Patologické tehotenstvo bez plodu

18. apr 2021

Ahojte.. Konečne sa nám po roku a pol podarilo otehotniet a žiaľ vyzerá to na patologické tehotenstvo bez plodu, niečo cez 2 týždne dozadu len malinke bublinka,tento týždeň som bola na kontrole po 2 týždňoch a len prázdny vacok, narástol pekne, doktor povedal ze plod by už určite videl.. Je mi jasné, že sa to asi konci a zmierujem sa xlen ma zaujíma ako to u vás prebehlo, keď ste sa rozhodli neísť na kyret ale počkali ste kým ste sa vyčistili samé? Doktor povedal ze vacok je veľký tak sa bojí masívneho krvácania, hcg mi bral len raz keď sme videli bublinku,, príznaky mam uplne od začiatku viac než citeľne, stále ešte neustáli..bojím sa toho krvácania, išli by ste na kyret alebo čakali? Robím v obchode, často cestujem, bojím sa toho kde ma to chytí a ako to zvládnem.. Ďakujem za každú odpoveď

podmostom
18. apr 2021

Ahoj to isté som mala. Aj príznaky ako pri tehotenstve. Mne lekári odporúčali kyret, skôr to obhajovali, ze lekár ta poriadne vyčistí, je menšia pravdepodobnosť infekcie.. Po kytere všetko ok, do roka bolo babo, teraz už dve. Neboj, dobre bude, tieto prázdne plodove vaky sú dosť časté, bohužiaľ.

mer12
18. apr 2021

Je mi ľúto,že sa ti to prihodilo,ja som to tiež prežila v 2019 v decembri, lekári odporucali počkať či sa nevycistim sama, to som bola už 11tt, pre mňa to bolo úplne ako pôrod, bolesti resp kontrakcie od rána od 8 do večera do 9 , silneli ako pri pôrode, krvácala som celý deň, večer najsilnejšie, už som myslela ,že to je za mnou, ale na ďalší deň na kontrole v nemocnici mi lekár vravel,že sice som krvácala aj vlastné celý ten proces prebehol, ale nevycistila som sa takmer vôbec čiže aj tak som musela mať kyret, kým ma pripravili tak sa mi ten potrat spustil dokonca znova, kyret prebehol v poriadku a aj som sa rýchlo dala dokopy a o 2 cykly na to som otehotnela a teraz tu mám 5 mesačného pampucha, za mňa je kyret uplne ok, držím palce 🙂

tindes
11. máj 2021

Ja som sla hned na kyret,preplakala som asi tyzden ,velmi som sa tesila na babatko ale.. zdravotne mi hned nic nebolo,ze telo sa rychlejsie spamata ako po prirodzenom odumreti plodu.. a za tri mesiace som znova otehotnela.. takze radsej ist podla mna

tindes
18. máj 2021

@marsella_22 ale ked doktor videl vacok a nic v nom.. podla mna nech ide,je to brutal na psychiku,ja som dlho dlho prerevala.. ale za tri-klop klop-mesiace som otehotnela a ziadny problem.. tak podla mna radsej necakat.. ktovie ako sa to same vycisti..

alana1
11. júl 2021

tiez som mala anembryomolu a lekar mi povedal, ze v ziadnom pripade nebudeme cakat, kym sa to spusti, lebo tieto bezplodove tehotenstva sa tvaria ze su ok, vak rastie aj niekolko tyzdnov,a moze z toho vzniknut mola hydatidosa, ktora prerastie az do rakoviny....takze urcite by som sla co najskor na kyret....a prave po dokladnom vycisteni maternice je aj vacsia sanca na otehotnenie...mne naskocila ms hned o 3 tyzdne po kyrete...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre