Nechcem sa už trápiť

6. sep 2022

Odislo nam dietatko, naozaj tesne pred finale, pani doktorka neomylna dufam ze dobre spava!
Ja som vsak dosla do stadia ze mna to uz nebavi a nevladzem. Ta strata bola pre nas obrovsky sok a stale je ale nebavi ma chodit po terapiach, doktoroch, a nic nepomaha (iba chvilkovo) a neda sa to prekonat. Do toho pozerat na zeny ako plackova (sorry ja ju neuznavam, pre mna je to chemicka tovaren) ako rodia decka akoby nic.
U nas zlyhala doktorka, preco sme mali taku smolu a teraz musime takto trpiet?
Tuzim mat rodinu ale som taka otrasena ze neviem ako to dosiahnut a ci sa vobec o to snazit a ci nam je to vobec sudene. Muz zaziva so mnou rozne stavy aj sa bojim aby ma neopustil :( nevladzem:(

ana82
6. sep 2022

och zlatko toto sa ťažko číta 😢viem je nespravodlivosť na svete, ale musiš veriť ❤si silná žena, ktorá sa oprie o svojho muža a budemu oporou jemu určite je to aj pre neho ťažké a spolu to zvládnete, nevdzávaj sa ❤ viem je to kliše, ale časom bude lepšie❤ opatruj sa

melany4
6. sep 2022

Musí to byť veľmi ťažké co ste si prežili
Ale ak môžete mať deti,tak máte veľkú nádej že sa bábätka dočkáte.
Aj keď určite to bude vždy bolieť.
Co mame hovoriť my neplodni,keď vidíme kočiariky a bábätka, ostanú nám iba oči pre plač..

saxano2222
6. sep 2022

Mrzí ma tvoja strata… 😭 Viem aký je to pocit bezmocnosti, aj keď životnú situáciu a príciny/podmienky straty drobčeka nemáme úplne rovnaké, ale bolí to rovnako.
Každý deň viac… Ani nemalm vidinu lepšej budúcnosti, a neviem či chcem mať, či má zmysel pokračovať.
Chcem ti len povedať, že nie si sama čo sa tak cíti.
Drž sa a keby si mala chuť, kľudne píš 🙂
Bohužiaľ nie som v situácii, že by som vedela ponúknuť povzbudivé komentáre, hádam sa nájdu iné maminy 🙏🏻

autor
6. sep 2022

Viete my dostavame komentare ze sme mladi a zdravi (mame tesne po 30) a ze nech si uzivame zivot ze babatko pride.
Ale neda sa to aplikovat. Rozmyslam ci aj sa nenastavit zr deti momentalne nechcem a cas ukaze. Lebo ta tuzba mat rodinu a nemat ju brutalne boli.

ana82
6. sep 2022

tak ber to tak, že nevedia čo ti v tejto situácii povedať ....nastaviť sa asi celkom nedá a zažili sme v rodine niečo podobné, bola na tom veľmi zle, znova zostala tehotná a za pomoci psychologa nejak to tehotenstvo ustála, keď čakala druhú dcéru už psychologa nepotrebovala

autor
6. sep 2022

Plus ja som skoncila cisarskym lebo doktorka podcenila hrozne moc veci a potom ma ratoval druhy doktor.
Tuzila som velku rodinu aj 4 deti. Kolko moze mat zena cisarskych a kolko musi cakat kym zas ostane tehotna? Preto ss pytam ci jie je lepsie sa nastavit inak. Viem ze vela parov ked neriesilo tak sa to same vyriesilo a otrhotneli ked mali

melany4
6. sep 2022

Doprajte si smútiť koľko potrebujete.
Ja som to nezažila tak poradiť neviem,ale tvoje pocity su uplne pochopitelne. Vase bábätko bolo originálne, nik iný ho nenahradí.

ana82
6. sep 2022

tak to je individuálne všetky ďalšie môžeš mať prirodzenou cestou takže kľudne aj 4, sestra zostala tehotná o 3 mesiace(jej sa bábenko udusilo pri pôrode pupočnou šnorou), ale to by si si mala asi prebrať s gynekologom, my sme sa ju snažili rozptylovať, zamestnávať, aby nebola sama, ale v podstate až keď držala v náručí dcéru vrátili sa jej ohníčky radosti do očí...

kiki68
6. sep 2022

Ja radim co najskor otehotniet, chodit aspon k dvom lekarom na kontrolu. Ved ked si zaplatis, tak mozes chodit kde chces.A proste co najskor nech sa zadari babatko. Cisaraky nie su problem, v dnesnej dobe klude aj 3-5 cisarakov je oki. V zahranici je to pasova vyroba a poznam zeny, co po cisarskom rodili prirodzene. Ako asi skrz cisarak musis pol roka pockat, ale isla by som do toho. Lebo zabudnut sa neda, neda sa to vymazat. Aj to tehu bude este dost narocne psychicky, ale da sa to zvladnut. Hlavne sa nevzdavat toho dna mat dietatko. Ja som mala vybornych odbornikov a naozaj som aj ja donosila zdrave babo. Velmi drzim palce.

dilino
6. sep 2022

Musíš veriť že budete rodina. A čo urobila lekárka či tak ako u mňa lekár najprv bol čas a potom už bohužiaľ nie. Pozri čo prežila Zuzana Hassová. Dva krát smrť deti a teraz sa teší zo zdravého dieťaťa a tiež si užila peklo. Aj ja s priateľom sme si niesli ťažký kríž pozerať na to a nevedieť pomôcť vlastnému dieťaťu aj keby sme veľmi chceli. Musíš aj s manželom veriť že sa to stane a budete šťastná rodina. Musíš pozitívne myslieť. Ono to je pre každého rodiča smrť vlastného dieťaťa peklo. Najhoršia vec v živote rodičov dať vlastne dieťa do hrobu. Od smrti našej dcérky bude 3 roky. A to nezabudnem nikdy nikdy sa s tým ako rodičia nezmierime to sa nedá. Ak je šanca že budeš ešte tehotná prosím ťa vyber si normálneho lekára. Ktorý s tebou bude zaobchádzať dobre . Lebo niektorí lekári si pomýlili svoje povolanie. Veľmi vám držím palce aby ste sa tešili čoskoro s maličkého. Drž sa.

lukavluke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
7. sep 2022

Ja vobec Neviem ani nechcem vediet kto je Plackova vecne ju tu Niekto negativne spomina ale zelam jej vsetko stastie sveta Lebo mi nijako neubližila. A verim ze ani tebe a uz vobec nie tym ze dycha a je stastna a mala bezproblemove tehotenstvo. Rodila som v 18tt je to strasne bolestive zazit no nikdy by mà nenapadlo riesit preco ina zena nie je na mojom mieste a preco ina toto nezazila. Dopraj a bude ti dopriate. Svagrina mala sekciu 3x a 3 deti .. kamoska mala prve sekciu druhe prirodzene. Este mozes mat aj tie 4 deti hoci nevies ci a Ako zvlastnes 1 .. Mozno este potrebujes trochu dozriet ked do svojho trapenia tahas nejaku Plackovu. Ja ti prajem nech sa ti splni sen o velkej rodine be careful what you wish for coz you might just get it, a nech ta ten splneny sen robi stastnou a prajnou.

annamalaga
7. sep 2022

@lukavluke Plackova bola v hoteli paradise určite nie na farme, viacerí jej závidia, lebo sa proste ťažko pozerá na ľudí, ktorým sa darí.

autor
7. sep 2022

Mne ja Plackova ako taka ukradnuta, ci podnika a pod. My sa mame tiez financne dobre.
Skor mi slo o jej zivotny styl a co ma vsetko v tele umele a ma napriek tomu zdrave dieta a ja nemam. Ja jej nezelam nic zle praveze. Iba ma trapy ta nespravodlivost osudu, ze nam nebolo dopriate a neviem preco. Sme dobri ludia, pracoviti, zijeme slusne aj pomahame druhym.

queen_mary
7. sep 2022

A ako zlyhala doktorka? Podajte na nu podnet na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou.

autor
7. sep 2022

@queen_mary podali sme ale vraj toto byva na dlhsie.
Doktorka mi neskontrolovala prietoky a poslala domov. Potom som prisla este na druhy den a ze ked nemam bolesti tak nech vlastne neotravujem. Prisla som potom asi po 3 dalsich dnoch, co som uz vyse tyzdna prenasala ale uz bolo neskoro.

peta2202
7. sep 2022

je mi hrozne moc luto co sa vam stalo, ako ja si nieco take ani neviem predstavit. je to sice otrepane, ale chce to len cas, nic ineho na to nezaberie. len drzat spolu s manzelom a isto to nejak prekonate a len cas ukaze, ci sa rozhodnete mat dietatko alebo nie

saxano2222
7. sep 2022

@autor
Chápem že tu nejde o nejakú konkretnu osobu, ale o to prečo sa to stalo vam…
Tolko nezodpovednych matiek, nestaraju sa o seba, ani o babatko a oni ho porodia bez problemov. Potom su maminy c onaozaj vsetko beru zodpovedne a tesia sa na male a zrazu sa vsetky plany zosypu qko domcek z kariet…💔
Inak po cisárskom určite nie cim skor otehotniet ako tu niekto pisal, ta jazva je krehka, neriskovala by som. Niekde som čitala ze pol roka, spytaj sa svojej doktorky najlepsie (alebo najprv vymenit ak mas pocit ze prispela k tejto situacii).
Veľmi na to mrzí, ťažko sa čitajú tieto príspevky. Ja som mala min rok MA a tento rok porodila v 20tt a stale sa z toho dostávam, ak keď rozmýšľame o ďalsom (je to 5mesiacov) ale ten strach je obrovský… sama neviem.
drž sa 🙏🏻

janage
7. sep 2022

Pozri poznám babu, ktorej v 9 mesiaci týždeň pred pôrodom dieťatko zomrelo v brušku. Dovtedy všetko bolo v poriadku. Ani ona ani dr. si nič nevšimli a zrazu na kontrole srdiečko nebilo. Porodiť musela už mŕtve dieťatko. Nebolo to ich prvé, ale aj tak to bolo veľmi ťažké.
Áno tehotenstvo nie je choroba, ale stále je to vysokoriziková záležitosť pre rodicku aj dieťa, často sa nezistí čo sa vlastne stalo. Je to strašné a ťažko sa s niečím takým vyrovnať.
Ak lekárka pochybila je fajn, že to riešite. Dieťatko Ti to nevráti, ale možno zachrániš iné.

omama40
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
omama40
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annamalaga
7. sep 2022

@omama40 nepoznám ju osobne, tak nemôžem povedať, že je hlúpa.

ropucha6
7. sep 2022

Dopraj si cas na smutok, ale neries ine zeny a ich deti. Dieta nie je nieco, co si kupis ci zasluzis niecim. Neviem si to ani predstavit, ale asi skus postupne robit, co ta aspon trochu robi stastnejsou, nech uz to je cokolvek. Drzim ti palce, nech je lepsie.

1didiana1
7. sep 2022

ako chapem, ze sa ti na matky s detmi teraz diva tazko, no dopraj si cas na take to psychicke zotavenie. oni nemozu za to co sa ti stalo. bohuzial no stalo sa a musis s tym proste nejak bojovat, aby ta to uplne neznicilo

natik25
7. sep 2022

Je mi ľúto čo sa ti stalo ale keď už o to ide aj tá Plačková nemohla niekoľko rokov otehotnieť a po dlhej dobe sa zadarilo. Prešla som si tiež potratom pre mňa najlepší liek proste otehotnieť držím palce a ako sa hovorí dopraj bude ti dopriate 🙏

danci95
19. sep 2022

Ja nechcem byť zlá,ale spomínať Plačkovú zato, že vy ste prišli o dieťatko a ona donosila je blbé. My sme prišli o malú v 27tt len zato, že mi bol zle vypočítaný týždeň. Mala som napísané, že som v 32tt aj keď som tvrdila doktorom,že nemôžem byť 32tt. Všetko bolo v poriadku.v 25tt sa všetko zmenilo a skončila som v nemocnici s vysokým tlakom. A keď píšem vysokým tak to myslím ozaj vysoký,pri ktorom býva bežné infarkt. Podávali mi lieky prisluchajuce 32tt. Stále ma nikto nepočúval. Prepustili ma domov. No o necelé dva týždne som sa vrátila s tým,že necítim také intenzívne pohyby. Skonštatovali MA. Pretrpela som si 24hodin vyvolavany pôrod. Dostala som silný zápal a otravu krvi. Do dnes to bolí. Je to vyše roka a pol,ale nedá sa prestať myslieť na naše dievčatko, hoci sa nám podarilo zázrakom znovu otehotnieť a dúfam, že to teraz dotiahneme do konca. No nikdy by som si nedovolila útočiť na niekoho zato, že on má zdravé dieťa a ja bohužiaľ nie. Tiež ma štve,keď vidím, ako ide tehotná žena s cigaretou v ruke napr.,ale ani vo sne by mi nenapadlo priať jej niečo zlé. Zvážte v prvom rade svoje správanie a postavenie sa voči tomu,čo sa vám stalo. Ale NIKDY neprajte druhým niečo zlé,lebo sa to otočí proti vám. Nech má Plačková aj 100plastik,je to jej vec a jej život. Tiež nemala jednoduchý pôrod,ani jednoduché tehotenstvo, ako si každý myslí. Tak prestaňte odsudzovať druhých, ktorí nemôžu za vaše nešťastie...

filipkah
20. sep 2022

Naša bábika odišla v 39tt a veľmi to bolí. Tiež si myslím že to bola vína lekárov. Stále tvrdili že šak ešte nemám termín a deň pred termínom sme ju pochovali. Mala 4300g52cm. Bolo to naše 4 dieťatko. Vymodlena a vysnívaná sestrička

zoeeoz
21. sep 2022

Strašne sa číta príbeh každej jednej z vás 😞

palculienka40
18. nov 2022

Chapem velmi dobre co prezivas. Stalo sa nam nieco podobne. Stavy su rozne, treba to riesit. Vies co som necakala, ze som prisla o kamosky, akoby sa na bali. Ale mam podobne obavy ako ty. Vyhladala si odbornu pomoc?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre