Potrat - parciálna mola

kavickova
30. okt 2020

Ahojte dievcata. Potrebujem strasne velmi poradit,lebo uz som zufala. S manzelom sme sa 4 roky snazili o babatko, presli cez xy vysetreni aj na Slovensku, aj v Cechach. Nakoniec sa nam to podarilo a v lete som po IVF otehotnela. Facku sme dostali v 8tt ked som potratila a z dalsiu facku, ked z histologie zistili, ze islo o parcialnu molu. A teraz ten nas problem. Primav v CAR nam odporucil prist na dalsi vklad hned prvy cyklus,teda ked bude hcg na 0, lebo vraj to nie je taka strasna diagnoza a ma s tym skusenosti. Ale absolbovala som aj vysetrenie u docenta Korbela a ten nam nariadil, ze treba aspon 3 mesiace pockat, aj ked to u nas vyzera dobre. Tak by som rada poznala nazor zeniciek, co si tym presli, ci otehotneli, ci s tym mali nejake problemy, alebo vsetko ok,ci radsej pockat zas ktovie dokedy.. 😥
A vdaka za vase nazory, skusenosti...

leus22
14. nov 2020

@olivia1425 v januári som mala kyret, prestalo byť srdiečko. Potom v juli bolo to molarne tehotenstvo(dutinka bez plodu) zle ma vyčistili tak august opäť kyret. Zo zvyskov teda s tých ostatkov sa mi tam vytvoril ten trofo a spravila sa mola

leus22
14. nov 2020

@leus22 anembryomola

olivia1425
14. nov 2020

@leus22 jasne rozumiem tak v tvojom pripade toho bolo vela za kratku dobu 🤦‍♀️😐

kavickova
autor
14. nov 2020

@olivia1425 prepac, chcela som napisat klesalo. 🤭 Uz po par tyzdnoch som mala na negat. hcg.
Zatial co tu citam, tak ziadna s tym nemala problemy, tak dufam, ze to bude aj moj pripad. 🙂Zaciatkom decembra by sme mohli mat vklad, tak drzte palceky baby 😉

olivia1425
14. nov 2020

@kavickova silno drzim palce 😘👌👌👌🙏🙏🙏🙏

leus22
16. nov 2020

@kavickova držím palce. ✊✊✊

florianabotosova
16. nov 2020

@kavickova áno aj pred tehotenstvom som brala kyselinu listovú a potom som po potrate brala chvíľu pinkfertil+ ale to bolo asi pár dní predtým ako som otehotnela a potom zas kyselinu listovú do 3 mesiacov a teraz som začala brať pregnafolin. Magnézium by som mala brat každý deň lebo mam tetaniu

kavickova
autor
19. nov 2020

Ahojte baby, ja len tolko, ze mne sa nakoniec ta parcialna mola nepotvrdila. Bolo asi dobre rozhodnutie ist k p. Dr. Korbelovi, kedze on si dal vypracovat nejaky svoj posudok a podla DNA sa nejednalo o parcialnu molu. Neviem ake to bolo vysetrenie a preco sa tie vysledky odlisuju, ale vraj mozme smelo otehotniet. Tak ked niektora vaha alebo bude vahat, skuste k dr. Korbelovi zajst, mozno to fakt nie je take zle ako sa zo zaciatku zda. Bol sice arogantny, na tom sa nic nemeni, ale aj tak klobuk dole, ze si dal snahu vypracovat vlastne posudky. Dufam, ze tato moja skusenost tiez niekomu pomoze.. Drzte sa 😉

leus22
19. nov 2020

@kavickova super. Držím palce. Nech sa darí ☺️

keksinka9
28. apr 2021

@kavickova
@leus22 baby prosim vas ako ste sa nakontaktovali na dr. Korbela? Mam parcialnu molu, na konzultacii k vysledkom z histologie v ruzinove mi lekar odporucil kontaktovat prave jeho, viem o ambulancii 22 na antolskej, ale je nemozne sa tam dovolat. Da sa tam aj ist len tak osobne? Alebo ordinuje aj niekde inde? Ak mate skusenost, tak by mi to velmi pomohlo, dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre