Potrat doma

ediceyl
1. sep 2021

Žienky,chcem sa spýtať,mate niektorá skúsenosť ze ste potratili samé doma ako to prebieha ? Aby ste ma pochopili myslim to,tak ze som asi 8tt ale plod sa dobre nevyvija,chodím na kontroly do nemocnice každé 2 dní....kde mi sledujú HCG a robia sono.Zijem vo Viedni.Dnes som sa spýtala Dr rovno,že ako to vidí ci je ešte samca,že sa v piatok niečo zmení bábätko sa ukáže...odpoveď bola,že ona tomu nedáva veľkú šancu a pravdepodobne dostanem tabletku aby sa mi rozbehol potrat.Iprimne mam s toho dosť obavy .

haley7897
1. sep 2021

@ediceyl ahoj, ja som mala vyvolávanie tabletkou ale niekedy v 15-16tt. Ú mňa to trvalo celý deň až do neskorého večera, to ale nieje standard. Vraj to bežné zaberie len pár hodín a poobede si doma. Žiadne extrémne pôrodné bolesti, len silnejšie zvladnutelne kŕče. Neponukli ti zostať na izbe v nemocnici ak sa na to necítiš?

zuzanka.zuzu
1. sep 2021

mrzi ma co sa stalo ale v tvojom pripade bud rada ze zijes kde zijes a kde to riesia ako v novom tisicroci a nie ako v stredoveku vyskrabom v nemocnici lebo s potratovou tabletkou by si skoncila v pekle 🙄 doveruj lekarom, v zahranici to maju takto odskusane a overene. prajem skore uzdravenie

haley7897
1. sep 2021

@zuzanka.zuzu súhlas, pred rokmi som mala kyret na Slovensku a toto bolo oveľa prijateľnejšie a menší zásah. Nechápem prečo to stále nieje standard aj na Slovensku 😔

ediceyl
autor
1. sep 2021

@haley7897 ahoj ...nie ak som správne pochopila tak mi ju dajú na doma

ediceyl
autor
1. sep 2021

@zuzanka.zuzu ahoj ...to nie ze by som nedoverovala doktorom,skôr mam strach....keď som sa pýtala,ze ako to bude prebiehať,tak Dr mi povedala ,že v mojom prípade nebudem moc krvácať keďže gestacnom vaku nie je veľa a ze bolesti ako pri menštruácii.KYretaz som podstúpila tiež bohužiaľ pred 6timi rokmi taktiež tu vo Viedni ....toto je už 3 tehotenstvo ktoré nedopadlo dobre

sense
1. sep 2021

Dostala som tabletky na vkladanie a spustilo sa to ako velmi silna a bolestiva ms, dostala som instrukcie ze ak by sa bolesti nedali stlmit tabletkou od bolesti alebo krvacala silno zeby som musela menit vlozku castejsie ako za hodinu mam hned prist. Potom som bola na kontrole ci som sa vycistila sama al ci bude nutny kyret. U mba vsetko pekne odislo kyret nutny nebol. Bola som 8-9tt, plod zodpovedal velkosti v 7tt bez akcie srdca

haley7897
1. sep 2021

@ediceyl nedali ti aj ďalšie "inštrukcie"? S čím počítať a tak? Ty si ešte v rannom štádiu, takže je veľká pravdepodobnosť ze všetko pôjde fajn. Psychika je asi najviac, ale to sa oddeliť nedá. Ú mňa sa rozbiehalo všetko veľmi pomaly a kvôli ďalším komplikáciám som bola uplne unavená (nie zo samotnej tabletky) takže som v istom bode dokonca nachvilu zaspala. Co proces spomalilo natoľko, že mi dali ešte jednu tabletku. To ale fakt nieje standard. Je dobré sa po podaní tabletky trebárs prechádzať, urýchli to pôrod. Určite by ta mali trochu viac oboznámiť s tým co čakať

sense
1. sep 2021

@haley7897 hej chodenie aj mne pomahalo viac ako lezanie aj od bolesti resp kvazi kontrakcii

vierka0508
1. sep 2021

U mma to prislo tak tyzden od vtedy ako som zacala prvy krat spinit. Rano zacali mierne krce, ktore sa stupnovali, az boli ako kontrakcie kazdu chvilu. Potom narazove silne krvacanie, to som uz bezala na pohotovost kde mi povedali ze takmer vsetko odislo same. Po par dnoch som mala este prist na kontrolu, ci sa vsetko vycistilo. A to uz bolo ako obycajna ms.

mamamasama
1. sep 2021

Ahoj. Tak mne sa to stalo cca tyzden dozadu. V podstate po tych tabletkach nastali kontrakcie a spustilo sa krvacanie. O 9 rano mi dali tabletky a o 8 vecer uz bolo po vsetkom. Mne vsak v nemocnici este dodatocne urobili cistenie.

haley7897
1. sep 2021

@sense presne, mne sa pri lezani celý proces spomalil až zastavil. Pohyb pomáha

rubinka
1. sep 2021

@ediceyl - asi celkom nechápem preco chces tabletku na potratenie? U mňa v 8.tt všetko nasvedčovalo tomu že ide o MA o týždeň neskôr tam bolo normálne bábo so všetkým čo k nemu patrí. Ako sa vyvíja hcg. Ak stúpa tak čo riešis?

ediceyl
autor
1. sep 2021

@rubinka Doktorka ci ma vyšetruje v nemocnici ma pripravuje na to ze ti nebude dobre a budú mi to musieť zobrať ale,že pravdepodobne nepôjdem na kyretaz ale dajú mi tabletku na vyvolanie potratu ....Ver mi ze si najviac prajem aby bábätko bolo zdravé a moje tehotenstvo normálne prosperovať bohužiaľ to tak nieje.Babetko bolo chcene s manželom sne sa snažili takže žiadne nechcené tehotenstvo.O to viac to boli.Asi tak

ediceyl
autor
1. sep 2021

@sense takže dá sa to zvládnuť doma ,to som chcela počuť....si ma trochu ukludnila, i keď je mi ľúto nás všetkých čo si tím musíme prejsť .

haley7897
1. sep 2021

@ediceyl držím palce nech tabletku napokon nepotrebujes. 🤞🏼
Ak by sa tak ale náhodou stalo, výhodou tabletky je, že keďže nebol na tele vykonaný žiadny zákrok, môžete sa zakrátko začať snažiť znova. Žiadne čakanie x mesiacov na zotavenie. + po potrate je telo najlepšie pripravené prijať nové tehotenstvo.
Veľmi držím palce ❣️

ediceyl
autor
1. sep 2021

@haley7897 pravdepodobne v piatok mi povedia bližšie informácie....Dnes to bola tak predpríprava,aby som asi nebola nemilo prekvapena

rubinka
1. sep 2021

@ediceyl - veď to dieťa je živé či? Lebo pri missed abort sa normálne čaká že žena začne krvácať sama. Je to lepšie ako ísť na kyret. Naco to však vyvolávať umelo?

haley7897
1. sep 2021

@ediceyl achjo, to si možno mohli do piatku aj nechať. Neviem čím je lepšie nemilo prekvapiť v stredu od nemilého prekvapenia v piatok. Akurát stres. Držím palce aby bolo všetko v poriadku

ediceyl
autor
1. sep 2021

@vierka0508 ako dlho ste krvacali ak sa môžem spýtať.

ediceyl
autor
1. sep 2021

@haley7897 presne stres to je a dosť veľký. Tak sme sa tešili na malé a takto to dopadlo

ediceyl
autor
1. sep 2021

@rubinka plod sa nevivija tak ako by sa mal ....ja nemám MA.Podla poslednej MS som 8+4tt no je vidieť len gestacny vak ale pravdepodobne je prázdny...ú mňa je zle vidieť najprv si môj gynekológ si myslel,že som mimo maternice,lebo on nevidel v maternici nič,preto ma poslal do nemocnice tam gestacny vak našli v maternici.HCG som mala prvé 1500 potom stúplo na 2200 a dnes som mala 2500 (zaokruhlujem) v nemocnici povedali,že stúpa HCG ale pomaly,že to nie je dobre

rubinka
1. sep 2021

@ediceyl - veď to nechaj na prírodu prečo sa nechavaš dotlačít do niečoho takého keď to dieťa chcete? Mne keby čosi také navrhli tak poďakujem s tým že to nechám na Boha a prírodu. Určite by som na to nepristúpila.

vevesh
1. sep 2021

@rubinka caka sa najviac 2 tyzdne od potvrdenia "neaktivity plodu". A kedze lekarka zatial nevidela bitie srdca, nedava tomu nadej a pripravuje ju na najhorsie. Toto nie je nieco, co sa cloveku robi s lahkym srdcom, hlavne ak bolo dieta vytuzene, ale bohuzial niekedy potrebne...
@autorka ja som skusala doma, nechcela som ist na kyret, ale nedopadlo to dobre v mojom pripade a bohuzial som potom kyret musela absolvovat 2x za sebou...

haley7897
1. sep 2021

@ediceyl je mi to ľúto. Presne rovnako v rovnakom týždni som na tom bola ja pri prvom tehotenstve. Vydrz do piatku. Ak sa naozaj ukáže, že ma Dr pravdu, zakrátko sa vám môže podariť otehotnieť znova. Telo je o potom naozaj dobre pripravené na ďalšie tehotenstvo, oveľa lepšie ako po 6 mesiacoch čakania po kyretoch.

rubinka
1. sep 2021

@vevesh - na Slovensku sa predsa žiadne také tabletky nepodávajú pokiaľ viem čiže keď sa to stane tu tak nikto nemôže ženu prinútiť aby šla na kyret. Má možnosť čakať na spontánne krvácanie. To že je v inej krajine neznamená že to musí takto urobiť. Je to návrh lekárky aj tu sú vselijaky lekári jeden pošle hneď na kyret druhý že počkajte na spontánne krvácanie lebo je to šetrnejšie. Dať si tabletku na vyvolanie to už nie je spontánny potrat. Ak nemá bolesti a ťažkosti tak není dôvod ponáhľať sa. Môže sa to i zvrhnúť.

HCG stúpa tak nič není stratené.

vevesh
1. sep 2021

@rubinka vsade sa riesi inac, a bohuzial mam skusenost, ze na sk to nie je najsetrnejsie k telu (ale podla zarobku pre lekara a nemocnicu😒). Potratova tabletka nie je zla- a kedze zabera skor, z psychologickeho hladiska je aj setrnejsia ako cakanie na spontany potrat, ktory nemusi dopadnut dobre. Zazila som si vsetky tri moznosti-tabletku, planovany kyret aj spontanny potrat, a ak si mam vybrat, tak pre mna "najlepsia" moznost je potratova tabletka v nemocnici. Pri prirodzenom spontannom potrate doma ma odvazala zachranka v poslednej minute- viem, nestava sa to kazdemu, ale nikdy nevies, "koho to trafi"....

sense
1. sep 2021

@ediceyl áno ja som rada ze som nemusela na kyret až. Ja som vtedy dostala na výber bud kyret alebo "vyčkáva ia metóda" že to odíde samo, podľa lekára je údajne šetrnejšie v skorom štádiu, ale aj mi povedal ak sa to nespustí po tabletkách samo alebo to neodide úplne tak kyret sa nevyhnem. Ja som to absolvovala už 2. Krát minule leto.
Držím palce nech všetko dobre dopadne a veľa zdravíčka, nech čoskoro je všetko v poriadku a budeš sa môcť tešiť z babatka

vierka0508
1. sep 2021

@ediceyl tak do tyzdna max ako pri klasickej ms

sense
1. sep 2021

@rubinka ono nejde o vyvolanie potratu ale o vyvolanie kontrakcii aby sa zárodok vypudil sám bez zásahu a aby náhodou nespôsobil zápal. A autorka nie je na Slovensku.
A napr u nás to robia pri zamlknutom potrate, plod sa nevyvija ale telo ženy si to akoby "nevšimlo".

ediceyl
autor
1. sep 2021

@rubinka ja viem,že to myslíš dobre,chápem ta,len keď sa plod nevivyja tak ako sa ma,tak je to ťažké na psychiku a vyčkávat co sa stane.Ako samozrejme keď mi povie Dr v piatok,že ešte počkáme,tak budem,len rada.Ja som už takto prišla o dve bábätka prvé v 9tt MA,druhé tehotenstvo bolo mimo maternice,ja som už fakt verila,že teraz sa to podari,ale bohužiaľ i keď nádej zomiera posledná

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre