvála Bohu že samotný pôrod trval 5-6 min. a narodila sa mi zdravučká dcéra. Takže ja by som obličky NIKDY nepodceňovala. Do dnes si to dobre pamätám tu bolesť a sem tam ma zabolí lebo sa mi pohne alebo niečo iné ale len tú pravú. Viem že keby som tretí krát otehotnela problémy by nastali zasa o niečo skôr.

dejnas
23. júl 2013

@dyka pokús sa vyrovnať s faktom, že skutočne nemusíš zistiť príčinu potratu.... bohužiaľ.... ani lekár ti nedá 100% nú odpoveď....prestaň si to vyčítať a netráp sa toľko.... musíš začať myslieť pozitívne, hľadieť do budúcnosti a nie sa neustále trápiť tým, čo bolo 😔
k tým obličkám - ja som s nimi nikdy žiadne problémy nemala a zrazu počas prvého tehotenstva som zažila neskutočné komplikácie, súvisiace s ľadvinou.... a rozhodne to nebolo "iba" prechladnutie.... prežila som v 9tt bolesť ľadvinovej koliky, trvajúcu vyše 48 hodín (nakoľko okrem paralenu mi nič od bolesti dať nemohli), na urológii som bola hospitalizovaná 3x, robili mi jeden zákrok "zaživa", ktorý sa inak robí pod anestézou, pravidelne som chodila niekoľkokrát mesačne na kontroly a napokon všetko dobre dopadlo, z tohoto komplikovaného tehotenstva sa mi narodila krásna, zdravá dcérka....

držím palce 🙂

dyka
autor
25. júl 2013

@dejnas to som rada že všeto dobre dopadlo 🙂 dakujem

dyka
autor
25. júl 2013

@akzuzs dakujem , že si mi povedala svoju skusenosť, ja som mala ako maličke dieťa , školkarka som mala zapal močovým ciest,, a som dosť nachylna na prechladnutie, nemožem sa kupať vo vode studenšej ako 27°C, , a čo sa tyka obličiek, viem presne o akej bolesti hovoriš.... tiež ma brala zachranka,,,, ale bola som na vyšetreniach teraz po dvoch rokoch, a povedali mi na urologii že všetko je poriadku, robili mi sono obličiek, tiež je všetko v poriadku. chvalabohu.

akzuzs
25. júl 2013

@dyka No ja mám tiež všetko OK ale pohiblivú obličku. Stačí keď dlho ležím na pravom boku, keď mi deti sadnú na brucho a ja buď ležím alebo som v polosedu, na chrbte keď niečo dlhšie a ťažké nesiem, keď niečo dvíham..... tak vtedy bolí ale odľahčujem alebo si dám od bolesti. Ale určite Ti nikdy nikto nepovie že to že si prišla o miminko že spôsobili obličky alebo nie , malo to tak byť a musíš byť len silná.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre