O bábätko sme prišli v 12. týždni

danielle0703
16. dec 2015

Ahojte, chcem sa podelit o moju skusenost.. prišli sme s priatelom o nase vysnivane babatko v cca 12tt... V den ked som mala dostat menstruaciu som navstivila gynekologa a sla som na preventivnu prehliadku (kazdorocnu) vobec som si neuvedomil ze v ten den mam dostat menstruaciu, az ked ma nato upozornil moj doktor.
Vysetrenie prebehlo v poriadku, a odchadzala som s tým že ak do 2 tyzdnov nedostanem menstruaciu mam sa ukazat. Samozrejme ze som sa ukazala, menstruacia neprisla. Doktor ma vysetril dokonca mi spravil sono a stale mi tvrdil ze tehotna niesom. Pytal sa ma ci mam bolestive prsníky, vravím ano..okrem toho som mala priznaky ako chut na kysle, vyrazky po tvari, nafucane brucho a neustala chut na sex.... Ale akoby moju odpoved nepocul. Poslal ma domov s tym ze ak do tyzdna nedostanem menstruaciu mam prist a dam mi vyvolavacku. Medzi vysetreniami som si spravila 4 testy, vsetky boli negativne. Opat som prisla ku doktorovi..uz som sa tam citila ako doma.. doktor mi dal vyvolavacku a na moje poziadanie mi spravil sono (za ktore som zaplatila 10eur) ci nahodou nieco nezbada..a nezbadal nic. Medzitym som prechladla a dostala som hnisavy zapal oblicky. Ihned ma hospitalizovali a dostavala som 3 dni antibiotika do zily...az jeden vecer mi bolo zle od zalludka a pozvracala som sa. Na druhy den mi odobrali krv a spravili tehotensky test. Samozrejme ze bol pozitivny. Prepustili ma do domacej liecby cely zhrozeny ze co bude nasledovat po tych antibiotikach co mi davali. V ten den ako som prisla domow..vecer som zacala pocitovat ostre pichanie v podbrusku...zaspala som. Rano som sa prebudila a pichanie neustupovalo..do toho som sa stihla pohadat s priatelom a nasledovalo krvacanie..do 10 minut som bola v nemocnici kde som potratila... Jeden den mi dali cely svet, a druhy mi ho zobrali...uz su to 3 mesiace a stale mi je hrozne a stale nato myslim a prehravam si to v hlave... Najhorsi zazitok v mojom zivote. ☹ ☹ ☹

petrao2
16. dec 2015

Za 12 tyzdnov neprisiel nato ze si tehotna???v prvom rade zmen doktora!
Nechapem to nase zdravotnictvo,ja ked som bola chora prva otazka mojej dr bola ci niesom tehotna aby som zvazila uzivanie antibiotik....
Ale hlavne je mi luto babatka prajem vela sily a psychickej pohody a drzim paste aby ste sa uz coskoro tesili a drzali svoje babatko v naruci 💜

bonaqa2013
16. dec 2015

ak chceš, pridaj sa do skupiny žien ktorým sa stalo to isté. ...Nájdeš ju medzi skupinami....

medovka14
16. dec 2015

Ahoj, je mi ľúto čo sa ti stalo... Prežila som niečo podobné pred rokom , menzes mi meškal 10 dní a nič nebolo na ultrazvuku :( až po troch týždňoch bolo niečo vidno, no nič sa nakoniec z toho nevyvinulo, doktori čakali 5 týždňov, nakoniec som šla na kyret :(
Niekedy sa také veci stávajú, bohužiaľ sa nevie prečo, ani u mňa nič nezistili. Držím ti palce, aby ti bolo čím skôr lepšie, čas všetky rany zacelí.

sue
16. dec 2015

Vieš, na jednej strane chápem, ako ti je. Na strane druhej, ak si bola s dva týždne meškajúcou MS u lekára a na sone nič nevidel, jednalo sa buď o MA alebo biochemické tehu.

Zdravé miminko by sa ani bez Atb nenarodilo 😔

Pridaj sa do skupinky dievčat po Ma a snaž sa zotaviť fyzicky. Nikdy nezabudneš, ale časom bude bolieť menej...

Moc držím palce !

cerez
16. dec 2015

Je nás veľa, čo nás prišlo o dieťatko. Ja som o to svoje prišla na druhý deň po Vianociach a sestra o rok po mne deň pred Silvestrom.

rheuska
17. dec 2015

Pozri hlavu hore. Vies, ze mozes otehotniet. Ten plod co si mala evidentne nebol v poriadku. V 12 tyzdni by mal mat okolo 6 cm a to teda vidiet je. Aj testy vysli negativne. Bohuzial take veci sa stavaju. Prestan na to mysliet! Zi dalej! Kolko zien je na tom horsie ako ty. Ak mas depresie kontaktuj psychologa. Nemala by si obvinovat ani seba ani nikoho ineho. A ak sa neprestanes lutovat mozes prist aj o priatela aj o rodinu aj o kamaratky. A to je tvoj svet! Takze sup sup. Zacni zit, zacni lubit a vsetko dobre co sa ti moze stat sa ti stane!