Potrat v 20. týždni. Ako ďalej?

03235136
12. nov 2020

Ahojte,
pred pár dňami došlo k potratu bábätka v 20tt. Zrazu som bola úplne otvorená, dostala som zápal plodových obalov, odtekala mi voda...
Musela dom porodiť a potom ma aj kyretovali.
Dôvod uviedli oslabený krčok z predošlej kyretáže (v 8tt).
Je tu niekto s podobnou diagnózou? Podarilo sa vám donosiť bábätko? Odkedy môžem navštevovať ambulanciu rizikovej gravidity?

aneta129
12. nov 2020

@03235136 joj, to mi je ľúto... Drz sa, bude dobre... Poradiť neviem, len poznám jednu co 8x potratila a keď to najmenej čakala otehotnela 9x a donosila...mala tiež problém s krckom vraj, to bolo pred 30 rokmi, ale 8x a stále v inom týždni... Párkrát na začiatku, potom až tak ako ty píšeš okolo 20 týždňa... A tak pri poslednom tehu, ležala celé tehotenstvo v nemocnici a nohy podložené do výšky... Ta pani sa vydávala v 20 a prvé dieťa mala až v 35, lebo stále tie potraty... Neboj, bude dobre.... Ešte raz veľa šťastia... Ked pred 30 rokmi to zachránili gynekológovia, teraz to musí byť jahoda pre nich...!!!

03235136
autor
12. nov 2020

@aneta129 kiežby si mala pravdu. No ten neuveriteľný strach už bude navždy. Nabudúce budem trvat na rizikovej poradni a dám si podšiť krčok. Nenechám zomrieť ďalšie bábo.

aneta129
12. nov 2020

@03235136 držím prsty...!!!

bucko555
12. nov 2020

@03235136 počula som že sa dáva nejaky krúžok na krok aby sa neotváral a po tomto by vás mali dať do rizikovej ....mrzí ma to tiež som dva krát prišla o bábo

kiki68
12. nov 2020

@03235136 podla mna to bola skor nahoda, ja som po kyrete mala skrateny krcok, ale drzal cele tehu, este som prenasala. Ale urcite to bude uz vedene ako rizikove, aj porod som mala rizikovy ofiko a teda cely cas na monitore, nastastie sa s nim dalo vstavat, chodila som s kablami okolo postele. Hlavne v dalsom tehu ostat na rizikovom a nic tazke nedvihat. No ja som bola tak, ze dlho utrogestan a 750mg magnezko denne. Ale oplatilo sa. Drzim velmi palce 🙏🏻❤️

03235136
autor
12. nov 2020

@kiki68 ja som brala crinone gel (miesto utrogestanu) do 16tt. Všetko bolo v poriadku a zrazu som rodila... ja som nemala žiadne bolesti, žiadne krvácanie. Toto nikdy nepochopím.

zus36
12. nov 2020

@03235136 Ahoj. Je mi ľúto, čo sa ti stalo. Nezažila som úplne presne to, čo ty, no podobné. Prvé tehotenstvo skončilo MA v 11 tt, musela som podstúpiť kyret, ktorý sa nevydaril a tak som musela absolvovať ešte jeden. Otehotnela som potom po 8 mesiacov. Všetko bolo v poriadku, akurát som brala lieky na udržanie. Cca. v polovici 6 mesiaca mi doktor na poradni povedal, že sa mi začal kúsok skracovať kŕčok, mala som aj bolesti, tak som zostala týždeň v nemocnici na infúziách. A potom som vlastne až do pôrodu ležala doma, posteľ som mala podloženú, aby som mala kúsok vyššie nohy, teda kľudový režim a samozrejme magnézium. Nakoniec som rodila presne na termín, ale doktor celý čas upozorňoval na skracujúci sa kŕčok. Pôrod bol ale veľmi dlhý, cca. 30 hodín. No zvládli sme to. Drobec už bude mať 2,5 roka. Tento rok v máji som otehotnela znova, no skončilo to MA v 11 tt. Opäť som musela absolvovať dva kyrety. Uvidím ako sa bude kŕčok správať v ďalšom tehotenstve.
Kyrety určite kŕčok oslabujú. Niekedy však niektoré veci idú mimo nás a nedokážeme ich ovplyvniť. Ale určite samozrejme pomáha kľudový režim a nepresilovať sa. A hlavne treba pozitívne myslieť. Pretože tie strachy, ktoré človek nosí v sebe mu nijak nepomôžu, (ani k tomu, aby sa nestalo, to čoho sa bojí), a bábätko všetko cíti. Ja som sa teraz v tomto treťom tehotenstve bála, že sa to zopakuje. Ale nepomohla som si nijak. Iba, čo som si pridala stres a nepohodu. A aj tých pár týždňov, čo bolo moje dieťatko somnou cítilo zo mňa ten stres.
Trošku som sa rozpísala. Každopádne ti silno držím palce v ďalšom tehotenstve, aby ste to s bábom dotiahli do úspešného konca.
Nezabúdaj na pozitívne myslenie, myslí na to, čo chceš a čo si želáš, nie na to čoho sa bojíš. Hoci to nie je vždy ľahké ❤️

03235136
autor
12. nov 2020

@zus36 ďakujem za pekné slová, nádej zomiera posledná 💕

olivia1425
19. nov 2020

@03235136 jednoznacne pri dalsom tehu magnezko,utrogestan a preventivna serklaz...
Ale to si myslim ze si uz podchyti aj lekar. Drzim palce

natata4444
30. dec 2022

@03235136 Ahoj, prosím ako si sa posunula ďalej? Mne sa stalo to isté čo tebe v októbri a neviem čo mám robiť 😔

03235136
autor
2. jan 2023

@natata4444 píšem ss

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre