Opakované potraty

askania
4. aug 2021

Ahojte, je tu niektorá čo má za sebou 3 a viac potratov ☹️ a podarilo sa Vám aj niekdy do nosiť dieťa?
Keďže mám aj všetky výsledky v poriadku nevieme kde je problém..

karhu
4. aug 2021

fraxiparin ste neskusali? ..ak sa to deje v prvom trimestri, tak niekedy predpisu fraxiparin na zriedenie krvi, placenta sa lepsie prekrvi..

askania
autor
4. aug 2021

@karhu nie, bola som na hematologii a všetko som mala v poriadku takže nebolo potrebné,aspoň tak sa vyjadril lekár. A prvý krát 15tt druhý 9tt teraz 8tt

danusa64
4. aug 2021

@askania na hematologii ti vysetrovali len zaklad, alebo aj lepive dosticky, ci nejake mutacie? Ake vsetky vysetrenia si absolvovala? Reproimunologia, genetika, endokrinologia, rozsirena hematologia? Ja mam za sebou 3x potraty v prvom trimestri a teraz beriem fraxiparin od pozitivneho testu a sme uz v 34tt🙏

askania
autor
4. aug 2021

@danusa64 bohužiaľ len na hematologiu ma poslal môj lekár.. Bolo mi povedané že až po 3 potrate sa posiela na presnejšie vyšetrenie.. ☹️ V pondelok som bola na kyretaž a teraz má dva týždne dovolenky.. 🙈 Zúfalá som..
Aj mutácie všetko bolo na hematologii tam bolo všetko v poriadku

martina123s
4. aug 2021

Na genetiku vas neposlali?...drzte sa 🌷

karhu
4. aug 2021

@askania znama nebola ani na hematologii, po dvoch potratoch dali fraxiparin a uz ma syna..mne dali fraxiparin len preventivne a vsetko bolo ok..posielam spravu

askania
autor
4. aug 2021

@martina123s zatiaľ ešte nie.. Keď som sa ho pýtala nato že načo ma tam bude posielať aj tak sa budeme iba rozprávať

ivangeline
4. aug 2021

Mne povedala gynekologogicka,ze po 3 potratoch sa ide vo velkom na vsetky vysetretnia. Mala som "len" 2 a potom pomohol asi oddych a Fraxiparin. Hned ked som zistila,ze som tehotna,prestala som pracovat... aj tak som skoncila v 34tt v nemocnici po akutnom cisarskom (preklaampsia) ale vsetko dopadlo dobre. 🙂 A uz cakam 3tie babo.

deanalla
4. aug 2021

@askania ja mam za sebou dva, ale hned po druhom kyrete mi v nemocnici dr. povedal, ze to mame riesit a aj ma poposielali po vysetreniach...pytaj sa svojho dr. a nedaj za odradit...držím palce

rachel36a
4. aug 2021

@askania ja zial tiez viac krat...bola som tehu 7x a mam 2 deti

pauli_cka
4. aug 2021

ja som mala vzdy vsetky vysledky v poriadku, jic mi nebolo,uplne zdrava. a aj tak som nedonosila a potratila babatko :( Mala som po potrate iste problemy,kvoli ktorym mi odporucili hematologicke vysetrenie a az tam mi z krvi zistili skryty problem so zrazanlivostou krvi. odvtedy uzivam lieky na riedenie krvi a uz mam synceka dvojrocneho a druhe dietatko na ceste. takze ak ste este na hematologii neboli, skuste. drzim velmi palce

danusa64
4. aug 2021

@askania mna po druhom poslala na hematologiu, genetiku a endkrinologiu a hematologicka ma este potom poslala na reproimunologiu a reumatologiu, po tretom potrate ma gyn poslala este na plucne pre istotu. Problem sa zistil na hematologii a endokrinologii. Po tretom potrate a kyrete ma v nemocnici uz aj oni posielali ze mam ist skusit do reprodukcneho centra, ze nech poriadne vsetko vysetria a lepsie ked budem pod dohladom pri dalsom tehotenstve, ale nesla som, riskla som to este raz tento krat s fraxiparinom.

hlubik
4. aug 2021

@askania ty môžeš byť v poriadku. Spwrmiogram máte vyšetreny?

rosalie1411
4. aug 2021

@askania to je mi ľúto, že aj ty si si tým prešla.. Je tu aj skupina Opakovane potraty 3+, pridaj sa tam..

Ale určite treba absolvovať všetky vyšetrenia ako ti píšu aj dievčatá.. Pýtaj si u gynekológa výmenné lístky, pripadne aj u obvodaka.. Objednaj sa už teraz, lístky vybavíš potom. Na tieto vyšetrenia sa čaká dlho. Ak nemáš tie lepive doštičky vyšetrenie, treba opäť riešiť aj hemato - ale to vyšetrujú len niekde. Nitra, Martin, BA.. Východ neviem..

A určite sa objednaj na reprodukčnú imunológiu - ta je len v BA, Nitre, Prešove..

Držím palce.

leamax
4. aug 2021

@askania mrzi ma tvoja strata, viem, co prezivas ☹ chcem ta povzbudit. ja som si vybavila potrebne vysetrenia hned po prvom potrate. kedze sa mi ale tiez robila iba zakladna hematologia, neprisli na nic a, zial, mala som este dalsie 3 potraty (teda 4 dokopy). potom mi nasadili fraxiparin a kamoska (s problemom so zrazanlivostou krvi) mi poradila pridat aj anopyrin (s odstupom casu si uvedomujem, ze nasadit ho iba tak bolo dost riziko). brala som ho pri dalsom tehotenstve asi do 10tt a nakoniec vsetko dobre dopadlo. tehotenstvo sice bolo vysoko rizikove a nakoniec som rodila v 34tt (hellp syndrom) akutnou sekciou, ale dvojicky nam uz teraz nastupuju do skoly😍😍
z lekarskeho hladiska sme nic nerobili inak ako pocas tehotenstiev pred tym (potraty boli v 9tt), lekari nevedia, co pomoholo, ze toto tehotenstvo sa podarilo. mozno pomohol ten anopyrin (po porode mi zistili poruchu zrazanlivosti a v tehotenstve musim s fraxiparinom uzivat aj anopyrin). a veeelmi som verila, ze to uz vyjde 🙂

alison11
11. aug 2021

@askania Ahoj ja som prvého donosila už má 10rokov a medzi prvým a druhým som potratila 3x nebrala som nič na hematologii povedali že nesmiem nič na riedenie by som vykrvácala brala somDuphaston ani sním neostali potom Inofolic 1,5mesiaca a otehtonela som z druhým a Duhaston brala 16tt donosila som ho už má 7rokov po ňom na 4roky som potratila v 8tt a musela som na kyret zistilo sa až v 10tt že je plod mŕtvy už 2týždne min. týždeň som potratila prirodzene odišlo v 6tt ☹ a to som aj Duphaston brala,čiže budem musieť nasadiť vitamíny brať tento mesiac sa nebudeme snažiť aby sme zásobili vitamíny včas a uvidíme v septembri max. v októbri či bdue všetko ok. Moc Ti držím palce mne gyn. povedal pred 3rokmi že by sa nemalo opakovať bála som sa a tak sme sa do teraz nesnažili ale ani sa nechránime robím na 3 smeny a muž aj 12cky takže zriedka máme sex ak tak raz max 2x za týždeň ale aj to len keď mám rannú ostatné týždne len v nedeľu pokiaľ nemám ms.Tento krát sa neplánovane podarilo ale sme sa aj tešili naň žiaľ nič z toho.

lavienocka
24. aug 2021

@askania nemôžeš mať napr. Nedostatok progesteronu? Robili ti hormolany profil.?

siu296
16. sep 2021

Ahojte. Ja som 2 dni po 3 potrate. Všetky tri v druhom trimestri (21tt, 14 tt, 15 tt). Brala som fraxiparine, výsledky z genetiky ok. Príčina je pravdepodobne slabý krčok maternice. Skúsia spraviť serklaz pred ďalším teho. Ma niekto slabý krčok maternice a donosil dieta?

alison11
16. sep 2021

@siu296 Mojej švagrine zošili v tehu krčok aby sa neotváral a pred pôrodom jej odstránili tie stehy.

smeja1981
28. sep 2021

@siu296 mne odstranili polovicu krcku ako bezdetnej. Mam 2 deti donosene. Samozrejme som sa otvarala od 7 mesiaca ale vydrzal. Po 2 dietati som mala 3 x potrat. Posledny minulu nedelu. Ale krckom to nebolo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre